Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MC-100B


markoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yaqin B 100 wspaniale brzmi (chyba są stworzeni dla siebie) z kolumnami firmy Akustyk konkretnie model 2,5 drożny na scan-speakach revelatorach .

 

 

Dzięki za podpowiedz . Muszę poczekać jeszcze kilka dni na moje cacko , terminale głośnikowe gdzieś błądzą .

Na jakiś czas podepnę GO pod Klipsch RF-62II , 8 ohm i 97 db. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Po choinkę trzeba sobie coś wyszukać , nie ?:)

Pozdrawiam , Maciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stało się ! Mam już 12h lampę i banan nie schodzi z gęby. Jest miodzio , cudnie , bajerandzko ....

Teraz to dopiero mam parcie na lepsze głośniki.

Sprzęt wygląda tak : Yaqin MC-100B , cd sony CDP-XP 930QS , BR Panasonic BDT 300 , Maximum MR 2000 (radio internetowe) , N-ka , Matrix Mini-i oraz Audio Athority . Kable Qed-a , IC Genesis Silver Spiral , Coaxial z Qed-a antenowego , głośnikowe Silver Aniversary. Szukam Genesis silver.

No i Klipsch RF 62II.Lampy Kt 88 China (na razie), reszta to S. Baldwin.

Jak gra ? Dużo basu , głębi, szeroka scena i o niebo lepiej od AVR 360 HK.

Pobór prądu to 236.2 W/H.

Pozdrawiam , Maciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stało się ! Mam już 12h lampę i banan nie schodzi z gęby. Jest miodzio , cudnie , bajerandzko ....

Teraz to dopiero mam parcie na lepsze głośniki.

Sprzęt wygląda tak : Yaqin MC-100B , cd sony CDP-XP 930QS , BR Panasonic BDT 300 , Maximum MR 2000 (radio internetowe) , N-ka , Matrix Mini-i oraz Audio Athority . Kable Qed-a , IC Genesis Silver Spiral , Coaxial z Qed-a antenowego , głośnikowe Silver Aniversary. Szukam Genesis silver.

No i Klipsch RF 62II.Lampy Kt 88 China (na razie), reszta to S. Baldwin.

Jak gra ? Dużo basu , głębi, szeroka scena i o niebo lepiej od AVR 360 HK.

Pobór prądu to 236.2 W/H.

Pozdrawiam , Maciej.

Też mam Sony 930(kupiłem ze względu na format SACD ,który się nie przyjął)a zdziwił byś się co potrafi Yaqin B 100 pod Cambrigde Audio 840 i kolumny Akustyka ,BAS jest mięsisty i szybki i do tego wielobarwny nawet Luxman L 550A takiego Basu nie ma ,tzn tak WIELOBARWNEGO !!!!Luxman ma potężny i świetnie kontrolowany i mięsisty bas ale bez WIELOBARWNOŚCI-niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6. miesiącach eksperymentów z Yaqin MC-100B mogę już napisać kilka słów.

 

Lampy KT-88 - w oryginale chińskie Shuguang KT88-98 wymieniałem kolejno na SED, Svetlana i Tung-Sol. A następnie na Shuguang KT88 Treasure Series, czyli tzw. "czarne". Niestety, jeszcze nie dane mi było posłuchać EH oraz wychwalanych Golden Lionów. Wybrałem ostatecznie Shuguang KT88 Treasure Series, które ponoć porównywalne są (lub nawet lepsze) z Golden Lionami. Czarne KT-88 zapewniają kapitalną, wielowymiarową średnicę oraz niesamowicie sfakturowany bas. Do tego b. miłe dla uszu harmoniczne.

 

Lampy 6SN7 - wiele ich było, uwzględniając w tym różne (wypożycznone) NOS'y, Svetlana i SED. Pozostałem przy radzieckich militarnych 6H8C, które odpowiadają muzycznie co najmniej lampom Sovtek, a są od nich zazwyczaj o wiele trwalsze i zawsze tańsze. Problemem jest jedynie tzw. wiarygodne źródło zakupu, ale na eBay nie brak takowych. Trzeba poszukać.

 

I na koniec, bańki 12AX7. Tu było dość mało eksperymentów, bo po wymianie stockowych Shuguang na parowane Tung-Sole nie miałem już ochoty (ani potrzeby) na dalsze doświadcznia. Tung-Sol daje wszystko to co powinna zapewniać lampa 12AX7, czyli odpowiednią dynamikę, rozdzielczość, głęboki i uporządkowany bas...

 

Planuję w dalszej perspektywie, ewentualnie jeszcze kupić lampy KT-88 Psvane (a także podziałać z militarnymi 6550) oraz wypróbować Shuguang CV181Z, czyli chińskie odpowiedniki 6SN7.

 

W takiej (powyższej} lampowej konfiguracji, chiński Yaqin MC-100B gra o wiele lepiej niż mój wzmacniacz Accuphase E-213 - bo nieprawdopobnie mięśiście, z kapitalną średnicą, bardzo dobrą rozdzielczością oraz ze wspaniałą stereofonią i przestrzenią. Referencyjną.

 

I kilka zdjęć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-70249300-1312230821_thumb.jpg

post-17176-0-14191500-1312230841_thumb.jpg

post-17176-0-29497900-1312230865_thumb.jpg

post-17176-0-00221800-1312230923_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Tung-Sole 6550? McGyver pisał, że porównywał EH i Gold Liony do Shugunangów i szkoda zachodu. Po ile te czarne Shuguangi? Nie szukaj już lamp mocy, pobaw się sterującymi, ECC83 zostaw te Tung-Sole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet to jeszcze wiele przed Tobą. Spróbuj zaaplikować lampy NOS 6SN7 np. Metal Base na zewnątrz plus Red Base do środka.

A na wyjściu 12AX7 Siemensa lub PSvane. W tym układzie lamp u mnie scena robi się zdecydowanie większa niż przy 6H8C. Dżwięk jest bardziej analogowy bez sybilantów z piękną fakturą i wybrzmieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nsk,

tak, testowałem Tung-Sole 6550 - niezłe są, choć ostatecznie czarne Shuguangi bardziej mnie przekonały odwzorowywaniem średnicy i detalicznością. Wokale są przepyszne i nieco wyciągnięte do przodu. Minimalnie, ale jednak tak. Do tego Shuguangi Treasure mają niepospolity bas. Mile prawdziwy. Zwarty.

 

@Lucky,

oczywiście, że jeszcze wiele lampowych testów przede mną. Ale wiele już ich zaliczyłem i na razie pozostanę przy obecnej konfiguracji. Na pewno kupię niebawem "czarne" Shuguangi CV181Z. Co do Psvane, to jeszcze się waham ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem lamp końcowych bo z opinii wielu osób taka wymiana zarówno w tym wzmacniaczu jak i podobnych układach wnosi najmniej.

Przewaliłem przez swój wzmacniacz kilkadziesiąt różnych lamp sterujących ( ECC83 i 6SN7 ) i z moich obserwacji wynika że najwięcej zmian daje wymiana lamp V2 i V3.

Słuchałem zarówno najzwyklejsze jak 6H8C i ECC83 RFT przez złote Tesle , Baldwiny ,Philipsy , RCA , GE ,Raytheony , Siemensy i Telefunkeny.

ECC83 RFT to półka nie wiem czy nawet nie niższa niż oryginalne.

A 6H8C są totalnie wyprane z barw , szlachetności czy wielowymiarowości.

Nie są to lampy złe , bo mają fajny bas oraz wycofany środek i w przesłodzonych systemach mogą się sprawdzić.

A ich budowa rokuje na długie bezawaryjne działanie

 

 

Violet

Nie wiem jakie lampy sterujące sprawdzałeś ale z opisu wnioskuję że szukasz czegoś co jest akurat przeciwieństwem grania 6H8C .

I zwróć jeszcze uwagę na jedną sprawę.

Inaczej gra dana lampa na wykończeniu a inaczej NOS.

Różnica jest kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie . Dzięki uprzejmości Indyka 9 mam możliwość posłuchania KT88 Golden Lion , jak dla mnie jest już super .

I teraz pytanie , czy są jakieś inne lampy godne uwagi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Elektro-Harmonixy, cena niższa a też fajnie grają. Polecam ciekawy artykuł na temat KT88

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem tego piecyka.Mam pytanie odnośnie ustawienia biasu.

Wzmacniacz przyszedł z biasem ustawionym na 0,47V ,gdy ustawiłem na zalecane 0,55V zrobiło się ostro a bas się "zmniejszył".

Obecnie mam ustawione 0,5V i jest ok.Chciałem zapytać jaki zakres biasu jest dla tego wzmacniacza bezpieczny ?

W MC10-L mam podany zakres 0,35-04 a tu mam tylko 0,55.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem tego piecyka.Mam pytanie odnośnie ustawienia biasu.

Wzmacniacz przyszedł z biasem ustawionym na 0,47V ,gdy ustawiłem na zalecane 0,55V zrobiło się ostro a bas się "zmniejszył".

Obecnie mam ustawione 0,5V i jest ok.Chciałem zapytać jaki zakres biasu jest dla tego wzmacniacza bezpieczny ?

W MC10-L mam podany zakres 0,35-04 a tu mam tylko 0,55.

Pozdrawiam.

 

Mozesz napisac jakie zmiany w dzwieku na + lub - w porownaniu z MC-10L ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać jaki zakres biasu jest dla tego wzmacniacza bezpieczny ?

Generalnie im niższy tym lampa dłużej pogra. Jeżeli gra lepiej na niższym niż w instrukcji to tym lepiej dla lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac jakie zmiany w dzwieku na + lub - w porownaniu z MC-10L ?

Generalnie wszystko na +.

Co prawda miałem mało czasu aby go posłuchać oraz wygrzać ,ale pierwsze co rzuca się w ucho to masywniejszy i niżej schodzący bas oraz dynamika.Góra jakby troszkę wycofana (co mi odpowiada).Konfiguracja z jaką gra piecyk to Squeezebox Touch + Mimo.Napiszę więcej jak sprzęt się wygrzeje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Napisałem kilkanaście słów o mojej przygodzie ze wzmacniaczem Yaqin MC-100B na swoim audio-blogu "Stereo i Kolorowo":

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapraszam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hallo ! Klub w rozsypce ? Amen ?

Czy pozmienialiście swoje Yaqin-ki na tranzystory ?

Ledwo co wygrzłem swojego i już nikt go nie chwali :( (?)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedzieć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo ! Klub w rozsypce ? Amen ?

Czy pozmienialiście swoje Yaqin-ki na tranzystory ?

Ledwo co wygrzłem swojego i już nikt go nie chwali :( (?)

Pozdrawiam.

 

Mój egzemplarz zaczął grać jak należy tzn. zniknęła ostrość na wysokich.Jest dobrze ,jedynie czego mi brakuje to mocniejszego uderzenia na basie w niektórych utworach.Ciekaw jestem czy ktoś ma sprawdzoną metodę na poprawę basu bez wymiany lamp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz zaczął grać jak należy tzn. zniknęła ostrość na wysokich.Jest dobrze ,jedynie czego mi brakuje to mocniejszego uderzenia na basie w niektórych utworach.Ciekaw jestem czy ktoś ma sprawdzoną metodę na poprawę basu bez wymiany lamp?

 

 

Wiitaj . Na początku gratuluję jedynego słusznego wyboru. Sądzę , że najlepszym lekarstwem jest długie osłuchanie się , bez zbędnych polepszaczy. Być może wystarczy zmizna kabelków.

A w ogółe opisz swój system , proszę :)

Pozdrawiam , Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitaj . Na początku gratuluję jedynego słusznego wyboru. Sądzę , że najlepszym lekarstwem jest długie osłuchanie się , bez zbędnych polepszaczy. Być może wystarczy zmizna kabelków.

A w ogółe opisz swój system , proszę :)

Pozdrawiam , Maciej

 

Wiitaj . Na początku gratuluję jedynego słusznego wyboru. Sądzę , że najlepszym lekarstwem jest długie osłuchanie się , bez zbędnych polepszaczy. Być może wystarczy zmizna kabelków.

A w ogółe opisz swój system , proszę :)

Pozdrawiam , Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na odtwarzaczu AMC CD9 lub częściej na Philips CD 471 NOS , kolumny Monitor Audio BX6.Podłączałem dla testów zamiennie wzmacniacz tranzystorowy do kolumn i w tym zestawieniu lepsze jest uderzenie na basie .Generalnie Yaqin odtwarza bas poprawnie ale brakuje mu "kopyta" w niektórych utworach.Ma za to lepsze wypełnienie dźwięku i przyjemniejsze wokale nie takie "suche" jak w tranzystorze, dynamika też jest bardzo dobra.Pozdrawiam.

 

Coś się pokaszaniło z moimi odpowiedziami - przepraszam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mój grzeję już ponad miesiąc. Natarczywa górka pomału ginie (to dobrze). W pogoni za królikiem wymieniłem kabelki głośnikowe z QED xt300 na Linn k20. Wydaję mi się że Qedy sprawiały większą separację poszczególnych instrumentów czego mi po zmianie na linn nawet nieco brakowało. Słucham Na linach ponad 2 tygodnie i się do nich pomału przyzwyczajam. Jak się osłucham zmienię ponownie na Qed i wówczas zadecyduję które zostaną. A teraz do rzeczy myślę o zmianie źródła. Obecnie gram na Cambridge audio 640C planuje zakup jakiegoś na rynku wtórnym do ok. 2000 pln, może coś polecicie. Mój obecny CD to niezłe żródełko (mam go od nowości) więc czy warto brnąć w coś innego mając taki budżet.

 

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że podobnie jak w przypadku mojego Yaqina masz kłopot z ostrą "górką".Z doświadczenia wiem że ten problem z czasem sam ustępuje.U mnie na początku dobrze grało tylko w trybie triodowym.Jeżeli chodzi o zmianę źródła to niewiele doradzę.Ja osobiście preferuję stare odtwarzacze ze stajni Philips ,Grundig.Mam zamiar przetestować ten wzmacniacz i kolumny z dobrze wgł. mnie grającym Grundigiem CD 7550.Jak się przekonałem dużo zależy od wzajemnego dopasowania odtwarzacza ,wzmacniacza i kolumn oraz preferencjii muzycznych słuchacza.Do pewnych rozwiązań i brzmienia też się z czasem dojrzewa. Najlepiej byłoby mieć kolegów ze sprzętem do testowania :).Tak przy okazji - jakie masz kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz zaczął grać jak należy tzn. zniknęła ostrość na wysokich.Jest dobrze ,jedynie czego mi brakuje to mocniejszego uderzenia na basie w niektórych utworach.Ciekaw jestem czy ktoś ma sprawdzoną metodę na poprawę basu bez wymiany lamp?

 

Najprościej , najszybciej , najpewniej - 6SN7 GT czarne Ken Rady .

Tańsza opcja to GE GTB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby mieć kolegów ze sprzętem do testowania :).Tak przy okazji - jakie masz kolumny?

 

Cóż fajnie ale niestety nie mam znajomych z róźnymi klockami. Wzmacniacz kupiłem bez odsłuchu, tylko dzięki opiniom z forum. Dlatego liczę na pomoc forumowiczów. Moje kolumienki to Audio Academy Phoebe II, które również kupione były w ciemno, niemniej jestem bardzo z nich zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zakupiłem ten wzmacniacz za grosze czyli 1000PLN. Sprzęt był używany przez audiofila. No cóż wymieniłem lampy KT88 bo nie dało się stabilnie ustawić wartości biasu, poza tym był słyszalny lekki przydźwięk. Poprawiłem ułożenie niektórych kabli w środku wzmacniacza.

Co do lamp obecnie mam lampy elektro harmonix (testowałem dwóch producentów i pozostanę przy EHX), wymieniłem też lampy 6N8P na rosyjskie NOS (faktycznie najlepsze brzmienie). Lampy wejściowe też zmienione na Mullardy. Całość kosztowała mnie z wymianą wszystkich lamp prawie 2300PLN, najdroższe były 12AX7 ale za NOS z roku 1968 trzeba było zapłacić - kupione na ebay.

Przyznam szczerze, że po tych wszystkich zabiegach i próbach regulacji wartości prądu pozostałem przy ustawieniu biasu na 0,5V (zmierzona wartość napięcia w punktach pomiarowych) jakość dźwięĸu jest fantastyczna, największa głębia, najlepsza subtelność itd. Dla osób które nie chcą zbytnio poprawić producenta, a jest tam parę "niedociągnieć" nie trzeba nic ponadto robić. Można się cieszyć doskonałym brzmieniem. Kolumny mam obecnie mało popularnej firmy z USA Martin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przyznam się szczerze że zaczynam być zawiedziony tym wzmacniaczem. Czemu? Mam go niecałe pół roku -do tej pory bez problemów-i już padła lampa KT-88 i uwaga, po telefonie do dystrybutora dostałem informację że faktycznie ostatnia partia wzmacniaczy miała gorzej żywotne te lampy-z tego co zrozumiałem tylko w ciągu miesiąca dostali kilka telefonów że lampy padają w wzmacniaczach mających tylko kilka miesięcy(nawet 2-3 miesiące starczy)... tak czy siak wg. mnie powinni zapewnić nowe lampy dla feralnej partii a nie uznawać że jest ok...

 

 

Edytuj: Mam pytanie do znawców-jaką ma trwałość normalna lampa KT-88? Pytam ponieważ zaczynam się zastanawiać czy jak tak szybko mają się palić to nie zacząć go jakoś oszczędzać-aktualnie puszczam muzykę 2-3h dziennie bo studiuję informatykę i dla mnie siedzenie nawet przed komputerem bez muzyki to kosmos-po prostu kocham jak coś leci w tle gdy pracuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jasiek Matacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz chinola składanego w poniżej 7 minut przez 9-cio latkę to się potem nie dziw, że nie działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kamaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.