Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie, gdy siedzę na sofie oparty bas jest większy niż, gdy się pochylę. Idealnie, gdybym mógł to wypośrodkować.

Tylko czy to nie pogorszy mi odsłuchu, gdy będę siedział oparty na sofie, chciałbym uniknąć dudnienia

Przy ścianie występuje jakiś mod rezonansowy i tego nie zmienisz. Musisz po prostu odsunąć sofę. Możesz też zastosować korekcję DSP (nie polecam do końca, bo to zmienia dźwięk i częśćiej robi więcej złego niż dobrego - czasm stosuję ją właśnie w metalu, przy słabych płytach.) lub pułapki basowe.

Warto też nieco wyciągnąć kolumny do przodu i generalnie pokombinować z ich ustawieniem. Potrafi to nieco złagodzić wpływ modów i jednocześnie mocno wpłynąć na stereofonie.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też nieco wyciągnąć kolumny do przodu i generalnie pokombinować z ich ustawieniem. Potrafi to nieco złagodzić wpływ modów i jednocześnie mocno wpłynąć na stereofonie.

Tylko, że tam jest tylko 3 m do dyspozycji. Odsuwając kolumny od ściany za nimi przysuwamy je do ściany, przed którą siedzimy, co również powiększy efekt modu przy ścianie i narożniku. Lepiej chyba będzie spróbować kolumny przestawić na krótką ścianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć Vincenta SV226 MK2 i myślę o czymś innym żeby zasilić moje Hyperiony.

 

Ten wzmak na rynku wtórnym pojawia się raz na rok. Z dwa tygodnie temu był na Allegro za 3 tysiaki i szybko poszedł, to teraz rok posuchy.

Ale na 226 mk2 świat się nie kończy. Ostatnio widziałem na Allegro i na OLX SV-233 tranzystorowe bydlę w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jak byś natomiast chciał (przepraszam za prywatę) SV-231, pierwsze 20W w klasie A w pięknym szampańskim kolorze, to zapraszam na PW.

Wszystko zależy również jakiego charakteru dźwięku potrzebujesz.

Tak w największym skrócie to co na rynku wtórnym do trzech tysięcy, na co warto zwrócić uwagę z Vicka:

Cała seria 226 - dźwięk dobrej pentody, czyli barwa i plastyczność, pewna dawka słodyczy dodana z umiarem. Jednocześnie bardzo dobra przestrzenność. Dynamika jak najbardziej OK.

233 - Tak jak pisałem prawdziwy wulkan. Ale odpowiednia dawka barwy i nasycenia i ogólnej kultury obecna.

231 - Charakter "triodowy". Taka czystość i realizm w dźwięku, bez zbytniego dosładzania. Wrażenie dużej naturalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Juno

(Konto usunięte)

Wiem, ze każdy chwali swoje i racjonalizuje swoje zakupy, postaram sie być obiektywny.

Po kilku odsłuchach na różnych wzmakach zainteresowałem sie trochę egzotycznym Peachtree Audio. I tutaj bardzo ładnie hypki sie spasowaly z Nova 125SE. Gorąco polecam. Jeśli potrzebujesz jakichś info, postaram sie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o czymś innym żeby zasilić moje Hyperiony

Co nie co o wzmacniaczach i Hyperionach tutaj ostatnio podejmowano temat: http://www.audiostereo.pl/vincent-sv-227-czy-advance-acoustic-x-i125_131121.html

 

Spośród aktualnych ofert rozważałbym:

 

1. Propozycja od PH7 bardzo dobra, Sv-231 i 233

2. http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/03/245488.php

3. http://allegro.pl/nad-c375bee-wzm-zintegrowany-stan-bdb-c-375-bee-i6680450944.html

4. http://allegro.pl/krell-kav-300i-i6685981467.html#thumb/8

5. http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-a100-pma-2020-ae-gwarancja-i6670606603.html

6. http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/241707.php

7. http://allegro.pl/wzmacniacz-vincent-sv-238-i6673420696.html

8. http://allegro.pl/plinius-9200-i6673455455.html

 

Droższych już nie szukam, jeśli jesteś w stanie ostatnią propozycję udźwignąć to warto spróbować takiego zestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie co o wzmacniaczach i Hyperionach tutaj ostatnio podejmowano temat: http://www.audiostereo.pl/vincent-sv-227-czy-advance-acoustic-x-i125_131121.html

 

Pit bardzo rzeczowo udzielił się w tym wątku. Co oni z tym Cayinem? Jako stosunkowo niedroga lampa niezły, ale gdzie do Hypków? Pamiętam swoje zmagania (zakończone ostatecznie niepowodzeniem i przejściem na Vicka) z podobnego pokroju wzmakiem lampowym i trójkami Phoebe, które jak wiadomo są na jednym Visatonie i dwu drożne, a nie dwu i pół.

Miałem Hypki czwórki pożyczone od Michała na weekend w celach poznawczych. To kolumny chcące i potrafiące grać "od dołu", ale wymagają wzmacniacza, który to ogarnie. To warunek rzekłbym konieczny. I wszystkie propozycje Pita od tego "wychodzą". Wszystkie to wydajne prądowo maszyny zapewniające doskonałe efekty w dynamice (makro i mikro) i energetyce brzmienia.

A oczywiście im drożej tym lepiej w świecie "równoległym". Barwy, plastyczności, powabu przestrzennego itp.

A tą ostatnią propozycję chętnie bym sam przytulił. Sponsorów proszę o kontakt na PW :-)

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję wszystkim za odzew na moją prośbę.

Ciężko jest kupić jakiś używany wzmacniacz nie mając rozeznania w temacie.

Kupując nowy jest zdecydowanie łatwiej.Idzie się do salonu ,poproszę podłączyć to,potem tamto,jeszcze inny,a na koniec mówi się poproszę mi go zapakować.A używki gdzie mam odsłuchać?

Odnośnie Vincenta 233 - pożyczyłem go od mojego kolegi,podłączyłem go i ... mi nie podszedł.Tak w skrócie to jak dla mnie ma za mało dołu,jestem basolubny,

Potrzebuję wzmacniacza do rocka,słucham Pink Floyd,Scorpions,Metallica,Iron Maiden.pop,Lady Pank,disco, a czego ja tam nie słucham...

Pokój 22m2.

Odnośnie wzmacniacza,to też musi chociaż jako tako wyglądać,kiedyś miałem Nada 355,po miesiącu musiałem go sprzedać bo nie mogłem już na niego patrzeć.I mam już uraz do tych starych Nadów.Te nowe to już nie jak Nady,te są ładne.

Mój budżet na wzmacniacz to nieprzekraczalne 4tyś. ale im mniej tym lepiej.

Przeczytałem cały ten temat,szkoda że nie wcześniej to bym tego Vincenta SV226 mk2 z Allegro kupił i już.

A Vincent Sv226 , nie warto ? Mocno odstaje od mk2 ? Dość stary już jest.

Denona nie chce,Nada nie kupię... Inne za drogie.

Atoll In200 za 4tyśie może bym gdzieś utargował,słuchałem na IN80,ale "trochę" ten za słaby,no i trochę bas kulał.

Jeszcze kolega Robo 8080 zasugerował mi Arcama.

Myślę o Arcam FMJ A38.

Miał ktoś może styczność z tym wzmacniaczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam 38 jest przede wszystkim równy, dobrze wyważony, wszystkiego jest tyle ile trzeba. Arcam nie ma jakiejś dużej potęgi na basie, ale ten bas jest. Myślę, że do tego sprzętu trzeba dojrzeć i wydać trochę kasy na resztę toru.

Podejrzewam, że dla ciebie dobry byłby Atoll in 100, którego ciężar przesunięty jest na dół pasma. Nie jest to wzmacniacz stricte audiofilski, ale dostarcza on dużo dobrej zabawy, zwłaszcza z muzyką, której słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się do dyskusji o wyborze wzmacniacza do moich Hyperionów IV.

Zacznę od początku, kolumny grają u mnie od 2 maja 2016. Zakupiłem je prosto od Pana Michała (bardzo dziękuje za prezentację), i mimo że Pan Michał od początku mówił że nie poleca mojego wzmacniacza (NAD C356 BEE) do tych kolumn, ja po odsłuchach byłem zadowolony w szczególności porównując do moich poprzednich kolumn. Teraz jednak przyszedł czas na krok do przodu i chciałbym właśnie kupić nowy piecyk. Pan Michał polecał mi Vincenta SV-226 Mk jednak ten model jest praktycznie nieosiągalny a i jak pisał wcześniej użytkownik jacek99 z używkami jest ten problem że ciężko je porównać z konkurencją... Dlatego po wielu za i przeciw wybrałem opcje nowego wzmacniacza. W drugiej połowie lutego będę miał trochę wolnego czasu więc będę chciał umówić na odsłuchy. Naturalnym wyborem byłby Vincent SV-227 (następca 226) jednak chciałbym go porównać z innymi wzmacniaczami, dlatego zgłaszam się do szanownego grona o podpowiedź 3-4 modeli do porównania. Muzyka jaką słucham to w 70% muzyka elektroniczna od Jarre, Oldfielda (albumy po 1992 roku) poprzez Schillera, Enigmę czy nowe projekty takie jak Scan-Tec. Pozostałe 30% muzyki to tak zwany pop i muzyka dance lata 80 i 90. Pokój 22 m2. Pit80 podesłał link do wątku gdzie sklep RMS podesłał link ze wzmacniaczem który (zabrzmi to bardzo nieprofesjonalnie) bardzo mi się podoba wizualnie Musical Fidelity M3s (choć ich sklepie jest o 1000 zł droższy niż u konkurencji!) i jego też spróbuję wziąć pod uwagę przy odsłuchach. Mój budżet to 5500-6000 zł. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesh

Sprubój

Primare , Electrocompaniet , Roksan .

Jeśli chodzi o modele to akcie na ile cię stać.

Pozdro

 

Jeszcze Batlab, T+A , Densen , Naim , Krel i Atholl.

Hegla , Marantza raczej bym odradzał w zakresie niskich tonów mogą w Hyperionach duże braki dociążenia dźwięku, efekt w Basię będzie taki płytki . dźwięk z zaznaczonym wysokim zakresem , często na pograniczu piaszczystego nalotu , wokal za bardzo konturowy.

Edytowane przez Robo8080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem kolejny krok do przodu. Niedawno kilku kolegów zauważyło, że mam delikatnie mówiąc kiepskie zasilanie. Jest lepiej jeśli nie dobrze. Mam od kilku dni listwę z filtrem Sonus Oliva i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Scena bardziej precyzyjnie budowana, lokalizacja i głębia. I jakby trochę więcej powietrza.

Dziękuję za podpowiedź p. Michale.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesh

 

 

jacek99

 

Myślę że do Hyperionów IV dobrym wyborem mógłby być również Atoll IN 200 SE-to bardzo wydajny wzmacniacz ze świetną barwą,przestrzenią i niezłym basem-myślę że z Hyperionami powinien się świetnie sparować,zresztą P. Michał chyba również takie połączenie rekomendował.Hyperiony nie są trudne do napędzenia,ale im wydajniejszą elektrownie do nich podłączymy tym więcej pokażą,więc myślę że Atoll mógłby w takim połączeniu dobrze im zrobić.

Za nowego po małych negocjacjach(można uzyskać nawet 20% rabatu)-spokojnie do wychwycenia za 6000 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem kolejny krok do przodu. Niedawno kilku kolegów zauważyło, że mam delikatnie mówiąc kiepskie zasilanie. Jest lepiej jeśli nie dobrze. Mam od kilku dni listwę z filtrem Sonus Oliva i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Scena bardziej precyzyjnie budowana, lokalizacja i głębia. I jakby trochę więcej powietrza.

Dziękuję za podpowiedź p. Michale.

Pozdrawiam

 

Nie wiem co podłaczyłeś pod listwę. Również mam listwę SO i jest ok jeśli chodzi o CD i TV. Wzmacniacz lampowy, który posiadam zdecydowanie gra najlepiej wpięty bezpośrednio do gniazdka. Ma też znaczenie odpowiednie włożenie wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek99 pit80 wymienił na liście kilka wzmacniaczy w tym krell kav300i, który posiadam. Krell to świetny piec. Ma wiele zalet, m.in. bas.

Nie słuchałem nigdy Hypków, ale u mnie z Phoebe III gra bardzo dobrze.

Myślę, że takie połączenie powinieneś sprawdzić. Jak nie podejdzie to sprzedasz dalej. Pozdrawiam

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników kolumn AA. Czy ktoś łączył wzmacniacz Advance Acoustic X-i105 (lub inny tej firmy) z głośnikami Audio Academy Phoebe III. Jeżeli tak, to jak wypada takie zestawienia. Zestaw ten grałby na ok. 30 m kw. Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem prosze gospodarza wątku o kontakt przez PW, lub potwierdzenie w tym watku, że jest aktywnym użytkownikiem i bierze odpowiedzialnosć za formę tego wątku.

 

A co Ci się moderatorze drogi w formie tego wątku nie podoba? Może za długo jest spokojnie i bez utarczek, a chętnie by się coś powycinało. Syndrom bezużytecznej brzytwy?

 

 

Listwa to ostateczność.

 

Oj Pit. Są listwy i ... listwy.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zatem prosze gospodarza wątku o kontakt przez PW, lub potwierdzenie w tym watku, że jest aktywnym użytkownikiem i bierze odpowiedzialnosć za formę tego wątku.

 

Moderatorze ale po co? Czy to jakis nowy wymog? Nie widze takich Twoich pytan w innych watkach. I prosilbym ouzasadnienie i odpowiedz.To klub wielu osob a Goliat w zasadzie byl jego inicjatorem a teraz zyje wlasnym zyciem.

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem zanim zdecydowałem się na listwę. Sonus Oliva robi listwy z filtrem i bez. Mam tą z filtrem.

Wiem, że w tej materii zdania są podzielone.

Wszyskto co napisałem podtrzymuję. Czy wzmacniacz podpięty bezpośrednio do sieci zagra jeszcze lepiej nie wiem. Sprawdziłbym to natychmiast ale nie mam technicznych możliwości zrobienia tego. Postaram się gdzieś wykombinować dłuższy kabel i wtedy napiszę co usłyszę. Ale póki co ciesze się tym co mam. Dzisiaj słuchałem Gilmoura i A.P. Kaczmarka. Miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.