Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Micke ja ciągle nie rozumiem dlaczego słuchając takiej muzyki, jakiej słuchasz, nie kręcisz winyli. Winyle z lat 80-tych są tanie jak barszcz i często świetnie zrealizowane. Ostatnio zakupiłem Picture Book Simply Red, mam tę płytę od zawsze na CD, ale słuchając winyla po prostu wgniotło mnie w fotel.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke ja ciągle nie rozumiem dlaczego słuchając takiej muzyki, jakiej słuchasz, nie kręcisz winyli. Winyle z lat 80-tych są tanie jak barszcz i często świetnie zrealizowane. Ostatnio zakupiłem Picture Book Simply Red, mam tę płytę od zawsze na CD, ale słuchając winyla po prostu wgniotło mnie w fotel.

 

Może Cię zaskoczę ale ja zaczynałem swoją zabawę w audio od winyli ;) Miałem jeszcze odziedziczoną po ojcu sporą kolekcję właśnie głównie lat 80-tych, bo wtedy akurat on taką muzykę kupował. Słuchałem na jakimś gramiaku Unitry, midi wieży Tosca 303, kolumnach Tonsila Space 86 i słuchawkach Philipsa.Z czasem jednak cała ta celebracja plackami mnie zmęczyła. Kompletnie nie jarają mnie sprawy typu wyciąganie placka z koperty, czyszczenia go i poświęcania kolejnych minut na ustawianiu wkładki, prędkości itp. Nie można też zapominać o postępującej degradacji nośników, a jeśli chodzi o same płyty to tych starszych jakość może być różna, a nowe i tak często są przegrywane z materiału cyfrowego, czyli o 100% analogu nie może być mowy. Dla mnie ta cała mistyka to strata czasu, nie chce mi się w to bawić gdy styrany po robocie nie myślę o niczym innym jak walnąć się na sofie i odpalić najlepiej z pilota całą playlistę ulubionych tego dnia albumów.Ale nie przeczę że magia i jakość winyla pociąga, dlatego teraz na potęgę szukam wszelkich gęstych plików typu vinyl-rip po necie ;P To jest wg mnie jeszcze lepsze rozwiązanie, łączy przyjemne z pożytecznym, nie trzeba ruszać dupy z sofy by zmieniać płyty jak w CD, wystarczy mysz bezprzewodowa ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc niedorostkiem też miałem Bernarda i spejsy 86, podłączone do Elizabetki. Gdy po latach kupiłem zachodnią konstrukcję z tego okresu (Rega), hmmm szczęka trochę opadła.

 

Te celebracje, o których piszesz wykonuje się raczej jednorazowo, nie przed każdym odsłuchem :)

 

No ale rozumiem, że nie każdemu się chce :) Jeśli będziesz w okolicach Gdyni, zapraszam na popołudnie z latami 80-tymi z winyla :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy fachowcy chciałbym synowi zbudować pierwszy system do małego pokoju 10 m2 chłopak słucha wszystkiego, możecie doradzić z 2 może 3 modele wzmacniacza rotela od jakich zacząć cena do 400-700 zł w używce

 

935BX, albo 840 BX3(bądź 4).

 

Winyle z lat 80-tych są tanie jak barszcz i często świetnie zrealizowane.

 

Problem z wiekowymi vinylami jest taki, że najczęściej wyglądają jak ze śmietnika. Nie każdemu to odpowiada. Mimo, iż sonicznie, może to być mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wiekowymi vinylami jest taki, że najczęściej wyglądają jak ze śmietnika. Nie każdemu to odpowiada. Mimo, iż sonicznie, może to być mistrzostwo świata.

 

Kupując z allegro, najczęściej tak bywa. Na szczęście są lepsze miejsca na kupowanie wiekowych winyli.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że miejsce zakupu nie ma znaczenia. Gdybyś zechciał wkleić zdjęcie takiego vinyla sprzed 30 lat, na obalenie mojej tezy, byłbym wdzięczny :)

 

Jak się dobrze zastanowić, to w sumie w moim interesie leży, by jak najwięcej osób uważało tak, jak Ty. Wtedy będzie mniej kupujących :)

Masz rację, 30-letnie płyty wyglądają jak szroty ze śmietnika, chłopaki nie pchajcie się w winyl - strata czasu i hajsu!

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

A 30- letni vinyl nie wygląda dobrze, choćby miał stan EX. Dlatego prosiłem Cię o zdjęcie takiego krążka (oczywiście okładki).

 

Możesz mi wierzyć , pierwsze cztery okładki bez przebierania , jak nowe , płyty też.

 

 

 

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydz, ale ja to rozumiem, po prostu tak mam. Dlatego nigdy "nie wlazłem" w vinyle. Myśl, ze gra cudnie, ale jednak z okładką jest coś nie tak, by mnie wykańczała. Przy okazji omijam szerokim łukiem wszelkie wydania digipak (CD). Pozdrawiam serdecznie, również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że kolega Smykus tak odpowie :)

 

Myśl, ze gra cudnie, ale jednak z okładką jest coś nie tak, by mnie wykańczała.

 

Stąd już blisko do detektywa Monka ;-)

 

W kwestii tego, co wkleił Rydz, to ja mam nowe winyle z zeszłego roku z bardziej dobitymi okładkami.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Monka :)

 

ja mam nowe winyle z zeszłego roku z bardziej dobitymi okładkami.

 

Dlatego właśnie nie dla mnie świat vinyli :)

 

Krążki CD mogą być porysowane gwoździem (tylko żeby nie było przeskoków), natomiast poligrafia... ;)

Edytowane przez smykus_likas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię zaskoczę ale ja zaczynałem swoją zabawę w audio od winyli ;)

Niedawno mój znajomy Anglik, zaznaczam, że wierny, wręcz ortodoksyjny od lat słuchacz winyli, zakupił dla mnie ponownie Rotela RCD-971. Aby go przetestować włączył w tor obok swojego zestawu opartego na Krellu, Pink Triangle Ordinal DAC, oraz ProAc Studio 100 i ..... kopara mu opadła, po tym jak świetnie zabrzmiał ten Rotel, w dodatku odtwarzacz :-)

 

Jednym ruchem zburzyłem mu kilkunastoletni spokój ducha.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy fachowcy chciałbym synowi zbudować pierwszy system do małego pokoju 10 m2 chłopak słucha wszystkiego, możecie doradzić z 2 może 3 modele wzmacniacza rotela od jakich zacząć cena do 400-700 zł w używce

Jacy fachowcy, jacy fachowy? :)

Coś doradzić?

ra-935 można dość tanio wyrwać.

za 700 to można znaleźć ra-970

ale moim zdaniem warto dołozyć i kupić ra-980.

 

Powiedz z jakimi kolumienkami ma to grac?

 

Ktos sprzedaje Rotela w wersjach od 930 do końca serii 900.... nie wiem jak tam był ostatni numer ..?????

z serii 9xx najwyżej były rb-990, rc-990 i rc-995.

Jak dla mnie jedne z najlepszych roteli.

 

Możesz mi wierzyć , pierwsze cztery okładki bez przebierania , jak nowe , płyty też.

NIedawno odsyłałem nowe wydania krążków bo miały skazy a jedna ostry przeskok.

Ze starymi krążkami nigdy nie miałęm problemu.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnych znalazłem ciekawe ROTEL RA-945 i ROTEL RC-980BX reszta jakoś tak nieciekawie wygląda ::))

zastanawiam sie jak duże różnice są nad tymi dwoma , Pozdr

 

droższe to już zaczynają się od modeli 1060

Edytowane przez onkyo717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnych znalazłem ciekawe ROTEL RA-945 i ROTEL RC-980BX reszta jakoś tak nieciekawie wygląda ::))

zastanawiam sie jak duże różnice są nad tymi dwoma , Pozdr

 

Są pewne różnice między nimi, na przykład RA to wzmacniacz zintegrowany, natomiast RC to przedwzmaniacz wymagający końcówki mocy.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnych znalazłem ciekawe ROTEL RA-945 i ROTEL RC-980BX reszta jakoś tak nieciekawie wygląda ::))

Klub miłośników Dynaudio:

macie jakiś dobry wybór Integry do Dynaudio Confidence 5 ???

:)))))))))

Dobre - niezły rozrzut

Czyżbyś te konfidensy dostał w spadku???

Jeżeli tak, to zazdroszczę krewnych (+)....

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o przedwzmacniaczu to na allegro jest fajny ROTEL w bardzo dobrej cenie!!! RC-1082

Sprzedający w opisie ma mały błąd, zamiast RC ma RA, aż dziw, że jeszcze nikt go nie zgarnął .

http://allegro.pl/rotel-ra-1082-i4149081608.html

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.