Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Miroslav1 napisał:

.... Yoachim ma ten wzmacniacz - oczywiście zachwalał i mówił że ludziska często łączą Harbs z nim....

Tak jak Ci pisałem,łączą głównie Anglosasi. Kiedyś rozmawiałem na ten temat z hi fi_dave,user HUG ,dealer Harbeths w UK i kapitalny człowiek,wielki fan brytolskiego audio.David oczywiście zna markę,ale z uwagi na jej bardzo rzemieślniczy charakter nie zachęca jakoś specjalnie do poszukiwań,poza tym warto wziąć pod uwagę radę  Alana,kupuj sprzęt znanych marek,z dostępnym w twoim kraju serwisem i częściami zamiennymi,unikaj egzotycznych,butikowych wyrobów. Moim zdaniem,to uczciwa rada.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...łączy ktoś Harbs z tym wzmacniaczem - LFD zero le mk2....

Kiedyś rozmawiałem z osobą, która miała tony porządnego sprzętu, różne Harbethy itp. Stwierdził on, że LFD to jeden z najlepszych wzmacniaczy, jaki miał. Taki Leben 300f bez harmonicznych z większą mocą. Tak to określił. 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wybitna-integra-lfd-mk-iv-silver-signature-i8367020210.html

Godzinę temu, broniasz napisał:

hasos jeśli nie odstrasza cię cena,to spróbuj z 7-kami yaqina ms 30l.Dzisiaj wstałem tą nogą co to ten zestawik brzmi jak milion dolarów.

 

Najpierw decyzja w sprawie kolumn. 7 muszę przyznać czarują. Jakby do 30.1 podłączył Lebena 300f :)

O, nawet obecnie jest https://allegro.pl/oferta/lfd-mistral-harbeth-9756439191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Margol napisał:

Fajna aukcja,gość sprzedaje LFD i pisze,że Leben lepszy. Gdybym miał stawiać,to też bym stawiał na Lebena. LFD jest jednak jak młotkiem zrobiony ? Jak gra nie wiem...

Ja już dawno z nim rozmawiałem. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Stare 5 + Leben. Do tego miał jeszcze albedo monokryształ. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Leben jest bardzo fajny i choć to dziwne(moc) z Harbeths gra. Ja lubię to granie. Przyjrzałem się tym piątkom na zdjęciu i myślę,że one mają faktycznie parę lat. Taki label jest już od dawna nie używany w Lindfield.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.... Yoachim ma ten wzmacniacz - oczywiście zachwalał i mówił że ludziska często łączą Harbs z nim....

To są uznane i doceniane wzmaki na że tak powiem dojrzałych rynkach. Brytyjska klasyka. Ludziska chyba się nie mylą.

Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Margol napisał:

Bo Leben jest bardzo fajny i choć to dziwne(moc) z Harbeths gra. Ja lubię to granie. Przyjrzałem się tym piątkom na zdjęciu i myślę,że one mają faktycznie parę lat. Taki label jest już od dawna nie używany w Lindfield.

To chyba HL monitor Mk2 - tak pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,choć na zdjęciu nie widać,że to sklejka,ale pewnie tak jest-klasyka.No nic to hasos pisz o C7,bo że czarusie to wiem. Swoją drogą przeczytałem ostatnio na Harbethowym FB,jak facet mając Dynaudio za 20 kilo dolków,kupił C7XD i ni cholery nie tęskni za Dynaudio. Dobrze,że babatular nie zna angielskiego,bo by przytomność stracił ? 

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten leben 300f.Tak chciałem,żeby między siódemkami stanął najpiękniejszy wzmacniacz na świecie,jak dla mnie oczywista.Gdy tylko pojawił się w q21,od razu do chałupy i czadu,no i mina mi zrzedła,żona określiła to bardziej dosadnie ale kultura musi być,więc cicho sza.No i wtedy Rafał stwierdził,żebym brał janka,no ale ta cena,wiem głupi jestem.I tu śmieszna historia,koleżanka małżonka od razu stwierdziła,że nie stać nas na ten dźwięk nie wiedząc co przytargałem do domu.Janek cieszy ucho bardzo,szkoda tylko,że lampki tak często padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, broniasz napisał:

Ach ten leben 300f.Tak chciałem,żeby między siódemkami stanął najpiękniejszy wzmacniacz na świecie,jak dla mnie oczywista.Gdy tylko pojawił się w q21,od razu do chałupy i czadu,no i mina mi zrzedła,żona określiła to bardziej dosadnie ale kultura musi być,więc cicho sza.No i wtedy Rafał stwierdził,żebym brał janka,no ale ta cena,wiem głupi jestem.I tu śmieszna historia,koleżanka małżonka od razu stwierdziła,że nie stać nas na ten dźwięk nie wiedząc co przytargałem do domu.Janek cieszy ucho bardzo,szkoda tylko,że lampki tak często padają.

I tak trzymaj,ma się podobać. Skoro tak jest,jesteś szczęściarzem. Ja jestem ciekaw kiedy,jeśli w ogóle trafią do Polski C7 XD. Są na mojej bardzo krótkiej liście do niecierpliwego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Margol napisał:

Możliwe,choć na zdjęciu nie widać,że to sklejka,ale pewnie tak jest-klasyka.No nic to hasos pisz o C7,bo że czarusie to wiem. Swoją drogą przeczytałem ostatnio na Harbethowym FB,jak facet mając Dynaudio za 20 kilo dolków,kupił C7XD i ni cholery nie tęskni za Dynaudio. Dobrze,że babatular nie zna angielskiego,bo by przytomność stracił ? 

7 mają wiele plusów, mają też minusiki. Ale chyba jak dla mnie bliżej mi do 7. Mają większy dźwięk i są łagodniejsze, ale tracą na przejrzystości niestety. Jednak przyjemność z muzyki jest wielka :)

Ciekawe jak by zagrały 7 z kopułką 30.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, hasos napisał:

7 mają wiele plusów, mają też minusiki. Ale chyba jak dla mnie bliżej mi do 7. Mają większy dźwięk i są łagodniejsze, ale tracą na przejrzystości niestety. Jednak przyjemność z muzyki jest wielka ?

Ciekawe jak by zagrały 7 z kopułką 30.1. 

Powiem Ci tak,jak gralem na C7 lampą,miałem podobne odczucia. Moim zdaniem C7 potrzebują neutralnego trana,wtedy zostają wszystkie kapitalne zalety tych paczek a dochodzi ponadprzeciętnie przejrzysta średnica. Co wsadzisz,to wyjmiesz ? taki jest Harbeth. Trzeba posłuchać XD.

Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Margol napisał:

I tak trzymaj,ma się podobać. Skoro tak jest,jesteś szczęściarzem. Ja jestem ciekaw kiedy,jeśli w ogóle trafią do Polski C7 XD. Są na mojej bardzo krótkiej liście do niecierpliwego odsłuchu.

7xd słuchałem w lutym w Bristolu na sound and Vision,ale nie wypowiem się.Powiem inaczej,w pokoju obok o podobnym metrażu grały 3xd i z zamkniętymi oczami wybrałbym 7-meczki,zaznaczając,że żaden że mnie audiofil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hasos napisał:

 Stwierdził on, że LFD to jeden z najlepszych wzmacniaczy, jaki miał. Taki Leben 300f bez harmonicznych z większą mocą. Tak to określił. 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wybitna-integra-lfd-mk-iv-silver-signature-i8367020210.html

 

....właśnie  coś podobnego usłyszałem od kolegi.....chyba warto się tym zainteresować a przynajmniej sprawdzić tym bardziej że jest to wzmacniacz dość tani....

51 minut temu, jello napisał:

To są uznane i doceniane wzmaki na że tak powiem dojrzałych rynkach. Brytyjska klasyka. Ludziska chyba się nie mylą.

.... mam możliwość pożyczyć ten wzmacniacz, więc skorzystam z okazji - tak z ciekawości i dla większego doświadczenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Margol napisał:

Powiem Ci tak,jak gralem na C7 lampą,miałem podobne odczucia. Moim zdaniem C7 potrzebują neutralnego trana,wtedy zostają wszystkie kapitalne zalety tych paczek a dochodzi ponadprzeciętnie przejrzysta średnica. Co wsadzisz,to wyjmiesz ? taki jest Harbeth. Trzeba posłuchać XD.

Teraz mam dość neutralny tran i chyba bardziej neutralnego bym nie chciał. Jak zmienię wzmacniacz, to raczej na coś na poziomie 10 tys., więcej niestety nie wchodzi w grę. Zobaczymy. Może jakaś przejrzysta, nieostra lampa zamiast Lebena. Ale z ciekawości posłucham.

Po obcowaniu z 30.1 i teraz 7 zastanawiam się, dlaczego wielu ludziom ten dźwięk nie podchodzi. Jak ktoś nie szuka nie wiadomo jak wyczynowego zestawu do remizy, to te kolumny dają tyle przyjemności i są tak bezproblemowe w ustawieniu, że w zasadzie przyzwoite komponenty zestawu wystarczają do cieszenia się muzyką w bardzo dobrej jakości i przyjemności odsłuchu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hasos napisał:

Teraz mam dość neutralny tran i chyba bardziej neutralnego bym nie chciał. Jak zmienię wzmacniacz, to raczej na coś na poziomie 10 tys., więcej niestety nie wchodzi w grę. Zobaczymy. Może jakaś przejrzysta, nieostra lampa zamiast Lebena. Ale z ciekawości posłucham.

Po obcowaniu z 30.1 i teraz 7 zastanawiam się, dlaczego wielu ludziom ten dźwięk nie podchodzi. Jak ktoś nie szuka nie wiadomo jak wyczynowego zestawu do remizy, to te kolumny dają tyle przyjemności i są tak bezproblemowe w ustawieniu, że w zasadzie przyzwoite komponenty zestawu wystarczają do cieszenia się muzyką w bardzo dobrej jakości i przyjemności odsłuchu. 

 

Wiele osób oczekuje efektu od pierwszych paru minut. W rozmowach z audiofilami często słyszę " musi być uderzenie na klate" " ściany drżą " i podobne teksty.  Dochodzi do tego brak swojego zdecydowanego zdania i ogromna podatność na wpisy na forach. 

Ostatnio sprzedałem Ikemi osobie, która kupuje ten model....po raz trzeci. Ten Pan ciągle kupuje i sprzedaje.. rozmawialiśmy ogólnie ponad trzy godziny i padły słowa " zamiast cieszyć się muzyką i kupować płyty, ciągle zmienialem sprzęt " - kilkanaście zmarnowanych lat. To osoba z branży i również uległa pokusie ciągłej pogoni za królikiem. 

Ludzie często mówią, że żałują sprzedaży określonych elementów toru. 

To jest efekt pracy " testujących " i pseudo recenzji pisanych na zamówienie za grube tysiące euro.  Oczywiście nie kończy się na recenzji, dochodzi praca tzw. Żołnierzy określonej marki, to osoby które otrzymują kasę za określone wątki i wpisy. Takie osoby są również tutaj na tym forum. Poznałem już dwie takie osoby osobiście i znam nawet stawki za taką pracę.  Promowanie jednej marki działa podobnie jak praca w Avon. Ta marka jest promowana w Klubie Leben. 

Cel jest jeden, zakłócić słodki spokój właściciela sprzętu i wmówić mu, że u sąsiada trawa jest bardziej zielona. Efekt jest widoczny na tym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hasos napisał:

Teraz mam dość neutralny tran i chyba bardziej neutralnego bym nie chciał. Jak zmienię wzmacniacz, to raczej na coś na poziomie 10 tys., więcej niestety nie wchodzi w grę. Zobaczymy. Może jakaś przejrzysta, nieostra lampa zamiast Lebena. Ale z ciekawości posłucham.

Po obcowaniu z 30.1 i teraz 7 zastanawiam się, dlaczego wielu ludziom ten dźwięk nie podchodzi. Jak ktoś nie szuka nie wiadomo jak wyczynowego zestawu do remizy, to te kolumny dają tyle przyjemności i są tak bezproblemowe w ustawieniu, że w zasadzie przyzwoite komponenty zestawu wystarczają do cieszenia się muzyką w bardzo dobrej jakości i przyjemności odsłuchu. 

 

Dlatego Alan tak często pokazuje,że swoje głośniki projektuje przy użyciu cd i wzmacniacza za łączną kwotę 100£. Oczywiści audiofile tego nie rozumieją,więc Alan się tylko śmieje. Harbethy są genialne,to są moje ostatnie paczki,jeśli je zmienię to tylko na Harbethy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego Alan tak często pokazuje,że swoje głośniki projektuje przy użyciu cd i wzmacniacza za łączną kwotę 100£. Oczywiści audiofile tego nie rozumieją,więc Alan się tylko śmieje. Harbethy są genialne,to są moje ostatnie paczki,jeśli je zmienię to tylko na Harbethy  
Oczywiscie ze sa genialne, swiadczy o tym fakt, ze im wiecej sie dolozy do tych 100£ tym lepiej graja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Patryks26 napisał:
14 minut temu, Margol napisał:
Dlatego Alan tak często pokazuje,że swoje głośniki projektuje przy użyciu cd i wzmacniacza za łączną kwotę 100£. Oczywiści audiofile tego nie rozumieją,więc Alan się tylko śmieje. Harbethy są genialne,to są moje ostatnie paczki,jeśli je zmienię to tylko na Harbethy emoji846.png 

Oczywiscie ze sa genialne, swiadczy o tym fakt, ze im wiecej sie dolozy do tych 100£ tym lepiej graja ?

Tak jest,można do nich podpiąć system za 1mln€ i one to pokażą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Patryks26 napisał:

Oczywiscie ze sa genialne, swiadczy o tym fakt, ze im wiecej sie dolozy do tych 100£ tym lepiej graja ?

Można to powiedzieć o zdecydowanej wiekszości kolumn-czym lepsza elektronika ,tym lepiej zagrają.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.