Jump to content
parmenides

co wam gra (w duszy, w pracy, w domu)?

Recommended Posts

Dobry, stary koncert  Stanley Clarke, Larry Carlton, Billy Cobham, Deron Johnson & Najee

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Dzisiaj kolejne dwie płyty odebrałem Sela i podwójne wydanie Cyndi lauper. Sela to druga płyt i pewnie nie ostatnia.. 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Natomiast ten utwór przez ilu wykonawców by nie byłby śpiewany to oryginał jak dla mnie jest najlepszy - uwielbiam ten utwór..

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

Już ją przesłuchałem, choć myślałem, że pierwszy raz będę słuchał ze swojej płyty CD, a słuchałem z Tidala. Na płytę muszę poczekać.

Stare patenty , ale świetnie zagrane  i dobrze sie tego słucha + bardzo dobra jakość dzwięku na

Blu Ray Audio  w

2.0 LPCM Stereo 24/48

5./1 DTS -HD MA 24/48 

Dolby Atmos 

Dolby Atmos Headphone Mix

Kenny.jpg

Edited by jacekm22
  • Like 1

56 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

A co zrobić z naklejkami na samych płytach?😀😕

A co zrobić jak córka zamieni płytę  w dzieło sztuki.😀

20191202_205814.jpg

• Like 3

2 godziny temu, ps39 napisał:

Już ją przesłuchałem, choć myślałem, że pierwszy raz będę słuchał ze swojej płyty CD, a słuchałem z Tidala. Na płytę muszę poczekać.

Ale z Tidala też brzmi świetnie. Słucha się jej z ogromną przyjemnością. Od pierwszego do ostatniego utworu

19 godzin temu, jezz napisał:

A co zrobić jak córka zamieni płytę  w dzieło sztuki.😀

Wystawić na licytację 😀

• Haha 1

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Reniferek się pospieszył i do buta włożył fajne CD Fink -  Wheels Turn Beneath My Feet

W dniu 3.12.2019 o 15:44, szpakowski napisał:

Na Tidalu już jest. Na CD premiera 06.12 nowa płyta Cecilli Bartoli. Kontynuacja płyty Sacrificium. Gorąco polecam, jestem wprost zauroczony.

Dzięki za info, Andrzej. Płyta piękna, pani Cecylka śpiewa jak zawsze bosko-anielsko, ale... skąd i po co gra broda na okładce? Co to ma być, pomóżcie, bo nie nadążam??

6 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Dzięki za info, Andrzej. Płyta piękna, pani Cecylka śpiewa jak zawsze bosko-anielsko, ale... skąd i po co gra broda na okładce? Co to ma być, pomóżcie, bo nie nadążam??

Płyta poświęcona jest kastratom czyli młodym chłopcom których pozbawiono atrybutów męskości zanim rozpoczęli okres dojrzewania a co za tym idzie nie przeszli mutacji która zmienia głos z chłopięcego na męski. Dzięki temu "zabiegowi" głos kastratów był bardzo wyjątkowy, łączył cechy męskie i żeńskie.

Okładka może być również nawiązaniem do filmu "Farinelli, ostatni kastrat" gdzie dla potrzeb filmu aby odtworzyć głos głównego bohatera specjalnie zmiksowano głos kobiecy i męski. Głosy Ewy Małas-Godlewskiej (sopran) i Dereka Lee Ragina (kontratenor). Ich głosy zostały nagrane osobno, a następnie połączone cyfrowo.

• Like 1
  • Thanks 1

u mnie inne czasy inne miejsca z muzyką Small Paradise New York 1958

• Like 1

Św. Mikołaj wiedział co przytargać, choć wcześniej słuchałem tej płyty z Tidala, teraz oddałem się słuchaniu bez reszty, Polecam w wolnych chwilach.

shopping.jpg

• Like 1

Tarja 

14 godzin temu, ps39 napisał:

Św. Mikołaj wiedział co przytargać,

Jak napisałeś list.. to wiedział 😉

😀

Życie to ciągła walka.. nawet ze sprzętem audio..;) ..i pamiętajcie.. gra całe pomieszczenie.. a nie tylko klocki.!

21 godzin temu, szpakowski napisał:

Płyta poświęcona jest kastratom czyli młodym chłopcom których pozbawiono atrybutów męskości zanim rozpoczęli okres dojrzewania a co za tym idzie nie przeszli mutacji która zmienia głos z chłopięcego na męski. Dzięki temu "zabiegowi" głos kastratów był bardzo wyjątkowy, łączył cechy męskie i żeńskie.

Czyli wniosek jest taki: LGBT już wtedy było, tylko inaczej to nazywano. Co gorsza - wtedy to hołubiono ...dziś się tego boją 🙄

Jedno mi tylko z wytłumaczenia "zarostu" Cecylki nie pasuje - skoro to "alergia" do młodocianych kastratów nim dojrzeli - to i zarostu mieć jeszcze nie mogli.

Być może z wiekiem im, po mimo, wyrastał?

Tego to nie wiem, ktoś wie?

Do ilu lat swego życia taki kastrat dawał radę takim głosem?

Edited by iro III

Godzinę temu, iro III napisał:

wtedy to hołubiono ...dziś się tego boją 🙄

Z poświęcenia dla muzy pozbywali ich atrybutu męskości, a Ty po mutacji 😉 i się nie boisz.

Sebastian Hennig próbował sił, ale po mutacji utracił cechy pożądane, ale zachował atrybuty męskości 😉

Mam płytkę z jego śpiewem, fajna.