Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie kolumny!!!


darekmat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Temat jest trochę naiwny, polskich firm produkujących dobre kolumny jest dużo i od dawna, nie ma już się nawet czym podniecać. RLS chyba nigdy nie zrobił nieudanych kolumn, a niektóre są wybitne, niektóre modele ESA, niektóre Avcony (zwłaszcza ARM i Tivano), Equilibrium nie słuchałem, ale podobno dobra rzecz, oczywiście APS...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszam Totema. Bo skoro kolumny wykonane w Polsce z głośników z importu polskie w istocie nie są, to idąc dalej tym tokiem rozumowania, polskie powinny być kolumny produkowane co prawda w Kanadzie i wg kanadyjskiej myśli technicznej, ale z POLSKICH głośników :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 - a ty co, czemu nie pod krzyżem ? Opaskę zgubiłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkus z Wejherowa

 

Na przykład takie:

 

* V3 efektywność 2,83V/1m: 88 dB

* moc znamionowa: 150 W

* rekomendowana moc wzmacniacza: 40-250 W

* pasmo przenoszenia: 28 Hz - 25 kHz

* impedancja znamionowa: 8 Ohm

* częstotliwość podziału zwrotnicy: 400 Hz, 2.6 kHz

* wymiary zewnętrzne: 30 x 57 x 99,5 cm (szer. x głęb. x wys.)

* waga netto jednej sztuki: 50 kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody? - Polonez, duzy Fiat, maly Fiat, Syrena, Nysa, Zuk, Star, Jelcz. Prosze uprzejmie, wszystkie auta charakteryzuja sie moze i niezbyt nowoczesnym designem ale za to sa klasycznie piekne w swej prostocie. Do tego dochodza wysrubowane parametry techniczne i swietne osiagi. Jesli idzie o ekonomie i spalanie - przoduja w swoich klasach. To auta ponadczasowe. Majac taka bron mozemy smialo patrzec w przyszlosc. A jesli bysmy chcieli stworzyc cos jeszcze lepszego (wiem, to trudne i troche niewyobrazalne, ale...) to wystarczy siegnac po te wzorce i troszke, tak ociupinke udoskonalic je i jazda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa

zaczyna mnie juz Twoje pisanie mierzic-dlaczego naiwny temat to jest-moich nie slyszales jeszcze!!!

Som takie brzydkie jak TY-a graja pieknie i inteligentnie,niczym Twoje wpisy.

ps.niczym robi wielka roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz z kolei załamuje mnie poziom niektórych forumowiczów. Nie bardzo rozumiem ludzi, którzy nie mając nic do powiedzenia wypowiadają się i to często bez sensu. Zrozumcie proszę, że niektórzy nie maja takiej wiedzy ( na przykład ja ) na wiele tematów i chciałbym się czegoś mądrego dowiedzieć o sprzęcie !!! Nie mieszkam w Warszawie gdzie wszystko jest znacznie łatwiejsze w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekmat

 

Przepraszam, to o mnie mowisz. Obiecuje, ze juz wiecej nie bede.

 

A tak w temacie kolumn to na przyklad jeden z polskich recenzentow - Wojciech Pacula - uzywa w swoim systemie glosnikow Harpii Acoustics. Uwaza je za referencje, wiec to chyba o czyms swiadczy. Ponadto kiedy czytasz jego opisy innych hi-endowych kolumn robi on tam odnosniki do tych swoich wiec mozna sie sporo dowiedziec. Tak jeszcze tylko na marginesie powiem jeszcze, ze firma Harpia Acoustics uzywa wysokotonowych, aluminiowych glosnikow SEASa, ktore to slyszalem juz w wielu kolumnach innych producentow i zawsze brzmia fenomenalnie. Gdybym kupowal dla siebie kolumny polskiej firmy wybralbym pewnie Harpie ze wzgledu na to, ze stosuja wlasnie te glosniki SEASa. Jak masz mozliwosc to posluchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS-y też produkują swoje kolumny, także z metalowymi kopułkami SEASA a aktywne monitory firmy APS grają na naprawdę bardzo dobrym poziomie.No i 15" suby mają na bardzo dobrym głośniku od TAD-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ok.wszystko jest bardzo dobre, na zachodnim głośniku i nawet jeszcze leprze im on lepszy jest.

 

To oczywiste, każdy kto zdrów niech bierze zachodni głośnik, podzespół, drut, - pudło z obrabiarki i jazda wszyscy r o b i m y "polskie" kolumny.

 

I co będzie ? Domyślam się, że Pacuła powie, że Hi End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA w Phoebe III też stosuje SEAS'y. W swojej cenie kolumny są dla mnie wybitne. Zanim je kupiłem odsłuchałem co najmniej 8 innych par, w cenach od (np. MA BR5) 1900-4600PLN (np. Chario Constellation Lynx, KEF iQ70) i żadne nie pobiły Phoebe III. Niestety nie słuchałem innych polskich konstrukcji. Byłem umówiony na porównanie z 16Hz chyba Minas Anor, z jednym z forumowiczów, ale ostatecznie do odsłuchu nie doszło. Postaram się to w w wolnej chwili nadrobić. Zaznaczam, że odsłuchy były prowadzone na budżewtowym systemie NAD C326, NAD C545. Na lepszym sprzęcie jest tylko lepiej, słuchałem Phoebe III z takimi klockami jak C.E.C. 3300R (CD), dobrze dotuningowany V-DAC a z wzmacniaczny Accuphase E-406 i czym lepsze klocki tym Phoebe III lepiej rozwijały skrzydła. Nie są to kolumny wybitne w skali bezwględnej i jestem świadomy ich ograniczeń (wielkie orkiestry symfoniczne, przy głośnym graniu potrafią minimalnie nie wyrobić,no i bas nie kopie po klacie, chociaż jest go wystarczająco i jest bardzo ładnie kontrolowany - wkońcu 2 drogi i stosunkowo mały woofer), ale w klasie cenowej przyzwoitych kolumn do ok 6000 są genialne. W muzyce kameralnej, jazzowej, rocku są jak dla mnie super. Barwa, kultura gry, równowaga i stereofonia - w tych aspektach zawstydzają wiele sporo droższych konstrukcji. Nie wiem co jest tego zasługą bo zastosowane elementy są tanie, przypuszczam że po prostu dobór głośników i projekt zwrotnicy to "fuks" jaki może trafić się konstruktorowi raz w życiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.