Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, drimik napisał:

Witam. Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem ATC SCM 20 PSL.

Sprzęt stoi w małym salonie 16m2 otwartym na kuchnie. Miałbym chęć jeszcze poeksperymentować z subem tylko z uwagi na miejsce (a w zasadzie jego brak) w grę wchodzi coś micro i tylko z opcją bezprzewodową 😞

Wypatrzyłem: KEF KC62 i SVS 3000 Micro

Ma ktoś może doświadczenie z małymi subami? Który z tych dwóch - a może jakaś inna opcja?

Wypróbuj Rel t5i . Miałem . Bardzo dobry sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, drimik napisał:

Witam. Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem ATC SCM 20 PSL.

Sprzęt stoi w małym salonie 16m2 otwartym na kuchnie. Miałbym chęć jeszcze poeksperymentować z subem tylko z uwagi na miejsce (a w zasadzie jego brak) w grę wchodzi coś micro i tylko z opcją bezprzewodową 😞

Wypatrzyłem: KEF KC62 i SVS 3000 Micro

Ma ktoś może doświadczenie z małymi subami? Który z tych dwóch - a może jakaś inna opcja?

Gratulacje, fajne monitory. Napisz z czym grają i jak wrażenia 🙂 . Jakie kolumny zastąpiły SCM 20?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zbudowany od podstaw pod źródła internetowe - Tidal/Spotify. Rozważałem różne konfiguracje ale ostatecznie aby od czegoś zacząć stanęło na all in one - Cambridge Audio Evo 150 (+ kabelki Tellurium Q Black 2).

Rozważany był jeszcze Naim Atom ale z głośnikami ATC (jeszcze 19 były testowane) Evo 150 w moim odczuciu lepiej bas eksponuje i Tidal Connect było dla mnie ważne.

SCM 20 pokonały 19 pod względem basu, głębi i budowania sceny. 

Głośniki z bas refleksem się nie sprawdziły w moim pokoju - dudniły.

Te 20 idealnie się wpasowały do pomieszczenia. Są bardzo wyraźne, szczegółowe i nie męczą przy dłuższym słuchaniu. Czysta przyjemność wynajdywania nowych kawałków lub poznawania na nowo starych płyt. Płyty CD odtwarzane z starego odtwarzacza DVD również bardzo dobrze brzmią. Na cichym odsłuchu wieczorową porą brzmią bardzo przyjemnie ale jak się troszeczkę podgłosni (średnio niska głośność - średnia) to monitory jeszcze bardziej ożywają...

Zestaw (głośniki?) jest wrażliwy na jakość materiału. Różnica na tych samych kawałkach pomiędzy Spotify a Tidal potrafi być olbrzymia zazwyczaj na korzyść Tidal. Na Tidal niejednokrotnie znalazłem ten sam kawałek w HIFI i dwóch różnych wersjach Master i tu również bez problemu móżna wskazać co brzmi lepiej, głębiej z lepszym basem itp (master masterowi nie równy)...

Jak dla mnie EVO 150 + SCM 20 to fajne kombo i zachęca do ciągłego słuchania muzyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC serii klasycznej to klasa sama w sobie. Można zakończyć poszukiwania, przynajmniej ja tak mam.

Z czasem można pokusić się o zmianę Tidala na hi-resy. Kolejna znacząca poprawa. Spotify nie wymaga komentarza 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Wymieniłem przewody od terminali do glośników/duelund'a 12awg/

"Przy niskich poziomach wzmocnienia grają dobrze, ale nie olśniewająco. Potrzebują przekroczyć pewną granicę, by się otworzyć."To jest cytat /opinia/z recenzji z którą całkowicie się zgadzam. I właśnie to otrzymałem-" Przy niskich poziomach grają... no może ,nie olśniewająco, ale zdecydowanie lepiej. Krótko ale chyba treściwie. Posiadacze atc chyba wiedzą o co chodzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Andrzej Margoś napisał:

Potrzebują przekroczyć pewną granicę, by się otworzyć.

Ciekawe spostrzeżenie bo ja wykorzystuję Duelunda min w roli przewodów sygnałowych. I w tej roli świetnie się spisują już na niskich poziomach głośności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 00:16, piotrek7 napisał:

Ciekawe spostrzeżenie bo ja wykorzystuję Duelunda min w roli przewodów sygnałowych. I w tej roli świetnie się spisują już na niskich poziomach głośności. 

Ja nie mam duelund'a. i opisałem wrażenia po wymianie przewodu. W sumie to wyszło 2m na kolumnę. Przy wymianie okablowania wewnątrznego, to jest tak jak przy wymianie przewodu połączeniowego na zewnątrz/może/.Co uzyskałem? -niższe zejście basu, dłuższe wybrzmienie bez utraty kontroli/coś co zbliża do kolumn br/.W średnicy, a może na granicy niskich poziomach a średnich;więcej powietrza, każdy instrument ma więcej przestrzeni . 

 

W dniu 31.10.2021 o 06:48, piano napisał:

nie bardzo. 

ATC są otwarte same w sobie. Rzadko to robię o tej godzinie, ale chyba otworzę sobie browara. 😛

-🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę się już pozbyć swoich ATC... Zanim je nabyłem rozpoczynałem pracę od 8. Teraz już ciężko mi się zebrać na 9, tak wciągające bywa granie ATC 😄. Nie mówiąc już nic o wieczornych odsłuchach ze szklanką...

Taka mała uwaga przy alkoholowym piątku bo cicho coś w klubie 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę radia nie słuchać 😉. Lepiej się nie denerwować 😄 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to jest zawsze tylko tło.. Byle gadało.

Teraz już jest Jazz..... 

Cenię Atc za bas nietuzinkowy. Dla mnie to jak strzał w 10 w sylwestra o 3 rano...

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cd, Tidala czy jeszcze inaczej? Ja ostatnio tak się zauroczyłem plikami z Hd tracks że Tidala już nie odpalałem chyba ze 2 tygodnie 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham strumienia najczęściej i mam taki ustawiony jeden u siebie i mi to pasuje. Tak radio internetowe z konkretnym gatunkiem muzycznym j/w.

Moja końcówka daje takie manewry dla Atc, że poza samym basem, mam dociążony system w każdym aspekcie. Smyczki, gitary, piano, kontrabas itd...

Pre używam z musicala m6si. Zrobiłem taki manewr z odpięciem tam wzmacniacza na rzecz końcówki dyi Wadiego. 

Jeden cel obecnie jaki mam, to dobranie optymalnych źródeł. Z pewnośćią Lp to nr1. Poz tym fokusuję się na cd najbardziej teraz i potem docelowo jak wspomniałeś u siebie.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę Piotr

Za jakiś czas, ale sprawdzę..

Jest wątek ku temu i może warto uszanować  społecznść  ATC...

Sam tu z wami wszedłem w rozmowę, ale jednak to Oni nas tolerują i pewnie w ciszy denerwują się ,

.....

 

A tak poza tematem to jest też wątek gdzie mnie nie było przez chyba 2 lata "nocny marek" itd

Jedna idea, wielu ludzi... I Masa wątków przy tym.  

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie pojawiły się firmowe zworki, zamiast blaszek.. W ATC 19 miałem zainstalowany drut instalacyjny Furutecha.. Był oczywiście lepszy od tych standardowych blaszek, ale też lekko rozjaśniał brzmienie..

Mi to nie przeszkadzało, ale kolega w swoich ATC 40 po jego zainstalowaniu stwierdził, że jest za jasno.. Wrócił z powrotem do blaszek.. Było oczywiście mniej rozdzielczo, ale taka prezentacja bardziej mu odpowiadała.. Innych zworek już nie zdążył zainstalować, bo sprzedał czterdziestki..

Natomiast Firmowe Cardasy pokazują znacznie lepszy wgląd w nagranie, ale niczego nie rozjaśniają.. Różnice nie są może jakieś tam duże, ale są słyszalne.. Jest fajna barwa zakresu który obsługują..

P1050439.JPG

P1050444.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u siebie wymieniłem od razu firmowe blaszki na kabelki. Różnica odczuwalna na plus w rozdzielczości 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2021 o 16:25, marek s napisał:

Czy gwizdek SCM20 jest ostrzejszy od SCM19? gwizdek 19-tek znam, a mam słabe akustycznie pomieszczenie i nie chciałbym, żeby było zbyt mocno na górze.

Udało Ci się coś sprawdzić we własnym zakresie odnośnie zadanego pytania? Z własnego doświadczenia wiem że ATC, niezależnie od modelu, stawia na zrównoważone brzmienie. Ma dawać radość ze słuchania muzyki bez faworyzowania żadnych częstotliwości. Choć średnica jest magiczna...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 16:25, marek s napisał:

Czy gwizdek SCM20 jest ostrzejszy od SCM19? gwizdek 19-tek znam, a mam słabe akustycznie pomieszczenie i nie chciałbym, żeby było zbyt mocno na górze.

Marku po Twoim pytaniu można by sobie pomyśleć, że ATC19 i ATC20, to tak samo brzmiące monitory, tylko że ATC20 bardziej cykają na górze.. A tak oczywiście nie jest..

Na odbiór zakresu wysoko tonowego, ma wpływ bas, który jest też przeciwwagą dla tonów wysokich.. Im jest go mniej, tym bardziej zakres wysoko tonowy, wydaje się bardziej obecny w kolumnie..

ATC20 gra dzwiękiem bardziej dociążonym od ATC19 i jednocześnie jest lepiej kontrolowany, energetyczny i bardziej zróżnicowany.. To powoduje że odbiór góry w ATC20 już na starcie będzie lepiej przyswajalny.. Natomiast sama góra w ATC20 nie jest mocniejsza w sensie że coś tam gwizda mocniej, bo na tym przedziale cenowym, oraz tak zacnym producencie jak ATC, świszczeć górą nie przystoi..

Dlatego nie o natężenie samej góry tu chodzi a o jej kulturę w sposobie jej przekazywania.. Dlatego gwizdek, jak to określiłeś w ATC20, gra w bardziej rozdzielczy sposób, pokazuje znacznie lepszy wgląd w nagranie a jednocześnie niczego nie rozjaśnia.. Tak to w skrócie wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.