Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Raczej i tak pójdę w scm19, jednak różnica w cenie jest dość duża.

Co ciekawe, oczywiście nie neguję wyższości 20-stek nad 19-stkami, na jednym z zagranicznych forum jeden z użytkowników opisywał, że pytał samego konstruktora na czym polega wyższość 20-stek nad 19-stkami, ten stwierdził, że 20-stki mają gwizdek, który jest zbudowany podobnie jak ten z niższej serii ale jest przeznaczony do współpracy przy większych natężeniach, tak nie ma żadnej różnicy. Ciekawe, bo jak wynika z opisów różnica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.., głośnik nisko średnio tonowy, też jest taki sam w obydwu modelach a jednak gra odmiennie.. Pamiętajmy o tym czego nie widać na zewnątrz.., zwrotnica.. Jej strojenie o raz to z czego się składa, są już zupełnie inne.. Myślę że gdybyś posłuchał tych obydwu modeli na jednym posiedzeniu, decyzję podjąłbyś w 5 minut..

Ale jak nie będziesz porównywał tych obydwu modeli, to ATC19 dadzą Ci wiele radości a jeszcze w kieszeni zostanie prawie 10 koła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2021 o 22:09, jimmi napisał:

Cześć,

Masz Andrzej fotorelację z prac?

Witam. Przepraszam że tak późno reaguję na pytanie ale częste wyjazdy związane z pracą zabierają dużo czasu. Odnośnie pytania!;zdjęć nie robiłem ponieważ na razie jest to prowizorka . Od ostatniego postu zaszły duże zmiany. Wymieniłem całe okablowanie kolumn, od terminali do zwrotnicy i dalej do głośników, niskie-duelund 12awg, średnie-duelund16, wys. neotech srebrny 20awg.Jak dla mnie zmiany na plus. Jako że na jedną kolumnę poszło ok. 7m przewodu wymaga to jeszcze "wygrzania" lub jak kto woli ułożenia.Myślę, że że w lutym-marcu będę kończył ostatecznie (bezpośrednie połączenie przewodów z głośnikami, solidna "obudowa" terminala itp i wówczas postaram się zamieścić fotorelację) pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 12:40, marek s napisał:

Dzięki za odpowiedź. Raczej i tak pójdę w scm19, jednak różnica w cenie jest dość duża.

Co ciekawe, oczywiście nie neguję wyższości 20-stek nad 19-stkami, na jednym z zagranicznych forum jeden z użytkowników opisywał, że pytał samego konstruktora na czym polega wyższość 20-stek nad 19-stkami, ten stwierdził, że 20-stki mają gwizdek, który jest zbudowany podobnie jak ten z niższej serii ale jest przeznaczony do współpracy przy większych natężeniach, tak nie ma żadnej różnicy. Ciekawe, bo jak wynika z opisów różnica jest bardzo duża.

Różnica pomiędzy tweeterami entry i SL nie powinna być słyszalna przy niższych poziomach głośności. Przy 7 czy 11 taki gwizdek nie ma sensu bo ten układ magnetyczny który jest już bardzo mocny. Myślę że różnica 19 i 20 to zwrotnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miłośnicy ATC, 

nie przebrnąłem przez całe forum ale mam do was pytanie.

Jestem na etapie zakupu pierwszego "poważnego" zestawu stereo do pomieszczenia 30m. Po przeczytaniu "całego" internetu decyzja jest blisko. Co do kolumn nie przypadkiem na tym forum piszę planuje ATC SMC40, w opcjach zostają Kudos C20 i Ampion 7ls. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to pozostał na placu boju hegel h190(360) lub Musical Fidelity Nu-Vista 600( tu trochę drogo).

1. Co myslicie o takiej propozycji?

2. Czy jakiś członek forum ma może kolumny do sprzedania?

3. Jaką proponujecie alternatywę dla wzmacniacza?

Proszę bez hejtu i szydery (każdy kiedyś zaczynał)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy kolejny miłośnik brzmienia ATC jest mile widziany w klubie ATC 🙂 Czy budżet jest z gumy czy już mocno sztywny?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, choć sam obecnie mam MF + ATC bo wolałbym ATC serii classic + "gorszy wzmacniacz" niż inaczej 😉 
Miałem ATC SCM 40 ze swoją końcówką mocy i było fajnie ale teraz jest dużo lepiej 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Boskidiego napisał:

3. Jaką proponujecie alternatywę dla wzmacniacza?

Zestaw dzielony. ATC P1. Lub używany Bryston 3B3 (pojawia się często w dobrych pieniądzach). Do tego fajny przedwzmacniacz i będziesz miał dokładnie to, co trzeba do tych głośników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, muzofan said:

Zapytałem, choć sam obecnie mam MF + ATC bo wolałbym ATC serii classic + "gorszy wzmacniacz" niż inaczej 😉 
Miałem ATC SCM 40 ze swoją końcówką mocy i było fajnie ale teraz jest dużo lepiej 😉 

Dziękuję za odpowiedzi.

A może ktoś ma na sprzedaż poszukiwany przez mnie sprzęt???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Boskidiego napisał:

Troche z gumy 🙂

Jeśli trochę z gumy i kryterium akceptacji wyglądu paczek przez małżonkę jest pomijalne to ze swojej strony polecę ATC ale serii classic 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 00:36, piotrek7 napisał:

Zestaw dzielony. ATC P1. Lub używany Bryston 3B3 (pojawia się często w dobrych pieniądzach). Do tego fajny przedwzmacniacz i będziesz miał dokładnie to, co trzeba do tych głośników 

Z tego co pamiętam to w Polsce sprzedał się jeden 3b3, którego kupiłem ja (rok temu sprzedałem). Chyba, że chodzi Ci o zagranicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Funnykris napisał:

Ja polubiłem bardzo połączenie ATC z Naim. Ale do 40 trzeba by już chyba Supernaita albo dzielone. 

 

Mi od kilku dni 19tki pogrywają z Moon 390/330a i jestem pod wrażeniem jak to gra.

Wcześniej miałem 40stki z Brystonem 3b3/Hegel Hd30 i szybko je sprzedałem, definitywnie za duże do mojego pokoju. W ogóle nie podobało mi się. Mniejsze grają o niebo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marek s napisał:

Mi od kilku dni 19tki pogrywają z Moon 390/330a i jestem pod wrażeniem jak to gra.

Wcześniej miałem 40stki z Brystonem 3b3/Hegel Hd30 i szybko je sprzedałem, definitywnie za duże do mojego pokoju. W ogóle nie podobało mi się. Mniejsze grają o niebo lepiej. 

Jaka powierzchnia pokoju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z okolic Siedlec, Warszawy posiada ATC scm7v3? Właśnie sprzedałem moje dynaudio focus160 bo niestety po przeprowadzce okazały się za duże, bas wchodził ma głowę😀 Nigdy nie słyszałem jak brzmią ATC ale z tego co czytałem mogą się sprawdzić w małym systemie w sypialni.

Pozdrawiam

 

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marecki28 napisał:

Witam, czy ktoś z okolic Siedlec, Warszawy posiada ATC scm7v3? Właśnie sprzedałem moje dynaudio focus160 bo niestety po przeprowadzce okazały się za duże, bas wchodził ma głowę😀 Nigdy nie słyszałem jak brzmią ATC ale z tego co czytałem mogą się sprawdzić w małym systemie w sypialni.

Pozdrawiam

 

Miałem jakiś czas temu dokładnie taki sam dylemat i byłem zdecydowany właśnie na 7,  akurat nie było więc zagościły u mnie 11 i tak już zostało do dzisiaj 🙂

A tak na serio to chyba ważniejsze jest z czym je połączysz?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, PanAntoni napisał:

Miałem jakiś czas temu dokładnie taki sam dylemat i byłem zdecydowany właśnie na 7,  akurat nie było więc zagościły u mnie 11 i tak już zostało do dzisiaj 🙂

A tak na serio to chyba ważniejsze jest z czym je połączysz?

Obecnie posiadam Atoll in100se i streamer bluesound node2. Ewentualna wymiana wzmacniacza oczywiście wchodzi w grę. Zainteresowałem się scm7 ponieważ pokój ma około 13 metrów i chyba 11 będą zbyt duże i pewnie bardziej wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz. 

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marecki28 napisał:

Obecnie posiadam Atoll in100se

Zacznij od zmiany tego urządzenia. To nie pomieszczenie jest winne, nie dotychczasowe głośniki ale ten druciarski żabojad. Z ATC basu będziesz miał niewątpliwie mniej ale wątpię aby dało się tego komfortowo słuchać. Atoll ma bardzo słabe wysokie tony a ATC pokażą to jak na tacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marecki28 napisał:

Zainteresowałem się scm7 ponieważ pokój ma około 13 metrów i chyba 11 będą zbyt duże i pewnie bardziej wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz. 

Na 13 metrach będzie idealnie, ani to za dużo ani za mało, tym bardziej że z ACT nie musisz szukać miejsca po całym pokoju , fajnie jak byś miał możliwość porównać obie konfiguracje u siebie.

 

10 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zacznij od zmiany tego urządzenia. To nie pomieszczenie jest winne, nie dotychczasowe głośniki ale ten druciarski żabojad. Z ATC basu będziesz miał niewątpliwie mniej ale wątpię aby dało się tego komfortowo słuchać. Atoll ma bardzo słabe wysokie tony a ATC pokażą to jak na tacy. 

Może Musical Fidelity ?

Myślę ze takie zestawienie mogło by się sprawdzić idealnie.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marecki28 napisał:

Obecnie posiadam Atoll in100se i streamer bluesound node2. Ewentualna wymiana wzmacniacza oczywiście wchodzi w grę. Zainteresowałem się scm7 ponieważ pokój ma około 13 metrów i chyba 11 będą zbyt duże i pewnie bardziej wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz. 

11-tki będą idealne. U mnie grały w 11m i było bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością z Atollem 100 choćby nie wiem jak kombinował z ustawieniem czy wybierał między scm 7 a scm 11 dobrze nie będzie. Monitory będą stały na komodzie, czyli możemy zapomnieć o choćby namiastce grania planami, przestrzeń będzie spłaszczona. Dla mnie w takim ustawieniu, bez względu na charakter grania wzmocnienia czy źródła w grę wchodzą tylko scm7. Ewentualnie Dali Menuet jak ma być bardziej miękko i z większym nasyceniem na wysokich bądź JMR Lucia jak ma być lekko na średnicy i z bardzo dużą rozdzielczością wysokich tonów. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PanAntoni napisał:

Może Musical Fidelity ?

Myślę ze takie zestawienie mogło by się sprawdzić idealnie.

Albo MF albo Moon. Spotkałem się z opinią, że doskonale z ATC zgrywają się wzmacniacze AVM. Wszystkie z wymienionych pojawiają się na rynku wtórnym w cenie zbliżonej do Atolla 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma na zbyciu najchętniej z odbiorem osobistym 7-mki w ładnym stanie w okolicach Siedlec-Warszawy? Nowych w ciemno nie chcę kupować, odsłuch w sklepie to nie to samo co u siebie a wypożyczać trochę się obawiam.

Dynaudio Focus 160, Atoll IN100 SE, Bluesound Node 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 18:10, marecki28 napisał:

Zainteresowałem się scm7 ponieważ pokój ma około 13 metrów i chyba 11 będą zbyt duże i pewnie bardziej wymagające jeśli chodzi o wzmacniacz. 

ATC 11 nie powinny być zbyt duże do 13 metrów. Może się jednak okazać że przyrost jakości jest mniejszy względem SCM 7 niż się spodziewamy. Z ATC bardzo dobrze zgrywa się też NAIM. Trzeba osobiście chyba porównać obydwa modele to wtedy będzie pewność na 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 14:52, marecki28 napisał:

A może ktoś ma na zbyciu najchętniej z odbiorem osobistym 7-mki w ładnym stanie w okolicach Siedlec-Warszawy? Nowych w ciemno nie chcę kupować, odsłuch w sklepie to nie to samo co u siebie a wypożyczać trochę się obawiam.

Właśnie się wybierz do salonu i posłuchaj, w Warszawie na pewno są dostępne a dodatkowo możesz porównać bezpośrednio z 11, ew. jakiś piecyk dobrać na miejscu a decyzje po odsłuchach podejmij sobie na spokojnie jak emocje już opadną. 😄

p.s - możesz zabrać do posłuchania i porównania swój wzmacniacz.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w ciemno, nawet używanych jest bez sensu. Kupowanie głośników dla samej legendy danej marki to najkrótsza droga do odsprzedaży ich ze stratą. Tym bardziej, że obudowa zamknięta wcale nie jest mniej wymagająca i bezproblemowa w porównaniu z BR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.