Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jakie to zastępstwo? :)

Tak jak Ci pisałem na PW:

Będzie to Haiku SOL 2, albo hybryda Linear Audio Research - a więc polskie produkty w natarciu! Pieniążki większe, trzeba dokupić DAC'a osobno, ale... wg mnie warto.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Sv237 gra u mnie z Focal Chorus 826v. Na moje ucho jest pięknie, zwłaszcza w akustycznym jazzie z SACD. Góra nie razi, jest bardzo zróżnicowana, otwarta. Średnica jest po prostu wspaniała, bajeczna. Bas bardzo dobry - kolumny nie pozwalają jednak poczuć uderzenia stopki perkusji, taka ich natura. Nie wiem zatem jaki bas byłby z kolumnami z bas refleksem z tyłu. Czar ma jednak pełen wymiar tylko wtedy gdy połączę wszystko porządnym kablem - kolumny znikają z pomieszczenia. Vincent bardzo lubi drogi kabel i dobry prąd. Stąd też kable kosztować mogą niewiele mniej niż sam wzmacniacz. Warto jednak było. Teraz testuję cd player. Sony xa50 es wydaje się lepszy niż Rega Apollo-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv237 gra u mnie z Focal Chorus 826v. Na moje ucho jest pięknie, zwłaszcza w akustycznym jazzie z SACD. Góra nie razi, jest bardzo zróżnicowana, otwarta. Średnica jest po prostu wspaniała, bajeczna. Bas bardzo dobry - kolumny nie pozwalają jednak poczuć uderzenia stopki perkusji, taka ich natura. Nie wiem zatem jaki bas byłby z kolumnami z bas refleksem z tyłu. Czar ma jednak pełen wymiar tylko wtedy gdy połączę wszystko porządnym kablem - kolumny znikają z pomieszczenia. Vincent bardzo lubi drogi kabel i dobry prąd. Stąd też kable kosztować mogą niewiele mniej niż sam wzmacniacz. Warto jednak było. Teraz testuję cd player. Sony xa50 es wydaje się lepszy niż Rega Apollo-R.

Jazz z SACD na pewno dobrze brzmi na Rega Apoll-R zwłaszcza że ta Rega nie odsługuje formatu SACD tak samo jak ten "Soniacz" którego testujesz .Życzę miłych dalszych osłuchów .Pozdrawiam

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników marki jestem posiadaczem systemu opartym na :

- Wzmacniacz Vincent sv-227

- Kolumny triangle antal ex

- odtwarzacz yamaha cd-n500

- kable gł audionova quasarus

- interconecty audionova aurora

 

 

Slucham każdego rodzaju muzyki procz muzyki poważnej i jazzu.

 

Jak kupilem sprzęt 3 lata temu to byłem zachwycony jego graniem.

Ostatnio sprzęt stał rok w kartonach bo zmienilem mieszkanie remont itd.

Nadszedł czas na ponowne sluchanie

i rozczarowalem sie. Dźwięk jakis taki wycofany mała scena i ogolnie mdło,

dopiero robi sie milo jak vincent jest na godzinie 9 a to już dosc głośno.

Zastanawiam sie nadnajslabszym punktem tego zestawu i wychodzi ewidentnie

ta YAMAHA.

 

 

Tera co robić ???zastanawiam sie nad trzema opcjami

-Wymiana odtwarzacza cd na jakiś wyższej klasy budżet 4- 5 tys

- Wymiana lamp we wzmaciaczu vincent bo sa tam obecnie seryjne

- Dokupienie zewnetrznego DAC wykorzystanie yamahy jako transport

 

Chyba że doswiadczeni sluchacze mają wieksze doswiadczenie i zaproponuja

jakies inne rozwiazania oczywiscie do 5 tysi maks

 

zastanawiam sie jeszcze nad lampami do vincenta i ew zmiana kolumn wstronę focali lub dali badz aa Rhea. ponieważ jestem teraz otoczony sasiadami i już tak glosno nie moge sluchać muzyki, a triangle chyba nie lubią grać cicho

 

a z ta ceną to jednak bym chciał sie zamknac mak do 5 tys

 

czy ew jakiś cd z dac na pokladzie

 

a może coś używanego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie usłane jest mnóstwem spraw, czasem niespodziewanych, stąd też kilka dni absencji. Cierpliwym odpisuję o kablach, bo pytali:

 

MS HD Power > PRO 6 way uk star wired power distribution block.

 

DSA > 1m pair custom made ultra high-end power cable with pure silver MS HD 3 pin uk plug.

 

DSA > one pair 2m neutral custom made speaker cable with WBT 0610ag pure silver banana plugs.

 

DSA > one pair 0.75m custom made interconnect with WBT 0152Cu RCA plugs.

 

Co do SACD i Soniacza z Apollo-R to mogę napisać tyle ile wiem: wkładam płytę SACD do odtwarzacza i muzyka gra, lepiej niż z jakiejkolwiek innej płyty z mojej kolekcji. Płyt SACD mam dwie sztuki, z czego jedna jest pożyczona. Płyt nieSACD mam nieco więcej. Wczoraj przyjechał też do mnie Vincent cd s6 mk. Niestety nie udało mu się zaśpiewać - pali bezpieczniki jeden za drugim; pojedzie więc do Niemiec na serwis, a potem zobaczymy.

 

stare pomieszczenie mialo 22m2. teraz mam 18 i akustycznie wydaje sie dużo lepsze.Do polowy mieszkanie jest w ziemi na scianach cegły,grube maty pod panelami a tam gdzie siedze nie ma basu, a wszedzie indziej jest

 

Czy pomieszczenie jest może nieregularnych kształtów, przechodnie, otwarte etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tera co robić ???zastanawiam sie nad trzema opcjami

-Wymiana odtwarzacza cd na jakiś wyższej klasy budżet 4- 5 tys

- Wymiana lamp we wzmaciaczu vincent bo sa tam obecnie seryjne

- Dokupienie zewnetrznego DAC wykorzystanie yamahy jako transport

 

Miałem przez jakiś czas Vincenta SV-226MK. Seryjne lampy w Vincencie są mierne, wymieniłem je na niezbyt drogie Electro-Harmonix Gold, które były dużo lepsze (trzeba wygrzać około 60 godz) Oczywiście jak byś wsadził PSwan, albo Full Music to jakość dzwięku rośnie proporcjonalnie do ceny lamp.

Ta Yamaha nie jest najgorsza, też ją mam i daje radę. Tylko jakość wydawanych płyt CD zeszła na psy. Lepszym pomysłem wydaje się dokupienie porządnego DACa, bo nieuchronnie pliki bezstratne i streaming wypierają cd. Miałem dac Hegel HD11 i robił kawał dobrej roboty.

Kolumny Triangle grają jak dla mnie za "jasno", ale słyszałem Vincenta z Focalami i była bajka.

A może po prostu zmieniła się akustyka pomieszczenia? Puste ściany, pusta podłoga, pogłosy, odbicia? Zanim zaczniesz przerzucać kolejne klocki spróbuj może zrobić coś w tym zakresie.

Cenna sugestia. Z własnego doświadczenia wiem że pomieszczenie może pomóc, albo bardzo zaszkodzić. Ostatnio byłem na odsłuchu Vienna Acoustics. Pomieszczenie po remoncie, całkiem puste, nic na ścianach i bas całkiem się rozlał. Kompletny bałagan. Kolumny nie były w stanie pokazać swojej klasy.

Powodzenia! :)

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie decyzja zapadła triangle jednak robia wypad.

one po prostu nie potrafia grać cicho w weekend wystawiam je na sprzedaż. W starym mieszkaniu moglem sobie pozwolić na glosne granie tu niestety nie. A przy cichym graniu nie idzie z nich wydobyć dzwieku. Wiec pytanie jakie propozycje do mojego salonu 5.5m2 na 3.5 m2 sprzet na krótszej scianie.

 

Moj vzmaciacz jak pisalem wczesniej to vincent sv 227

yamaha cdn500. Na yamahe przyjdzie czas później.

 

z opini ludzi i testow wynika ze duzo ludzi podpina do vicka Audio Academy i sa mega zadowoleni:

moje typy :

audio academy rhea

wigg art enzo

studio hertz 16 minas anor

focal aria

pylon audio diamond 28

 

przedewszystkim wokale srednica szeroka scena miekki bas gora szczegolowa z lekkim ociepleniem.

 

Triagle maja u mnie cienki wokal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opini ludzi i testow wynika ze duzo ludzi podpina do vicka Audio Academy i sa mega zadowoleni:

 

Jestem jednym z tych mega zadowolonych. Od 2 miesięcy moje Rhea napędza Vincent 226 mk2 i rzeczywiście to skojarzenie jest bardzo dobre. Co do pozostałych kolumn to nie chcę się wypowiadać bo słabo je znam. Ameryki rowniez nie odkryję jak napiszę żebyś odsłuchał u siebie kolumny przed zakupem, jest z tym trochę zachodu ale Twoje własne ucho cię nie zawiedzie.

Natomiast jeśli miałyby to być używki to proponowałbym uważać na Minas Anor. Przed zmianą swoich kolumn na Rhea brałem je również pod uwagę i zauważyłem na stronach klubu 16Hz, że są one często modyfikowane pod indywidualne upodobania uzytkownika i można wtedy nabyć kolumny , które inaczej grają niż "fabryczne".

 

na scianach cegły,grube maty pod panelami

Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem ale jesli chodzi Ci o panele podłogowe to być może tu jest pies pogrzebany. Znaczyłoby to , że masz "pływającą" podłogę a na to najtańszym i skutecznym lekarstwem może być pumeks. Podłóż pod kolumny po 3 kostki i wszystko się wyjasni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim wokale srednica szeroka scena miekki bas gora szczegolowa z lekkim ociepleniem.

 

Moim zdaniem opisałeś brzmienie Minas Anor. Watro odsłuchać bo to świetne kolumny.

 

Arie raczej bym odpuścił bo jednak grają skrajami pasm i możesz mieć niedosyt na średnicy.

 

Diamond 28 - mogą być za duże na Twój metraż. Nie wiem jak u Ciebie z akustyką, ale bas może być ciężki do opanowania. Jeśli pylon to raczej bym celował w mniejsze D25.

 

AA Rhea i Wigg art enzo - niestety nie miałem okazji posłuchać.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opini ludzi i testow wynika ze duzo ludzi podpina do vicka Audio Academy i sa mega zadowoleni:

moje typy :

audio academy rhea

wigg art enzo

studio hertz 16 minas anor

focal aria

pylon audio diamond 28

 

przedewszystkim wokale srednica szeroka scena miekki bas gora szczegolowa z lekkim ociepleniem.

 

Bardzo sensowne typy (wszystkie te kolumny odsłuchiwałem) ale jak kolega zetbegie słusznie zauważył najlepiej odsłuchać w domu, bo może być ogromna różnica do tego co usłyszysz w sklepie.

Z tego co oczekujesz to najbardziej Wigg Arty tak zagrały. Tyle że odsłuchiwałem z Heglem H160, więc niekoniecznie z Vickiem będzie tak samo.

Radziłbym popracować nad akustyką pomieszczenia. Może chłopaki z www.addictivesound.pl byliby pomocni.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na dniach pozbywam sie swojego Onkyo 5060R i powaznie mysl nad zakupem 237. Sluchalem 236 i powiedzcie czy jest spora roznica między tymi wzmakami w brzmieniu? W ktora strone brzmienie sie zmienia? Mial kto okazje porownac bezposrednio te dwa piece? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na dniach pozbywam sie swojego Onkyo 5060R i powaznie mysl nad zakupem 237. Sluchalem 236 i powiedzcie czy jest spora roznica między tymi wzmakami w brzmieniu? W ktora strone brzmienie sie zmienia? Mial kto okazje porownac bezposrednio te dwa piece? Pozdrawiam

Witam, a 238 bez MK rozważałeś? Stoi u mnie bardzo rzadko używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.