Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6500zł. sporo. za taką sumę wymagania są duże.

To i tak grosze przy cenach flagowców Denona czy Marantza, które nie są wcale lepsze....na pewno Oppo nie ma nic wspólnego z powołanym Samsungiem....innym znamienitym odtwarzaczem od którego jest lepszy jest Primare DVD 30.....który nie odtwarza płyt Blu-Ray, ale jest silny w SACD i DVD Audio...Zresztą ja nie mam zamiaru nic nikomu wmawiać - niech sam sprawdzi, gwarantuję jedynie, że za ten dźwięk zapłaciłby znacznie więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek

Napisano 01 październik 2010 - 19:03

Pozdrawiam fanow Oppo,poczytalem troche i zadalem pare pytan osobom,ktore w temacie siedza i faktycznie na ogol odpowiedz brzmi - " jak na dzisiaj to dobry sprzet za te pieniadze".Niech wiec dalej sie rozwija i regulom rynku nie ulega.Pozdrawiam Oppowcow i wszystkich ktorzy wydaja rozsadna kase za jak najlepsza jakosc.

 

LOL, no to i ja pozdrowię wszystkich, którzy wydają grubę kasę na ciężki sprzęt dorównujący niepozornemu Oppo :)))

No i rozwijaj swoja wiedzę o Oppo plustku ;)))

No i z "dobrego sprzetu za te pieniadze"(co podtrzymuje) - czytaj wyzej - zrobil sie najlepszy na swiecie odtwarzacz.Nic juz nie ma racji bytu,jest tylko zyzio ze swoim zacietrzewieniem.On swoja wiedze juz rozwinal,jakiekolwiek odstepstwo od jedynie slusznej opinii jest zabronione i juz.A ja sie sprzeciwie zyziu,Oppo najwyzszemu modelowi Denona nie dorownuje,ale rzeczywiscie to dobry odtwarzacz nawet za 6500zl jest wart swojej ceny zdecydowanie.Nadal pozdrawiam oppowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

opki są dostępne na ebay - z usa - wersja se 999$

 

z ue:

http://www.hdland.fr/boutique/liste_produits.cfm?type=10&code_lg=lg_fr

899 - zwykły, 1099 se - ceny w euro

 

http://www.mkvplayers.com/oppo.html

649 zwykły i 849 se (out of stock) euro

 

chyba trzeba brać ze stanów..... i dopłacić za cło....

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z "dobrego sprzetu za te pieniadze"(co podtrzymuje) - czytaj wyzej - zrobil sie najlepszy na swiecie odtwarzacz.Nic juz nie ma racji bytu,jest tylko zyzio ze swoim zacietrzewieniem.On swoja wiedze juz rozwinal,jakiekolwiek odstepstwo od jedynie slusznej opinii jest zabronione i juz.A ja sie sprzeciwie zyziu,Oppo najwyzszemu modelowi Denona nie dorownuje,ale rzeczywiscie to dobry odtwarzacz nawet za 6500zl jest wart swojej ceny zdecydowanie.Nadal pozdrawiam oppowcow.

 

Jak ktoś wypisuje bzdury i pisze o Passacie i A8 to reaguję jak reaguję - nie jest to jedynie słuszna opinia, ale przynajmniej poparta empirią, a nie pytaniem do fachowców i lekturą netu. Zresztą zacytowałem twoją wypowiedź sprzed 2 tygodni....nie miałeś pojęcia co to Oppo.... Tak, jest to najlepszy odtwarzacz na świecie nie tylko w swojej, ale kilkakrotnie wyższej cenie...niestety w audio nie jest to wszystko takie proste - wydaje się że jak się napcha bebechów to będzie grało....otóż nie - wystarczy spojrzeć na wnętrze DAC-a Magica CA i MF V-daca.... v-dac jest górą.....choć niepozorny....z Oppo jest podobnie, ja wiem że się trudno z tym pogodzić jak się wywaliło niemal 30 kzł na blu-ray-a za którego za 3 lata nie dostanie się nawet 6 kzł...ale takie są fakty....jakiekolwiek wahania w zależności od preferencji na korzyść bolidów vs Oppo kompletnie nie mają znaczenia bo po pierwsze są subminimalne, a po drugie są zdruzgotane różnicą w cenie.....Musisz żyć z tym, że wywaliłeś kupę szmalu na ładną zabawkę, którą możesz zaszpanować przed znajomymi, ale nic poza tym....I żeby nie było, że ci zazdroszczę, bo nie mam czego, mnie też stać na taki odtwarzacz, ale nie musiałem go kupować, bo jest Oppo - tańszy, jakościowo tożsamy, a ergonomicznie wręcz znacznie lepszy....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wypisuje bzdury i pisze o Passacie i A8 to reaguję jak reaguję - nie jest to jedynie słuszna opinia, ale przynajmniej poparta empirią, a nie pytaniem do fachowców i lekturą netu. Zresztą zacytowałem twoją wypowiedź sprzed 2 tygodni....nie miałeś pojęcia co to Oppo.... Tak, jest to najlepszy odtwarzacz na świecie nie tylko w swojej, ale kilkakrotnie wyższej cenie...niestety w audio nie jest to wszystko takie proste - wydaje się że jak się napcha bebechów to będzie grało....otóż nie - wystarczy spojrzeć na wnętrze DAC-a Magica CA i MF V-daca.... v-dac jest górą.....choć niepozorny....z Oppo jest podobnie, ja wiem że się trudno z tym pogodzić jak się wywaliło niemal 30 kzł na blu-ray-a za którego za 3 lata nie dostanie się nawet 6 kzł...ale takie są fakty....jakiekolwiek wahania w zależności od preferencji na korzyść bolidów vs Oppo kompletnie nie mają znaczenia bo po pierwsze są subminimalne, a po drugie są zdruzgotane różnicą w cenie.....Musisz żyć z tym, że wywaliłeś kupę szmalu na ładną zabawkę, którą możesz zaszpanować przed znajomymi, ale nic poza tym....I żeby nie było, że ci zazdroszczę, bo nie mam czego, mnie też stać na taki odtwarzacz, ale nie musiałem go kupować, bo jest Oppo - tańszy, jakościowo tożsamy, a ergonomicznie wręcz znacznie lepszy....

Czlowieku,to forum Audio-stereo,forum ludzi pozytywnie zakreconych.Dyskusja dotyczy sfery ktora powinna nas uwrazliwiac,sprawiac przyjemnosc a nie wywolywac negatywne emocje.Zauwaz,ze sa tu inni,ktorzy maja prawo miec odmienna od twojej opinie.Co widzieli,czy slyszeli to wiedza z cala pewnoscia oni,nie Ty.Po co w pejoratywnych sugestiach mieszac do tego pieniadze,zazdrosc,czy inne zle emocje.I co tu ma do rzeczy tak naprawde,ze ja A1-UD kupilem i za ile?Wazne jak oceniam jego mozliwosci.Jak bedziemy sie tak napadac,to wkrotce nikt nie bedzie mial ochoty napisac o wlasnych wrazeniach z uzytkowania tego co ma,bo moze sie okazac,ze zostanie posadzony o to ze szpanuje np.,czy ze jest frajer bo stracil,lub o jeszcze niewiadomo co.

Edytowane przez plustek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - popieram stench - a. Pokoj miedzy audiofylamy ;) Bo z fajnego klubiku zrobi sie klasyczny syfex :)

 

W temacie OPPO - akurat od jakichs dwoch miesiecy poszukuje BR, i OPPO przewinelo sie przez salon. Summa Summarum - ja za lepszy player uznalem Anthema, ktory i tak nie zostal w systemie. OPPO nie jest zle, ale ma wielu konkurentow, a patrzac pod katem tego, ze mam zrodlo w systemie, jako BR player nie powalil mnie na kolana :) Moj egz. chodzil dosc glosno, dosc dlugo wczytywal plyty, na dodatek zdarzylo mu sie kilka razy zrestartowac "takse". Skutecznie mnie to zniechecilo, aczkolwiek podobno inne tak nie maja ;)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> plustek

Ja nie w tym kontekście, po prostu na forum jest pełno takich co czytali, pytali fachowców, ale na oczy nie widzieli. Poza tym mam prawo wyrazić swoją opinię skoro ktoś pisze farmazony, że Oppo NuForce do bolidów dzieli taka przepaść jak między A8 i Passatem - to ewidentny bzdet, ale oczywiście niech sobie każdy kupuje co chce, byle zaprzestał onanizmów metkowych, kilogramowych i przywoływania hasełek, że on popytał, on poczytał, ale tak naprawdę bezpośredno nie porównywał, bo w ogóle nie miał bladego pojęcia o marce kilka dni temu....Poza tym moim zdaniem wywalenie 7000 Euro na odtwarzacz jakby nie było kina domowego racjonalne nie jest, bo spadek wartości jest tu wręcz ogromny, ale to też oczywiście moje zdanie. Cała dyskusja miała swoją genezę dużo wcześniej w innym wątku i zrodziła się przy niefortunnym skleceniu paru zdań przez plustka, które zostały odebrane jednoznacznie nie tylko przeze mnie....

Tak poza wszystkim to pokój of course i już się nie czepiam ;)

 

Panowie - popieram stench - a. Pokoj miedzy audiofylamy ;) Bo z fajnego klubiku zrobi sie klasyczny syfex :)

 

W temacie OPPO - akurat od jakichs dwoch miesiecy poszukuje BR, i OPPO przewinelo sie przez salon. Summa Summarum - ja za lepszy player uznalem Anthema, ktory i tak nie zostal w systemie. OPPO nie jest zle, ale ma wielu konkurentow, a patrzac pod katem tego, ze mam zrodlo w systemie, jako BR player nie powalil mnie na kolana :) Moj egz. chodzil dosc glosno, dosc dlugo wczytywal plyty, na dodatek zdarzylo mu sie kilka razy zrestartowac "takse". Skutecznie mnie to zniechecilo, aczkolwiek podobno inne tak nie maja ;)

Prawdopodobnie miał stare oprogramowanie, albo był to wadliwy egzemplarz, bo transport w Oppo chodzi bardzo cicho, choć jest zwyczajny, a szybkość wczytywania płyt w stosunku do konkurencji jest wręcz niewiarygodna....

 

Wiem też, ze niektórzy narzekają na za głośno pracujący wiatraczek w Oppo, u mnie ta przypadłość nie występuje, inną wadą jest opóźnienie 2-3 s przy przełączaniu opcji menu, a tak poza tym to oczywiście wadą jest cena Oppo w Polsce, bo nawet 6,5 kzł za NuForce'a jak na urządzenie kina domowego jest kwotą ogromną.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> plustek

niech sobie każdy kupuje co chce, byle zaprzestał onanizmów metkowych, kilogramowych

 

Twoje sugstie - nie pierwszy raz zreszta - sa poprostu niesmaczne,wrecz wulgarne,sam poniekad jednoznacznie zmierzasz do poruszania kwestii finansowych,a jaki nadajesz im charakter to sobie inni przeczytali.

Tak poza wszystkim to pokój of course i już się nie czepiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz plustek, a mnie zniesmaczyły i nie tylko mnie twoje wulgaryzmy, w szczególności insynuacje o marzeniach ;) by nie powiedzieć onanizmy - a pfe ;), a głównie to bajeczki, które ci wszczepili zapewne fachowcy tuningujący Denona w Niemczech :D

Ale peace, peace :)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz plustek, a mnie zniesmaczyły i nie tylko mnie twoje wulgaryzmy, w szczególności insynuacje o marzeniach ;) by nie powiedzieć onanizmy - a pfe ;), a głównie to bajeczki, które ci wszczepili zapewne fachowcy tuningujący Denona w Niemczech :D

Ale peace, peace :)

 

Zyziu,kazdy ocenia innych przez pryzmat wlasnej osobowosci - ty jak widac oceniles.I nadal nie mozesz sie pozbyc tych...dziwnych skojarzen,szkoda,bo to nie kozetka u psychiatry leczacego manie przesladowcze, ani nie forum psychologiczne,a audiostereo.A moje intencje - wierz mi, sa zupelnie odmienne od twoich skojarzen.Wrocmy wiec lepiej do Oppo Nuforce - byc moze masz na ten temat cos ciekawszego do napisania.Bo mam wrazenie ze czytajacy ta dyskusje koledzy z forum sa juz wystarczajaco zniesmaczeni, za co ich w imieniu zyzia przepraszam.Moim wlasnym zreszta tez.Koniec dyskusji.

Edytowane przez plustek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakończyłem dyskusję rano, więc nie wiem po co się jeszcze produkujesz, nie będąc nawet użytkownikiem Oppo, zaśmiecasz wątek, na dodatek zabierasz się jeszcze za ocenę mojej osobowości, ciągnie cię jak widać do zajmowania się czymś o czym nie masz zielonego pojęcia, tak więc radziłbym byś skupił się na sobie, powinno ci to wyjść tylko na dobre :)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno pojawił się rywal opka: CA 650 - cena na all od 2400, są również rozbierane fotki,

jakby ktoś miał czas i chęć porównać to byłoby fajnie....

Ten CA to klon Oppo BDP 80: http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-80/ - za drogi w stosunku do możliwości....

http://www.stevehoffman.tv/forums/archive/index.php/t-213086.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1171570&page=4

 

^^ Niezłe :)

 

A już myślałem, że CA zaskoczyło własną innowacyjnością.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Ja zapłaciłem ok. 940 funtów brytyjskich,jest to cena odtwarzacza wraz z przesyłka.Zamówienie złożyłem na Oppo uk.Biorąc pod uwagę fakt,że w USA 95 kosztuje 1000$ cena tego urządzenia w Europie wydaje się być wysoka.Trzeba jednak spojrzeć na to trochę inaczej,otóż za te 940 funtów tj. ok. 4400zł otrzymujemy bardzo wysokiej klasy odtwarzacz Blu-Ray,DVD Audio/Video,SACD,HDCD,CD.Z opisu wynika,że player pracuje też jako odtwarzacz strumieniowy,ponoć można go też używać jako DAC-a, to że posiada wyjścia XLR też nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez JungSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo,obecnie nie ma wersji "gołej"(kiedyś 83) i tuningowanej(kiedyś 83 Special Edition),czyli z "gołej" przerobionej do lepszej.93 i 95 to dwa zupełnie różne odtwarzacze,dwie zupełnie różne konstrukcje i nie da się np. 93 "apgrejdować" do wersji 95,nie ma takiej możliwości.NuForce przerabia odtwarzacze Oppo,ale robi to za jakieś koszmarnie duże pieniądze.Zajrzyj na stronę NuForce i sam zobacz jakie są ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio trochę się niecierpliwię i "przebieram nogami" nie mogę się już doczekać na tego mega killera :-)

Ma wszystko czego mi potrzeba ,BR ,SACD, XLR i mam nadzieję możliwość podłączenia kompa lub zewnętrznego twardego dysku ...

ew. może się okazać,że będzie niezłym "transportem" pod mojego lampowego DAC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.