Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wolę podłogowe Dynki, ale idzie się zakochać, piękne, a o dźwięku powiem jak ich posłucham u siebie. Pewnie kiedyś się uda. Ciekawe z czym je zestawią na AS2017.

Z tego co się dowiedziałem to z monoblokami Octave albo v80se. Źródło to pewnie będzie Ayon.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Ja Panowie żyję muzyką. Swoje ulubione płyty mam w kilku egzemplarzach vinyl, cd, digital mimo że nie mam gramofonu. Ze słuchawkami siedzę z 6 h dziennie w domu, a zdarzy mi się nawet 12 h jak pracuję zdalnie ...

 

Widzę, że nie tylko ja mam bzika na punkcie różnych wydań tych samych płyt :). Różnice potrafią być ogromne.

 

Te 40ki chętnie bym zobaczył u siebie w sypialni.

 

Z ciekawości, jaki masz tor słuchawkowy i jakiej muzyki głównie słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym ma polegać ich renowacja?

 

Słuchałem 50 w porównaniu z 140, 160 i w pewnych aspektach wypadały nie gorzej niż Focusy. To genialne kolumny w swojej cenie. Tylko trzeba je podłączyć do wzmaka, który potrafi wycisnąć z nich 110% możliwości. Idealne monitory na początek przygody audiofilskiej. Z Pioneerem 400x tworzą synergiczny zestaw za niecałe 2000 PLN. Pod warunkiem, że oba produkty są zadbane.

 

IMHO takie kolumny po 20stu latach wymagają co najmniej, nowego zewn. resora dla midbasów, by Qts i Vas dla 17W75 były tam gdzie powinny być. To raz.

 

Dwa, to one fajnie grały ale moim zdaniem Focus 160 to jest zupełnie inna melodia.

 

Cewka rdzeniowa na midbas, MKT i cementowe rezystory dla tweetera, to nie może grać dobrze, chyba że dla zamaskowania plastikowego brzmienia, jakoś z tym Pionierem..

Być może, wierze ci na ucho.

 

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Dynaudio.

Zafundowałem sobie w końcu Tidal i DAC 2qute.

Moje 52se dostały takiego strzała przestrzeni, szczegółowości i muzykalności, że spać mi szkoda chodzić:)

Napędza je 75W Densen DM10. Zastanawiam się czy warto robić upgrade do stuwatowego Densena DM20/30?

Pokój mam 16 m kw. Ważne jest dla mnie, żeby przy małych głośnościach dobrze grał bas - ciut mocniej i bardziej zwarto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO takie kolumny po 20stu latach wymagają co najmniej, nowego zewn. resora dla midbasów, by Qts i Vas dla 17W75 były tam gdzie powinny być. To raz.

 

Dwa, to one fajnie grały ale moim zdaniem Focus 160 to jest zupełnie inna melodia.

 

Cewka rdzeniowa na midbas, MKT i cementowe rezystory dla tweetera, to nie może grać dobrze, chyba że dla zamaskowania plastikowego brzmienia, jakoś z tym Pionierem..

Być może, wierze ci na ucho.

 

 

image.jpg

 

Tak elementy zwrotnicy marne ale co z tego jak grały zajefajnie. Po prostu dawały radość z muzyki i super znikały w pokoju. Jak się do nich podłączyło Krella 400xi to była rakieta. Wysterowanie na 110% możliwości. Niby szalone zestawienie ale Dynki lubią dużo dobrych watów. No i to chodliwy towar. Sprzedały się w 24 godziny. Miło je wspominam do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiałem się czy nie zakupić kolumny Dynaudio, bo z opisów waszych wynika że to jest to czego szukam. Przede wszystkim średnica i łagodne wysokie tony bez sybilantów.

 

Problem w tym że wszędzie można wyczytać że kolumny te wymagają ogromnego, wydajnego prądowo wzmacniacza.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czym objawia się to że dany wzmacniacz dla tych kolumn jest za słaby?

 

Jaki byłby efekt gdybym podłączył np. dynaudio audience 60 ( bo głownie chodzi mi o małe podłogówki ) do wzmacniacza np. Yamaha RX-E410 z Pianocrafta?

Edytowane przez sk91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby efekt gdybym podłączył np. dynaudio audience 60 ( bo głownie chodzi mi o małe podłogówki ) do wzmacniacza np. Yamaha RX-E410 z Pianocrafta?

Weź swojego Pianocrafta pod pachę, idź z nim do salonu gdzie mają kolumny Dynaudio i poproś o podłączenie Emit M30, a najlepiej jakbyś podłączył te kolumny które chcesz kupić, będziesz wiedział czy ci dźwięk będzie odpowiadał. Ja tak zrobiłem. Dźwięk mi się podobał, słyszałem progres w porównaniu do obecnie posiadanych kolumn więc kupiłem Dynaudio. Tobie ma to się podobać, to jest najważniejsze, moim zdaniem. Za chwilę padnie zapewne stwierdzenie, że to będzie lipne połączenie i że będzie grało byle jak i że kolumny nie pokażą potencjału i że można lepiej. To wszystko jest zapewne prawdą. Moim zdaniem najważniejsze żeby się tobie podobało, to ty będziesz tego słuchał. Stwierdzenie "można lepiej", ok, lepiej, mam jakiś super sprzęt do kolumn i gra super, wychodzi nowy wzmacniacz i już być może, może być lepiej, więc co, sprzedać to co się ma i kupić ten lepszy i tak w nieskończoność ?? Pewnie można, jak się ma pieniądze, można się bawić. A jak się nie ma za dużo pieniędzy to co, nie kupić Dynaudio bo będą się marnowały ? Wolny kraj. Jeżeli tobie się podoba to kup je i ciesz się nimi i muzyką. Powodzenia.

Gdzieś tu na forum czytałem, że ktoś podłączał Dynie do Pianocrafta, może się odezwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uznać że coś do siebie pasuje czy nie, to nie jest tak chop siup i 15min w salonie.

W domu zagra to zupełnie inaczej tak czy siak.

 

Ogólnie do Dynek to tak jak podaje producent

 

200W na 4 Ohmy jako minimum.

To dlaczego w swoich kolumnach aktywnych proponuje 50w na kanał w klasieD?

Ja w sypialni pędzę X16 Ceol 9 i jest ok. Pewnie można lepiej ale do sypialni jest ok.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do sukcesu jest dobrze dobrać amplifikacje do kolumn (ja też szukam kolumn ale poczekam po Audio Show). Podłączając taką Yamahe do tych Dynek to będzie jakieś 20% możliwości tych kolumn. Grać będzie grało bo jak by miało być inaczej tylko po co to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nic nie napisał o wrażeniach z AVS ? Dla mnie dobrym doświadczeniem było porównanie steup`ów 40tek z Octave vs Contour 20 z Heglem. Jeżeli Contour to ogólnie kolumna lepsza bądź co najmniej zbliżonemu potencjału co 40tki to znakiem tego że elektronika Hegla to beznamiętny rozmach. Z Octave dzwięk był interesujący, różnobarwny z wypełnieniem, dwa światy.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nic nie napisał o wrażeniach z AVS ? Dla mnie dobrym doświadczeniem było porównanie steup`ów 40tek z Octave vs Contour 20 z Heglem. Jeżeli Contour to ogólnie kolumna lepsza bądź co najmniej zbliżonemu potencjału co 40tki to znakiem tego że elektronika Hegla to beznamiętny rozmach. Z Octave dzwięk był interesujący, różnobarwny z wypełnieniem, dwa światy.

Porównujesz Hegla H190 do Octave 110? Chyba troche inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.