Jump to content
IGNORED

Listwa FILTERCON - PYTANIE ?

maszmol
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich maniaków, posiadam listwę filtercona v.D ,czy Waszym skromnym zdaniem ma ona jakiś wpływ na brzmienie? Może się ktoś podzieli swoimi spostrzeżeniami?! U mnie podpięta kilka dni temu do C.A A500 + D500 i wydaje się, a może tylko wydaje??????????????

mam zupełnie inne zdanie. kupiłem 2 listwy i uważam, że jest zdecydowanie lepiej. dźwięk jest bardziej uładzony, gładszy, uporządkowany. scena wręcz lepsza, przestrzenna i trójwymiarowa. co ciekawe podpiąłem też plazmę i obraz także jest zauważalnie lepszy. żywsze kolory i poprawa ostrości.

pzdr.

To jest DOBRA listwa, za śmieszne pieniądze do tego. Ale jeżeli ktoś pragnie wydać więcej pieniędzy to jego wybór. U mnie Filtercon kapitalnie się sprawuje. Polecam, choć nie namawiam.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

już znalazłem

Co do Filterconów to filtr typu D posiada nieco wyższą tłumienność zakłóceń (na tym polega różnica).

pokaż cały temat Listwa zasilająca Bada LB-5600 pal55 13 Lis 2009, 10:29

o ile dobrze pamiętam, ktoś na forum pisał, ze dzwonił do producenta i polecili mu do sprzętu audio Filtercona z literką "S".

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

• 2 months later...

witam

A gdzie mozna kupic taka listwe jest jakis sklep??

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Liatwa jest do kitu.Dzwięk jest matowy,siada dynamika.Wystarczy rozebrać listwę i wiadomo o co chodzi.Dopiero po wymianie kabla oraz pominięciu bezpecznika i włącznika dzwięk nabiera kształtów.Tylko po takich modyfikacjach działa tylko jako filtr.Listwa nadaje się tylko i wyłącznie do taniej elektroniki.Lecz za takie pieniądze ciężko wymagać więcej.

Druga spraw to czas reakcji 25ns.Przy takich parametrach dynamika zawsza siada.Dzieje się tak za sprawą zle rozwiązanych połaczeń w listwie.Cienkie kable(bezpiecznik-włacznik-filtr).Powino to być zrobione na płytce.Jedyną możliwością jest właśnie pominięcie tych elementów.Tylko w takim układze można zapomnieć o zabezpieczeniu sprzętu.Trzeba zadać sobie pytanie co jest ważniejsze jakość dzwięku czy bezpieczeństwo elektroniki.

Witam. Posiadam dwa egzemplarze tego urządzenia - typ D. Telefonicznie nie wskazano mi jednoznacznie, który typ jest lepszy. W mojej opinii, po kilku próbach wpinania i wypinania z systemu mogę powiedzieć, że listwa ta ma wpływ na dźwięk - w zestawie jak w "o mnie " - wyostrza brzmienie, tnie bas, daje subtelne odczucie wzrostu dynamiki - związane pewne z odchudzeniem dźwięku w obliczu cech wspomnianych wcześniej. Generalnie zmiany odczytuję w tym zestawieniu " in minus". Kupiłem ostatnio w Satuirnie jakąś polską listwę za 43 zł w obudowie aluminiowej i jest ok.

Mam też drugi system: stary ampli Marantz 2225 vintage (raczej ciemny, grający dołem, gładko) + DVD HK 22 + Jamo C 401 - i tu również wpływ na dźwięk jest podobny, tyle , że właściwości opisane wcześniej nadają dżwiękowi dźwięczności i wyrazistości. Wszystko zależy zatem od systemu,reszty toru i tego , co chcemy uzyskać.

a czy ktos uzywal moze tej listwy ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i co mysliscie o niej

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Hidden Content

albo ta

• 2 years later...

Czy ktoś jeszcze posiada powyższą listwę i może parę słów napisać o niej

Hidden Content

Dziś dzwoniłem do producenta i do sprzętu audio proponuję tą z końcówką S - PFpz2-4-S

• 1 year later...

Witam, z tymi końcówkami S,D zgodnie z opinią pracownika, który tam pracuje jest tak: s-filtruje niższe częstotliwości, które podobno są bardziej szkodliwe dla dźwięku, a d-filtruje wyższe, bardziej szkodliwe dla urządzeń z taktowaniem w GHz. co do cieńszych przewodów w samym filtrze, to sprawa ma się tak, że jest to układ zdecydowanie przemyślany i same średnice i długość ich są integralną częścią przemyślanej konstrukcji - tak właśnie je zaprojektowano zgodnie ze sztuką inżynierską i pogrubianie ich to ingerencja w elementy filtrujące, co wiąże się ze zmianą częstotliwości filtrowanych i siły tłumienia (mówię tu oczywiście o cewkach) teoretycznie konstrukcja filtra przypomina te dużo droższe, a z wpływem na dźwięk jest jak ze wszystkim - jak sprzęt ma jakieś "słabości" to każda ingerencja na+ będzie je obnażać :(. Konkluzja: w.w. filtr Filterconu jest zdecydowanie lepszy niż np jakaś tal listwa (np. acar) i ceną faktycznie powala konkurencję. Jednak podobnie jak mój poprzednik nie nakłaniam do zakupu, ale jeśli to możliwe do testów , bo wasze subiektywne opinie i tak będą lepsze niż najlepsza rekomendacja i oszczędzicie sobie kasę i rozczarowań.

• 1 year later...
  • 2 years later...

Chyba najprościej będzie skontaktować się z firmą przez formularz na ich stronie lub telefonicznie i dowiesz się za ile można kupić. listwę. Kiedyś z przesyłką kosztowała coś około 60 zł jak mnie pamięć nie myli.

Dla prawdziwego audiofila liczy się z muzyką spędzona każda wolna chwila...