Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MC-100B


markoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem niedawno 2 lampy 6h9c (ecc35) i wpiołem do swojego mc-100B. Wzmacniacz gra na nich bardzo ładnie ale czy mu nie zaszkodzą? Również czy te lampy będą prawidłowo działać w tym wzmacniaczu i się przedwcześnie nie zużyją? Czym wogóle sie różnią 6H9C od 6H8C (6sn7).

 

Jeśli można je stosować to w którą parę podstawek w mc-100B lepiej je wpiąć: wewnętrznych czy zewnętrznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Co się stało z dystrybucją Yaqina w Polsce? Nie ma tego ani na "znanym portalu ogłoszeniowym" (szukałem Yaqin MC-100B, ale nie ma żadnego modelu), a strony dystrybutora zablokowane...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo firma upadła, albo aby zaoszczędzić zlikwidowała (zawiesiła) stronę internetową bo nie ma na razie co sprzedawać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dobre były te wzmaki :( i dlatego pomyśleli że potrzymają i podniosą ceny. To co się dzieje z cenami sprzętu audio klasy niemarketowej to przesada gruba. Dobrze że są chińczycy, ale zaczynają się też cenić coraz bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest firma we Włoszech i druga w Wlk. Brytanii które sprowadzają i sprzedają na ebayu Yaqiny, ceny trochę wyższe niż miał nasz dystrybutor, towar już oclony i opodatkowany, więc w zasadzie wybór jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dobre były te wzmaki :( i dlatego pomyśleli że potrzymają i podniosą ceny. To co się dzieje z cenami sprzętu audio klasy niemarketowej to przesada gruba. Dobrze że są chińczycy, ale zaczynają się też cenić coraz bardziej.

 

I gdy Yaqiny będą kosztować trzy razy tyle , co kosztowały , wówczas będą już sprzętem HI END !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

witam panowie....czy warto do mojego yaqina 100b zaaplikowac tak drogie lampy tzn wszystkie psvane

 

 

Chodzi o to czy wykorzystam potencjal tych lamp...dodam ze na orginalnych jade i wciaz jestem zadowolony...a i czy np po wlozeniu usiade na podlodze zeby sie nie przewrocic ....z wrazenia oczywiscie....

czy ewentualnie sie połozyc,,gdyz siedzenie nie eliminuje całkowicie ryzyka upadku:}

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) para 6sn7 wiadomo trzeba 2pary ,kt88 2pary 360dolarow 12ax7 lacznie wychodzi ok 750$ co wy na to...?

 

witam panowie....czy warto do mojego yaqina 100b zaaplikowac tak drogie lampy tzn wszystkie psvane

 

 

Chodzi o to czy wykorzystam potencjal tych lamp...dodam ze na orginalnych jade i wciaz jestem zadowolony...a i czy np po wlozeniu usiade na podlodze zeby sie nie przewrocic ....z wrazenia oczywiscie....

czy ewentualnie sie połozyc,,gdyz siedzenie nie eliminuje całkowicie ryzyka upadku:}

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) para 6sn7 wiadomo trzeba 2pary ,kt88 2pary 360dolarow 12ax7 lacznie wychodzi ok 750$ co wy na to...?

sorry ale wyzej cos linki nie dzialaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12ax7 świetnie brzmieniowo. Koledzy narzekają na trwałość, ale mnie jeszcze nie padły, a mam je już długo. Pozostałych nie znam, ale np. EL84 ostatecznie się nie sprawdziły w starciu ze starymi Mullardami. Psvane dba jednak o brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zmuszę i coś napisze o tych chinolach .

Wypożyczyłem od lampyelektronowe.pl 3 pary 12AX7 ( Psvane , Tunsole i Gold Liony ) . Nie jestem konkurencją wobec Psvane .

Tej lampy nie dało się w ogóle słuchać . Dawałem jej 3 razy szanse na odsłuchu ,ale i tak wygrywały Tungsole i przede wszystkim Gold Lion . Dzwięk Psvane jak by zza szyby , brak detali , kiepska dynamika - prawie jak tranzystor . W moim systemie Psvane zagrała padake , nie wartą wydania 350zł . Piękne wzorki , złote nóżki , wspaniałe pudełeczka tego nie zmienią .

Na dzień dzisiejszy najlepszą lampą 12AX7 jaką słuchałem jest Simens z gładkimi anodami . Czekam jeszcze na Toshiby .

 

darulok nie zakrzątaj sobie głowy chinolami . Za te pieniądze będziesz miał dobre Nosy . Jak chcesz oszczędniej to zamiast 6SN7 kup 12SN7 i zmień napięcie .

Co do KT88 v 6550 to też czekam na lampy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szogunwawa, jeśli nie pograłeś na 12ax7 Psvane min. 70 godzin, to nic o nich nie wiesz. Wyjątkowo długo trzeba je wygrzewać. Wiem, co piszę, bo dałem im szansę, a na początku też było różnie. Tung-Sole bardzo przyzwoite, ale daleko im do Psvane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Psvane 12ax7 i 12au7 na tle EH zagrały znakomicie

mam pytanie odnośnie lamp Amperexa....z tego co słyszałem najczęściej polecane są Bugle Boy

a co z lampami Amperexa z logo Silvertone, Hammond, czy Philips

może ktoś napisać kilka zdań o co w tym chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szogunwawa, jeśli nie pograłeś na 12ax7 Psvane min. 70 godzin, to nic o nich nie wiesz.

 

Witam ..no własnie nawet na stronie jest napisane wyraznie ze wygrzewanie od 150 do 300 godzin dopiero daje optymalne granie , 6sn7 i kt88 rowniez i kolega Szogunwawa pisze o 12ax7, mnie interesuje caly set psvane...kupilem na poczatku sylwanie gtb zaraz po kupnie yaqina i w porownaniu do chinskich bylo o wiele lepiej...sluchalem ich ok miesiąc ponad..potem wlozylem chinskie i zacząlem słuchac(pomyslalem dam im szanse pisze o 6sn7)...z dnia na dzien bas sie poprawial itd itd...bylo coraz lepiej ..po miesiacu wlozylem sylwanie gtb(uzywaną)i oczywiscie wrocilem szybko do chinskich..w sylwani bas byl buczacy..brak czystosci,,przutlumienie ...owszem gora w sylwani jest jakby gróbsza i przestrzeń lepsza ...ale brak spojnosci takiej klarownosci dzwięku ale moze to byc spowodowane ze te lampy są po prostu zajechane ...Teraz narodził sie pomysl o kupnie nowych lamp z wyzszej półki.(nie lubie rzeczy uzywanych)..a tą sylwanie kupilem przez przypadek bo na ebayu zalicytowalem aukcje twierdzac ze mnie ktos przebije,,tak się nie stalo wiec musialem zaplacic...i chyba je wystawie na aukcje...psvane maja dobre opinie na calym swiecie..jak juz to bralbym te ponizejpsvane-CV181-T-001.jpgPSVANE-12AX7-TII-vacuum-tube-001.jpgPsvane-KT88-T-001.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szogunwawa, jeśli nie pograłeś na 12ax7 Psvane min. 70 godzin, to nic o nich nie wiesz. Wyjątkowo długo trzeba je wygrzewać. Wiem, co piszę, bo dałem im szansę, a na początku też było różnie. Tung-Sole bardzo przyzwoite, ale daleko im do Psvane.

 

Nigdy nie oceniam lamp niewygrzanych . Wypożyczone od lampyelektronowe.pl testowane 2 tygodnie po kilka godzin dziennie . Wybacz nie jestem masochistą żeby słuchać lampy która jest dla mnie słaba . Jakoś Gold Lion zagrał od razu najlepiej ze wszystkich z tej trójki i nie ważne czy grał 2h czy 6h .

Moja rada darulok jak masz kasę to kup stare Nosy i nie baw się w chiński set . Kupisz 12ax7 i 6sn7 ( ew iść dalej 6F8G ) i będziesz zadowolony .KT88 mogą być Gold Lion lub EH i nie am sensu płacić za ładną wizualnie lampę w pięknym pudełeczku z dedykacją od producenta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EH kt90 tez maja pochlebne opinie...pisalem nawet do goscia na youtube I powiedzial ze maja o wiele lepszy bass niz orginalne....I wlasnie po to jest forum zeby wziac wszystkie za I przeciw...mr szogunwawa sluchales tylko 12ax7??? one nie sa najwazniejsze...slyszales moze kt88 czarne czy 6sn7 siwe lub czarne gdzies????wiem ze cena nie gra ale psvane kt88 czarne kosztuja 350$ to duzo a EHkt90 sa o wiele tansze...ciekawe czy lampyelektronowe maja takie na wypozyczenie I wie ktos ile taka usluga kosztuje???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie oceniam lamp niewygrzanych . Wypożyczone od lampyelektronowe.pl testowane 2 tygodnie po kilka godzin dziennie . Wybacz nie jestem masochistą żeby słuchać lampy która jest dla mnie słaba . Jakoś Gold Lion zagrał od razu najlepiej ze wszystkich z tej trójki i nie ważne czy grał 2h czy 6h .

Moja rada darulok jak masz kasę to kup stare Nosy i nie baw się w chiński set . Kupisz 12ax7 i 6sn7 ( ew iść dalej 6F8G ) i będziesz zadowolony .KT88 mogą być Gold Lion lub EH i nie am sensu płacić za ładną wizualnie lampę w pięknym pudełeczku z dedykacją od producenta .

Widzisz, każdy ma inne uszy: 12ax7 Psvane zagrały u mnie lepiej niż twardy i suchy GL, ale też lepiej niż np. Valvo l65... Być może wiele zależy od aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugle Boy to po prostu określenie holenderskiego wyrobu z takim dzidkiem dmuchającym w fujarkę. Jeśli lampa pochodzi z tejże fabryki z tego okresu a była sprzedawana pod innym logiem to dokładnie jest to BB. Brać nie pytać

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie może jakiegoś przedwzmacniacza do 100b?

Violet opisał Rotela RC-03 jako godny element w torze poprawiający detaliczność i scenę.

Zastanawiam się czy nie poszukać właśnie tego konkretnego modelu, chyba, że macie inne - lepsze sprawdzone rozwiązania (przedwzmacniacze) albo krytycznie patrzycie na tego typu rozwiązania?

 

Przy okazji podpytam o źródło jakie Wam się sprawdziło w 100b. Pytałem w innym wątku, ale padła tylko 1 odpowiedź.

W tej chwili używam V-DAC 2 i myślę nad yaqin cd 30a, choć to spore ryzyko z uwagi na brak opinii i ryzyko uszkodzenia w transporcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EH kt90 tez maja pochlebne opinie...pisalem nawet do goscia na youtube I powiedzial ze maja o wiele lepszy bass niz orginalne....

 

Jeśli dobrze rozumiem , to można lampę KT 88 zastąpić lampą KT 90bez ingerencji w aplikację ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 23031970

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przymierzam się do mojej pierwszej lampy, i zastanawiam się nad tym Yaqinem : czy będzie pasował do moich DALI Ikon 6 ( nie planuje ich zmieniać)?

Mają impedancję 6 ohm, a tu wybór 8/4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przymierzam się do mojej pierwszej lampy, i zastanawiam się nad tym Yaqinem : czy będzie pasował do moich DALI Ikon 6 ( nie planuje ich zmieniać)?

Mają impedancję 6 ohm, a tu wybór 8/4.

Ja mam MC-10L też ma odczepy 8/4 a moje kolumny MA GS20 też 6 ohm i u mnie na odczepach 4 ohm Yaqin radzi sobie z nimi bardzo dobrze na 8 nie podłączałem bo nie jestem pewny czy to bezpieczne dla wzmacniacza może ktoś potwierdzi czy można 6 ohmowe kolumny podłączyć bezpiecznie do odczepów 8 ohm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Można podłączyć zarówno do 4 jak i 8 Ohm. Porównaj jak kolumny 6 Ohm brzmią na odczepie 4 i 8. U mnie również nie było problemów z impedancją. Używałem Monitor Audio RS6 z w/w lampą. Dźwięk bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Można podłączyć zarówno do 4 jak i 8 Ohm. Porównaj jak kolumny 6 Ohm brzmią na odczepie 4 i 8. U mnie również nie było problemów z impedancją. Używałem Monitor Audio RS6 z w/w lampą. Dźwięk bajka.

Dzięki za wiadomość słuchałem kiedyś mojego MC-10L na RS6 znajomego i faktycznie też ładnie to zagrało chociaż CD był wtedy kiepski . A z ciekawości na co po MC-10L się przesiadłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przymierzam się do mojej pierwszej lampy, i zastanawiam się nad tym Yaqinem : czy będzie pasował do moich DALI Ikon 6 ( nie planuje ich zmieniać)?

Mają impedancję 6 ohm, a tu wybór 8/4.

Oczywiście pasuje elektrycznie. Ale pasuje też brzmieniowo - słuchałem tego połączenia i było znakomicie (żeby nie było - w mojej, subiektywnej ocenie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość słuchałem kiedyś mojego MC-10L na RS6 znajomego i faktycznie też ładnie to zagrało chociaż CD był wtedy kiepski . A z ciekawości na co po MC-10L się przesiadłeś ?

 

Nadal posiadam MC-100B. Uważam go za świetny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pasuje elektrycznie. Ale pasuje też brzmieniowo - słuchałem tego połączenia i było znakomicie (żeby nie było - w mojej, subiektywnej ocenie)

Tego mi brakowało !

Jeszcze musze przemysleć, jak przekonfigurować całość, tu nie mam jasności.

Teraz mam kolumny podłączone do Denona 2307 (surround) chciałbym tę możliowść zachować, natomiast muzykę z Yamahy BD S1067 puszczać przez lampy na Ikony...

Zastanawiam się nad jakimś przełącznikiem , by te Ikony włączać albo w surround, albo pod lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal posiadam MC-100B. Uważam go za świetny wzmacniacz.

Myślałem że masz 10L . 100B lepszy od 10L może trochę inny klimat ale ogólnie Monitor Audio fajnie grają z lampami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.