Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, hasos napisał:

Te blue? Nigdzie ich nie ma.

A Tellurium Q Black ktoś testował?

Mam Tellurium Q ultra blue .Bardzo przejrzyste kable .Wcześniej miałem wireworld solstice 7,porównywałem na zmianę ,wydawało mi się ,że wireworld jest przejrzysty,ale Q ultra go przebija.

Q black nie miałem,ale podobno jest mniej otwarty,wydawać się może że cieplejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Patryks26 napisał:
11 minut temu, Margol napisał:
Mogami 3082 coax,taki mam i nic więcej mi nie trzeba. RCA mam Beldena. Tellurium nie będą dobre ani na start ani na metę,2 tysie wydaj na płyty emoji846.png z RCA mam jeszcze jakiś tani WireWorld,nawet symbolu nie pamiętam i też jest super.

Mam caly system okablowany Tellurium Q Silver Diamond. Moim zdaniem swietne kable.

Nie mam zdania,nie znam ich,ale nie widzę żadnego uzasadnienia do zmiany moich drutów. Innym w portfel nie zaglądam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Patryks26 napisał:
31 minut temu, Margol napisał:
Mogami 3082 coax,taki mam i nic więcej mi nie trzeba. RCA mam Beldena. Tellurium nie będą dobre ani na start ani na metę,2 tysie wydaj na płyty emoji846.png z RCA mam jeszcze jakiś tani WireWorld,nawet symbolu nie pamiętam i też jest super.

Mam caly system okablowany Tellurium Q Silver Diamond. Moim zdaniem swietne kable.

......skrobnij kilka słów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
......skrobnij kilka słów....
Graja wbrew pozorom bardzo nasyconym dzwiekiem z pieknie kontrololowanym i mocnym basem. Trzeba sprawdzic u siebie. Porownywalem je z Harmonixami EXQ i TQ Statement, mowie w tej chwili o glosnikowcach, ale sygnalowe wykazuja te same cechy. Statement gra jeszcze bardziej dociazonym dzwiekiem, ale z ta sama rozdzielczoscia i holografia co SD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest taki, że sam nie zrobię sobie takich kabli. Więc jak policzę kabel, usługę i wtyki, to wychodzi ok. 400 zł za głośnikowe. IC wyjdzie taniej: kabel 20 zł, ale dodatki i usługa to jakieś 200 zł. 

Mówię o powyższych Van damme.

Tellurium Q Ultra Blue konfekcjonowane po rabacie to jakieś 600 zł :)

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hasos napisał:

Dzięki.

To chyba będą te:

https://www.czakmusic.pl/van-damme-hi-fi-grade-speaker-series-kabel-glosnik,3,9189,11519

https://www.czakmusic.pl/van-damme-268-076-090-tour-grade-classic-xke-instr,3,9203,29483

Popularny jest też Blue, ale akurat go teraz nie mają.

A porównywałeś z czymś droższym?

Jaki masz wzmacniacz/dac?

Nie porównywałem.Ktoś,kiedyś o nich wspomniał,chyba w tym wątku i 'trzask ,prask'.

Mam yaqina ms 30 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe mam Van Damme Blue 2.5 mm w obu systemach, XLR Adam Hall Rolling Stones, RCA różne, nie przywiązuję do tego najmniejszej wagi i większości nie pamiętam. Wszystkie droższe już dawno sprzedałem. Mam wśród nich na pewno Mogami. Generalnie wpinam to co mam pod ręką, a później już nie zwracam uwagi.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drizzt napisał:

Głośnikowe mam Van Damme Blue 2.5 mm w obu systemach, XLR Adam Hall Rolling Stones, RCA różne, nie przywiązuję do tego najmniejszej wagi i większości nie pamiętam. Wszystkie droższe już dawno sprzedałem. Mam wśród nich na pewno Mogami. Generalnie wpinam to co mam pod ręką, a później już nie zwracam uwagi.

Blue niestety nie wiadomo kiedy będzie. Zakupię więc ten https://www.czakmusic.pl/van-damme-up-lcofc-hi-fi-speaker-cable-2x2-5-mm-26,3,9189,11518

PS

Herbaciarze 30.1 już u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko. Nic „lepszego” nie potrzeba. Daj znać jak grają M30.1, warto kupować ostatnie egzemplarze standardowych modeli póki jeszcze są ? jaka okleina?

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na HUG czytalem, ze ktos porownywal wzmacniacz studyjny Behringer A800 (189 euro) z integra Accuphase E650 i nie slyszal jakiejs specjalnej roznicy. Czy ktos z Was mial okazje sluchac Behringera? Ja z ciekawosci sam dzisiaj kupilem go z drugiej reki, zeby sie przekonac nausznie jak gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Patryks26 napisał:

Dzisiaj na HUG czytalem, ze ktos porownywal wzmacniacz studyjny Behringer A800 (189 euro) z integra Accuphase E650 i nie slyszal jakiejs specjalnej roznicy. Czy ktos z Was mial okazje sluchac Behringera? Ja z ciekawosci sam dzisiaj kupilem go z drugiej reki, zeby sie przekonac nausznie jak gra ?

Mówisz o tym?

https://m.thomann.de/pl/behringer_a800.htm

No to jestem ciekaw ?

To jest końcówka mocy wymagająca przedwzmacniacza czy zintegrowany?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś zaczyna świtać nawet tu ? tylko nie myślcie teraz przypadkiem, że ten Behringer jest jakiś wyjątkowy i tylko on zapewni tego typu wrażenia, bo zaraz całe forum się na niego rzuci. Dokładnie taki sam będzie wynik porównania każdych 2 prawidłowo zaprojektowanych wzmacniaczy, pracujących w granicach swoich możliwości mocowych, jeśli tylko porównanie zostanie przeprowadzone w warunkach kontrolowanych, a nie „audiofilskich”. Jeśli w takich warunkach będą wciąż słyszalne różnice między wzmacniaczami, to znaczy, że z którymś z nich jest coś nie tak.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HUG pisze się o tym od zawsze, Alan powtarza to ciągle odkąd pamiętam, tylko właściciele Harbeth mu nie wierzą, bo tradycyjnie sądzą, że wiedzą lepiej, a on ich chce oszukać. A teraz nagle uwierzyliście jakiemuś przypadkowemu gościowi z Belgii, który odkrył dla siebie rzecz oczywistą?

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście też czytałem ten wątek i też od razu pooglądałem sobie ten wzmacniacz. Jak widać na HUG nikt nie wpadł w spazmy,po prostu przyjęto ten fakt z zimnym spokojem zawodowca. Ja,ponieważ jestem na audiofilnym odtruciu,też pomału przestaje się dziwić,ale jedno wiem,mojego obecnego Luxa już nie zmienię,bo niby na co? Oby grał 100 lat:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą tego Behringera jest z pewnością cena i moc. Do tego ma wszelkie niezbędne złącza, żeby zastosować go w systemie hi-fi, co w przypadku wzmacniaczy pro nie jest oczywiste.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na HUG pisze się o tym od zawsze, Alan powtarza to ciągle odkąd pamiętam, tylko właściciele Harbeth mu nie wierzą, bo tradycyjnie sądzą, że wiedzą lepiej, a on ich chce oszukać. A teraz nagle uwierzyliście jakiemuś przypadkowemu gościowi z Belgii, który odkrył dla siebie rzecz oczywistą?
Mozna wierzyc albo samemu sie przekonac. Wzmacniacz nie kosztuje majatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ja już mam to dawno za sobą.

Ale tak generalnie, to jeśli będziecie nie tylko czytać ale i słuchać Alana, to źle na tym nie wyjdziecie ?

Żaden Belg Was wtedy nie zaskoczy ? 

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ja już mam to dawno za sobą.
Ale tak generalnie, to jeśli będziecie nie tylko czytać ale i słuchać Alana, to źle na tym nie wyjdziecie
Żaden Belg Was wtedy nie zaskoczy  
Co do kabli na przyklad to ciezko sie z Alanem zgodzic bo zmiana sieciowki czy interkonektu nawet w takim Behringerze jest ewidentnie slyszalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.