Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2010


Fr@ntz

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Voxativ jeszcze dwa lata temu nazywała się Full-Range Speakers z siedzibą w Stuttgarcie a na hamerykańskich forach można było znaleźć sporo wpisów osób, które porównywały je z identycznymi (optycznie) głośnikami AER. Jakość dźwięku miała być ta sama, ale ceny niższe niż AER. Teraz firma zmieniła nazwę i przeniosła się do Berlina, być może własnie żeby odciąć się definitywnie od skojarzeń z AER (mieszczącą się w Stuttgarcie) no i ceny też jakby wzrosły. Jak można zobaczyć w recenzji Srajana z wrześnie tego roku Ampeggio jeszcze chwilę temu kosztowały niecałe 17 tys EUR :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie da się jadnakże ukryć, że to znakomite kolumny, a i głośniki są świetne (sam używam nieco tańszego modelu AC2B). W czasie AS pytałem Ines o związki z AER - odpowiedź była dośc wynijająca - kiedyś byli przyjaciółmi i razem coś robili - czyli są to te same głośniki co AER.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a to tylko kolejna z firm bazujących na patentach starego Lowthera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patenty, nie patenty, nie znam sięale wiem że wszystkie szerokopasmowce jakie słyszałem czegoś nie maiły, albo góry, albo basu i byłą kupa, a tutaj kopara opadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowy głośnik nie ma zawieszenia skórzanego, ba jak mi tłumaczyła Ines, skóra (kozia) nie daje 100% kontroli nad wychyleniem głośnika. I faktycznie głośniki z samej góry oferty nie są kopiami AER, a jedynie te nieco niższe modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioShow to dziwna impreza, za każdym razem jest właściwie to samo i za każdym razem jest inaczej. No może jedynym wspólnym mianownikiem jest za duszno i za głośno. I chyba coraz mniej rzeczy potrafi zaskoczyć, pomijając cenę, bo ta ma szansę zdumiewać w nieskończoność.

 

W Sobieskim największym zaskoczeniem i niespodzianką były dla mnie RLS Callisto III, o których już wiele osób tu pisało. Niepoważnie małe pudełeczka wyglądające jak miniaturka lub makietka, grające z Naimem stojącym na zwykłym stole. Bez kolców, podstawek, ustrojów, cudów na kiju i całego audiofislkiego blichtru, a zagrały tak, że wiele osób nie mogło się nadziwić. Bardzo mnie zaskoczyła kultura dźwięku z tych kolumn. Gratulacje dla producenta, który wie jak się powinno stroić głośniki.

 

Miło było osobiście poznać Jacka Zagaję i zobaczyć jego niezwykłe konstrukcje. Szkoda tylko, że salka była dla nich za mała, tuby błagały wręcz o większą kubaturę.

 

W Kyriadzie fajnie grały Stradivari, tak samo jak w zeszłym roku, co klasa to klasa. Obok u Linna było średnio w sobotę, ale za to bardzo fajnie grało w niedzielę. Myślałem, że coś przestrojono w głośnikach, ale dowiedziałem się, że kolumny z racji premiery były prosto z pudła i nie miały się kiedy wygrzać, nadrabiały to całą noc z soboty na niedzielę. Taką orkiestrę i to z gęstych pików ciężko znaleźć gdzie indziej. Lyngdorf za milion prezentował ogromny dźwięk z ogromnym basem w ogromnej sali, w której nie udało mi się odnaleźć tego punktu, gdzie po ustawieniu mikrofonem miało być cudownie.

 

W Bristolu jak zwykle wrażenia są najmocniejsze. Tuby Avantgarde nieustannie podbarwiają wszystko jak cholera. Pan ESA więcej mówi niż puszcza muzyki uparcie przy tym prezentując nagrania z lat swojej młodości, które delikatnie mówiąc w kwestii jakości wiele pozostawiają do życzenia. Zingali tak nawrzeszczały na mnie od progu, że nie wszedłem dalej. Podobnie było na prezentacji VTL i Thieli. Dlaczego na bilecie nie było informacji, że to jest prezentacja dla osób niedosłyszących? Rok w rok wrzask a nie muzyka, czy naprawdę ten sprzedawca nie rozumie, że w domu raczej nikt nie słucha na takim poziomie głośności? Na koniec Audio Research i Sophie - klasa! Tak jak bodajże 2 lata temu tak i teraz grało to świetnie. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego sprzedawca oferujący tak znakomite urządzenia wiesza na ścianie drewniano-metalowe miseczki twierdząc, że te cudaki kasują rezonanse i tym podobne brednie ryzykując to, że zrobi z siebie pośmiewisko.

 

Narzekać można w nieskończoność, ale to dobrze, że taka imreza jest u nas raz do roku i z tego należy się cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Narzekać można w nieskończoność, ale to dobrze, że taka imreza jest u nas raz do roku i z tego należy się cieszyć<<

 

I takie stwierdzenie zasługuje na szacunek, a nie tylko ujadanie bez końca. Nie padoba sie to nie bywam na takiej imprezie. A jeśli już się znajdę na niej to szukam pozytywów.

pozdr. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, widać jak robię zdjęcie stainwaya :)

 

 

Niesamowite jak można naciągnąć ludzi na kilka niedrogich jednostek głośnikowych,w lakierowanej obudowie,ale sygnowanej znaną marką Steinway&Sons.

Nie dziwię się że szejkowie kupują,w zasadzie to należałoby napisać-nie dziwię się że wydają pieniądze bo co maja z nimi wszystkimi robić.

Nadal nie mogę się pogodzić z tymi prezenterami oraz dziennikarzami,ciągle o wartościach systemów.Tak jakby audiofile to snoby,a mniej zamożni to wzdychający do systemów kosztujących więcej niż przeciętne kino domowe Kowalskiego.Jak tu ma się rozwijać świadomość polaków?

 

Niesamowite jak można naciągnąć ludzi na kilka niedrogich jednostek głośnikowych,w lakierowanej obudowie,ale sygnowanej znaną marką Steinway&Sons.

Nie dziwię się że szejkowie kupują,w zasadzie to należałoby napisać-nie dziwię się że wydają pieniądze bo co maja z nimi wszystkimi robić.

Nadal nie mogę się pogodzić z tymi prezenterami oraz dziennikarzami,ciągle o wartościach systemów.Tak jakby audiofile to snoby,a mniej zamożni to wzdychający do systemów kosztujących więcej niż przeciętne kino domowe Kowalskiego.Jak tu ma się rozwijać świadomość polaków?

 

 

Odpowiedz moja była stricte w kontekście reportażu z Panoramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nie był na wystawie, czytając te wszystkie wykluczające się nawzajem wpisy, może zwariować :-)

 

Lyngdorf

 

"Kolumny i system za 1 mln PLN to propozycja dla milionerów za wschodniej granicy."

 

"Lyngdorf przybil natężeniem dźwięku i jednocześnie rozczarował dźwiękiem..."

 

vs

 

"Dla mnie to absolutny dźwięk wystawy. To wydarzenie w ogóle w audio."

 

"W sobotę wracałem do tego pokoju ze 3 razy na dłużej, za każdym razem nie mogąc się nadziwić.. To była uczta, której długo nie zapomnę."

 

MBL

 

"Najbardziej mnie rozczarowały MBL - tak drogie i faktycznie dobre urządzenia z świetnymi "cebulkami" grały słabiutko."

 

"Co do MBLa, to grało to tak jak wyglądało. Jednak nie wiem co działo się z basem. Trudno mi było określić co się z basem dzieje, domyślam się że dźwięk rzucanych o ziemię zwłok i wleczonych po podłodze to była stopa :/"

 

i po drugiej stronie:

 

"MBL - naturalnie, bogato, przejrzyście, rytmicznie"

 

"Dla mnie najlepsze byly MBL-a - jak co roku sluchalem muzyki i nawet patrzac na zestaw nie przelaczalo mi sie na sluchanie sprzetu, zupelnie odrotnie niz na 99% innych stanowisk"

 

I tak można by cytować w nieskończoność... Nie jestem pewien, ale należy się w tym momencie zastanowić nad sensem formułowania takich kategorycznych sądów (chodzi oczywiście o opinie negatywne) i zamiast tworzyc wykluczające się wzajemnie 'czarne listy', skupić się raczej na tym co zagrało naprawdę dobrze i co jest godne polecenia. Inna sprawa, że skłonność do krytyki (i przesady) mamy głęboko zakorzenione w naszej Polskiej mentalności ...

 

Mi osobiście na wystawie najbardziej podobały się Avalony ze Spectralem (świetna klasyka, hektary przestrzeni, dźwięk całkowicie oderwany od kolumn), MBL, ARC + Wilson, Naim + RLS.

 

Podobały mi się także (chyba po raz pierwszy) tak bardzo krytykowane przez niektórych Lowthery (Idhos/Tonn Studio i N-Audio). Owszem miały swoje wady i nie nadają się do słuchania deathmetalu (swoją drogą, co to za głupi pomysł aby tego typu głośniki zmuszać do takich eskapad - ta jakby kupić sobie Ariela Atoma i wybrać się nim na rajd terenowy ... a potem narzekać że nie jedzie ;-) ale z drugiej strony oferują pewne cechy (szybkość, spójność), których na próżno szukać w tradycyjnych konstrukcjach. W każdym bądź razie podobało mi się - nie wiem chyba się starzeję, bo takie dziwactwa zaczynają mi się podobać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, gdyby ktoś tutaj wygłaszał kategoryczne sądy i skupiałby się na krytyce, to byłaby jatka. Nie jest źle, wszystko tworzy jakąś całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

(...)Inna sprawa, że skłonność do krytyki (i przesady) mamy głęboko zakorzenione w naszej Polskiej mentalności ...

(...)

 

Przecież krytykanctwo to przewodni motyw wszystkich wątków o Audio Show na tym forum od zarania jego istnienia.

To taki wentyl bezpieczeństwa dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

AS to nie kolejna broszura reklamowa układana przez zawodowców, tu sie pisze to co sie mysli wiec i krytyka jest na porzadku dziennym /lub nocnym u niektorych/

napisz prosze jak oceniasz Lyngdorfy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś wspominał system Audiofastu z Sobieskiego:

Znakomicie moim zdaniem grała integra lampowa Audio Researcha,plus CD 8,i kolumny Ushera,chyba jakiś nowy model.

Dżwięk cholernie przyjemny i muzykalny,za stosunkowo przyzwoite pieniądze.Jedynie nie było niskiego basu,ale z tych kolumn go po prostu nie będzie.

Byłem w niedzielę dłuższy czas w tym pokoju,spokój,mało ludzi,mogłem posłuchać znanych mi utworów,znakomicie się złożyło,że człowiek w tym pokoju miał podobny gust muzyczny co i ja :).Dzwięk ten zapadł mi w pamięć,było świetnie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z pełną fotorelacją z AudioShow 2010. W galerii znajdziecie co najmniej jedną fotografię z każdego pokoju wraz z podziałem na piętra i konkretne firmy. Polecamy oglądać razem z przewodnikiem.

http://rms.pl/audioshow-2010.html

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tegoroczne AS wypadło dźwiękowo całkiem nieźle. Po pierwsze, mało było systemów wysyłających infradźwięki przez ściany po dwa piętra w dół i w górę (to odnosi się zwłąszcza do Sobieskiego).Po drugie natomiast, więcej niż zwykle pokojów miało przyzwoite nagłośnienie. Mimo, że wystawa w zasadzie do słuchania nie służy, bo pomieszczenia hotelowe zwykle słabo się sprawdzają jako miejsca odsłuchu, kilku wystawcom sztuka się udała. Jak wspomniałem wcześniej, dobrze było w pokoju Piotra Bednarskiego w Kyriadzie, gdzie grał nowy szczytowy model Systemdeka z kolumnami ART i elektroniką lampową Art Audio. Podobny sprzęt, tylko okablowany przez Ansae i Albedo, ładnie wypadał w Sobieskim. Oprócz tego przyjemny dźwięk odnotowałem w pomieszczeniach Avconu (moje kolumny dość przyzwoicie radziły sobie z paskudnymi ścianami pomieszczenia), w pokoju Zen Acoustic (dobre kolumny Zen), w Audiopunkcie (Naim napędzający mikre RLS-y, konstruktor RLS w mojej opinii NIGDY nie pokazał wadliwie zaprojektowanych kolumn), nieźle brzmiały kolumny Equilibrium z Moonem, Baltlab z Sundialem też byłby okay, gdyby nie lekkie interakcje bas-ściany, w pokoju Emporium HiFi dobrze brzmiały włoskie wzmacnaicze Viva, bardzo przyzwoicie grało w pokoju Foto-Pub (elektronika Opera z wielkimi głośnikami "półtubowymi"), w RCM system na Kuzmie i kolumnach Zingali, nowe kolumny ESA, a jeszcze jest parę miejsc, gdzie się po prostu nie dopchałem, ale zza drzwi chyba ładnie grało, np. JAG Electronic, Proa Individual, SoundArt czy Studio 16 Hertz. Były też prezentacje, które mi się nie spodobały (np. zbyt głośna muzyka u Lyngdorfa), ale ci, co wytrzymali mówili mi potem, że było jednak pierwsza klasa. Trudno narzekać, mając tyle dobrego sprzętu do obejrzenia i posłuchania. Oczywiście, z połowy prezentacji wyrzucało mnie jak na sprężynach, ale w końcu to tylko wystawa w hotelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z pełną fotorelacją z AudioShow 2010. W galerii znajdziecie co najmniej jedną fotografię z każdego pokoju wraz z podziałem na piętra i konkretne firmy. Polecamy oglądać razem z przewodnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sorry za offa ale zmień może na stronie w opisach "stoisko ...." na "ekspozycja....". pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z pełną fotorelacją z AudioShow 2010.

Czemu ma służyć opatrzenie zdjęć logotypem i hasłem reklamowym waszej firmy? Macie w ofercie wszystkie sfotografowane urządzenia? Czy też po prostu próbujecie robić sobie reklamę korzystając z pracy innych?

 

BTW, w hotelach nie było "stoisk" (poza kilkoma stolikami na parterze Sobieskiego), a pokoje, sale, ew. ekspozycje. Opisy do poprawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z pełną fotorelacją z AudioShow 2010. W galerii znajdziecie co najmniej jedną fotografię z każdego pokoju wraz z podziałem na piętra i konkretne firmy. Polecamy oglądać razem z przewodnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wpis też do poprawki, bo nie ma wszystkich zdjęć z Hotelu Kyriad, brak zdjęć z Hotelu Bristol, a i jakość tych zdjęć pozostawia wiele do życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy do poprawki, w pokojach było zazwyczaj kilku wystawców. W niektórych kilkanaście rożnych elementów, różnych producentów. Jedno zdjęcie z pokoju to lipa. Nie ma mowy o pełnej relacji, to wybiórczy opis.

Jeśli to wam pomoże to mam około 200 fotek z wystawy, piszcie czego wam brakuje z chęcią podeśle.

Może w końcu po latach uda się zrobić pełna relacje z Audioshow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nie zauważonych rewelacji tegorocznej wystawy to nowość Velodyne nowa seria DD-PLUS. Jeszcze niedostepna wsprzedaży. Według przedstawiciela Audiofastu całkowicie nowa kontrukcja i niestety jescze droższa od poprzedniej, zwłaszcza modele DD15PLUS i DD18PLUS. Dla fanów zdjęcie DD18PLUS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy Audioshow na jakim byłem od lat.

 

Pytania.

Po pierwsze: jak to jest możliwe, że w Sobieskim regularnie, co roku, jest tak duszno, gorąco i smierdząco... a raptem okna otwrte sa w 3 czy 4 pokojach?!?

Po drugie: dlaczego wystawcy ładują się do tych klitek 2/3 m2 ze sprzetem który dobrze zagra dopiero w 20 m2??? Po co? Kogo to zachęci?

Po trzecie: jeszcze 2-3 lata temu wystawcy przywozili ze sobą różnorodny sprzęt, w różnych zakresach cenowych, teraz wszystko jest na jedno kopyto - drogie, duże, niepotrafiące zagrać na 6m2 kolumny podpięte pod sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy zł (minimum) ustawiony za cicho lub za głośno, zero przygotowań pomieszczeń pod względem akustyki, i kiepska (naprawdę!!!) muzyka. Czemu? Przecież audiofilska zajawka polega na pewnej intymności z muzyką, na smaczkach, na detalach konstrukcji i brzmienia!!!

Po czwarte: gdzie były DAC'i??? To co ogarnia cały audiofilski świat zostało potraktowane po macoszemu!

Po piąte: Czy tylko ja zauważyłem że dystrybutorzy są skrajnie niekonsekwentni? kilka przykladów: Audiopunkt w zeszłym roku dał ciała, w tym roku chyba najlepsza prezentacja (RLS + Naim), Rega w zeszłym roku genialna, w tym roku porażka, WLM w zeszłym roku super, w tym roku nieporozumienie itd...

 

Plusy.

RLS - wreszcie!!! ktoś pokazał że kolumna nie musi być ogromna. Gdyby jeszcze totem i system audio pokazały to samo byłoby dobrze, a nawet jeszcze lepiej.

Baltlab - brawo!!!

Moon + Equilibrium - dojrzale!!!

 

Minusy.

Ferguson Hill - po co? po co? po co? Fajny produkt, beznadziejna prezentacja. Do tego stojący na ziemi Everything but the Box, bez ceny, bez możliwości odsłuchu itd...

Linn - okazja genialna, żeby polskiej ultra-tradycyjnej publiczności pokazać genialne produkty... zmarnowana

Primare - po co przywozić na AS coś czego nawet nie można posluchać, a możnaby domniemywac, że nowa seria jest super.

Brak Dac'ów - ??? gdzie, no gdzie była przyszłość muzyki???

Arcam- który co rok udowadnia, że nie warto absolutnie zawracać sobie glowy 5.1 i kinem domowym

Audioklan - po co ta żenada?

SoundArt - proponuję zmianę nazwy.

 

Gdzie były np. Audiolab, Krell, Zu itd...???

Już chyba nie dożyję drugiej takiej wystawy jak 9 lat temu, kiedy usłyszałem w Sobieskim kolumny Rotang i o niczym innym nie myślalem przez kilka miesięcy - polączenie geniuszu konstrukcyjnego, fenomenalnego brzmienia i niewygórowanej ceny... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

djdio - DACów było pod dostatkiem (od budżetowego R-DACa Arcama poprzez N-Audio po monstrualnego ARa). Zu Essence stały sobie grzecznie w sali zajmowanej przez SoundClub (nie grały, bo grająca konkurecnja była po wielokroć i lepsza i droższa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb - "Ktoś kto nie był na wystawie, czytając te wszystkie wykluczające się nawzajem wpisy, może zwariować :-)"

 

Powiem tak... Ci ktorzy byli na wystawie to dopiero zwariowali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeliczyłem bilety wstępu na Audio Show, dzisiaj doszedł 10-ty :) Po takim czasie ciężko jest już czymś szczególnym zaskoczyć i tegoroczne spotkanie właśnie do takich należało. Zawsze moim faworytem był Mac w Bristolu, niestety dzisiejsza elektronika VTL z Thielami nie zgrała się zbyt dobrze, jak dla mnie grało to zbyt ostro.

 

Natomiast na wyróżnienie zasługują kolumny w Sobieskim, której nazwy nie pamiętam (zdjęcie poniżej), grały w pokoju ENERR-a i kosztowały 30.000zł, najrówniejsze brzmienie w tym hotelu! Gratulację!

Na tegorocznym show miałem wreszcie okazję posłuchać Minas Anor, które bardzo chciałem odnieść do moimi Tethysów II, udało się! :)

 

Poza tym dobrze grało w Bristolu : audio research + Wilson Audio Sasha,

Avangardowe miski z Ayonem też zagrały fajnie :)

Na uwagę zasługują też małe Xaviany a właściwie ich dobre wpasowanie w akustykę salki.

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

 

 

PS. Kolumny, o których pisałem powyżej to Equilibrium, grały z Moonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety konstruktor - polak chce za to 30 000 zl / para !!! Grało dobrze całkiem ok ale cena z kosmosu. Pytam się za co ??

 

A co do Xavianów nie można tutaj pominąć odbarzonego ogromnym, podkreślam ogromnym darem przekonywania oraz urokiem osobistym wystawcy owych Xavianow - notabene członka rodziny Audiostereo :)

 

P.S. No nie mogłem się powstrzymać B. jesli to czytasz :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.