Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i sprzedany, teraz może ktoś wystawi Destiny 2 :) - to z chęcią powalczę

Masz srebrnego na hi fi z polskiej dystrybucji w dobrej cenie. Ja swojego czarnego kupiłem, choć go jeszcze testuję, bo miał wymieniany wcześniej przez poprzedniego właściciela transformator lub transformatory.

Pozdrawiam.

Edytowane przez marcel76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz srebrnego na hi fi z polskiej dystrybucji w dobrej cenie. Ja swojego czarnego kupiłem, choć go jeszcze testuję, bo miał wymieniany wcześniej przez poprzedniego właściciela transformator lub transformatory.

Pozdrawiam.

Pisałem , już ktoś się umówił na odsłuch, dziękuję za pamięć szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przydałby się mi do sypialni.

 

Własnie tam stoi :). Muszę jeszcze jakiś sensowny streamer dokupić, myślę o Auralic Altair, byle dobrze sieć działała i grał na odpowiednim poziomie z plików - widzę tylko, że nie obsługuje Spotify. Nie chciałem kupować od razu 100A, a akuart Evolution pasuje mi gabarytowo, cienki naleśnik, do tego świetnie wykonany, tylko ten lipny pilot :).

 

Piszesz, że kupiony na testy więc jak troszkę posłuchasz, to opisz wrażenia i system w jakim gra

 

Kupiłem spontanicznie i w ciemno pod wpływem chwili. Creeka szanuję, za konsekwencję, brak świrowania, rozsądne ceny vs. jakość, na obecne czasy są naprawdę rzetelną firmą w napływie setek hi-endów. Wiem, że to świetne piecyki w swojej kategorii, więc dlaczego nie przetestować. Z wypożyczaniem wiadomo jak jest, na kilka dni, a sprzęt musi zwykle pograć dłużej, aby poznać jako zalety ...lub wady :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większe kolumny do zasypiania nie mam potrzeby, co ciekawe X14 mają dużo basu jak na takie maluchy. W zupełności wystarczają, w przyszłości chciałbym jeszcze wypróbować Studio16hz Canto Grand i do sypialni będzie to raczej koniec. No może MA PL100, bo lubię w nich wstęgę, a do tego są łatwe do napędzenia - do PL100 Creek mógłby jednak być zbyt jasny. Może jutro podepnę dynki i creeka chociaż z laptopa, bo CD nie chce mi się chodzić.

 

Jaki dobry streamer z DACiem polecacie? Byleby tylko bezproblemowo działała sieć i soft - z tym są częste problemy, najlepiej to wychodzi ...Yamaha :). Jest własnie Aries lub Aries mini, Cambidge A CX coś tam, o wiele tańszy Marantz NP6006.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy mógłbym prosić o jakieś informacje na temat wzmacniacza Evolution w I-szej wersji. Szukam jakiegoś budżetowego wzmacniacza a o nim jest bardzo mało w sieci. Może ktoś słuchał i podzieli się wrażeniami i pokusi o krótką charakterystykę brzmienia. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pre gramofonowym to Szreek przegiął. Jest w Evo wejście Phono, więc po zakupie mocno się zdziwiłem że nie gra.... Cóż trzeba tylko dokupić moduł pre za jedyne 600 zł. Jak to zamontować bez utraty gwarancji ? dobrze że końcówka mocy i obudowa jest bez dopłaty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chick, jakie przegięcie? Na rynku jest wiele wzmacniaczy, które można wyposażyć w opcjonalne moduły - najczęściej DACa lub pre phono. Dlatego są odpowiednio oznaczone wejścia, które są nieaktywne albo pełnią funkcję wejść liniowych. Moduły Creeka można samodzielnie montować bez utraty gwarancji. Ze strony Creeka: "The module must be fitted inside the amp, in a slot that will change the Auxiliary Line input into a Phono input, so either the supplying dealer, or the user, must fit the Phono pre-amp before it can be used."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa też w drugą stronę - ktoś, kto nie ma gramofonu i nie planuje jego zakupu nie zdecyduje się na wzmaka z seryjnie montowanym pre phono. Opcjonalne moduły pozwalają jednak na większą elastyczność. Żadna firma nie może nastawiać się tylko na lojalnych miłośników marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre Phono jest nawet w taniutkich wzmacniaczach np Pioneer, w starych Creekach też było. Nie zgadzam się na wyciaganie kasy od lojalnych miłośników Marki

W starych jamahach tez jest niezle pre i to w amlitunerach np RX-797. Brak pre mnie irytuje za kazdym razem i jest to ewidentne wyciaganie pln-ow zwlaszcza w dobie odrodzenia vinyli.

Tak na marginesie-Jak udowodnisz swoja lojalnosc marce?

To działa też w drugą stronę - ktoś, kto nie ma gramofonu i nie planuje jego zakupu nie zdecyduje się na wzmaka z seryjnie montowanym pre phono. Opcjonalne moduły pozwalają jednak na większą elastyczność. Żadna firma nie może nastawiać się tylko na lojalnych miłośników marki...

i tak i nie. Elastycznosc w tym wypadku polega na opcjach, ktore mozesz dokonac bezposrednio w sklepie w trakcie zakupu i nic poza tym.(w czym mialoby przeszkadzac aktywne pre ?)

Na marginesie.

Wzmacniacz 50a Creek to wzmacniacz. W opcji podstawowej wzmacniacz, a z modulem tunera to amplituner. Skoro wzmacniacze sa lepsze od amlitunera to z modulem bedzie gorszy i wg plityki marketingowej moze byc watpliwosc przy zakupie. Stad polityka modulowa?

Wzmak bez pre to koncept chandlowy IMHO.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w czym mialoby przeszkadzac aktywne pre ?" Chociażby w wyższej cenie i braku sensu posiadania pre przed kogoś bez gramofonu. "Wzmacniacz 50a Creek to wzmacniacz. W opcji podstawowej wzmacniacz, a z modulem tunera to amplituner. Skoro wzmacniacze sa lepsze od amlitunera to z modulem bedzie gorszy i wg plityki marketingowej moze byc watpliwosc przy zakupie." Evo 50a z zamontowanym modułem tunera jest w dalszym ciągu przede wszystkim wzmacniaczem (tak jest traktowany przez kupujących) z dodaną funkcją tunera. "Amplituner" w tym wypadku to tylko kwestia nazewnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo 50a z zamontowanym modułem tunera jest w dalszym ciągu przede wszystkim wzmacniaczem (tak jest traktowany przez kupujących) z dodaną funkcją tunera. "Amplituner" w tym wypadku to tylko kwestia nazewnictwa.

Jest jak piszesz, bo kazdy o tym wie, a wie o tym bo taka jest polityka modulowa. Gdyby takowej polityki nie wprowadzono to bylby amplitunerem i . Bo co moznaby wowczas przeczytac w opisie? ze to wzmacniacz z tunerem a nie amplituner..?

Z jakiego powodu z plytka pre ma byc drozszy, skoro kiedys byly czestym standardem-tak powinno pozostac to mnie irytuje ze tak nie jest.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "polityka modułowa" to krok w dobrym kierunku, szczególnie jeżeli tak jak w przypadku Creeka moduły są dobrej jakości. Nie oszukujmy się jednak. Nie chodzi tu tylko o elastyczność wyboru przez potencjalnego nabywcę, ale również o elastyczność w zarabianiu kasy przez producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.