Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Słucham od tygodnia pożyczonego z Q21 Naima SN3 z moimi siódemkami i cóż, bardzo przyjemnie to razem gra. Delikatnie wycofana góra, gładko, płynnie, soczyście, bez krzykliwości, całkiem dobrze różnicowane barwy ale tutaj i w jakości góry do Dali Menuet jeszcze trochę ATC 7 brakuje. Godne polecenia zestawienie, jeżeli lubimy delikatnie wycofane wysokie tony, lekkie ocieplenie. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Cześć. 

Słucham od tygodnia pożyczonego z Q21 Naima SN3 z moimi siódemkami i cóż, bardzo przyjemnie to razem gra. Delikatnie wycofana góra, gładko, płynnie, soczyście, bez krzykliwości, całkiem dobrze różnicowane barwy ale tutaj i w jakości góry do Dali Menuet jeszcze trochę ATC 7 brakuje. Godne polecenia zestawienie, jeżeli lubimy delikatnie wycofane wysokie tony, lekkie ocieplenie. 

A jak ma się menuet do scm7 ? Mógłbyś opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, izapat napisał:

A jak ma się menuet do scm7 ? Mógłbyś opisać?

Jasne. 

Różnica jest wyraźna od pierwszych sekund, nie ma żadnej dyskusji co gra lepiej i nawet moje uwielbienie do ATC7 na nic się zdało. Słuchane jedne po drugich nie pozostawiają żadnych! złudzeń, że Dali Menuet to praktycznie w każdym elemencie lepszy monitor. ATC 7 ma jedną przewagę, troszkę niżej schodzą. Przestrzeń to ogromna przewaga Dali. Różnicowanie barw w całym! paśmie odtwarzanym przez te monitorki ponownie bardzo wyraźnie na korzyść Dali. Średnica i góra bardziej nasycona ale zarazem bardziej detaliczna, napowietrzona w Dali. Wokal zarówno główny jak i wspierający na Dali ma więcej faktury. Najlepsze na koniec, małe Dali są szybsze na dole od OZ z ATC. A i tak samo wysysają prąd z wzmacniaczy jak ATC, tu są do siebie bardzo podobne 🙂

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Jasne. 

Różnica jest wyraźna od pierwszych sekund, nie ma żadnej dyskusji co gra lepiej i nawet moje uwielbienie do ATC7 na nic się zdało. Słuchane jedne po drugich nie pozostawiają żadnych! złudzeń, że Dali Menuet to praktycznie w każdym elemencie lepszy monitor. ATC 7 ma jedną przewagę, troszkę niżej schodzą. Przestrzeń to ogromna przewaga Dali. Różnicowanie barw w całym! paśmie odtwarzanym przez te monitorki ponownie bardzo wyraźnie na korzyść Dali. Średnica i góra bardziej nasycona ale zarazem bardziej detaliczna, napowietrzona w Dali. Wokal zarówno główny jak i wspierający na Dali ma więcej faktury. Najlepsze na koniec, małe Dali są szybsze na dole od OZ z ATC. A i tak samo wysysają prąd z wzmacniaczy jak ATC, tu są do siebie bardzo podobne 🙂

Dziękuję. Siódemki były Twoim oczkiem w głowie. Skoro Dali przebiły Atc , to coś musi w tym być.

Muszę spróbować koniecznie tych maleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jasne. 

Różnica jest wyraźna od pierwszych sekund, nie ma żadnej dyskusji co gra lepiej i nawet moje uwielbienie do ATC7 na nic się zdało. Słuchane jedne po drugich nie pozostawiają żadnych! złudzeń, że Dali Menuet to praktycznie w każdym elemencie lepszy monitor. ATC 7 ma jedną przewagę, troszkę niżej schodzą. Przestrzeń to ogromna przewaga Dali. Różnicowanie barw w całym! paśmie odtwarzanym przez te monitorki ponownie bardzo wyraźnie na korzyść Dali. Średnica i góra bardziej nasycona ale zarazem bardziej detaliczna, napowietrzona w Dali. Wokal zarówno główny jak i wspierający na Dali ma więcej faktury. Najlepsze na koniec, małe Dali są szybsze na dole od OZ z ATC. A i tak samo wysysają prąd z wzmacniaczy jak ATC, tu są do siebie bardzo podobne 🙂

Trzecie kolumny będą 🙂 ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Adam 38 napisał:

Marcin ale po co kombinować z Naim. Są sprawdzone połączenia z ATC czy  PMC. Tylko mieć taki pieniądz i mamy dobre granie. 

Zadałeś pytanie, sam na nie odpowiedziałeś i jednocześnie zaprzeczyłeś. Dobre :)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jasne. 

Różnica jest wyraźna od pierwszych sekund, nie ma żadnej dyskusji co gra lepiej i nawet moje uwielbienie do ATC7 na nic się zdało. Słuchane jedne po drugich nie pozostawiają żadnych! złudzeń, że Dali Menuet to praktycznie w każdym elemencie lepszy monitor. ATC 7 ma jedną przewagę, troszkę niżej schodzą. Przestrzeń to ogromna przewaga Dali. Różnicowanie barw w całym! paśmie odtwarzanym przez te monitorki ponownie bardzo wyraźnie na korzyść Dali. Średnica i góra bardziej nasycona ale zarazem bardziej detaliczna, napowietrzona w Dali. Wokal zarówno główny jak i wspierający na Dali ma więcej faktury. Najlepsze na koniec, małe Dali są szybsze na dole od OZ z ATC. A i tak samo wysysają prąd z wzmacniaczy jak ATC, tu są do siebie bardzo podobne 🙂

Fajny opis, aż chce się ich posłuchać 👍

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, maniek2710 napisał:

Witam,

Posiadam Atc scm11 mkII, czy roksan caspian m2 da sobie z nimi radę? Czy może warto pomyśleć o kupnie do wzmacniacza końcówki mocy roksan caspian m2? Ktoś miał do czynienia z takim zestawieniem? Zastanawiam się czy będzie progres dźwiękowy...

W tym konkretnym zestawieniu nie słyszałem ale nie wyobrażam sobie żeby z roksan caspian m2 było źle 🙂 Zaryzykował bym stwierdzenie że im głośniej tym lepiej...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2021 o 16:30, maniek2710 napisał:

Witam,

Posiadam Atc scm11 mkII, czy roksan caspian m2 da sobie z nimi radę? Czy może warto pomyśleć o kupnie do wzmacniacza końcówki mocy roksan caspian m2? Ktoś miał do czynienia z takim zestawieniem? Zastanawiam się czy będzie progres dźwiękowy...

Ciężko powiedzieć. Nie wierz do końca w te wszystkie opowieści jakoby ATC koniecznie WYMAGAŁY ogromnych ilości W. To nie do końca prawda. Są wymagające to fakt ale trzeba konkretne zestawienie przetestować bo czasami wzmacniacz który ma mniej W wysteruje je lepiej niż gorszej jakości z większą mocą. Słyszałem o udanych połączeniach monitorów ATC z NAIM ATOM o mocy zaledwie 40W. Tylko własny słuch powie Ci czy jest progres czy ewentualnie zmiana jest kwestią brzmienia i gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Funnykris napisał:

Ciężko powiedzieć. Nie wierz do końca w te wszystkie opowieści jakoby ATC koniecznie WYMAGAŁY ogromnych ilości W. To nie do końca prawda. Są wymagające to fakt ale trzeba konkretne zestawienie przetestować bo czasami wzmacniacz który ma mniej W wysteruje je lepiej niż gorszej jakości z większą mocą. Słyszałem o udanych połączeniach monitorów ATC z NAIM ATOM o mocy zaledwie 40W. Tylko własny słuch powie Ci czy jest progres czy ewentualnie zmiana jest kwestią brzmienia i gustu. 

Sprawdzałeś? Posiadasz te kolumny?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ATC scm 7v3 grały z Naim Atom, XS3 i SN3. Grają te paczuszki z każdym z w/w Naimów i bardzo dobrze pokazują jaki charakter ma dany wzmacniacz. I są to duże różnice. Z Naim Atom dostajemy dużo twardej, wyrazistej, mało zróżnicowanej barwowo góry, średnica też jest czytelna, wyrazista, wokale nie są pogrubione ale potrafią troszkę za mocno zaatakować na górnej średni, basik górny zaznaczony, kopiący ale niżej słychać jego mocne poluzowanie. Środek i góra raczej twardawa, "kwadratowa", takie trochę mechaniczne, dynamiczne, męskie granie 🙂

XS3 z ATC scm 7 to zupełnie coś innego, góry dużo ale bardzo, bardzo nasycona i barwna  a do tego ta góra ładnie otwarta, średnica ponownie bardzo nasycona, gęsta i barwna, wokale bez pogrubienia czy przejaskrawienia, górny basik bardzo! mocno kopiący (nawet z ATC 7), ewidentnie podbity i zaskoczenie jak na Naima bo całkiem niezła przestrzeń. Ożywia każdą muzykę ale trzeba lubić dużo bardzo ładnej góry i mocno podbity, efektowny bas. Dynamicznie, zdecydowanie dynamicznie 🙂.

SN3 to znowu coś innego. Bardzo, bardzo gęsto na średnicy i niskich, górny środek i góra wycofana. Wokale świetnie wycięte, wyodrębnione, bardzo masywne,  pogrubione, bardzo namacalne i niestety nosowe. Góra barwowo raczej ujednolicona, bez finezji, po prostu jest i jest mocno wycofana. Przestrzeń moim zdaniem gorzej jak w XS3. Górny basik tak nie kopie jak w Naim Atom czy tym bardziej XS3. To połączenie gubi dużo detalu, zwłaszcza na górnej średni i górze.

 

Teraz osobiście wybrałbym największy żywioł, barwę, soczystość, radość czyli XS3 do ATC 7. Każda muzyka w tym zestawieniu była angażująca chociaż też było to granie bardzo efektowne z dużą ilością bardzo ładnych wysokich tonów.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jimmi napisał:

Sprawdzałeś? Posiadasz te kolumny?

SCM7. Testowałem też SCM11 choć krótko. Sam napędzam te monitory Naimem 5si i uważam że mocy nie brakuje. Skromne 60W (wg producenta - pomiary wskazują na 70W) ale miałem klocki o sporo większej mocy które nie bardzo chciały grać z tymi monitorami. Np. klocki NuPrime które charakteryzują się sporą mocą. Za to z przyjemnością słuchałam tych monitorów z Sugdenem 20W który choć pewnie dawał z siebie wszystko to grał bardzo dobrym dźwiękiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do sprzedania kolumny zbudowane przez Akustyka kilka lat temu na przetwornikach ATC z wysokotonowym Scan Speak illuminator.

W zestawie jest głośnik centralny zbudowany na tych samych przetwornikach (2 x 24cm ATC + średniotonowa kopułka ATC + wysokotonowy illuminator).

Cena do ustalenia.

 

084AA603-D3C2-4DB7-830E-19FF6C0DA51F.thumb.jpeg.1a979f42d60f7ef51993a2d5b2e5455e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pawellang napisał:

Witam,

Mam do sprzedania kolumny zbudowane przez Akustyka kilka lat temu na przetwornikach ATC z wysokotonowym Scan Speak illuminator.

W zestawie jest głośnik centralny zbudowany na tych samych przetwornikach (2 x 24cm ATC + średniotonowa kopułka ATC + wysokotonowy illuminator).

Cena do ustalenia.

 

084AA603-D3C2-4DB7-830E-19FF6C0DA51F.thumb.jpeg.1a979f42d60f7ef51993a2d5b2e5455e.jpeg

Skąd wziął głośniki ATC? Myślałem że nie sprzedają do DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Panowie kupić. Przetwornik mid/bas np. od atcscm11 to koszt 1500zł z ubiegłego roku.

11 godzin temu, Funnykris napisał:

SCM7. Testowałem też SCM11 choć krótko. Sam napędzam te monitory Naimem 5si i uważam że mocy nie brakuje. Skromne 60W (wg producenta - pomiary wskazują na 70W) ale miałem klocki o sporo większej mocy które nie bardzo chciały grać z tymi monitorami. Np. klocki NuPrime które charakteryzują się sporą mocą. Za to z przyjemnością słuchałam tych monitorów z Sugdenem 20W który choć pewnie dawał z siebie wszystko to grał bardzo dobrym dźwiękiem. 

Dziękuję za odpowiedź.

.... Wnioski miałem następujęce swego czasu kolejno: Generalnie 120-150W gra z scm11. 220 też sobie radzi, jednak z tą moca jest tak, że im większa to daje wieksze dociązenie systemu.

Obecnie mam końcówkę 400w, co gwoli ścisłości dało mi do myślenia, że w dużej mierze jednak charakter całości nadaje chyba też coś poza wattami. W tym wypadku akurat warto kożystać z końcówek mocy. Inaczej mówiąc warto spróbować z z końcówką np 300w.

trudno mi się odnosić do kwestii wysterowania samego w sobie bowiem zarówno destiny2 od Creek jak i Musical Fidelity m6si maja tę moc wystarczającą (zwłaszcza mf).

Ty jednak odniosłeś się do niższych mocy wcale niezgodnych z "tabliczką znamionową" czyli min mocą deklarowaną przez producenta. Dlatego poprosiłem o komentarz.

Pzdr.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.