Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

macie jakiś dobry wybór Integry do Dynaudio Confidence 5 ???

:)))))))))

Dobre - niezły rozrzut

Czyżbyś te konfidensy dostał w spadku???

Jeżeli tak, to zazdroszczę krewnych (+)....

hehe :))) nie rozrzut jak wyczytasz wyżej dla juniora szukam rotela a dla siebie rozglądam się za ciut lepszym zestawem.......

Jest okazja na Confidence 5 tylko za bardzo nie wiem co będzie pasowało a przy tej półce cenowej to raczej słabo widzę próby szukania i zamian na sprzęt

bo pewnie tani nie będzie !!!!!!!!!!!wiec pytam

kto już przeszedł ta drogę i może doradzić:)))

Edytowane przez onkyo717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-945 to na oczy nie widziałem :-)

Ale jak zerknąłem w pdf to bardzo mi się spodobał.

 

 

Podejrzewam, że z 20 lat będzie miał.

 

Wydaje mi się, że młodszy. Rotel bardzo późno wprowadził zdalne sterowanie do wzmacniaczy. 932, 972 to przełom wieków. Pierwowzorem był chyba 985. Generalnie te "naście" lat będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie lata produkcji:

http://www.rotel.com/NA/Products/ProductArchives.htm

Ale RA-945 ni ma :(

 

Znalazłem, ale brak lat produkcji ?:

http://www.bwgroupsupport.com/archives/rotel

 

Portfolio RA-945:

http://muare.vn/threads/32/1906399/

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta ostatnia stronka, łza się w oku kręci. Tylko jedno mnie zastanowiło. Większość kultowego sprzętu, chyba tylko poza Yamahą i Luxmanem, wisi na przytwierdzonym sznurku do nocnej lampki. Co na to kablowi ortodoksi? :-)

 

Wydaje mi się, że młodszy. Rotel bardzo późno wprowadził zdalne sterowanie do wzmacniaczy. 932, 972 to przełom wieków. Pierwowzorem był chyba 985. Generalnie te "naście" lat będzie miał.

Racja.

 

Kuźwa, w pierwszej chwili jak zobaczyłem to pomyślałem, że Donek Rotela nam reklamuje.

 

post-8490-0-66891900-1397810802_thumb.jpg

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kultowego sprzętu, chyba tylko poza Yamahą i Luxmanem, wisi na przytwierdzonym sznurku do nocnej lampki. Co na to kablowi ortodoksi? :-)

Nie ma najmniejszego sensu ładować zaskórniaki w grube/ładnie wyglądające sieciówki, jeżeli z rozdzielnicy do gniazdka idzie lichy przewód (oby nie alu). W dodatku zbierający wszystkie śmieci po drodze z komputera, mikrofalówki i innych urządzeń działających de facto na prąd stały (teraz to chyba tylko czajnik elektryczny nie wnosi zakłóceń do sieci, bo już nawet zwykłych żarówek prawie się nie stosuje). A Rotel chyba wiedział co robi, stosując wyselekcjonowane składniki do swoich gratów + zwykły kabelek :))).

Niedawno się wprowadziłem do swojej nowej chałupy i pod sprzęt audio mam wyprowadzone osobne obwody. Po zakupie RA-980 z UK postanowiłem zmienić oryginalny kabelek na 3x4 w ekranie. I co? Nic. Może moje uszy tego nie wyłąpują? Nie wiem. Potem udało się zakupić w świetnej cenie jakiegoś Gigawatta od Niemca. Testowałem w RCD-991AE, RT-955 a nawet w RDD-955 i nic to nie zmieniło, więc szybko go sprzedałem audiofilowi i jeszcze na skrzynke bimbru na myszach zostało! Tak więc Panowie najpierw porządny WLZ do chałupy, potem separacja w rozdzielnicy i osobne obwody do gniazd do naszych Rotelków i to załatwia całą sprawę.

Teraz mój nowy zakup RA-985 wisi na zwykłym sznurku i jest git!

Z doświadczenia wiem, że o wiele bardziej sensownym jest zakup jakiegoś porządnego filtra, który przecedzi wszystkie śmieci z zasilania.

 

Jeszcze jedno.

Przynajmniej w moich Rotelach jest taki znaczek:

 

post-48501-0-33312200-1397815709.png

 

A to oznacza, że urządzenie pracuje w II klasie ochrony i nie należy podłączać jego obudowy do przewodu PE!

Więc wystarczy kabelek np. 2x1,5mm2, tak jak to robi(ł) Rotel.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś porównywał końcówki rb-1080 i rb-1090 ?

zastanawiam się czy warto płacić prawie 3x tyle za rb-1090.

Ja porównywałem

 

Więc wystarczy kabelek np. 2x1,5mm2, tak jak to robi(ł) Rotel.

U mnie wpięty jest kabel trzy żyłowy plus kondycjoner, różnica jest słyszalna, również mam poprowadzone oddzielne obwody do moich zabawek.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpięty jest kabel trzy żyłowy plus kondycjoner, różnica jest słyszalna, również mam poprowadzone oddzielne obwody do moich zabawek.

W twoim przypadku kabel 3x jest jak najbardziej ok.

A kondycjoner to nic innego jak filtr plus parę innych fajnych i przydatnych elementów (służących ogólnie poprawie jakości dostarczanego prądu, w niektórych przypadkach posiada też ogranicznik przepięć i separację galwaniczną :))) - fajna rzecz.

 

Zwróciłem uwagę na to by uważać, czy sprzęt jest w II kasie ochronności, bo już nieraz czytałem o fachowcach, którzy tuningując swój sprzęt, zasilali tego typu urządzenia przewodem 3x i PE podpinali np. do obudowy, co jest błędem. Ja miałem przewód 3x, ale PE od strony urządzenia był połączony tylko z ekranem.

 

Przy okazji,znacie jakiś przyzwoity kondycjoner nie degradujący budżetu?

 

Osobny do sprzetu to znaczy od korka do gniazdka tylko i wyłącznie???

Najlepiej by było. Nie polecam na tym samym obwodzie podłączać szczególnie pralki

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Helion poszedł do ludzi bo zaczął na mnie warczeć (miałem 1700). Kupiłem tomanka.

Coś ty mu zrobił, że zaczął warczeć na swojego PANA?;-))

 

Jak się spisuje Tomanek?

 

Aleś wylewny:)

MOżesz coś więcej napisać?

Czy warto?

Jak dzwiękowo?

 

Ostatnio jestem zalatany i mało się udzielam na AS .

 

Jeśli chodzi o RB-1090, to również miałem zamiar ją kupić ponieważ myślałem, że będzie ten sam przeskok jak z RB-1070 na RB-1080.

Obecnie mój RB-1080 napędza moje kolumny DIY, a w jednej siedzą dwie osiemnastki SS

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/18w-8545k00.pdf i

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/d3004-662000.pdf

Po wpięciu RB-1090 do moich kolumn, różnice brzmieniowe praktycznie są na tym samym poziomie co z RB-1080, jeśli chodzi o dynamikę i wysterowanie moich paczek, różnice nie były już tak obiecujące z tego potwora RB-1090 co w przypadku RB-1070 do RB-1080, dlatego odpuściłem sobie zakup RB-1090 tylko dla paru watów więcej, których i tak nie wykorzystam w moich warunkach odsłuchowych.

Posiadam trzy końcówki ROTELA i jeśli chodzi o model RB-1070 czy RB-1050 te zupełnie nie nadają się do wysterowania kolumn, które są wyposażone chociażby w jeden głośnik SS 18W/8545, również z wieloma innymi głośnikami SS te końcówki polegną .

RB-1080 już dobrze sobie radzi z SS jak i brzmieniowo to zupełnie inna klasa w porównaniu do młodszych braci .

 

PS: Po podłączeniu do moich paczek Pioneera SX-1980 dopiero jest NIRVANA, jak to mówi kolega SITTEK kopara mi opadła do .....;-))

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by była znaczna różnica już by stał w moim domu,

porównywałem RB-1090 z moim RB-1080 na godzina 9-10, rzadko kiedy zdarza mi się słuchać głośniej i opinia końcowa moja jest taka, że w ślepym odsłuchu nie był bym w stanie określić która końcówka gra w danym momencie.

 

W przyszłości będę musiał wywalić trochę grosza tak abym był zaspokojony i zadowolony ( na jak długo? ) z przeskoku;((

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty mu zrobił, że zaczął warczeć na swojego PANA?;-))

 

Jak się spisuje Tomanek?

 

 

Zaczął buczeć, oddałem bez żalu. Tomanek wyszedł w podobnej cenie (albo nawet taniej). Spisuje się bardzo dobrze. Wszystko pasywne, nic nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oznacza, że urządzenie pracuje w II klasie ochrony i nie należy podłączać jego obudowy do przewodu PE!

Więc wystarczy kabelek np. 2x1,5mm2, tak jak to robi(ł) Rotel.

Sama prawda - u siebie próbowałem różności, zawsze trzecia żyła wprowadzała większy lub mniejszy szum. Na innych piecach było różnie, Rotela zasilam dwoma żyłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy jednym Roteliku mam angielską wtykę i siedzi w niej obiekt zwany potocznie bezpiecznikiem. Pewnie to jaki bardzo audiofilski bezpiecznik;) A teraz tak mi przyszło do głowy czy aby on nie wprowadza jakichś niepotrzebnych, bardzo szkodliwych zanieczyszczeń? Co prawda ja ich nie słyszę, ale może ktoś o bardzo szlachetnym słuchu je wyłapie.

Edytowane przez kptsovva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy jednym Roteliku mam angielską wtykę i siedzi w niej obiekt zwany potocznie bezpiecznikiem. Pewnie to jaki bardzo audiofilski bezpiecznik;) A teraz tak mi przyszło do głowy czy aby on nie wprowadza jakichś niepotrzebnych, bardzo szkodliwych zanieczyszczeń? Co prawda ja ich nie słyszę, ale może ktoś o bardzo szlachetnym słuchu je wyłapie.

Wymień go na gwoździa (koniecznie ocynkowanego) i wtedy sprawdź!

Jak będzie różnica na korzyść bezpiecznika - znaczy hi end, jak nie, to ktoś już wymienił na zwykły z castoramy :(

 

A tak serio, to faktycznie średnica drutu w topiku jest strasznie mała... I co wy na to? Jak to się ma do sieciówek o przekroju np. 4mm2?

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.