Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MC-100B


markoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczolem poszukiwania MINOS ANOR .Słyzałem , że są kapitalne do Yaqin-a ML-10. Czy ktoś słuchał je MC-100b i może opisać swoje spostrzezenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MINAS ANOR znajdziesz trochę szybciej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczolem poszukiwania MINOS ANOR .Słyzałem , że są kapitalne do Yaqin-a ML-10. Czy ktoś słuchał je MC-100b i może opisać swoje spostrzezenia?

 

Zdecyduj się w końcu co chcesz.

Czy szukasz wzmacniacza czy kolumn ?

Inne kolumny bym wybierał do MC10 a inne do MC100. A już całkowicie inny wzmacniacz do kolumn 97,5dB

Jak już zdecydujesz się co masz i czego chcesz to wtedy pytaj bo w ten sposób zaśmiecamy wątek zbędnymi wpisami.

 

Nie odpowiedziałem na jeszcze jedno Twoje pytanie...

Praktycznie każdy wzmacniacz a zwłaszcza w tej cenie po " tuningu " zagra lepiej niż fabryczny.

A stopień tych zmian zależy od wielu czynników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczolem poszukiwania MINOS ANOR .Słyzałem , że są kapitalne do Yaqin-a ML-10. Czy ktoś słuchał je MC-100b i może opisać swoje spostrzezenia?

 

 

Ja posiadam MC-10L i kolumny Minas Anor ale ta I wersje kolumn . Gra to bardzo fajnie ogolnie jestem bardzo zadowolony z tego dzwieku jest cieply i mozna go sluchac godzinami nie meczy ucha wokale sa piekne gora delikatna nic nie sssssyyyczyyy itd. bas nieco miekki ale raczej naturalny schodzi nisko dzwiek bardzo zrownowazony zadne pasmo nie dominuje no moze lekko srednica a raczej wokale bo slychac je naprawde wyraznie i wrecz namacalnie ;)

Brakuje mi czasami nieco kopa w basie przy ostrzejszej muzyce ale podobno Minas Anor III wersji maja juz tego kopa w basie wiec jesli je kupisz to z pewnoscia bedziesz zadowolony tak jak chyba kazdy ktory posiada Minasy u siebie w systemie jednak przed kupnem najlepiej ich posluchaj bo kazdy lubi troszke inny dzwiek ;)

Ja sam mam zamiar kiedys kupic Minas Anor III lub najnowsze obecnie produkowane IIIs ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się w końcu co chcesz.

Czy szukasz wzmacniacza czy kolumn ?

Inne kolumny bym wybierał do MC10 a inne do MC100. A już całkowicie inny wzmacniacz do kolumn 97,5dB

Jak już zdecydujesz się co masz i czego chcesz to wtedy pytaj bo w ten sposób zaśmiecamy wątek zbędnymi wpisami.

 

Nigdzie nie napisałem , że mam glośniki 97.5 db ,są tylko przymiarki.Chcę skompletować stereo od początku. Napewno będzie Yaqin MC-100B do modyfikacji, szukam dobranych do niego glosników,DAC-a i transport cd.Nie mam nic.Ze względu na kiepską lokalizację , a co za tym idzie brak odsluchów proszę o pomoc ,ukierunkowanie w słusznuy wyborze.

Milego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wymiana lamp KT88 na 6550 da wymierne i namacalne efekty odsłuchowe? Przymierzam się także do wymiany lamp sekcji przedwzmacniacza na NOS. Jakie NOS by tu były najbardziej optymalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam MC-10L i kolumny Minas Anor ale ta I wersje kolumn .

 

Może wiesz na jakich głośnikach masz zbudowanego Minas-a? Czym różnią się następne wersje?

Kolega Maciek ma do sprzedania na bazie Seas , czy miałeś okazję je posluchać? Najgorzej , że jeszcze nie mam wzmacniacza i z tym odsłuchem to jest troszkę skomplikowana sprawa.Każde pomiezczenie inaczej brzmi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczorj Yaqin MC-100B , będzie w ciągu miesiąca (brak w magazynie :( ) Ale za to dostałem rabacik. Matrix także zamówiony.Pozostała jeszcze kwestia kolumn. I miejsca gdzie i jak to ustawić ,aby moja lepsza połowa tego nie zauważyła :) J.Owsiak powidziałby OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ A ile PLN Kolega zamierza przeznaczyć na głośniki do MC-100B? Moim zdaniem, im lepsze głośniki "podpięte" do Yaqin tym lepszy dźwięk. Skutecznością tak bardzo bym się nie przejmował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przygotowany na 5.5 K , ale wytrzymam do 7K. Jest teraz aukcja Vienna Mozart , może... Moim zdaniem 97-98db to tylko na plus na zapotrzebowanie w prąd,ale może się mylę.Wiem jak Klipsch RF 82 brzmi na tranzystorze i powiem,że mi sie podoba , ale jak zachowa się z lampą? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę śmiało polecić Vienna Acoustics Mozart Grand do MC-100B. Świetne zgranie. Inna alternatywa to Harpia Acoustics Amstaff Mini - dla mnie totalna i absolutna rewelacja! Cena atrakcyjna, bo około 6000zł. Do tego wysoka skuteczność, której Kolega poszukuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec chcących zrobić zakupy przez internet w sklepie Liveaudio. Zero kontaktu w czasie aukcji, brak jakiejkolwiek gwarancji na lampy, a przecież to 1/3 ceny. Mając pecha po tygodniu możemy słono dopłacić do interesu. Może dojść do sytuacji gdy lampa zostanie uszkodzona przez inny element a sklep obciąży nas kosztami wymiany lamp. Za wybór brzydszego MC-100B Black musiałem dopłacić 100 zł. Musieli sobie odbić niską cenę aukcji. Lampy sterujące niezgodne z opisem w aukcji (zamienniki) i noszą ślady używania. Brak kabla zasilającego. Rozpocząłem procedurę zwrotu (przy zakupie na odległość) ale sklep nie odpowiada. Może jest chętny po koszcie zakupu? Jest to już trzeci mój wzmacniacz lampowy. Pierwszy i najlepiej w/g mnie grający z nich to Yaqin VK2100 (hybryda). Drugi to Music Angel MK-800po porządnej modernizacji (oprócz wymiany elementów zmiana konstrukcyjna) i teraz MC-100B. Porównywalny do Music Angel.

 

Też mam doświadczenia z Live Audio, akurat zupełnie odmienne .Jedna uszkodzona lampa w wzmacniaczu ( utrata próżni) reklamacja załatwiona telefonicznie - przysłana nowa para na wymianę .Kabel sieciowy ( też go nie mogłem znaleźć ) jest pod dolną wytłoczką zabezpieczającą wzmacniacz przed uszkodzeniem od spodu:).

Lampy zgodne z opisem .

 

Pozdrawiam

 

PS

 

Kontakt telefoniczny ( bezproblemowy ) jest z Live Audio tylko w określonych godzinach ( coś od około godziny 11 -tej do 19-tej )

 

TO NIE JEST REKLAMA .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vigo12 jeżeli napisałem że nie dostałem przewodu zasilającego to nie dostałem (przetrzepałem karton i wkładki z wszystkich stron), jeżeli napisałem że nie dostałem gwarancji na lampy to nie dostałem. Na pewno bym się wykłócał gdyby zaraz po zakupie poszła mi lampa tak jak Tobie. Nawiasem mówiąc potwierdza to moją opinie jak ważna jest gwarancja na lampy. No i źle to świadczy o samym wzmacniaczu. Powinni wymienić Ci wszystkie, całą kwadrę. Wracając do mojego zakupu to po wystawieniu negatywnego komentarza w aukcji na której kupiłem wzmacniacz zadzwonił do mnie właściciel firmy i stwierdził że winę za zaistniałą sytuację ponosi jego pracownik a on sam był w tym czasie za granicą (choć maile otrzymywałem z jego konta). Zwrócił mi 100 zł pobrane przez pracownika za czarny kolor wzmacniacza i obiecał przysłać dodatkową gwarancję na lampy (podkreślam słowo dodatkową, bo normalna gwarancja wyklucza odpowiedzialność firmy za uszkodzenie lamp).Stwierdził że chińskie lampy są kiepskiej jakości i jest duże prawdopodobieństwo ich uszkodzenia dlatego nie dają gwarancji. Niestety jak na razie nie wywiązał się z tej obietnicy. Być może znów jest za granicą. Wniosek z tego że w firmie Live Audio należy rozmawiać tylko z właścicielem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vigo12 jeżeli napisałem że nie dostałem przewodu zasilającego to nie dostałem (przetrzepałem karton i wkładki z wszystkich stron), jeżeli napisałem że nie dostałem gwarancji na lampy to nie dostałem. Na pewno bym się wykłócał gdyby zaraz po zakupie poszła mi lampa tak jak Tobie. Nawiasem mówiąc potwierdza to moją opinie jak ważna jest gwarancja na lampy. No i źle to świadczy o samym wzmacniaczu. Powinni wymienić Ci wszystkie, całą kwadrę. Wracając do mojego zakupu to po wystawieniu negatywnego komentarza w aukcji na której kupiłem wzmacniacz zadzwonił do mnie właściciel firmy i stwierdził że winę za zaistniałą sytuację ponosi jego pracownik a on sam był w tym czasie za granicą (choć maile otrzymywałem z jego konta). Zwrócił mi 100 zł pobrane przez pracownika za czarny kolor wzmacniacza i obiecał przysłać dodatkową gwarancję na lampy (podkreślam słowo dodatkową, bo normalna gwarancja wyklucza odpowiedzialność firmy za uszkodzenie lamp).Stwierdził że chińskie lampy są kiepskiej jakości i jest duże prawdopodobieństwo ich uszkodzenia dlatego nie dają gwarancji. Niestety jak na razie nie wywiązał się z tej obietnicy. Być może znów jest za granicą. Wniosek z tego że w firmie Live Audio należy rozmawiać tylko z właścicielem.

 

To co mogę potwierdzić to zły sposób zabezpieczenia lamp przez producenta do transportu . KT88 są umieszczone w tekturowych tubach owinięte raz folią i przytwierdzone bezpośrednio do metalowego "grilla " wzmacniacza.Ze względu na dużą masę sprzętu wszystkie wstrząsy są bez przeszkód przenoszone na lampy co powoduje duże ryzyko ich uszkodzenia .Lampy na wymianę otrzymałem zapakowane w gąbkę , umieszczone w pudełku i grubym kartonie - takie zabezpieczenie jest znacznie lepsze.Reszta lamp jest również niefortunnie umieszczona pod wzmacniaczem -wprawdzie w poliestrowej wytłoczce ale w miejscu gdzie ewentualny upadek czy rzucanie wzmakiem może się skończyć dla nich tragicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogę potwierdzić to zły sposób zabezpieczenia lamp przez producenta do transportu . KT88 są umieszczone w tekturowych tubach owinięte raz folią i przytwierdzone bezpośrednio do metalowego "grilla " wzmacniacza.Ze względu na dużą masę sprzętu wszystkie wstrząsy są bez przeszkód przenoszone na lampy co powoduje duże ryzyko ich uszkodzenia .Lampy na wymianę otrzymałem zapakowane w gąbkę , umieszczone w pudełku i grubym kartonie - takie zabezpieczenie jest znacznie lepsze.Reszta lamp jest również niefortunnie umieszczona pod wzmacniaczem -wprawdzie w poliestrowej wytłoczce ale w miejscu gdzie ewentualny upadek czy rzucanie wzmakiem może się skończyć dla nich tragicznie.

 

 

Wzmacniacze sprzedaje Live Audio i bierze pełną odpowiedzialność za pakowanie i przesyłkę. Skoro producent źle pakuje lampy to Live Audio powinna je przepakować.Kolega usilnie tłumaczy firmę Live Audio. Wzmacniacze nie są wysyłane z Chin do kupującego, a do firmy Live Audio. Zawsze można przed wysyłką otworzyć , sprawdzić i porządnie zapakować. Być może dzięki mojemu konfliktowi z firmą Live Audio kolega nie miał problemów z wymianą lamp. Choć koledzy elektronicy pewnie potwierdzą że powinno wymienić się cztery lampy dopasowane parametrami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym przestrzec chcących zrobić zakupy przez internet w sklepie Liveaudio. Zero kontaktu w czasie aukcji, brak jakiejkolwiek gwarancji na lampy, a przecież to 1/3 ceny. Mając pecha po tygodniu możemy słono dopłacić do interesu. Może dojść do sytuacji gdy lampa zostanie uszkodzona przez inny element a sklep obciąży nas kosztami wymiany lamp. Za wybór brzydszego MC-100B Black musiałem dopłacić 100 zł. Musieli sobie odbić niską cenę aukcji. Lampy sterujące niezgodne z opisem w aukcji (zamienniki) i noszą ślady używania. Brak kabla zasilającego. Rozpocząłem procedurę zwrotu (przy zakupie na odległość) ale sklep nie odpowiada. Może jest chętny po koszcie zakupu? Jest to już trzeci mój wzmacniacz lampowy. Pierwszy i najlepiej w/g mnie grający z nich to Yaqin VK2100 (hybryda). Drugi to Music Angel MK-800po porządnej modernizacji (oprócz wymiany elementów zmiana konstrukcyjna) i teraz MC-100B. Porównywalny do Music Angel.

 

Witam,

Za ile jest do oddania ten wzmak. Pisał Pan na forum o ewentualnej odsprzedaży. Jeśli nadal jest na sprzedaż, prosze o kontakt. POzdrawiam, Tomasz Dziemianczuk, tel. 501 833 143

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych kupnem MC-100B zapraszam na prv. Wymieniłem lampki na 6H8C produkcji byłego CCCP. Byłem zaskoczony tak wyraźną poprawą dźwięku. Lepsza stereofonia, poszerzona i bardziej poukładana scena. Bas lepiej kontrolowany i jakby szybszy. A lampki jeszcze nie wygrzane. Nie wiem jak graja inne lampki ale te chińskie sterujące należy od razu wymienić przynajmniej na rosyjskie. 50 zł to nie pieniądz a wzmacniacz gra o stopień lepiej. Jak nie dostanę gwarancji na lampy z Live audio to przechodzę do zakładki upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zainteresowanych kupnem MC-100B zapraszam na prv. Wymieniłem lampki na 6H8C produkcji byłego CCCP. Byłem zaskoczony tak wyraźną poprawą dźwięku. Lepsza stereofonia, poszerzona i bardziej poukładana scena. Bas lepiej kontrolowany i jakby szybszy. A lampki jeszcze nie wygrzane. Nie wiem jak graja inne lampki ale te chińskie sterujące należy od razu wymienić przynajmniej na rosyjskie. 50 zł to nie pieniądz a wzmacniacz gra o stopień lepiej. Jak nie dostanę gwarancji na lampy z Live audio to przechodzę do zakładki upgrade.

 

Nie czekaj tylko już tam przejdź i bierz się za upgrade.

Warto ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Warto "pobawić się" lampami w MC-100B - przynosi to często zaskakująco wielce korzystne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie mam problem.Mój YAQIN MC-100B brzmi zbyt "ostro" .Przy odsłuchu przeważają wokale- reszta pasma jest schowana pod spodem.Nie jest to zbyt przyjemne .Czy ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

^^ Często wymiana lamp przynosi oczekiwaną poprawę, ale niestety w wartościach bezwzględnych, czyli nie zawsze "lepszą" poprawę, a jedynie zmianę charakteru dźwięku. Tu potrzebny jest eksperyment i dużo dobrej woli. Oraz oczywiście duuużo wolnego czasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów. Któryś z kolegów pisał o pomiarze prądu żarzenia oraz opisał jak to zrobić więc idąc za jego poradą rozkręciłem wzmacniacz i przyłożyłem miernik do dwóch żółtych przewodów przy 6SN7 i okazało się ,że mam 5,9v zaraz po tym wyciągnąłem wszystkie lampki i dokonałem ponownie pomiaru ,tym razem było 6,4v. Napięcie w sieci 245-247v (mieszkam w UK) .W związku z zaistniałym rodzi się moje pytanie ,czy tak powinno być ? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trochę offtopic, ale jestem blisko, coraz bliżej kupna tej lampy

Mam pytanie czy ktoś z Was korzystał z usług primeamp`a na angielskim ebayu na którym jest taniej niż w Chinach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Domyślam się i chciałbym wierzyć że człowiek kupił kontener tego sprzętu, ale jakoś wierzę bardziej Chińczykom - nawet po numerze za autostradą - niż Anglikom :)

Będę wdzięczny za info, ponieważ wolałbym nie kupować cegieł w cenie 500 usd :)

 

Pozdrawiam

 

ps. bardziej na temat - czy rozważał ktoś możliwość podłączenia dwóch lamp jako dwa monobloki i czy w ogóle jest to wykonalne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Któryś z kolegów pisał o pomiarze prądu żarzenia oraz opisał jak to zrobić więc idąc za jego poradą rozkręciłem wzmacniacz i przyłożyłem miernik do dwóch żółtych przewodów przy 6SN7 i okazało się ,że mam 5,9v zaraz po tym wyciągnąłem wszystkie lampki i dokonałem ponownie pomiaru ,tym razem było 6,4v. Napięcie w sieci 245-247v (mieszkam w UK) .W związku z zaistniałym rodzi się moje pytanie ,czy tak powinno być ? Pozdrawiam

Zakładając, że Twój miernik jest ok, to nieco za mało. Zmierz innym miernikiem, jeśli dalej tak będzie, można spróbować "dowinąć" 1-2-3 zwoje do żarzenia i sprawdzić (o ile jest dostęp i miejsce na karkasie trafa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trochę offtopic, ale jestem blisko, coraz bliżej kupna tej lampy

Mam pytanie czy ktoś z Was korzystał z usług primeamp`a na angielskim ebayu na którym jest taniej niż w Chinach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Domyślam się i chciałbym wierzyć że człowiek kupił kontener tego sprzętu, ale jakoś wierzę bardziej Chińczykom - nawet po numerze za autostradą - niż Anglikom :)

Będę wdzięczny za info, ponieważ wolałbym nie kupować cegieł w cenie 500 usd :)

 

Pozdrawiam

 

ps. bardziej na temat - czy rozważał ktoś możliwość podłączenia dwóch lamp jako dwa monobloki i czy w ogóle jest to wykonalne ?

 

Eh to raczej Chińczyk na Angielskim ebayu - mój błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dzięki za odpowiedz .Podejrzewałem ,że skończy się na wybebeszaniu transformatora :((. Jeśli chodzi o Yaqina na Ebayu to polecam tego sprzedawcę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Szybka dostawa kurierem i nie trzeba się martwić cłem ,bo facet wie o co chodzi i wysyła przesyłki wycenione na 150 dolców jako prezent lub do naprawy ,w związku z tym zapłaciłem 30 funtów cła. Oczywiście cena na jego stronce zawiera transport kurierem. radzę przeanalizować u innych sprzedawców koszty transportu i uzgodnić przed zakupem bo często bywa tak ,że klocek kosztuje np 400 dolarów a transport drugie tyle .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fitarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.