Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy w USA ruszyła już sprzedaż?

Są jakieś pierwsze opinie?

Sprzedaż ruszyła http://www.musicdirect.com/product/89632?utm_campaign=, http://cgi.ebay.com/OPPO-BDP-95-Multi-Region-Code-Zone-Free-Blu-Ray-Player-/280650405274?pt=DVD_Players_Recorders&hash=item415811559a tu na ebay us cena zaporowa + koszt wysyłki + koszty związane z opłata w UC.Tu cały temat poświęcony 95 http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1311806&highlight=oppo+bdp+95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pogrzało sprzedawcę i szuka jelenia ... dokładka w przypadku poprzednich modeli wynosiła ~120USD za region free oraz drugi ~120USD za przesyłkę i to było akceptowalne.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Proszę o poradę w pewnej kwestii. Posiadam CD Accuphase DP-65V. Jako odtwarzacz audio-video Oppo 83. Dla poprawy dźwięku (przy koncertach na DVD i blu-ray) wykorzystuję przetwornik cyfrowo-analogowy odtwarzacza ponieważ jest on oddzielony od sekcji transportu. Oppo podłączam cyfrowym kablem coaxialnym. Pytanie moje dotyczy tego czy uzyskałbym poprawę dźwięku wykorzystując zewnętrzny DAC (np. Musical Fidelity V-DAC) przy podłączeniu do niego Oppo 83? Być może ktoś ma doświadczenie i porównywał brzmienie z przetwornika Accuphase oraz zawnętrznego DAC-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam podstawowe pytanie, jeśli chodzi o model oopo bdp-83SE jak to gra? Rozumiem, że decydując się na wersję SE zależy nam na torze analogowym i wykorzystaniu go jako CD player. Czy ktoś mógłby porównać dźwięk oppo z cd playerem z podobnego poziomu cenowego?

 

Czy nie lepiej byłoby przeznaczyć 2500zł na cd nowe bądź używane i kupić blu-ray za 300-500zł?

 

 

Jaki dzwięk oferuje nam Oppo bdp-83SE przy odsłuchach audio na płytach cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z SE, SE NuForce można spokojnie porównywać do drogich CD-eków....a zresztą nie zadawajcie takich pytań, sami posłuchajcie, bo potem tylko wojenki się toczą.....niektórzy wolą wyłożyć kilka tysięcy Euronów na topowego Marantza czy Denona wieloformatowego, bo Oppo jest za tani i za mało prestiżowy...tyle....przy porównaniu łeb w łeb słychać zaś jeno szloch właściciela wypasionej machiny, który zapomina języka w gębie i marudzi, no te Oppo to w swojej cenie rewelka, a to bull shit jest jeno, bo są to maszyny porównywalne choć tak różne cenowo, by nie powiedzieć że Oppo jest lepszy, bo choćby 3 razy szybszy.....

 

Łoo nawet jeden onanista euronowy pojawił się w wątku o 95-tce....wyłożył grube tysiaki na topowego żółwia to musi się jakoś usprawiedliwiać, Oppo na obrazkach w sieci widział i słyszał conieco od panów z poważnej firmy wyciągającej dodatkowe kilka tysiaków Euro za tuning topowego odtwarzacza innej poważnej firmy, który i wygląda i waży swoje, więc i prezentuje się odpowiednio.....niektórym to wystarcza....NIE ZADAWAWAJCIE więc takich pytań, bo to wkurza tylko co poniektórych i tyle wychodzi z tego interesu !

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam gdzie posłuchać Oppo i żaden z moich znajomych nie posiada tego odtwarzacza. Dla mnie Oppo ma ewentualnie ZASTĄPIĆ cd. I zastanawiam się czy to rozsądne rozwiązanie. Nię myślę o NuForce, bo to za drogo. Mam do wydania budżet 3000zł.

Obecnie nie mam źródła, bo moje 10-letnie CD to porażka.

 

Muszę kupić urządzenie/a spełniające konkretne cele: źródło CD, blu-ray, DAC i ewentualnie cyfrowy transport (flac) - choć pewnie to się już nie zmieści w budżecie.

 

Widzę takie rozwiązania:

 

1. CD z dobrym DACem - np do 2500zł, może być używane + tani blu-ray

2. Dobry DAC, do tego tani lub droższy bluray, który będzie robił również za transport CD

3. Oppo BDP-83 SE

 

 

Ale oprócz ciekawych danych na temat budowy Oppo nie doczytałem się nic na temat dźwięku, szczególnie jeśli wykorzystałbym przede wszystkim jako cdplayer i połączył analogowo z wzmacniaczem stereo (Advance Acoustic MAP-105).

 

Jak gra ten oppo? mnie najbardziej zależy na wygładzonej górze i szczegółowości. Chciałbym, żeby każdy instrument, vokal był wyraźnie zaznaczony na scenie. Czy tego mogę oczekiwać po Oppo? Czy lepiej szukać cd-playera?

Edytowane przez AeternusJester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam gdzie posłuchać Oppo i żaden z moich znajomych nie posiada tego odtwarzacza. Dla mnie Oppo ma ewentualnie ZASTĄPIĆ cd. I zastanawiam się czy to rozsądne rozwiązanie. Nię myślę o NuForce, bo to za drogo. Mam do wydania budżet 3000zł.

Obecnie nie mam źródła, bo moje 10-letnie CD to porażka.

 

Muszę kupić urządzenie/a spełniające konkretne cele: źródło CD, blu-ray, DAC i ewentualnie cyfrowy transport (flac) - choć pewnie to się już nie zmieści w budżecie.

 

Widzę takie rozwiązania:

 

1. CD z dobrym DACem - np do 2500zł, może być używane + tani blu-ray

2. Dobry DAC, do tego tani lub droższy bluray, który będzie robił również za transport CD

3. Oppo BDP-83 SE

 

 

Ale oprócz ciekawych danych na temat budowy Oppo nie doczytałem się nic na temat dźwięku, szczególnie jeśli wykorzystałbym przede wszystkim jako cdplayer i połączył analogowo z wzmacniaczem stereo (Advance Acoustic MAP-105).

 

Jak gra ten oppo? mnie najbardziej zależy na wygładzonej górze i szczegółowości. Chciałbym, żeby każdy instrument, vokal był wyraźnie zaznaczony na scenie. Czy tego mogę oczekiwać po Oppo? Czy lepiej szukać cd-playera?

Niestety trzeba wyłożyć przynajmniej 11.000 Euro na klona Oppo w Ayre....:D

A na poważnie recenzja Oppo 83 SE NuForce mojego autorstwa jest w opiniach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem ok. 940 funtów brytyjskich,jest to cena odtwarzacza wraz z przesyłka.Zamówienie złożyłem na Oppo uk.Biorąc pod uwagę fakt,że w USA 95 kosztuje 1000$ cena tego urządzenia w Europie wydaje się być wysoka.Trzeba jednak spojrzeć na to trochę inaczej,otóż za te 940 funtów tj. ok. 4400zł otrzymujemy bardzo wysokiej klasy odtwarzacz Blu-Ray,DVD Audio/Video,SACD,HDCD,CD.Z opisu wynika,że player pracuje też jako odtwarzacz strumieniowy,ponoć można go też używać jako DAC-a, to że posiada wyjścia XLR też nie jest bez znaczenia.

 

Czy nowe Oppo już dotarło - bardzo chętnie przeczytam pierwszą "rodzimą" opinie na temat tego odtwarzacza.

Fotki też będą mile widziane.

 

Z informacji prasowych i wcześniejszych odtwarzaczy BDP95EU zapowiada się na rewelacje sezonu, ciekawe jakie będą pierwsze opinie naszych forumowiczów.

U nas już chyba też jest dostępny - na stronie Cinematic jest w cenie 4999zł skoro tyle kosztuje w Polsce to chyba import własny przestaje być opłacalny?

 

Mnie najbardziej interesuje jak Oppo gra jako zwykły odtwarzacz CD/SACD podłączony do wzmacniacza stereo. Czy zagra porównywalnie, a może nawet lepiej do odtwarzaczy CD w swojej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już chyba też jest dostępny - na stronie Cinematic jest w cenie 4999zł skoro tyle kosztuje w Polsce to chyba import własny przestaje być opłacalny?

jeśli ktoś lubi płacić dodatkowe 600zł za fakt kupienia w PL zamiast UK, to jego wybór.

dla mnie to duża różnica (w przeliczeniu na piwa - 200szt. lub płyty z filmami 12szt.)

 

znowu wracamy do tego, że chyba jednak koszta funkcjonowania firm (podatki i inne opłaty + wynagrodzenia) w PL są duuużo wyższe niż w UK ;o)

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś lubi płacić dodatkowe 600zł za fakt kupienia w PL zamiast UK, to jego wybór.

dla mnie to duża różnica (w przeliczeniu na piwa - 200szt. lub płyty z filmami 12szt.)

 

znowu wracamy do tego, że chyba jednak koszta funkcjonowania firm (podatki i inne opłaty + wynagrodzenia) w PL są duuużo wyższe niż w UK ;o)

 

Kalkulacja ceny niekoniecznie musi odzwierciedlać koszt funkcjonowania - może cena była dobrana tak by "nie przesolić" i by import własny nie był za bardzo opłacalny.

Co do różnicy to 600zł - to raczej nie jest jakiś rekord - i co prawda jeszcze nie myślę nawet o zakupie Oppo ale pewnie nie chciałbym bawić się w sprowadzanie urządzenia choć 6 stówek piechotą nie chodzi.

Kluczowe w tej sytuacji jest to co będzie z serwisem urządzeń sprowadzanych na własną rękę? Jakoś w gwarancje UE nie wierzę (może niesłusznie)- a wysyłka urządzenia z powodu jakiejś błahostki w dwie strony i zysk pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Najważniejsze jak gra !

Gra naprawdę pięknie :)http://audiolifestyle.blogspot.com/2011/06/oppo-bdp-93-nuforce-edition-recenzja.html Chcesz mieć Oppo region free dvd za darmo? Zajrzyj tu:http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?f=17&t=72&start=150 Tak jak napisałem, u mnie działa. Enjoy!

Edytowane przez JungSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quoteChcesz mieć Oppo region free dvd za darmo? Zajrzyj tu:http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?f=17&t=72&start=150 Tak jak napisałem, u mnie działa. Enjoy!

http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?f=17&t=72&start=150 raz jeszcze wklejam link,teraz działa:)

Edytowane przez JungSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Nie wiem jak z SE, SE NuForce można spokojnie porównywać do drogich CD-eków....a zresztą nie zadawajcie takich pytań, sami posłuchajcie, bo potem tylko wojenki się toczą.....niektórzy wolą wyłożyć kilka tysięcy Euronów na topowego Marantza czy Denona wieloformatowego, bo Oppo 95 jest za tani i za mało prestiżowy...tyle....przy porównaniu łeb w łeb słychać zaś jeno szloch właściciela wypasionej machiny, który zapomina języka w gębie i marudzi, no te Oppo to w swojej cenie rewelka, a to bull shit jest jeno, bo są to maszyny porównywalne choć tak różne cenowo, by nie powiedzieć że Oppo jest lepszy, bo choćby 3 razy szybszy.....

 

Łoo nawet jeden onanista euronowy pojawił się w wątku o 95-tce....wyłożył grube tysiaki na topowego żółwia to musi się jakoś usprawiedliwiać, Oppo na obrazkach w sieci widział i słyszał conieco od panów z poważnej firmy wyciągającej dodatkowe kilka tysiaków Euro za tuning topowego odtwarzacza innej poważnej firmy, który i wygląda i waży swoje, więc i prezentuje się odpowiednio.....niektórym to wystarcza....NIE ZADAWAWAJCIE więc takich pytań, bo to wkurza tylko co poniektórych i tyle wychodzi z tego interesu !

obudź się i wyciągnij rękę z nocnika :-))))) oppo jest tak szybkie, że aż szybciej dźwięk od obrazu jedzie. takie rozjechanie dźwięku od obrazu...szczegół podobno....co ciekawe chciałbyś go stawiać koło najdroższych modeli np denona pioneera i tym samym się dowartościowywać - a to obrazowo i dźwiękowo odpowiednik ledwo denonka DBP-2010 i tyle też kosztuje. snij dalej ofiaro

Edytowane przez romekxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy korzystają z okazji i swoje cudeńka traktują jak rodzinę. No cóż, można i tak, Artoniada w promowaniu plastikowych wieloformatowców idzie do przodu. Może i lepiej, za rok znowu trzeba będzie zmienić playerka, bo nowy format wejdzie. Śnijcie dalej...

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy korzystają z okazji i swoje cudeńka traktują jak rodzinę. No cóż, można i tak, Artoniada w promowaniu plastikowych wieloformatowców idzie do przodu. Może i lepiej, za rok znowu trzeba będzie zmienić playerka, bo nowy format wejdzie. Śnijcie dalej...

Słodkich snów śpiąca królewno:)

 

obudź się i wyciągnij rękę z nocnika :-))))) oppo jest tak szybkie, że aż szybciej dźwięk od obrazu jedzie. takie rozjechanie dźwięku od obrazu...szczegół podobno....co ciekawe chciałbyś go stawiać koło najdroższych modeli np denona pioneera i tym samym się dowartościowywać - a to obrazowo i dźwiękowo odpowiednik ledwo denonka DBP-2010 i tyle też kosztuje. snij dalej ofiaro

Romuś,co z Tobą jest nie tak? Jaki masz cel,interes w tym żeby wypisywać oszczerstwa ,kłamstwa i bzdury na temat odtwarzacza Oppo, którego na żywo nawet nie widziałeś? Nie porównuj "danonka" 2010 do Oppo BDP-95, bo są to dwa zupełnie różne odtwarzacze i ty niestety żadnego z nich,ani nie widziałeś na oczy,ani tym bardziej nie słyszałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudź się i wyciągnij rękę z nocnika :-))))) oppo jest tak szybkie, że aż szybciej dźwięk od obrazu jedzie. takie rozjechanie dźwięku od obrazu...szczegół podobno....co ciekawe chciałbyś go stawiać koło najdroższych modeli np denona pioneera i tym samym się dowartościowywać - a to obrazowo i dźwiękowo odpowiednik ledwo denonka DBP-2010 i tyle też kosztuje. snij dalej ofiaro

Romciu biedaku...żal mi cię...sięgnąłeś dna....i ciężko będzie z niego wstać :(

 

Niektórzy korzystają z okazji i swoje cudeńka traktują jak rodzinę. No cóż, można i tak, Artoniada w promowaniu plastikowych wieloformatowców idzie do przodu. Może i lepiej, za rok znowu trzeba będzie zmienić playerka, bo nowy format wejdzie. Śnijcie dalej...

Pijesz razem z Romciem...no cóż....uważaj na siebie....zapachem trzydziestoletniej elektroniki też można się odurzyć :-)

 

Poza tym to jest klub Oppo, więc co robią tu te ofiary, które nigdy na oczy urządzenia nie widziały, może mi ktoś wyjaśnić ???? !!!!!

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Romciu biedaku...żal mi cię...sięgnąłeś dna....i ciężko będzie z niego wstać :(

 

 

Pijesz razem z Romciem...no cóż....uważaj na siebie....zapachem trzydziestoletniej elektroniki też można się odurzyć :-)

 

Poza tym to jest klub Oppo, więc co robią tu te ofiary, które nigdy na oczy urządzenia nie widziały, może mi ktoś wyjaśnić ???? !!!!!

zyziu . pielucha już mokra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Arton, kochaniutki, Oppo kupujesz?

 

Ludzie, słuchałem, oglądałem, obraz nawet nawet, ale dźwiękowo to niestety...., paluszków nie lizałem, może tak....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

Witam

Czy ktoś z kolegów kupował już tutaj.

http://www.ebay.pl/itm/OPPO-DIGITAL-BDP-93-ALL-REGION-MULTI-CODE-FREE-3D-BLU-RAY-DVD-PLAYER-BRAND-NEW-/360359826291?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item53e71e9373

Przymierzam się do tego oppo i rozglądam za dobrą ceną.

 

to ze stanów, doliczą ci cło wat przessyłkę - cena pójdzie o 25% w górę, wolałbym bez pitolenia z kraju

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Zbierałem sie do zakupu tego oppo, ale jakoś nic nie wyszło z tego. Teraz wracam do tematu i mam pytanie czy warto?

 

http://www.ebay.pl/itm/OPPO-BDP-93-REGION-CODE-ZONE-FREE-3D-BLU-RAY-DVD-PLAYER-/150926255209?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_DVDPlayers_Recorders&hash=item2323e7e469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.