Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Michal_59976

 

W takim pokoju, 12W? Akustyka musi być wzorowa.

Ja bym wypróbował Simply Italy; np z Xavianem Gran Colonna w mniejszym pokoju, bardziej intymne słuchanie.

Te głośniki grają świetnie z mniej wydajną klasą a, wspaniałe wypełnienie sceny. Droższe i bardziej wymagające zestawy mogą już tak fajnie nie zagrać.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś z szanownych forumowiczów możliwość słuchać lampowego Unisona S6 z kolumnami Dynaudio? Mam Dynaudio Focus 160 i myślę o zakupie S6, ale żeby posłuchać tego wzmacniacza muszę się przejechać prawie 200 km! Dlatego proszę Was o opinię, czy S6 da radę wysterować dynaudio, może ktoś słuchał lub słucha i napisze jak brzmi takie połączenie?

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś z szanownych forumowiczów możliwość słuchać lampowego Unisona S6 z kolumnami Dynaudio? Mam Dynaudio Focus 160 i myślę o zakupie S6, ale żeby posłuchać tego wzmacniacza muszę się przejechać prawie 200 km! Dlatego proszę Was o opinię, czy S6 da radę wysterować dynaudio, może ktoś słuchał lub słucha i napisze jak brzmi takie połączenie?

Z góry dzięki za opinie.

 

Miałem S6 - fajny wzmacniacz, choć rachunki za energię el. wyraźnie podskoczyły. Podobno napędzą wszystko. Będę trochę upierdliwy... to Twoje pomieszczenie odsłuchowe zadecyduje, czy to zagra czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

 

Jesli ktoś byłby sklonny pozbyć się swojego Unico primo lub secondo to proszę o kontakt.

 

P.S. napiszcie proszę który z nich jest nominalnie cieplejszy i który ma chudszy bas?

 

Czy ktoś z Was porównywał może Unico z hybryda Jolidy lub ew. inne?

 

Bardzo dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jesli ktoś byłby sklonny pozbyć się swojego Unico primo lub secondo to proszę o kontakt.

 

P.S. napiszcie proszę który z nich jest nominalnie cieplejszy i który ma chudszy bas?

 

Czy ktoś z Was porównywał może Unico z hybryda Jolidy lub ew. inne?

 

Bardzo dziękuję za odp.

Mam Secondo z oryginalnym - wisniowym pilotem na sprzedaz.Problem jedynie - ile powinienem za niego dostac.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podobno to zamiennik EL34..prawda czy falsz ? :)

Winien Ci jestem drobne sprostowanie.Moja stycznosc z lampa KT ogranicza sie jedynie do zastosowania jej w moim wzm gitarowym .Zarowno el34 jak i 6l6 maja swoj charakter brzmienia-oba to klasyka.Natomiast te tzw zamienniki sie w moim Carlsbro tr60 twin nie sprawdzaja.Podobnie ,mniemam bedzie w audio.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winien Ci jestem drobne sprostowanie.Moja stycznosc z lampa KT ogranicza sie jedynie do zastosowania jej w moim wzm gitarowym .Zarowno el34 jak i 6l6 maja swoj charakter brzmienia-oba to klasyka.Natomiast te tzw zamienniki sie w moim Carlsbro tr60 twin nie sprawdzaja.Podobnie ,mniemam bedzie w audio.serwus

Dzięki za info. Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej, czy Ktoś z szanownych tu zaglądających ma możliwość wypowiedzenia się o Unico 100 ?

Rozważam ten wzmak, szczególnie, że prawdopodobnie mogę mieć go w bdb cenie. Oczywiście wpierw odsłuch.

 

Ma to grać z AP Virgo V. Zastanawiam się również nad jakąś lampą, ale Unico 100 to może jakiś złoty środek i przyjemności ze słuchania i zapanowania nad głśnikami

 

Raczej zależy mi aby bas nie był zbyt wyeksponowany to tego mam pod dostatkiem, a reszta była raczej nie graniem wyczynowym.

Lubię drive i wykop, ale raczej od czasu do czasu.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, odsłuchiwałem dzisiaj UR Preludio i przyznam, że bardzo mi się ten wzmacniacz spodobał. Porównywałem go bezpośrednio z Fezz Audio Titania i niestety Fezz mocno się wyłożył i to najbardziej tam gdzie najmniej się tego spodziewałem, biorąc pod uwagę porównanie mocy - na ciężkim graniu (Metallica, Jethro Tull). Malutkie Preludio zagrało tą muzykę z odpowiednim dociążeniem i kontrolą, podczas gdy 3x mocniejsza Titania spowodowała ból uszu niesamowicie krzykliwym brzmieniem. W innych gatunkach Titania też nie miała szans ale przynajmniej dawała radę.

Stąd moje pytanie, czy słuchał ktoś tej integry ze stosunkowo nisko-efektywnymi kolumnami? Moje Phoebe III mają 87 dB/4 ohm. Nie słucham zwykle głośno, a pomieszczenie to nieco więcej niż 16m2. Ma ktoś porównanie brzmienia Preludio i S6?

Kolumny planuję zmienić dopiero za kilka miesięcy, nie wiem jeszcze do końca na co. Ale raczej coś bliżej 91 dB efektywności lub więcej - a jednak chciałbym przez ten czas też sobie słuchać.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Czy ktoś miał styczność z UR Performance ?

Witam,

właśnie jestem po odsłuch UR Performance Anniversary i powiem, że super. Odsłuch był kilkudniowy w domu na własnym zestawie (Cd Ayon 07s, kolumny Chario Ursa Major) i dodatkowo w porównaniu z S6.

Różnica jest słyszalna, szczególnie w przestrzeni i w kontroli basu i góry oraz w separacji tonów średnich: muzyka vs wokal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?q=unisonresearch+sinfonia&espv=2&biw=1600&bih=770&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiN8fe_ysfQAhUEZCwKHccpCCUQ_AUIBygC#imgrc=uSG5_EClUOgRkM%3A

 

jak prawidłowo podłączyć głośniki pod sinfonię ? , na górze link do tego jak wygląda.

 

mając kolumny 8ohm podłączamy do skrajnych wejść - tych połączonych narysowaną linią na wzmacniaczu

 

pytam, bo zaślepki były dość dziwnie ustawione jak odebrałem ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, odsłuchiwałem dzisiaj UR Preludio i przyznam, że bardzo mi się ten wzmacniacz spodobał. Porównywałem go bezpośrednio z Fezz Audio Titania i niestety Fezz mocno się wyłożył i to najbardziej tam gdzie najmniej się tego spodziewałem, biorąc pod uwagę porównanie mocy - na ciężkim graniu (Metallica, Jethro Tull). Malutkie Preludio zagrało tą muzykę z odpowiednim dociążeniem i kontrolą, podczas gdy 3x mocniejsza Titania spowodowała ból uszu niesamowicie krzykliwym brzmieniem. W innych gatunkach Titania też nie miała szans ale przynajmniej dawała radę.

Stąd moje pytanie, czy słuchał ktoś tej integry ze stosunkowo nisko-efektywnymi kolumnami? Moje Phoebe III mają 87 dB/4 ohm. Nie słucham zwykle głośno, a pomieszczenie to nieco więcej niż 16m2. Ma ktoś porównanie brzmienia Preludio i S6?

Kolumny planuję zmienić dopiero za kilka miesięcy, nie wiem jeszcze do końca na co. Ale raczej coś bliżej 91 dB efektywności lub więcej - a jednak chciałbym przez ten czas też sobie słuchać.

 

Preludio będzie bardziej szczegółowy, rozjaśniony i nieco szybszy od s6. Jest dość wydajny prądowo jak na swoje skromne 14W mocy. S6-tka gra bardziej gęstym, dociążonym dźwiękiem, jest cieplejsza. Pięknie gra średnicą, a i wigoru jej nie brakuje, choć lepiej do niej dobrać bardziej przejrzyste kolumny (lampa EL34 nie pokazuje tylu detali co KT88/6550). Obstawiał bym S6 do Twoich kolumn. Poza tym to bardziej rozwojowy wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę jednak poszedłem w inną stronę zupełnie. Ale ta lampka SE z wysoko-efektywnymi kolumnami (odsłuchiwałem na Klipsch Heresy III) do niektórych gatunków muzyki mocno zapadła mi w pamięć. Może do drugiego systemu.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę jednak poszedłem w inną stronę zupełnie. Ale ta lampka SE z wysoko-efektywnymi kolumnami (odsłuchiwałem na Klipsch Heresy III) do niektórych gatunków muzyki mocno zapadła mi w pamięć. Może do drugiego systemu.

 

A mogę zapytać na jakim wzmaku stanęło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Po 10 latach na Primare I 30,1 przeszedłem pierwszy raz na lampę.Unison Preludio - pierwsze trzy dni to jakaś masakra dzwięk posklejany i kluchowaty -ale już 4 dzień słuchania to sama przyjemność...

Miałem kable XLR tara labs Air 2 - szczegółowe i trzymające niskie za pysk.Teraz gram na Van dell hull b5 i jest jako tako.Co polecacie - połaczenie z DAC Lumina D1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

POMOCY padła moja S6!

 

dzisiaj przestał grac mój S6, nic nie słychać. Lampy są dobre, zmieniłem zresztą na próbę cały komplet 6 EL34 i 2 ECC82 i dalej nic.

Co ciekawe wskaźniki do regulacji biasu ani drgną ! leża sobie martwe.

To jest nowsza wersja S6, może sa tam jakieś wewnętrzne bezpieczniki? Główny jest ok bo wszystko świeci.

Macie może pomysł co się stało?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa uszkodzonego S6 została załatwiona pomyślnie dzisiaj w serwisie Sinusaudio.pl u pana Mariusza. Okazało się że padł bezpiecznik wewnątrz wiec sprawa prosta. Przy okazji mogłem zobaczyć że sprzęt zbudowany jest solidnie a elementy użyte wg pana Mariusza są porządne co mnie cieszy.

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.