Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo faje graja amperex bugle boy jako lampy sterujace . Jest detal, slodko i przyjemnie.

 

Podobnie ale z wiekszym pazurem ( bez ostrosci na gorze) graja brimar 12au7 (zwykle) . Ponoc wersja z yellow T gra jeszcze bardziej rasowo.

 

Phillips Miniwatt - cos pomiedzy brimar a amperex choc blizej jej do amperex wlasnie.

 

U mnie teraz graja bugle boy . Kiedys sprawdze brimar yellow T i to bedzie koniec poszukiwan lamp sterujacych:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio podmieniłem swoje ECC82 Tung Sola na Sylvanie NOS z lat 70. Mój SImply Italy zaczął grać z większym rozmachem, scena zrobiła się nieco większa, większa przejrzystość na średnicy, ogólnie nieco jaśniej i bardziej lekko. Lampy grały dopiero 10h, zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest rowniez to, ze SI pobiera maksymalnie tylko 80W z sieci wedlug danych producenta, wiec jak na lampe w klasie A to bardzo malo, amplifon pobieral 3-setki.

Żeby się Pan nie zdziwił rachunkiem za prąd, 80W pobiera gdy jest w stand-by, zaś jak gra to pożera ponad 300W,

tak to już jest z lampką w klasie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania kolumn do mojego Unisona S2, kolumny w cenie tak do 7 kzł. Aktualnie mam Dynaudio Excite x12, miłe kolumny, ale brakuje im wypełnienia i niskiego basu, bo do reszty nie ma się na siłę co przyczepiać. Pomieszczenie 17m2, kolumny na węższej ścianie. Zastanawiam się nad zestawem podłogowym lub podstawkami, używane lub nowe. Chodzą mi po głowie Spendory - nie wiem czy to zestawienie z lampą byłoby udane - czasem zdarza im się pojawić na rynku wtórnym. Szeroki przekrój przez gatunki muzyczne, zaczynając od deep house'u przez pop, aż do poważnej, szczególnie muzyki dawnej, czasem symfonicznej. Cierpliwie czekam na dobre propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno:) u mnie mialem kilka podstawek i zadna nie dala takiego wypelnienia brzmienia na dole i nizszej srednicy co kolumna podlogowa. Niby bylo spoko ale czego brakowalo. U mniej tez okolice 17-28m2. Wg mnie szukaj jakis podlogowych kolumn.

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się Pan nie zdziwił rachunkiem za prąd, 80W pobiera gdy jest w stand-by, zaś jak gra to pożera ponad 300W,

tak to już jest z lampką w klasie A.

 

 

Kolega to się zagalopował nieznacznie ;)

Po pierwsze, w Simply Italy nie ma czegoś takiego jak tryb stand by.

Po drugie, urządzenie według producenta pobiera maksymalnie 85W

Po trzecie, urzadzenie pobiera 90W non stop, niezależnie od głośności (mierzone) - tak to już jest z lampką w klasie A, w dodatku SE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się Pan nie zdziwił rachunkiem za prąd, 80W pobiera gdy jest w stand-by, zaś jak gra to pożera ponad 300W,

tak to już jest z lampką w klasie A.

 

Panie katalonczyku wlasnie wczoraj dostalem rozliczenie za prad (zestawienie roczne - zwrot ok 18 Euro) Teraz oplata za prad spadla z tego tytulu o 2 Euro miesiecznie.

UR Simply Italy nie posiada trybu stanby.

 

O kolega juz mnie uprzedzil.

W kazdym razie dziekujemy za wystep i cenny glos.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

. . . . przeczytałem większość postów, już prawie godzinę czytam i taki oczytany waszymi wnioskami, odczuciami, spostrzeżeniami, testami jestem w stanie wyciągnąć jeden wniosek „idź chłopie do sklepu kup to na co cię stać i będzie dobrze”. . . .

 

Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi tu o to że wy się wymądrzacie nie wiem, unosicie się co to nie za znawcy, nie, nie oto mi chodzi… Po prostu, dla prostego słuchacza muzyki nie audiofila to jest bomba informacji, której ciężko sprostać. Dlatego pozwoliłem sobie napisać tego psota.

 

Zwracam się z prośbą do Was o prostą poradę wyboru sprzętu dla jak napisałem prostego słuchacza wszelkiego rodzaju muzyki (która oczywiście wpada mi w ucho). Większość z Was na pewno zaczynała od początku więc macie doświadczenie.

Kilka słów o sobie odnośnie słuchania muzyki, można powiedzieć że słucham od dziecka, no dużego dziecka, moje początki to pop, disco, muzyka elektroniczna. Ogólnie to jak pisałem słucham wszystkiego co mi w ucho wpadnie. Swego czasu złożyłem wieże HI-Fi firmy Diora z kolumnami Altusy 110 Tonsil, w tych czasach to większość takie miała. No ale po ślubie wieża się wyprowadziła ze względów powierzchniowych. Obecnie pracuje nad powiększeniem powierzchni a nawet wyizolowaniem powierzchni tylko dla mojego azylu, gdzie tam by właśnie zagościł mój nowy zestaw Hi-Fi Stereo.

 

Domyślam się że nie jest łatwo komuś doradzić co ma kupić, bo powstaje miliony pytań różnej maści… ale proszę Was o taki standard muzyczny. Docelowo będę chciał zaopatrzyć się w gramofon, CD, wzmacniacz i kolumny… oczywiście tylko Stereo.

 

Z góry dziękuje zainteresowanym za porady.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adamie,

 

 

Napiszę szczerze i całą prawdę { :) mrugnięcie okiem, ale z dobrymi zamiarami }, jako meloman muzyki wszelkiej, z 15 letnim stażem słuchania, w tym w słuchania UR S6, którego porzuciłem ze względów praktycznych (amplifikację włączam i wyłączam kilka razy w ciągu dnia, jeśli wychodzę zawsze wyłączam wzmacniacz.)

Podstawą zadowolenia ze suchania muzyki w domu jest akustyka pomieszczenia, a konkretniej miejsce, w którym stoją głośniki w pokoju (ściana, sufit, meble. podłoga.)

Jeśli te warunki zgrają się ze sprzętem, każdy dobrze dobrany zestaw da pełną satysfakcję melomanowi. Nawet jeśli sprzęt przechodzi przez fazy wygrzewania, np.lekkie przymulenie, lekkie zapiaszczenie, "twardość", lub "zanik gęstośći ", zanik niskiego basu, a to się zawsze zdarzy - przy dobrym ustawieniu - i tak muzyka będzie grać świetnie. W takim przypadku,nie zniechęcą nas gorzej zrealizaowane nagrania lub stare nagrania monofoniczne,a w sąsiednich pokojach powinniśmy słyszeć,że muzyka "żyje."

 

Jeśli akustyka "siądzie", wtedy zabraknie całkowitego wypełnienia przestrzeni między głośnikami, głębi, zabraknie doskonałej symetrii, scena będzie albo poszatkowana albo licha. W takim przypadku nie pomoże nic i można wtapiać tysiące i setki tysięcy PLN na darmo. Efekt - muzyka gra, ale nie żyje. Przy złym ustawieniu, przede wszystkim, nie pomoże okablowanie, które niczego "nie wypełni."

 

Przepraszam za żargonowe przenośnie, ale jeśli ktoś siedzi przed sprzętem powinien zrozumieć, o co chodzi. Szczera porada; ureguluj bardzo świadomie kwestię głośniki +pomieszczenie, zapewnij sprzętowi (tymczasowemu) dobre zasilanie, (polaryzacja musi być ok), zastosuj bajery antywibracyjne (cierpliwości, nie wszystkie polepszą dźwięk) i będziesz mógł dobrać sobie elektronikę, która nie skasuje oszczędności.

 

Powodzenia...

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź…

 

Widzę że to nie sprzęt jest kluczowym problemem, ale pomieszczenie odsłuchowe. Mam jeszcze trochę czasu do zaadoptowania pomieszczenia, więc muszę pogłębić wiedze w tym zakresie. Zawsze myślałem, że takie pomieszczenia to tylko do studiów nagraniowych.

Ciesze się że poruszyłem ten temat na waszym forum, bo będę mógł przygotować wszystko od początku a nie wracać się i zmieniać. I widzę że jest odpowiedni dział na forum w tym temacie.

Bardzo mnie zachwyciło pomieszczenie na tym zdjęciu. https://www.infomusic.pl/Common_functions/podglad_zdjecia_firma.php?photo=/img/artykuly/zdjecia/MC4yMTc1NzUwMCAxMzY5Mzk2NTA2.jpg

 

A wracając do sprzętu Unison Research możecie mi powiedzieć czy wzmacniacz lampowy..... hmm nie wiem jak się spytać, chodzi mi czy jest sens wchodzić w wzmacniacz lampowy czy wystarczający będzie zwykły wzmacniacz?. Wydaje mi się, że odpowiedź uzyskam jak sam będę świadkiem odsłuchu na tych sprzętach.

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez Adam B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, czy ktoś z Was stosował w swoich Unisonach lampy KT77 zamiast EL34? Zastanawiam się czy nie jest to szkodliwe dla wzmacniacza. W odpowiedzi na maila, którego pisałem do Unisona, otrzymałem odpowiedź, że nie zalecają wymiany na inne lampy niż EL34. Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na 6CA7 EH i gra już tak pół roku, aż miło.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej dynamiki, wiecej pazura, bas schodzi zdecydowanie nizej, jest mocniejszy, lepiej kontrolowany, pojwilo sie weicej detalu, i przejrzystosci na srednicy.

Przy zakupie mialem Tung-Sole zarowno EL34 jak i Ecc82. Najpierw wymienilem lampy koncowe, a pozniej ECC82 na RFT. W moim odczuciu wieksza roznice w brzmieniu wnisly wlasnie 6CA7 EH czym bylem zaskoczony, bowiem wiele osob uwaza, ze to wlasnie lampy wejsciowe ksztaltuja brzmienie. Byc moze jest tak, ze Tun Sole same w sobie sa niezle?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.