Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Creek-owców,

czy połączenie 4330 mk2 lub 5350 z USHER s-520 II to dobry pomysł ?

Muzyka jazzowa w pomieszczeniu ok.18 m2.

Liczę na sugestie , budzet zaledwie 1000-1500 zł.

Myślę też ewentualnie o nowym Xindaku A-06 (jest obecnie w cenie 1500 zł),

pozdrawiam

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna podobne połączenie: Creek Evo 50A + Usher V-601 + Rel T5 (skręcony na min. jako uzupełnienie najniższych rejestrów) i przyznam ,że synergia jest, całkiem dobrze się to zgrywa, wręcz jak to niektórzy określają analogowo. Lekko podbarwione kolumny i do tego w miarę równy wzmacniacz daje całkiem wciągający efekt.

Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek Evo 5350 + Usher V-601 to moja obecna konfiguracja testowa, epos m12i zostaly na ten czas odlaczone. Pomysl mial zalozenie dodac rockowego pietna i dociazyc brzmienie.

USHER s-520 sa swietne, graja u Ojca z hegel i nie zamierza sie ich pozbyc za zadna cene. 520 to ikona usher ;) mozesz je brac w ciemno bo potrafia kopnac i graja cudownie w malych pomieszczeniach mysle o 16m2.

Do Ciebie i do jazzu te eposy byly by idealne i podejrzewam ze w okolicy budzetu bo 1800zl max. Do tego koniecznie trzeba sprobowac antyaudiofilskich resonow dnm.

 

Generalnie s-520 sa wybitne w swojej cenie i jesli nie maja na celu wypelniac pomieszczenia ciezka muzyka to mozesz byc milo zasakoczony w swoim mertrazu. Ciezko sie od nich potem odzwyczaic ;)

 

Pzdr Łukasz.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Nabyłem niedawno creeka evo 100a od 1ego właściciela w b dobrym stanie. Po kilku tygodniach przemyśleń doszedłem do wniosku, że w moim systemie jednak dźwięk jest zbyt ciemny i gitary przez to nie są odpowiednio "doświetlone", bo ostatnio słucham twórczości Paco de Lucia. To pewnie także sprawka audiolaba 8200cd, który z siebie podaje ciemny dociążony dźwięk, ale tego ostatniego wolałbym zostawić z uwagi na jego inne walory brzmieniowe. Zatem dla chętnych czarny creek evo 100a mam do zbycia, a w to miejsce poszukuje czarnego creeka destiny ale 2-ki, który winien być jaśniejszy w brzmieniu. Dla pełnego obrazu, jako kolumny u mnie są Akustyki ild12. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję używać chyba cd evo 50tki podczas odsłuchu w Hi Fi Reference na Waliców w Wawie ale to było 2x po półtorej godziny. Przyznam, jednak, że wtedy poszukiwałem kolumn i to skupiało moją uwagę w trakcie. Wypowiem się tylko do napędu szczelinowego, że działał sprawnie i może jest to lepsze mechaniczne rozwiązanie. Tylko chwyt płyt przed podaniem i w trakcie wyjmowania siłą rzeczy inny być musi by nie "zapalcować" i to trochę niewygodne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Melepeta.

Jaki przedzial cenowy do niego pasuje obecnie wg Ciebie?

Tak sie zastanawiam bo osobiscie mam evo 1 i 2, ktore generalnie graja b.dobrze, ale skoro przerobilem wiekszosc wzmacniaczy creekowskich to korci zajac sie cd-kami. Posiada wyjscia xlr, a taki rodzaj polaczenia osttnio zaczal mnie interesowac.

 

Zasatanawiam sie jeszcze nad koncowka mocy Destiny:

$_84.JPG

 

Co prawda mialem wzmacniacz ale tyby aktywne itd do mnie nie przemawialy.

O sprzecie z obrazka tez malo sie mowilo, kazdy bawil sie wzmacniaczami, a tutaj xlr np jest.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desiny 1 mialem w polaczeniu epos m12i, do tego dnm reson swego czasu. Obecnie ostal sie Evo 5350 s Usher v-601. Jednak kiedy mialem desiny nie mialem jeszcze usher, dlatego czekam na okazje kupna destiny 2. Dodszly jeszcze monitory SO i generalnie ciekawi mnie takie sprzezenie.

Chodzi mi po glowie jescze Evo 100a, graliscie na nim lub slyszeliscie jego brzmienie?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich creek-owców.

Chciałem dołączyć do klubu. Od wczoraj stałem się posiadaczem wzmacniacza A100.

 

Niestety spotkała mnie dziwna sytuacja z pilotem. Albo naszła mnie jakaś pomroczność jasna albo jest coś zepsute. Pilot reaguje. Po naciśnięciu przycisku- włącza się na nim czerwona lampka natomiast na wzmaku żadnej reakcji. Kompletnie nic. Sterować mogę tylko ręcznie.

Czy jest coś o czy nie wiem?

 

będę wdzięczny za szybką pomoc.

 

pozdrawiam

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich creek-owców.

Chciałem dołączyć do klubu. Od wczoraj stałem się posiadaczem wzmacniacza A100.

 

Niestety spotkała mnie dziwna sytuacja z pilotem. Albo naszła mnie jakaś pomroczność jasna albo jest coś zepsute. Pilot reaguje. Po naciśnięciu przycisku- włącza się na nim czerwona lampka natomiast na wzmaku żadnej reakcji. Kompletnie nic. Sterować mogę tylko ręcznie.

Czy jest coś o czy nie wiem?

 

będę wdzięczny za szybką pomoc.

 

pozdrawiam

Na górze pilota masz przyciski - cd, dac- itp. Wciśnij po włączeniu 'amp' i potestuj. To jest pilot systemowy i obsługuje różne urządzenia. U mnie działa cd Marantz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. spróbuję. Tylko muszę poczekać aż żona pojedzie bo jeszcze nie wie, że go kupiłem ;)

 

 

Do tej pory jak Jak nacisnę przycisk na pilocie CD czy inne to lampka na pilocie świeciła się dłużej - ciągłym światłem- ale reakcji na wzmacniaczu nie było. Ale nie używałem tego przycisku AMP.

 

 

1 Druga sprawa; na razie mam podpięty Bluray i z automatu przypisał mi go do LINE 5. Czemu przypisał go akurat do 5??

2. Zauważyłem też, że jak kręcę lewym pokrętłem - zmiany źródła- i zmienia mi się na ekranie - od LINE 1 do LINE 5 to wydobywa się taki charakterystyczny dźwięk/ klik - ale nie przy każdym przejściu, Jeśli dobrze pamiętam to np. zmienia z L1 na L2 i z L2 na L3 jest cisza a z chyba z L4 na L5 jest ten klik? Czy to normalne? Czy nie powinno tak klikać przy każdej zmianie LINE?

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, bo Creeka kupuje się bez względu na WAF. Swojego kupowałem za pobraniem i żona mało zawału nie dostała jak płaciła kurierowi. W ostatniej chwili dowiedziała się, że przyjedzie i gdzie są pieniądze

Edytowane przez hudykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffff ok sytuacja opanowana.

Pilot działa. Jednak to było pomroczność jasna. Faktycznie chodziło o zmianę z cd na amp. Dzięki za pomoc.

 

ps- a z tym - dźwiękiem przy przełączaniu źródła to - właśnie sprawdziłem. Słychać go tylko przy zmianie na Line 4 i Line 5 Na innych cisza.

 

pps- a jak zmienić przypisanie żródła? Dlaczego domyślnie mojego playera przypisał do line 5?

Edytowane przez sihborx

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do źródła zobaczymy co odpiszą.

Ciekaw jestem co inni użytkownicy 100a powiedzą. Będę wdzięczny za info.

 

Ps- żona na razie to dostała okresu :-D :-D :-D.

 

Najpierw zobaczę ile czasu minie aż się zorientuje że coś nowego stoi pod półka.

 

Jak zbyt długi to powiem że stare tylko nie wyciągałem bo nie potrzebowałem.

Mogę powiedzieć że to DVD albo listwa przepięciowa.

Jeśli nie będę odpisywał zbyt długo tzn że nie doceniłem swojej szanownej małżonki :-D

 

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do audiosystemu a wcześniej rozmawiałem z Panem Januszem, który obiecał wysłać maila bo w między czasie sprawdził na swoim modelu i u niego ten dźwięk przełączania też nie zawsze był.

 

A jestem ciekaw jak u innych użytkowników tego modelu

 

od 2 tygodni stałem się posiadaczem Dali mentor 8:-D

Więc sporo zmian.

Wcześniej mailem klipsch Reference 62II

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.