Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa s6 tez ma klatki tylko, ze dwie.DSC9163_opt-1024x678.jpeg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę, czy Unison Research (poprzedanią wersja z klatką na lampach), wysteruje Monitor Audio PL200 (4 Ohmy 90db)?

 

Na papierze wychodzi że da radę,S6 u mnie nie do końca poprawnie prowadził bowersy (85dB) ale to kolumna gdzie niejeden tran się wyłożył.90dB z MA bardzo dobrze rokuje.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zglaszam sie do klubu z najmniejszym obecnie modelem w ofercie UR.

Mialem obawy co do tych 12W z Simply Italy czy sobie poradza z LS50 - bezpodstawnie!

post-1391-0-41029500-1423083512_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac sam jestem zaskoczony jak to gra. Kiedys robilem juz podejscie do Italy, ale sprzedawca w sklepie powiedzial mi, ze malec nie da rady napedzic LS-ow i odpuscilem temat bez odsluchow.Zostalem nakierowany przez owego pana spredawce na Naima Suprenaita, ktory im na polce zalegal, a wlasnie wchodzila nowa seria Naima i SN serii pierwszej chcieli sie pozbyc. Pan zaoferowal nawet dobra cene za SN ale nie byla to spektakularna roznica w stosunku do mojego Denona (Pm2010AE) i naim pozostal na polce. Odsluch odbywal sie oczywiscie w towarzystwie LS50.

UR chodzil mi jednak caly czas po glowie i mialem wielka ochote posluchac go z KEFami - tym bardziej, ze zona ze wzgledu na jego urode wyrazila zgode na zakup (cena byla dosc atrakcyjna 1400 Euro). Niestety model wzmacniacza, o ktorym mowa zostal sprzedany a poprzdnia wersja czyli Simply Two nie odpowiadal wizualnie malzonce.

I tak oto przegladajac ostatnio ebay(DE) wystawiono Simply Italy w atrakcyjnej cenie wiec pomyslalem, ze zaryzykuje i w razie wpadki zloze drugi system z odpowiednimi kolumnami.

Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy po podlaczeniu UR nie ustepowal dynamika, rozdzielczoscia(Italy dopiescil jeszcze gore dodajac wielu smaczkow), szybkoscia basu Denonowi przy czym wspomniec nalezy, iz galka wzmocnienie rzadko wedruje powyzej godziny 9 czyli niewiele dalej jak w Denonie (tutaj miedzy 8-8.30). Srednica jest jedank lepiej dogrzana, zejscie basu jeszcze glebsze no i przestrzen tutaj juz same kefy kreuja ja bardzo dobrze, a Unison doklada jeszcze wiecej. Podsumowujac to bardzo udany zestaw i ciesze sie z powrotu po kilku latach do lampy. Narazie gram na lampach TungSola, ktore byly zamonotwane orgynalnie i jest cudownie - chebelek do zmiany regulacji sprzezenia ustawiony na pozycji 5db.

 

Probowalem podkrecac glosnosc Unisona do polowy skali ale w moim pomieszczenie bylo juz zbyt glosno, przy tym sprzet nie generwoal jeszcze slyszalnych znieksztalcen.

Jesli nawet kiedykolwiek zdecyduje sie na zmaine sprzetu to KEFy i UR pozostana jako drugi zestaw.

 

Bardzo lubie dzwiek EL34 w przeciwienstwie do Kt88, ale nie spodziewalem sie, az takiej dynamiki z tej lampy. Takze mozna sobie w buty wsadzic teorie, ze EL34 to lampa zamulona -wszytko zalezy od aplikacji i zestawienia z odpowiednim towarzystwem.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz się wierzyć nie chce jak piszesz o możliwościach dynamicznych SI,choć przyznam,że kiedy trafił do mnie S6 to miałem podobne odczucia,że niczego nie brakuje w zakresie drive'u,utrzymania prawidłowego rytmu nagrań-głównie rockowych.Z błędu wyprowadziło mnie podłączenie mocnego tranzystora,no ale tutaj kłaniała się konfiguracja,kolumny które posiadam są całkowicie uzależnione od ilości prądu i pożrą wszystko co im zaproponuje wzmacniacz,a jak im się da tylko trochę za mało to są jak w letargu,z Kefami jest jak widać nieco inaczej.

 

 

Bardzo lubie dzwiek EL34 w przeciwienstwie do Kt88, ale nie spodziewalem sie, az takiej dynamiki z tej lampy. Takze mozna sobie w buty wsadzic teorie, ze EL34 to lampa zamulona -wszytko zalezy od aplikacji i zestawienia z odpowiednim towarzystwem.

 

Słyszałem kilka aplikacji EL34 i jeszcze nie trafiłem na jakiegoś "muła",kwestia konfiguracji-tu pełna zgoda.@kichanadeta,jak będziesz miał tylko okazję podłącz to UR coś nieco łatwiejszego mimo,że uważasz LS+UR za trafione połączenie:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnościa masz rację. Sam nigdy nie odważyłbym się podłaczyć dużych prądożernych kolmn do SI. I takie też byly moje obawy w stosunku do UR SI i KEF LS 50(według pomiarow audio tylko 83 db i 4 ohm), ale zaryzykowałem i było warto. tak jak pisałem w stosunku do denona 2010 malec nie powinien miec sobie niczego do zarzucenia. Mam obydwa na stanie obecnie ( PMA 2010 to nie ułomek jeśli chodzi o wydajnośc) i nie ma przepaści jeśli idzie o możliwości dynamiczne. Bas mże nie jest tak twardy tu EL34 jes specyficzne ale mam wrazenie, że schodzi nieco niżej i szybkością nie odstaje od Denka. Miałem kiedyś amplifona Wt 30 III i tutaj było juz slychać rożnicę w prowadzeniu basu w stosunku do trana. Zdaję też sobie sprawę, ze w większym pomieszczeniu te różnice w wydajności, miedzy obydwoma wzmacniaczami mogłyby być bardziej zauważalne, nie mniej w moim 16 qm te różnice sie zacierają - piszę cały czas o możliwościach dynamicznych w tym danym przypadku (konfiguracja). Świadom również jestem tego, że źródło apple tv, teac ud h 01 mogą być wąskim gardłem systemu ale z racji tego, że jestem bardziej melomanem niż audiofilem i narazie nie przeszkadza mi to. W przyszłości może zdecyduję się na lepszego DACa lub jakiegoś lina DS jak żródło.

Dzisiaj wybieram się na taki lokalne audioshow w Hamburgu ( HiFi Tage), wiec będzie to w pewnym sensie konfrontacja- choć to inne warunki etc, ale zawsze jakiś punkt odniesienia jest.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie w systemie kilka zmiań. Ariesy ostatecznie powędrowały na podstawy granitowe. Po kilku kombinacjach tak jest najlepiej.

Sam wzmacniacz dostał nowe lampki sterujące. Oryginalnie były Electro Harmonix 12au7. Wymieniłem je na Phillips Miniwatt Holland za namową forumowicza. Polecano mi również Amperex BB ale te kosztowały 2 razy tyle co Philips. Jako że to pierwsze lampki wziąłem te tańsze(sygnatura brzmienia ponoć bardzo podobna). I faktycznie to nie jest żadne audio-voodoo. Lamy wnoszą zmiany które chciałem. Bas lekko się zmniejszył (na plus u mnie w pokoju) za to średnica została lekko ''wypchana'' słychać ją wyraźniej, jest bardziej melodyjna. Gra to naprawdę bardzo przyjemnie. Góra łagodna ale z ''toną'' detali. W sumie przez przypadek zagościł u mnie cd player Esoteric X-03SE. To co on potrafi wyciągać z muzyki to pierwsza klasa. Tylu detali i powietrza jeszcze nie słyszalem. Jest to bardzo żywiołowy cd. Aż chce się słuchać. Jedynie lekko za ''otwarty'' był dla mnie. Dlatego lampy sterujące go ''uspokoiły'' . Jest balans pomiędzy bardzo ''analogowym'' ciepłym brzmieniem a energią. Teraz muszę iść zrobić napad na bank ponieważ ten cd musi ze mną zostać:) Ten zestaw wyciska to co najlepsze w Ariesach a Elite ma co robić non stop:)

 

Również testowałem dac Audio Note 3.1 Muszę przyznać że to świetne pudełko. Za transport robił esoteric. Brzmienie typowo analogowe, ze świetną średnica, bardzo muzykalnie, ciepło i relaksująco. Najlepiej grający zestaw jaki u mnie gościł. Prawdziwe TOP granie. Dac pojechał już do forumowicza, także pewnie niedługo opisze jak u niego gra. Moje obecne zestawienie jest blisko Audio Note ale z większym pazurem ale kosztem mniejszego ''ciepełka''. Jak trafi się okazja to może jeszcze raz spróbuję AN. Jeżeli ktoś lubi muzykalne i ciepłe brzmienie AN to jest to co powinniście szukać.

post-11813-0-46278300-1423319669_thumb.jpg

post-11813-0-25835200-1423319680_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sprzefać Simply Italy to byłbyn zainteresowany zakupem

 

Wziąłeś tego Italy z Fusica?

 

Zglaszam sie do klubu z najmniejszym obecnie modelem w ofercie UR.

Mialem obawy co do tych 12W z Simply Italy czy sobie poradza z LS50 - bezpodstawnie!

 

Rozumiem,że zmiana avatara oznacza,że zaczyna grać coraz lepiej?:)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś tego Italy z Fusica?

 

 

 

Rozumiem,że zmiana avatara oznacza,że zaczyna grać coraz lepiej?:)

 

Slucham i ciesze sie niezmierne z nowego nabytku. Kiedy pierwszy raz w zyciu zagoscil u mnie prosty, chinski lampiak na EL34, napisalem tu na forum, ze do tranzystora nie ma juz powrotu. Pozniej byla WT30-tka Amplifona, zacny to wzmacniacz, ale brakowalo mi troche pazura i wrocilem do tranzystora najpierw Cyrus 8vs, pozniej Denon 2010AE ale dzwiek lampy nie dawal mi spokoju.Tak juz jest kiedy sie lampy "posmakuje". Zastanawialem sie nad Octave V40, Mastersoundem na EL34 ale te nie bardzo podobaly sie malzonce wizualnie. W koncu padlo na UR. W obawie o brak mocy do napedzenia LS50 postanowilem, ze zapoluje na Triode 25 bowiem wizualnie zostal zaakceptowany przez druga polowke - to co prawda PP, ale zdecydowanie wyzsza moc utwierdzala mnie o slusznosci wyboru. I juz prawie ostanio kupilem walsnie 25 - pojawil sie trzymiesieczny na Audiomarkecie za 2300 z mozliwoscia negocjacji ceny, ale nim sie namyslilem juz mi go ktos sprzatnal sprzed nosa. No wiec czekalem sobie cieprliwie i sie doczekalem. Stal sobie ten maluch w saturnie i ktoregos dnia przegladajac ebay.de wlasnie saturn wystawil SI w ciekawej cenie, z mozliwoscia propozycji wlasnej. I tak oto stoi sobie u kiszki i gra, a gra naprawde slicznie. To jakby polaczenie cech amplifona (choc barwa 6AS7 jest trudna do pobicia) z pewnymi cechami Denona (obydwa te wzmacniacze uwazam, za bardzo udane) i jeszcze okraszone mala wisienka na torcie. Jest wiec to polaczenie tych cech, ktorych nieco brakowalo mi w obydwu wymienionych wzmacniaczach.

Teraz jeszcze dochodzi zabawa lampkami, a ze zarowno mocy jak i sterujace sa po dwie to spora mozliwosc zonglowania i przy okazji duzej czystki w portfelu nie bedzie. Fajne jest rowniez to, ze SI pobiera maksymalnie tylko 80W z sieci wedlug danych producenta, wiec jak na lampe w klasie A to bardzo malo, amplifon pobieral 3-setki.

Ogolnie jestem zachwycony.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastersoundem na EL34 napędza kolega z bardzo dobrymi rezultatami Heil AMT,to jednak dużo bardziej przyjaźniejsza kolumna do lampy od LS50,no i faktycznie jakiejś szczególnej urody to ten wzmacniacz raczej nie jest.

A propos KEFów,inny znajomy podłącza LS50 pod Hegla,wcześniej H100,teraz H160 i to też brzmi interesująco, szczególnie po zmianie wzmacniacza na nowszego i mocniejszego Norwega-KEFy zaczęły "popisywać" się bardzo dużą kulturą i gładkością w całym paśmie.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Moje uszy od dwóch tygodni cieszy Unison Research S2, wczoraj dostałem lampki EL34 RFT i nie dowierzam jak to gra. Wcześniej miałem Sovteki, ale różnica na korzyść RFT jest bardzo wyraźna, ale do rzeczy. Szukam dobrego interkonektu, aktualnie mam Nameless'a Black, to niezbyt udane połączenie, ale na tą chwilę może ujść. Co polecacie, czy coś ze stajni Albedo? Miałem wcześniej Flat One, grało to z Baltlabem Epoca 3 i było za chudo, za jasno i trochę bezbarwnie. Najbardziej zależy mi na namacalności wokali - co już samo z siebie daje EL34 - detaliczności, dobrej lokalizacji instrumentów, przejrzystości i dynamiki. Słyszałem obiecujące opinie o kablach Siltech lub Neotech. Wzmacniacz napędza Dynaudio Excite 12 (grają pięknie, wzmacniacz napędza je bez zadyszki, czego się bałem) źródło Trigon Recall, kable kolumnowe Qed Revelation Signature i tylko ten interkonekt, z góry dziękuję za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słyszałem obiecujące opinie o kablach Siltech lub Neotech.

 

Spróbuj Neotechów na miedzi monokrystalicznej,bywają w śmiesznych cenach-więc bardzo nie obciążą kieszeni,a może to być to czego szukasz.

 

No i witamy w klubie:)

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Robię przymiarki do Simply Italy - polećcie proszę jakieś niewielkie monitory do pokoju 15m2, które mogą z nim dobrze zagrać. Zależy mi przede wszystkim na uniwersalności systemu pod względem upodobań muzycznych (oprócz ostrego rocka, metalu i hiphopu). Koniecznie chcę zbudować system na lampie. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston Mini A (przy odpowidenio dobranym zrodle (sam obecnie jestem na etapie poszukiwan, bedzie to dzwiek wysokiej proby, w niewielkich pomieszczeniach ocierajacy sie o hajend :) ), jesli masz nizszy budzet KEF LS50.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Narazie Si czeka sobie grzecznie w pudełku na kolumny. Wybór padnie raczej na monitory ze stajni Focala - prawdopodobne Aria 906. Słuchałem 806vw ale z SI grało zbyt jasno jak na moje ucho. Przymierzam się jeszcze do odsłuchu serii Profile 908.

Chyba, że szanowni koledzy mają jakieś ciekawsze pomysły na monitory o dość wysokiej skuteczności do 5k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że szanowni koledzy mają jakieś ciekawsze pomysły na monitory o dość wysokiej skuteczności do 5k?

 

AMT Heil Aulos Bookshelf,co prawda to niemal dwukrotnie przekroczony budżet ale wziąłbym je pod uwagę-choćby na przyszłość,u znajomego grają z Mastersound'em na EL34 i grają bardzo dobrze,szybki bas,czysta góra i neutralna ale i dobrze wybarwiona średnica,można je rozbudować o moduły basowe.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowicki RCM je sprzedaje.Sprawdzałem je u siebie z Naimem i też było świetnie,nie wiem czy w przyszłości czasem nie zastąpią u mnie bowersów,AMT dają szersze możliwości odnośnie wyboru wzmocnienia,z B&W jedynie mocny tranzystor.No i moduły basowe,o których wzpominałem-są jednocześnie standami ale to opcja,bez modułów mamy pełnoprawne monitory.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To i ja się do klubu dopiszę jako syn marnotrawny.

Miałem w zeszłym roku Unisona Research Unico. Sprzedałem. A teraz kupiłem znowu.

Tamten był na lampach PSVANE 12AU7 i miał pilota systemowego na podczerwień. Ten jest na lampach Jan Philips ECG 5814A i powinien mieć pilota radiowego. Niestety nie ma.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.