Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dziekuje bardzo za odpowiedz.

warto zaplacic 3500zl za zestaw caspian mkI integra + cd w takim stanie jak w linku? dla mnie to troche drogo, co myslicie?

Rynkowo dobra cena . Dźwiękowo też za tą cenę świetny zakup . Z czym to ma grać kolumny ? Jaka muzyka ? Kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam K2 od kilku lat i mam wrażenie, że jest bardzo oszczędny w niskich tonach. Jak już coś to eksponuje ten najniższy, a szczędzi wyższego. Średnicy jest za to co niemiara co daje fajną przestrzeń, a wysokich w sam raz.

 

Było tak wcześniej na DMach i Focusach Dynaudio, i jest tak teraz na Focalach.

 

Czy podzielacie tą opinię i jak zagrałby Caspian M2 w porównaniu do K2?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów. Dziś kupiłem Caspiana.

 

Mam też pytanie bo kupiłem podobno wersję M1 New Generation ale widziałem w necie zdjęcia z tyłu, które różnią się od mojego.

 

Czy nieświadomie kupiłem starszą wersję M1 czy to też jest NG?

 

Oto moja wersja

 

c7a2656566028481.jpg

 

95e9a3639eafd807.jpg

 

4d7e1b20b548e2bc.jpg

 

a znalazłem taką wersję NG - jest opisana z tyłu i ma inną obudowę natomiast przód jest taki sam.

 

 

4f79dc76c810fb85.jpg

 

Dodatkowo na moim, pod gniazdami jest moc 70W przy 8 Ohm natomiast w instrukcji jest 85W.

 

Proszę o info czy kupiłem starszą wersję i o ile powinna być tańsza jeśli to nie NG i czy jest dużo gorszy od NG. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Caspiana M2, szukam kolumn, obecnie posiadam Paradigm Monitor 9v7, i pomimo iż Caspian zasługuje na coś lepszego mam wrażenie że do końca nie daje sobie z nimi rady.

Choruje na AudioPhysic Classic20 v2 lub Sitara 25 Plus, co o tym sądzicie? pokój ok 16m2, słucham rocka popu i jazzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mogę tyle Ci powiedzieć, że mam Caspiana M1NG i Sitary 25 (nie plus), które z Caspianem grają od sierpnia 2014 i od tego czasu nic nowego nie szukam. U mnie w 14m2 zgrywają się znakomicie, są równe, szybkie, więc to caspi nadaje charakter. Oczywiście nie wiem, jak to się ma z nowszymi wersjami, a dodam, że na odsłuchach w sklepie w Warszawie to wcale wielkiego wrażenia Sitara na mnie nie zrobiła.

Jakby co, pytaj na priva. O Sitarach dużo wie forumowicz Pantaleon (znajdziesz w klubie AP lub Atolla) i u niego grają lub grały w 17m2.

Kompletnie nie znam Classic 20.

Pozdrawiam

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nikt mi nie udzielil odpowiedzi odnosnie roznicy miedzy koncowka mocy a integra roksan kandy k2 to postanowilem sam sobie sprawdzic ;) wniosek mam prosty - bardziej polubilem koncowke mocy. Ma regulowana czulosc a gra praktycznie tak samo. Mam wrazenie ze gorny bas sie w koncu pojawil z czym mialem problem w integrze. Nie mam jak sie rozpisac odnosnie perlistej gory, miesistym srodku i tlustym dole - na moje ucho albo gra dobrze albo do kitu. Gra tu dobrze ;) Taki tam wpis dla potomnych jakby ktos patrzyl w gwiazdy i sie zastanawial jaka jest roznica miedzy integra a koncowka w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nikt mi nie udzielil odpowiedzi odnosnie roznicy miedzy koncowka mocy a integra roksan kandy k2 to postanowilem sam sobie sprawdzic ;) wniosek mam prosty - bardziej polubilem koncowke mocy. Ma regulowana czulosc a gra praktycznie tak samo. Mam wrazenie ze gorny bas sie w koncu pojawil z czym mialem problem w integrze. Nie mam jak sie rozpisac odnosnie perlistej gory, miesistym srodku i tlustym dole - na moje ucho albo gra dobrze albo do kitu. Gra tu dobrze ;) Taki tam wpis dla potomnych jakby ktos patrzyl w gwiazdy i sie zastanawial jaka jest roznica miedzy integra a koncowka w tym przypadku.

 

Z czym to testowałeś jeśli można wiedzieć? Co było źródłem i co, w przypadku końcówki, robiło za przedwzmak?

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tej cenie to znakomity sprzęt , sprzedają się bardzo szybko , jak sprzedawałem swojego MKII w ciągu godziny od wystawienia już kilka osób zdeklarowało chęć zakupu łatwo przegapić ogłoszenie . Nie wiem czy M1 NG to w dodatku nie jest mała liczba wyprodukowanych wzmacniaczy gdyż znacznie częściej pojawiają się M2 w odsprzedaży mimo że są nowsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "mimo że są nowsze". To naturalne, że klocki, które są aktualnie w sprzedaży, pojawiają się częściej w ogłoszeniach. Ludzie kupują nowe w sklepach, potem okazuje się, że to nie to, i leci na sprzedać.

Z drugiej strony czasem M1 NG może być sprzedawany jako M1, ktoś nawet może być nieświadomy dwóch wersji. W testach też chyba w ogóle nie było uwzględnianych wersji M1/M1NG, choć może się mylę. Ale pewnie co do liczby wyprodukowanych też masz rację.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich klubowiczów :)

Pytanie czy ktoś z Was nie planuje aktualnie sprzedaży swojego roksanka? Przymierzam się do zakupu nowego k2 lub k3, ale nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica i czy warto dokładać 1200zl do k3.

Jeżeli ktoś z Was by sprzedawał swojego to wolałbym taniej sprawną używkę, a może nawet w tej cenie udałoby się kupić np używanego caspiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.