Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

:) nie wiem, nie znam się :D

z mezzo nawet przy cichym słuchaniu dół już jest soczysty i pełny, dla mnie mini przy mezzo to trochę szczekaczki a już na pewno jak się je rozkręca na tak wysokie poziomy głośności. Mezzo w 25-30m2 nie trza rozkręcać, dźwiękuś jest pełny nawet przy małych głośnościach, oczywiście można je też wsadzać na 40-60m2 z tym że w coraz większych pokojach coraz bardziej będą przypominać monitorki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie wiem, nie znam się :D

z mezzo nawet przy cichym słuchaniu dół już jest soczysty i pełny, dla mnie mini przy mezzo to trochę szczekaczki a już na pewno jak się je rozkręca na tak wysokie poziomy głośności. Mezzo w 25-30m2 nie trza rozkręcać, dźwiękuś jest pełny nawet przy małych głośnościach, oczywiście można je też wsadzać na 40-60m2 z tym że w coraz większych pokojach coraz bardziej będą przypominać monitorki :)))

Zaraz Daniello zacznie ci grozić, chyba że dostał bana dożywotniego :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

w czasie ostatniego CES 2103 Focal pokazał nową serie Cobalt 800 , niestety nie mogę znaleśc żadnych informacji . Może ktoś z klubu pomoże ???

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

muzycy się aż tak nie spieszą żeby koluman nie wyrabiała :)))) nawet na szatanistach, a ci to się spiesza bo jak się człowiek spieszy to się djabel cieszy :))) z focali fajnie szybki dźwięk to pan Zoller tworzył, ale też pewnie nie z każdych :))

ogólnie jakoś mi papier wydaje się szybszy niż te sandwicze :)) choć i tu oczywiście nie każdy i nie wszędzie :D

na dziś dzień jedyne jm laby jakie bym w pokoju postawił to alto utopie (ale też odpadaja z racji chorych wymagań prądowych:/) a najchętniej Stare utopia, jednak w tym przypadku 27-30m2 nie wystarczy :((

 

P.s. A pisząc grają znacznie szybciej nie miałem na myśli tempa i motoryki a fakt ze grają bez rypania się w kazdy element toru za kupę kasy jak większość jm labów :) w sensie że nie są kapryśne i wybredne jak laby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focale to trudne kolumny trzeba uwazac co sie podlacza inaczej grac nie chca, dlatego mocno zaleca sie odsluch przed kupnem czegokolwiek do nich,czy to kable czy cd czy wzmacniacz, od razu slychac ze ktorys element toru kuleje,dla jednych to wada dla innych zaleta, poza tym sa to absolutnie jedne z najladniej grajacych kolumn na rynku, brzmienie dynamiczne z piekna barwa srednicy mocno podgrzana, rzadko ktore kolumny daja jednoczesnie dynamike barwe i rozdzielczosc w jednym, a focal tak gra tylko trzeba im troche czasu poswiecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

jest nowa seria Cobalt 800 czyli Aria 900

 

środkowy model podłogowy czyli Aria 936 na załaczonym obrazku

post-8854-0-25651600-1378191270_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

siemka,moje pytanie czy z Nadem 356bee+546bee warto się pchać w 816v. Znając życie 826v dla niego za duże.25m2 pokój,duuuuużo basu lubię,ale nie dudnienia-i sporo góry też mi nie przeszkadza.Pogoniłem klipsch rf 62ii i czegoś mocnego szukam,że tak powiem bardziej kulturalnego jak te klipsche,ale z mocnym basem i wyrazną górą.Czy to będzie to czy w innym klubie szukać :) oczywiście że bym je zabrał do domu do posłuchania-ale czy w ogóle jest sens nimi sobie głowę zawracać,czy szukać co innego.Muza,trochę rock,trochę pop,trochę elektronika-wszystko co wpada w ucho.Bez jazz,klasyczna,fortepiany,blues,folklor itd.Kasa hmm powiedzmy- trzymajmy się w granicach ceny 826v tak do 7-8 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ano roznica jest tak ze jedne som a drugich niema

 

Jak nie ma jak są. Pierwszy lepszy przykład z Allegro:

http://allegro.pl/jmlab-electra-926-stan-idealny-i3644550392.html

 

Na nalepkach z tyłu jest "ELECTRA 926.1", takie same widziałem na e-bayu, obie pary najprawdopodobniej pochodzą z końca produkcji - stąd moje pytanie: czym, poza jedynką w oznaczeniu, różnią się od "standardowych" 926.

 

http://www.ebay.de/itm/JM-lab-Focal-926-in-Classic-/231045596652?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item35cb6405ec

Edytowane przez Seband
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy warto zawracać sobie głowę wymianą Cobaltów 816 z moją dopłatą na Cobalty 820 ? Mam możliwość posłuchania obu ale wiąże się to z wydaniem kupę kasy na paliwo. W 816 brakuje mi "wypełnienia" średnich tonów, mam wrażenie jakby 816 grały trochę jakby z cofniętą średnicą. Wzmacniacz to monobloki lampowe Phast na 6L6.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopłacić jakieś 800zł bo mogę zostawić w rozliczeniu swoje 816. Lepsze bo.... :) Obawa jest czy Phast poradzi sobie z ich napędzeniem, tam są chyba dwie 18stki na basie. Skuteczność w obu podobna 91dB tyle, że 816 4Ohm a 820 8Ohm.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wziąć 820? :)) Słuchałeś ich? Tam jest oddzielny głośnik średniotonowy więc podejrzewam, że o to o co mi chodzi czyli średnica może być lepsza.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.