Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Efektem fachowych porad był zakup Meridiana do towarzystwa S6. Póki co, bardzo się lubią.

Czy ktoś z Panów słuchał UR (najlpiej 6-tki) z Sonusami Faberami? (Minima, Concerto?)

Pozdrawiam:)

 

Słuchałem swojego UR S6 z SF Minuetto. Bas był mówiąc oględnie ... szczupły :), czyli nie było go tyle ile potrzeba ale ja mam duży pokój odsłuchowy.

Ale przekaz bardzo muzyczny. Dźwięk bardzo dobrze wypełniony, dociążony. Niezła scena choć bez przesady, z Harbethami była lepsza. Wzmak i kolumny zgrały się znakomicie.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyrwałem 508 (20 z laserem), bo na AS i na świecie nikt nie pisze o tym sprzęcie bez uznania i szacunku. Teraz gram na Spendorach Sp 2/3. Nie zamierzam ich sprzedawać - wszystko gra całkiem przekonująco, po cieplejszej stronie.

 

Na początku drogi audiofilskiej słuchałem SF Concerto z lampą Spark, do dziś to bardzo miłe wrażenie (może fałszywe? bo pamięć sublimuje wrażenia :)

Nie wierzę, zeby S6 źle z nimi zagrał, choć Fabery lubią dużą moc (stąd może szczupłość.)

Myślałem też o Proacach (?), obecnie pojawiły się oferty Studio 140, 115, choć obawiam się że te ostatnie mogą zagrać dla mnie za jasno lub wypchnąć scenę do przodu (a wolę wycofaną.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Panowie jaka jest uczciwa cena S8 na dzien dzisiejszy? Czy 12 tys to za duzo. Jest jedna sztuka za takie pieniazki do oddania. Wydaje mi sie ze kiedys widzialem juz ponizej 10k . Czyzby im starsze tym drozsze?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt,że raz, kilka lat temu S8 stał przez chwilę na alle... za 5k jak nowy (tak,takie rzeczy się zdarzają!) to cena w okolicach 8-10k wydaje w miarę rozsądna,jeśli za 12tys to musi być w stanie perfekcyjnym i trzeba go chyba akurat bardzo chcieć.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiala byc mega okazja.

Chce kupic pierwsza lampe i sporo dobrego czytalem o S6/S8. Ten pierwszy jest ogolnie dostepny za ok 6k. Zastanawiam sie czy warto doplacac drugie tyle do S8...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomijając fakt,że raz, kilka lat temu S8 stał przez chwilę na alle... za 5k jak nowy (tak,takie rzeczy się zdarzają!) to cena w okolicach 8-10k wydaje w miarę rozsądna,jeśli za 12tys to musi być w stanie perfekcyjnym i trzeba go chyba akurat bardzo chcieć.

 

Będzies to wnukom opowiadal? Jaskólka wiosny nie czyni.

Jedynym miarodajnym cennikiem sprzetu audio w znakomitym stanie jest dla mnie audio-markt.de.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio-markt.de często przekłamuje ceny. Weźmy gramiaka VPI Classic 1, który coraz bardziej mnie kusi. Przecież na audiomarkcie ceny są wzięte z sufitu! To urządzenie kosztuje oficjalnie 3 tys. zielonych, w Polsce jest za 12 klocków (dystrybucja HiFi Club), tymczasem na wspomnianym portalu jeden artysta twierdzi, że nowy kosztuje 3850 Euro, a sam sprzedaje za 2700. Drugi pajac jest jeszcze lepszy- sprzedaje używkę również za 2700, ale twierdzi że nowy kosztuje 4500 Euro. Gdybym miał polegać na takich informacjach, to daj panie zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audio-markt ceny były przyjazne jeszcze jakieś 4-5 lat temu,teraz to zazwyczaj jest szukanie jelenia,tak jakby renoma portalu miała usprawiedliwić mocno zawyżone wyceny sprzętu.Kupowałem stamtąd kilka razy...ale było to dawno.

Co do S8,tu nie pomogę bo nie miałem z nim do czynienia,można znaleźć jednak opinie tych,którzy porównywali S6 vs S8 że wyższy model jednak warty swojej ceny,poza tym ósemka relatywnie rzadko pojawia się z drugiej ręki co może świadczyć,że ten wzmacniacz trafia do już bardzo świadomego użytkownika i niełatwo się z nim rozstać.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz model Unison Research SR1 pracuje w 4-8 omach czy tylko w 8 omach?

Co w ogóle myślicie o tym wzmaku i czy cena 3200 to aby nie za dużo z nie działającym pilotem.

 

U mnie kawał czasu grał z kolumnami,które schodzą do 4-ech ohm i nic złego się nie działo.Co do ceny to pierwszego kupiłem z ebay'a za ok.3,3k,po kilku latach znów miałem ochotę go sprawdzić-tym razem trzeba było zapłacić 3,8k-ale egzemplarz był jak nowy,w obydwu jednak wszystko było sprawne.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako nowy uzytkownik pierwszej w życiu lampy (S9) mam kilka pytań:) Dla wielu Was będą to zapewne śmieszne pytania:)

 

Mam 4 lampy wejściowe i 4 wyjściowe.

1. Czyli po 2 na kanał?

2. Jeżeli np jedna lampa wyjciowa (SV572-10) zaliczy zgon czy muszę zakupic cały komplet czy tylko jedną czy 2 na jeden kanał? W S9 mogę ustawić bias dla każdej lapmy wyjsciowej osobno , czyli mogę tę nową dopasować do reszty tak ?

3. Jak ma się sprawa z lampami wejściowymi? Tutaj tylko wymiana kompletami? Czy wszystkie 4 muszą być sparowane ze sobą czy np mogę kupić 2 różne komplety sparowane ze sobą?

4. We wzmacniaczu mam zwykłe EH ecc82 , nie wiem czy to fabryczny montaż ale z tego co wyczytałem to bardzo przeciętne lampy. Chciałbym zamienić na jakieś inne które dadzą jeszcze więcej detali i ciepła temu wzmacniaczowi. Prosiłbym o jakieś w miarę tanie propozycje.

5. Zauważyłem ze w prawym kanale slychać delikatne brumienie na włączonyn wzmaku ale bez muzyki( tak z 5 cm od glośnika) jest jednostajne niezależne od głośności. Czy to oznacza ze któraś lampa może powoli kończyć swój żywot?

 

To by było tyle na dziś:)

Tak ogólnie to jestem bardzo zadowolony ze zmiany wzmacniacza:) Muszę się osłuchać.

 

Pozdrawiam

post-11813-0-80188300-1415546451_thumb.jpg

post-11813-0-80188300-1415546451_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako nowy uzytkownik pierwszej w życiu lampy (S9) mam kilka pytań:) Dla wielu Was będą to zapewne śmieszne pytania:)

 

stecko,gratuluję!Kupiłeś sh?W klubie jesteś prawdopodobnie z najwyższym modelem UR...bo na razie jeszcze nikt się nie ujawnił z Absolute 845;)

Według mojej skromnej wiedzy:

 

1-prawdopodobnie choć niekoniecznie,trzeba szukać w sieci lub dzwonić do dystrybutora,to zależy od budowy wzmacniacza.

2-jeśli wszystkie były montowane jako nowe,a pada pierwsza to raczej trzeba wymieniać komplet,pozostałe 3 raczej są już także bliskie wymarcia,zmieniając tylko 1szt-bardzo możliwy spory rozrzut parametrów.

3-łatwiej dostać 2 pary niż przemierzone 4szt,można kupić 2 pary o zbliżonych parametrach-to jeśli zamierzasz bawić się w lampy ze starszej produkcji,jeśli nowe to problemu z dobraniem niemal identycznych 4szt nie ma.

4-ECC82-na temat tych lamp napisano sporo,poniżej tabelka wklejana już wielokrotnie,od siebie polecam GE5814A oraz Telefunkeny ECC82 z gładką anodą,raczej poluj na ebay'u,GE będą tańsze,za 4 TFK NOS musisz się liczyć z kosztem ok.800PLN,na pocieszenie-to lampy,które żywotnością przewyższają obecną produkcję.

5-przy wyłączonym wzmacniaczu zmień na początek lampy,objawy baniek na wymarciu bywają różne:trzaski,stuki,rozbłyski wewnątrz lampy,zbyt mocne lub słabe świecenie,mocno wypalony getter tylko jednej-podejrzanej sztuki i przede wszystkim pogorszenie brzmienia-nieraz ciężkie do wychwycenia gdyż następuje powoli i stopniowo przyzwyczajamy się do coraz gorszego brzmienia,słyszalna zazwyczaj wyraźna poprawa po założeniu nowego set'a lampek,miałem 3 Unisony,żaden nie brumił,jedyny wzmacniacz jaki u mnie brumił to Phast-ale pomijalnie-brum słychać było z kolumn jedynie z bardzo bliska.

 

Z niecierpliwością będę czekał na opis brzmienia:)

post-15650-0-26400500-1415554536_thumb.gif

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki za wyjasnienie.

 

Tak wzmacniacz kupilem uzywany a w zasadzie oddalem swoj roksan platinum + doplata z mojej strony. Bylo warto:)

Juz od jakiegos czasu myslalem o lampie s6, pozniej o popularnej teraz mingda , cayin... Mialem juz jechac po S8 ale znalazlem uzywke w stanie sklepowym z roczna gwarancja w salonie audio zostawiona przez pierwszego wlasciciela. Dlugo nie czekalem poniewaz S9 nie trafia sie czesto w s/h.

 

Lampy sa raczej oryginal. Sprzedawca twierdzil ze maja ok 600h zuzycia i powinny jeszcze pochodzic jakis czas. Pytam poniewaz s9 ma regulacje bias na kazda lampe wyjsciowa z prostym wskaznikiem ktory ma byc w idealnie srodkowej pozycji ( foto ponizej). Nie wiem czy s6/s8 tez taka opcje posiada. I dwie z 4 lamp skrecilem suwakiem na minimum zeby osiagnac zalecany "srodek" Jezeli za iles godzin lampy sie rozjada to nie bede mogl bardziej ich skrecic. Tak to rozumiem dlatego chyba 2 sie powoli koncza, choc nie mam pojecia ile to moze potrwac:)

 

Co do 12au7 myslalem o rca black plates. Sa na ebay po 50zl sztuka NOS. Wg tabelki bedzie rich and creamy a to lubie:)

 

Wrazenia odsluchowe sa bardzo pozytywne . Sluchalem tylko kilka godzinek ale plyty DM brzmia swietnie w porownaniu do tranzystora:)

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej przy wzmaku lampowym warto jest mieć kilka zestawów sterujących,one nie zużywają się tak szybko jak lampy mocy i panuje generalnie opinia o ich większym wpływie na kształtowanie brzmienia.

RCA miałem tylko Clear Top'y o ile dobrze pamiętam z S6.

Używany wzmacniacz z dwoma podejrzanymi lampami-to ja od razu zamawiałbym nowy komplet(to trochę tak jak z rozrządem w używanym aucie),raczej należy unikać pracy wzmacniacza z uszkodzonymi lampami i bez obciążenia na wyjściu.O degradacji brzmienia pisałem wyżej,nie wiem na ile te informacje są dla Ciebie przydatne,to takie abc lampowe...a nawet samo "a";) Być może to wszystko już wiesz.

Z jakimi kolumnami gra u Ciebie S9?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak gra super. Mowiac o konczacych sie 2 lampach mam caly czas ten "suwak" przed oczami ale moge sie mylic. Musze pograc z miesiac lub dwa i wtedy zobacze czy wogole cos sie zmienia. Jezeli z tymi godzinami to prawda (600) to lampy sa jak nowe. Wyczytalem ze moga one dociagnac do 5000 godzin. Zobaczymy jak to wyjdzie z czasem.

 

Lampy sterujace zmienie na inny set i porownam wtedy jak to wyglada.

 

Obecnie gra mi to z kolumnami Leema Xeta , cd Antila II i kable transparent ultra i super. Czy to jest odpowiedni zestaw pod lampe ? nie mam pojecia:) gralo to z roksanem bdb . Teraz z UR jeszcze lepiej.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kolumn Leema, ale slyszalem kilkukrotnie S9 + Piega - rewelacja.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po 3 dniach sluchania nowej zabawki mogę stwierdzić że lampa to jest to czego szukałem, bardzo długo. Przez wiele lat zmieniałem tranzystory na lepsze i było fajnie dopóki nie usłyszałem lampowego wzmaka:)

 

Nie mam porównania do innych lamp także porównuje ten wzmak bezpośrednio do roksana platinum i tucany.

 

Pierwsze to wokale - są naprawdę takie naturalne i świetnie brzmią, tego nigdy nie słyszałem w innych wzmacniaczach choć byłem przekonany że w roksanie/tucanie brzmią naprawdę dobrze... cóż byłem w błędzie:)

 

Średnica ze swoimi detalami i rozdzielczością po prostu mistrzostwo świata. Słychać naprawdę wszystko , dosłownie wszystko. Drugi plan jest tak wyraźny że szkok. Każdy instrument słychać wyraźnie, nie nachodzą się na siebie, nic sie nie zlewa. Do tego głebia .

Roksan/tucana w drugim planie powoli tracił tę szczegółowość. W dalszym ciągu było słychać ale nie zdawałem sobie sprawy że można jeszcze lepiej, o wiele lepiej. A to wszystko z moimi wg mnie dobrymi kolumnami choć szczytem brzmienia to one pewnie nie są. Już od jakiegoś czasu chodzą za mną Minasy premium z morelem elite i to może być dosłowny strzał w dziesiątke i etap poszukiwań wzmacniacza/kolumn zamknięty na długie lata. Szkoda że fundusze nie pozwalają na taki zakup. Następnym razem:)

 

Żeby nie było tak oh ah mam problem z brumieniem transformatora co mnie zaczyna bardzo irytować. Jest to już chyba z 4/5 wzmacniacz w którym trafo brumi. Brumi również subwoofer także nie ma szans żeby każdy był uwalony. Najprawdopodobniej mam lipna instalację elektryczna w mieszkaniu. Od kilku lat używam listwy Monster power station- zykła ale ma sporo gniazd.

Dla sprawdzenia podłączyłem S9 bezpośrednio do ściany i okazało się że brumienie pojawiło sie w dwóch kolumnach + głośniejsze brumienie transformatora. Czyli jednak coś nie halo z instalacją . Listwa monster w jakimś stopniu to niweluje ale nie całkowicie.

Instalacja jest 3 żyłowa ale z tego co widzę jest to wszystkie pokoje + jadalnia są na jednym 30A bezpieczniku, więc wiele urządzeń siedzi i może to robić trochę bałaganu. Dodatkowo mam 241V w gniazdach. Nie wiem czy to akurat jest problem.

 

Pomyślałem o nowej listwie z dc blokerem tomanka. Opinie są pozytywne, może akurat dc bloker z lepszą listwa zmniejszy brumienia trafa...?

 

Tak czy inaczej zostałem wciągnięty w magię lampy:)

W końcu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Stecko, piękny wzmacniacz i na pewno piękne brzmienie. Wtrącam trzy grosze, bo mam coś podobnego, tzn po wielu tranzystorach przyszła pora na lampę i ...ciężko wrócić z powrotem. Czuć taką swobodę wybrzmiewania, barwę , oddech, naturalność i namacalność połączone z głębią i gradacją planów. To jest chyba związane z liniowym wzmocnieniem lamp, po prostu pięknie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden tranzystor ktory moze byc dobra konkurencja dla lampy choc nie mialem okazji go posluchac. Musical fidelity ams35i. Sa 2 sztuki obecnie na ebay. Myslalem o nim. Pisalem nawet do sprzedawcy ale pojawila sie S9 na horyzoncie i dalem szanse swojej pierwszej lampie:)

Ale chetnie bym posluchal tego wzmaka. Chyba jedyny tranzystor ktory bym chcial jeszcze posluchac.

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich znajomych mówi, że i tak kiedyś wszyscy skończymy na lampie. Myślę, że Ci którzy USŁYSZĄ to coś, co daje lampa, czyli 100% muzyki gratis , wybrzmienia i barwę nieosiągalną dla trana to są pozamiatani. Ale nie jestem także zdeklarowanym obozowiczem, jak jakiś tran mnie oczaruje tak jak Amplifon WT 40 II to chętnie wrócę, bo z głowy będzie upierdliwość eksploatacji i koszt wymiany lamp. Jak na razie wybieram żar z baniek i ssanie z gniazdka 450Watt bo muzyka brzmi jak nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Z klatka to bylo wiele modeli, zreszta obecnie rowniez wystapuje kilka.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.