Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam bractwo denona! moje wpisowe do klubu to pma-1500ae.

to chyba najpopularniejszy wzmak w polsce w tej kategorii cenowej i mysle ze najczesciej wybierany jest z powodu swojej urody. osobiscie jestem bardzo zadowolony z jego brzmienia. gra u mnie z celanami xt 501 heco i nie zamierzam go zamieniac na nic innego. zdecydowanie natomiast musze zmienic lokal bo na 18m2 moj system nie moze pokazac na co go stac (zakup sprzetu byl robiony do wiekszego pomieszczenia).

w dalszej przyszlosci planuje zakup jakiejs tanszej lampy ale denona na pewno sobie zostawie. tym bardziej ze sprzetu towarzyszacego ciagle mi przybywa i drugi wzmak bedzie mi za jakis czas bardzo potrzebny. przy okazji fajnie bedzie miec rozne typy wzmocnienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stalin, 24 Lip 2010, 10:02

 

strasznego masz tego nicka...

 

1500 nie nadaje sie do rocka? ja na swoim pma-1500ae slucham glownie death/black metalu i nie mam problemu z wykopem. tym bardziej ze jade na zamulajacym cedeku marantza, troche przymulonych kablach i grajacych srednica kolumnach heco. cedeki denona 1500 maja lepsza rozdzielczosc niz moj marantz wiec nie mam pojecia o co chodzi tym ktorzy glosza takie poglady. moze porownuja serie 1500 do 2000 ktorej nie obsluchiwalem bo to juz dla mnie za wysokie ceny. moze tez chodzi o stara 1500 a nie 1500ae?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stalin, 24 Lip 2010, 23:06

 

jestem ciekaw tej historii z twoja ksywa :-)

 

moim zdaniem wzmacniacz 1500ae jest moze nawet ciut za suchy, za sterylny ale za to dokladny. sporo tu wysokich tonow i dzieki temu mamy dosyc duzo szczegolow. problem pojawia sie kiedy podczepimy do niego kolumny z podbita gora. brzmienie staje sie wtedy nie do zniesienia. przerabialem u siebie cos takiego z zestawem pma-1500 + cantony gle 407. nie dalo sie tego sluchac! po zmianie na heco celan xt 501 + bardziej odpowiednie okablowanie, po suchosci nie ma sladu. jest za to precyzja, wykop i dosyc duza naturalnosc. sztuka polega wiec na tym zeby do dobrego wzmacniacza umiejetnie dobrac kolumny i kable.

odzielna sprawa jest cena. moim zdaniem przy wszystkich zaletach pma-1500 jego oficjalna cena jest mocno zawyzona. ja swojego kupilem znacznie, znacznie taniej. gdybym mial za niego zaplacic 4,5 kzl to chyba bym bardziej grymasil i kto wie czy wtedy bym nie znalazl wzmacniacza ktory "bardziej nadaje sie do rocka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos, 24 Lip 2010, 23:46

 

>>stalin, 24 Lip 2010, 23:06

>

>jestem ciekaw tej historii z twoja ksywa :-)

>

>moim zdaniem wzmacniacz 1500ae jest moze nawet ciut za suchy, za sterylny ale za to dokladny.

 

Miałem ten wzmacniacz przez kilka miesięcy i właśnie taki jest jego dźwięk: suchy i sterylny.

Miałem go właśnie z Heco Celan 300 - modelem podstawkowym.

To zestawienie to była porażka - zupełne niedopasowanie - dźwięk był wykonturowany brakowało mu wypełnienia.

Moim zdaniem ten wzmacniacz potrzebuje cieplej i pełniej grających kolumn, do głowy przychodzą mi starsze modele ESA (Ostinato 2005) lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1500R z Esa Triton i powiem, że wzmacniacz był u mnie około miesiąca, gdyż wysokie tony były straszne, brak średnich tonów dyskwalifikowało ten wzmacniacz w moim systemie. Ogólnie ludzie chwalą sobie ten model, ale niestety ja się zraziłem.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników i przeciwników marki Denon.Przypadkowo jestem posiadaczem trochę starszego wzmaka tej marki tj.avr-1400 i muszę przyznać że miło mnie zaskoczył swoją muzykalnością a mam porównanie gdyż przez te same kolumny (Avance 910 AV na Scan-Speakah)przerobiłem kilka wzmacniaczy o "dobrej prasie".Muzyki słucham z przyjemnością i nawet kilka godzin nie wprawia mnie w irytację co wczesniej się zdarzało i to wcale nierzadko.Oprucz tego jak dla mnie dwie dobre funkcje co rozwiązało moje dotychczasowe problemy tj. balans z pilota którego czasem używam na +1 lub +2db na lewy lub prawy kanał bo strasznie mnie mnie wkurzała dominacja jednego z nich a druga to wyjście PRE OUT na subwofer regulowane też z pilota co przy monitorach uzupełnionych subem to wręcz idealne rozwiązanie.Wczesniej często musiałem wstawać i ilość basu regulowac z tyłu suba aktywnego ale wtedy nie byłem w miejscu odsłuchu i to było kłopotliwe.Nigdy bym nie pomyślał że wogule może rywalizować z wzmakami typowo do stereo przeznaczonymi i wyjść obronną ręką na co wpływ miała prasa specjalistyczna no i fora.Kupilem tylko na chwilę aby mieć co słuchać i narazie zostaje chyba na dłużej,ale żeby nie było za kolorowo to jest jedno małe "ale" mianowicie czasami mam ochotę wypchnąć lekko wokal do przodu tyle że to raczej uroda Avance.Myślę żę jakiś IC załatwił by sprawę tylko co no i nie drogo.Narazie z lampucerą zlampizowaną Sammer Spirit bo VdH MkIII HYBRID się nie sprawdził.Chyba przyjmiecie do klubu? PS.poszukuję instrukcji obsługi a tych którzy znają ten model proszę o wszelkie info z czym się dobrze zgrywa.

post-18938-100000063 1280084629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknął mój ostatni wpis, a więc jeszcze raz. Dzięki za odzew panowie. Jednak będę musiał posłuchać bo martwi mnie zgranie z scanem 9900 bo jest szczegółowy. Bardzo mnie interesuje ten wzmacniacz (mimo wszystko wartość materiałowa PMA jest dużo większa od brytyjskich konkurentów) więc może niedługo będę w klubie. Pozdrawiam

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lorecci, 25 Lip 2010, 15:17

 

moim zdaniem wlasnie celany fajnie pasuja do pma-1500ae. suchy ale detaliczny wzmacniacz plus grajace srednica kolumny. fakt, nie sluchalem celanow 300 z tym denonem ale na xt 501 gra jak dla mnie bardzo dobrze. charakter tego wzmacniacza tez bardzo sie przydaje przy moim cd sa7001 marantza. to troche zamulajacy odtwarzacz i denon ma na niego ozywczy wplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

mamy znane modele z ładną nalepką ...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow.Choc o stereo denona nie zawsze mam pochlebne opinie,to w przypadku Blue-raya a i owszem,choc relacja ceny do mozliwosci...no pozostawia w stosunku do konkurencji troche do zyczenia.Nie mniej jednak ztjuningowany(przez firme niemiecka Cinemika) DVD-A1Ud pozostaje poki co najlepszym odtwarzaczem wieloformatowym na swiecie a...taki wlasnie sie dla mnie przygotowuje i niebawem go otrzymam i zamienie nan wysluzonego(mam o nim dobra opinie)DVD-3800BD,wiec chyba moge do klubu dolaczyc.W zalaczeniu pierwsze foty z firmy po otwrciu klocuszka

post-18953-100000080 1282926022_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.