Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MC-100B


markoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

ma ktoś może u siebie YAQINa MC-100B KT88 w kolorze czarnym ?

Zastanawiam się już tylko nad wersją kolorystyczną i nie wiem czy czarny to nie przypadkiem jakaś czarna farba która będzie odpryskiwać z czasem ?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Na czarnym widać będzie kurz. Na złotym i srebrnym prawie wcale :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Na czarnym widać będzie kurz. Na złotym i srebrnym prawie wcale :)

 

No też tak myślę ale żona woli rozebranego rubina (nowa nazwa yaqina ;-) ) w kolorze czarnym niż srebrnym, a tym bardziej złotym ala dubaj ... suma sumarum, myślę, że jeszcze bardziej przerazi wersja nieustannie zakurzona ;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

ma ktoś może u siebie YAQINa MC-100B KT88 w kolorze czarnym ?

Zastanawiam się już tylko nad wersją kolorystyczną i nie wiem czy czarny to nie przypadkiem jakaś czarna farba która będzie odpryskiwać z czasem ?...

 

Ja mam 100B w wersji black ,co do lakieru to powiem ze po pewnym czasie zaczal mi schodzic napis "power" z przelocznika z boku obudowy ,fakt na czarnym lakierze zdecydowanie bardziej widac kurz ,wybór koloru hmmm kwestia gustu ja tam z premedytacja taki wlasnie wziolem ,w realu wersja black jest to taki pol-mat ,a chinczycy nie malowali chassis na kolor czarny tylko przemalowywali wersje zlota ,pod czarnym lakierem jest Yaqin w wesji gold :D ,jak kto woli -jak komus sie znudzi czarny to mozna zdrapac lakier i cieszyc sie nowym zlotym kolorem

Podczas dosc zawansowanego upgrade tego wzmaka ,caly byl rozebrany doslownie do ostatniej srubki ,wtedy chassis i puszki traf oddalem do lakiernika ,calosc zostala pokryta 4 warstawami ceramicznego lakieru bebarwnego co zalatwilo temat zchodzacych napisow oraz dalo bardzo ladny efekt wizualny a kurz zdecydowanie lepiej sciagnac z takiej powloki

A sam orginalny czarny lakier jest raczej srednich lotow -choc niewiem jak sie do tego wesja gold czy silver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indyk9 dzięki za info.

Jak możesz zdradź gdzie robiłeś ten upgrade i w jakim celu.

Pozdrawiam

Upgrade robilem sam ,sporo na ten temat jest zreszta w watku "Upgrade Yaqin 100B" ,zaczetym przez kolege Marcina ,w jakim celu ? -bo ma cholernie duzy potencjal jednak przez spore nazwijmy to ciecia budzetowe producenta tego wzmaka jest on marnowany ,a poza potencjalem muzycznym jesli ktos wyda sporo kasy na lampy wejsciowe /sterujace NOS czy lampy mocy -u mnie teraz Genalex GL to tez chcialby aby dlugo pozyly -opoznienie zalaczania anodowego oraz obnizenia napiecia zarzenia ,czy wstawienie zdalnego sterowania -z orginalu zostala prawde mówiac tylko obudowa i trafa - teraz gra jak marzenie :D i napewno nie predko znajde mu godnego nastepce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale na razie nie wiem o czym piszesz bo to moja tak na prawdę pierwsza lampa, ale coś czuję za zaraz będę musiał :)

Martwi mnie ten brak opóźnienia załącznia anodowego - rzeczywiście szkoda kupować lepsze lampy - bo zaraz się skończą.

 

 

Pozdrawiam

ps. Swoją drogą to czy któryś z Forumowiczów mógłby być tak dobry i zebrać w całość listę przeróbek może w takich grupach jak:

 

- niezbędne/podstawowe od których trzeba należy/zacząć

(tu chyba to nieszczęsne opóźnienie i napięcie żarzenia)

- zalecane i

- wszystkie inne pozostałe bardziej kosmetyczne.

 

Szczerze powiem, że bardzo trudno jest wyczytać z jakiegokolwiek wątku prawdziwie merytorycznych informacji i poradników w stylu "how to ?"

bo polskim zwyczajem więcej jest wyzwisk, przepychanek w stylu kto ma większego,

a nie chciałbym czegoś spierpapierdolić w nowej lampie którą zaraz nabędę.

 

Na pewno taka lista będzie pomocna dla Wszystkich tymbardziej dla takich zielonych w temacie jak ja ;-)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadam sam ze sobą :-)

Indyk dzięki za info w sprawie Twojej lampy i powiem szczerze że zaczynam się zastanawiać ... Bowiem po co kupować coś z czego wyleci z czasem 80% wszystkiego...

Zamiast Chinczyka może lepiej spożytkować 4 -5k na gotowy produkt na porządnych pOdzespolach lub złożyć wypasionego klona....

Było by łatwiej gdy Ktos z branży się odezwał i doradził co w tej cenie można złożyć lub dostać ....

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadam sam ze sobą :-)

Indyk dzięki za info w sprawie Twojej lampy i powiem szczerze że zaczynam się zastanawiać ... Bowiem po co kupować coś z czego wyleci z czasem 80% wszystkiego...

Zamiast Chinczyka może lepiej spożytkować 4 -5k na gotowy produkt na porządnych pOdzespolach lub złożyć wypasionego klona....

Było by łatwiej gdy Ktos z branży się odezwał i doradził co w tej cenie można złożyć lub dostać ....

 

Pozdrawiam

Yaqin B 100 ,to świetny wzmacniacz ,po tuningu jest jeszcze lepszy ale .......

No właśnie ci którzy zajmują się tuningiem przesadzają z ceną za usługę np.Sonusoliva .Jak policzy się cenę za wzmacniacz ,tuning to się okazuje ,że Yaqin summa summarum kosztuje tyle ,co Ayon lub markowe wzmacniacze lampowe z drugiej ręki(używane)np.na Allegro.

Tylko markowy wzmacniacz (niekoniecznie lepszy)zawsze sprzedaż bez problemu a Chińczyka jest trudno sprzedać (ma niesłusznie zresztą złą prasę)a jak już ci się to uda to dostaniesz grosze.Przykład :Yaqin B 100 (2400zł.)brzmi znacznie lepiej od Jolidy na lampach kt88 (8100zł.)brzmi lepiej od takich wzmacniaczy jak:NAD 372 ,375,Cambrigde Audio 840 czy Luxman L505 U ale ile stracisz sprzedając Yaqina a któryś z w/w wzmacniaczy????

Pozostaje jeszcze kwestia rzetelności firm ,osób dokonujących tuningu.Np. w Sonusoliva nie potrafili uporać się z przydźwiękiem !!!!A ja sam po lekturze książki Andrzeja Zawady zlikwidowałem przydźwięk i nie wydałem na to "złamanej złotówki".Kolejna sprawa w Sonusoliva wstawili kondensatory elektrolityczne na napięcie 500V a w Yaqinie w zasilaczu napięcie wynosi 529 V ,dobrze ,że się znam trochę na elektronice i wymieniłem kondensatory na wyższe napięcie (zawsze kondensatory daje się na wyższe napięcie aby zapobiec przebiciu i ewentualnym implikacjom z tym związanym)Dużo by o tym pisać ale trochę mi się nie chce.Ze swej strony polecam tuning w Warszawie u Pana Andrzeja Marków -rzetelny ,sympatyczny fachowiec i nie naciągacz-Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadam sam ze sobą :-)

Indyk dzięki za info w sprawie Twojej lampy i powiem szczerze że zaczynam się zastanawiać ... Bowiem po co kupować coś z czego wyleci z czasem 80% wszystkiego...

Zamiast Chinczyka może lepiej spożytkować 4 -5k na gotowy produkt na porządnych pOdzespolach lub złożyć wypasionego klona....

Było by łatwiej gdy Ktos z branży się odezwał i doradził co w tej cenie można złożyć lub dostać ....

 

Pozdrawiam

Jak się ma perpektywę wydać 4-5kzł na wzmacniacz to zamiast tego chińczyka czy przeciętnej nówki proponuję upolować jakiś używany napradwę rasowy mały piecyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie bzdur z tym "tjuningiem". Używam mojego Yaqina juz 2 lata. Po dwóch latach wymieniłem lampy KT88 na Harmonixy za 400 zł. Mam lampy NOS 6sn7 oraz 12ax7. Są sprawne i jeszcze długo pograją. Słucham muzyki codziennie 3 - 5 godzin. I nie miałem żadnej usterki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kazdy robi tak jak uwaza za stosowne i najbardziej optymalne dla siebie ,jeden woli cos kupic i odrobine przerobic ,inny woli gotowy produkt a jeszcze ktos inny zrobic clona ,co kto woli i jak chce ,oczywiscie zgadzam sie z Lucky -widac ze jest osoba co woli produkt gotowy i sobie go chwali jego wybor i absolutnie sie zgadzam z tym ze mozna na tym Yaqinie grac i 5 lat bez jakiejkolwiek usterki

Przeciez koszt zakupu traf i obudowy to 2,5kzl ,lampy dodatkowy 1kzl ,na reszte pwoiedzmy 1kzl a kto to poskalda i za jakie pieniazki ? co z czasem ? przeciez to bedzie sporo trwac ,a czy obudowa bedzie nam sie podobac i czy montaz zostanie wykonany rzetelnie ? -zrobienie od podstaw tego typu wzmaka mija sie z celem -bo mozna taniej i szybciej -ja kupilem swojego 100B z drugiej reki za 1900zl a za te 500zl co mi zostalo wziolem lampy NOS

Za 5kzl -fakt mozna upolowac rasowy maly piecyk -ale on zawsze bedzie maly przy tym Yaqinie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Dziękuję za wszystkie odpowidzi.

Yaqin za 2400 to dobra cena i chyba zostanie mi drugie tyle na cos jeszcze, ponieważ zamierzałem przeznaczyć właśnie te 4.5-5k na wzmak lub końcówkę plus przed wzmak.

 

Nadal nie mam odpowiedzi co lepszego mogę kupić w tej cenie, wiem natomiast że przed wymianą lamp na "lepsze" przrzydałoby się zmienić parę rzeczy które wpływają na żywotność lamp aby nie narażać się na extra koszty. Z jednej strony brak konkretów martwi z drugiej cieszy bo jak narazie nie ma innego faworta ;-)

 

Panowie jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje - szczególnie indyk9owi, który naświetlił mi parę spraw o których nie wiedziałem a być może będzie warto zwrócić na nie uwagę w przyszłości.Jeśli któremuś w Was przyjdzie do główy jakiś inny projekt wart uwagi w tej cenie będę wdzięczny, ale na razie mój typ jest jeden yaqin mc-100b ;-)

 

 

Pozdrawiam

 

ps. podeślijcie mi proszę namiary na Pana Andrzeja z Warszawy - z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Yaqin MC-100B na dobrą sprawę i na początek nic nie trzeba wymieniać i poprawiać. Nawet taki "saute" brzmi wspaniale i na wysokim poziomie. W moim wymieniłem jedynie lampy na inne - poprawa dźwięku wyraźna, choć nie rzucająca jakoś na kolana, choć samo brzmienie Yaqina MC-100B mnie wręcz pozytywnie poraziło. Zaznaczam, że świetnie znam brzmienie różnych Amplifonów i Cary Audio na lampach 300B Western Electric.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Proszę o poradę. Mam zamiar kupić do mojego Yaqina lampy RCA Red Base 6SNT GT. Obecnie mam RCA GTB. Nie znam się na prądach i żarzeniach. Czy lampy GT zaaplikowane do Yaqina szybciej nie ulegną wypaleniu. Wg. sprzedawcy lamp muszę się upewnić, ponieważ znacznie może to skrócić ich żywotność. Dzięki z góry za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł się błąd oczywiście 6SN7 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

do zakupów blisko coraz bliżej ...

 

Mam pytanie jak rozróżnić tą "dobrą" wersję bez rozkręcania - da się w ogóle ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa tych 6SN7 GT w Yaqinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

do zakupów blisko coraz bliżej ...

 

Mam pytanie jak rozróżnić tą "dobrą" wersję bez rozkręcania - da się w ogóle ?

 

Pozdrawiam

 

 

A poczytać to trudno ?

Wszystko jest w tym wątku i link do wątku DIY gdzie masz nawet fotki...

 

Lucky.

Nie mam RED BASE i raczej nie dam tyle za lampy.

Możesz śmiało kupować jakiekolwiek 6SN7. Elektrycznie będzie OK.

Niektóre lampy były "bardziej" przygotowane do żarzenia szeregowego.

Tutaj jest równoległe.

Tak więc śmiało kupuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 serio co Twój wątek diy ma wspólnego z moim pytaniem ? czytałeś je w ogóle ?

Oba wątki czytałem od deski do deski dawno temu ale nie zamierzam ich wkuwać na pamięć, takie odpowiadanie to zwykła złośliwość, bo masz te informacje w głowie... równie dobrze mogłeś odpowiedzieć w ten sam sposób na temat lamp bo informacja zapewne także są na forum.

żal dupę ściska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 serio co Twój wątek diy ma wspólnego z moim pytaniem ? czytałeś je w ogóle ?

Oba wątki czytałem od deski do deski dawno temu ale nie zamierzam ich wkuwać na pamięć, takie odpowiadanie to zwykła złośliwość, bo masz te informacje w głowie... równie dobrze mogłeś odpowiedzieć w ten sam sposób na temat lamp bo informacja zapewne także są na forum.

żal dupę ściska.

 

Może jak byś uważnie czytał mój watek to byś znalazł dokładny opis jak rozróżnić wersje wzmacniacza na zewnątrz - bo chyba o to pytałeś ?

Może się gubisz tak wiec żebyś już nie błądził :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpis Napisano 22.04.2011 - 23:53

I nawet fotki do opisu masz.

 

A zarówno w tym i moim wątku masz jak krowie na rowie wszytko opisane co można by zrobić.

Brak koncentracji ? Lenistwo ?

Może przyjechać do domu i pokazać ?

Skoro nie potrafisz wyłapać o co chodzi to nawet się za to nie bierz.

A więcej pomocy ( złośliwości jak to nazywasz ) z mojej strony nie uraczysz.

 

A swoją drogą to załóż sobie wątek czego szukasz a nie zaśmiecasz ten który dotyczy konkretnego wzmacniacza a nie Twoich poszukiwań.

 

 

 

23031970

Bo znowu bym zapomniał...

Dobre kondensatory Ci wstawili.

500V to i tak dużo z zapasem ponieważ masz po dwa kondensatory łączone szeregowo co daje 1000V.

Tyle można na nie podać w takim połączeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak byś uważnie czytał mój watek to byś znalazł dokładny opis jak rozróżnić wersje wzmacniacza na zewnątrz - bo chyba o to pytałeś ?

Może się gubisz tak wiec żebyś już nie błądził :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpis Napisano 22.04.2011 - 23:53

I nawet fotki do opisu masz.

 

A zarówno w tym i moim wątku masz jak krowie na rowie wszytko opisane co można by zrobić.

Brak koncentracji ? Lenistwo ?

Może przyjechać do domu i pokazać ?

Skoro nie potrafisz wyłapać o co chodzi to nawet się za to nie bierz.

A więcej pomocy ( złośliwości jak to nazywasz ) z mojej strony nie uraczysz.

 

A swoją drogą to załóż sobie wątek czego szukasz a nie zaśmiecasz ten który dotyczy konkretnego wzmacniacza a nie Twoich poszukiwań.

 

mudda44 następnym razem jak już duma z przerobionego sprzętu zejdzie może zauważysz, że każdy post ma swój numer i możesz wkleić tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) __p__2177486#entry2177486

Problem w tym, że w całym wątku do którego mnie odsyłasz, odpowiedzią na moje pytanie są dwa zdania "Czyli gorsze gałki , lepsze kondy :) A może jak leciało z wiadra :) " coś o śrubach z boku i włączniku w innym miejscu.

Sorry ale jak po czymś takim mam zdecydować czy szukać, rozróżnić i czy w ogóle się przejmować różnymi wersjami i jak znaleźć tą "dobrą" wersję to ja przepraszam - to za wysoki poziom abstrakcji.

Co do ostatniego zdania, idąc Twoim tokiem rozumowania to radzę pomyśleć o opatentowaniu nazwy YAQIN MC-100B bo tak się ten wątek nazywa. Spadam stąd bo widzę, że to kolejny wątek życia, a odpowiedzi nadal brak....

Jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące informacje i pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz...

Nie ma ludzi wszechwiedzących :)

Nie chodzi o opatentowanie nazwy , ale wątek jest o konkretnym wzmacniaczu a nie o tym co wybrac w danej kwocie.

Mnozą sie posty i kolejny zainteresowany któy zajży do tego wątku zamiast szukac konkretów będzię brnąć przez nic nie wnoszace wpisy.

 

Wracając do samego wzmacniacza...

Napisałem że wzmacniacz kolegi ( ten z śrubami imbusowymi po bokach i z bliżej wstawionym wyłączniku ) ma lepsze kondensatory i inne przewody , ale brak ekranu i gałki wyraźnie gorsze .

Miałem u siebie kilka tych wzmacniaczy. Nie miałem natomiast czarnej wersji.

Dwukrotnie spotkałem się z opisem że czarna wersja ma przewody sygnałowe mocno skorodowane , które rozsypują się w rękach.

Wzmacniacze które miałem zawsze się czymś różniły.

Czasem drobnostką a czasem zmiany były duże.

Żeby nie mieszać...

Wersja z wątku z tymi śrubami ma lepsze kondensatory i częściowo lepsze przewody sygnałowe.

Ale są też dwie jego wersje.

Różnią sie tym że jedne mają trafa głośnikowe przy lampach KT88 a inna wersja ma jedno trafo głośnikowe i jedno sieciowe przy KT88. I słychać wiekszy przydźwięk w tym kanale.

Trafo można przełożyć...

 

 

Z wiadrem to był żart , ale cąłkiem na miejscu. Po prostu to nie jest DENON , NAD itd.

Montowali co i jak leciało.

Miałem kilka wzmacniaczy , ale kto wie ile jest ich wersji ?

Tak czy inaczej po zakupie polecam odkręcić płytę od spodu i popatrzeć na co się trafiło.

 

Co do dumy...

Widzisz - pokaż mi kto w ostatnim czasie coś przerobił i to tak opisał ?

Indywidualnie .

Zanim zalogowałem się na tym forum dużo czytałem i korzystałem ze wskazówek.

Po zalogowaniu kilka lat temu też było wiele osób które były pomocne.

W tej chwili albo maja to w d... albo " branża " na to nie pozwala.

Zakładając wątek w DIY poprosiłem o wsparcie wszystkie osoby jakie znam i mogły coś wnieść do tego tematu.

Frekwencje sam widzisz..

To nie jest duma , kiedyś mi pomagano to i ja czuję się zobowiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak byś uważnie czytał mój watek to byś znalazł dokładny opis jak rozróżnić wersje wzmacniacza na zewnątrz - bo chyba o to pytałeś ?

Może się gubisz tak wiec żebyś już nie błądził :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpis Napisano 22.04.2011 - 23:53

I nawet fotki do opisu masz.

 

A zarówno w tym i moim wątku masz jak krowie na rowie wszytko opisane co można by zrobić.

Brak koncentracji ? Lenistwo ?

Może przyjechać do domu i pokazać ?

Skoro nie potrafisz wyłapać o co chodzi to nawet się za to nie bierz.

A więcej pomocy ( złośliwości jak to nazywasz ) z mojej strony nie uraczysz.

 

A swoją drogą to załóż sobie wątek czego szukasz a nie zaśmiecasz ten który dotyczy konkretnego wzmacniacza a nie Twoich poszukiwań.

 

 

 

23031970

Bo znowu bym zapomniał...

Dobre kondensatory Ci wstawili.

500V to i tak dużo z zapasem ponieważ masz po dwa kondensatory łączone szeregowo co daje 1000V.

Tyle można na nie podać w takim połączeniu.

Muda ,Sonusoliva podłączyła mi kondensatory równolegle a nie szeregowo !!!!Ja wiem ,że przy połączeniach szeregowych dodaje się napięcie a równoległych pojemność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych posiadaczy MC-100B. W ciągu tygodnia będę posiadaczem Yaqina po kuracji wzmacniającej.

Poradzcie coś w temacie kolumn , bardzo proszę z czym Wam gra ta maszyna ?

Niestety nie mam możliwości jeżdzić na odsłuchy , także będzie to zakup sugerowany. Narazie jest Akkus V4 oraz Minas Anor IIIs.

Pokój , a raczej salonik , 25m2. Gatunek muzyki od chillout , elektronika, 4AD , starszy Rock , Pink Floyd , Sade itp klimaty.

 

Dziękuję za każdą sugestię .

Pozdrawiam Maciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Epos M16i lub M22i? Z akcentem na te drugie. Bardzo przyjemne i muzykalne kolumny pasujące do lampy. Słucham ich z Jadis Orchestra - bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słucham na "czarnych" premium Shuguang KT-88, ale chyba "szarpnę się" jeszcze na Psvane KT-88:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-96619900-1311625537_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają Psvane 12AX7 i muszę stwierdzić że grają fajnie można rzec analogowo. Jak kupisz napisz coś o nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych posiadaczy MC-100B. W ciągu tygodnia będę posiadaczem Yaqina po kuracji wzmacniającej.

Poradzcie coś w temacie kolumn , bardzo proszę z czym Wam gra ta maszyna ?

Niestety nie mam możliwości jeżdzić na odsłuchy , także będzie to zakup sugerowany. Narazie jest Akkus V4 oraz Minas Anor IIIs.

Pokój , a raczej salonik , 25m2. Gatunek muzyki od chillout , elektronika, 4AD , starszy Rock , Pink Floyd , Sade itp klimaty.

 

Dziękuję za każdą sugestię .

Pozdrawiam Maciej.

Yaqin B 100 wspaniale brzmi (chyba są stworzeni dla siebie) z kolumnami firmy Akustyk konkretnie model 2,5 drożny na scan-speakach revelatorach .

Mam Yaqina już 3 rok i jak do tej pory nic się w nim nie popsuło ,mało tego w porównaniu z Luxmanem L 550a Yaqin brzmi lepiej jedynie w kategoriach absolutnych Luxman ma większą moc w pozostałych aspektach brzmienia jest o klasę niższy ,gorszy od " Janka" , co bardzo dziwi w kontekście ceny w/w wzmacniaczy.

Ze swojej strony radzę Tobie abyś postawił na kolumny o dużej efektywności ,niezależnie od tego jaki masz lub kiedyś (jak zmienisz) będziesz miał wzmacniacz lampowy ,to głośniki o dużej efektywności będą zawsze dobrym kompanem.Pomyśl o kolumnach Harpia Acoustic (ale wpierw posłuchaj -nie wiem jak brzmią) lub tubowych monitorach Xindak 1202 (też nie wiem jak grają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.