Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Atc powinno mieć mocną i soczystą elektronikę wzmacniającą. I najlepiej wysokiej klasy, wtedy zaśpiewa tak, że hej! Słyszałem 11 z lampowym Unison Research PP 70W. Łeb urywało i smaczki były. Trzymać się z daleka od klasy D, Musical, Naim to dobre tropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzychu72 napisał:

ATC 11 nie powinny być zbyt duże do 13 metrów. Może się jednak okazać że przyrost jakości jest mniejszy względem SCM 7 niż się spodziewamy. Z ATC bardzo dobrze zgrywa się też NAIM. Trzeba osobiście chyba porównać obydwa modele to wtedy będzie pewność na 100 %.

Dlatego warto posłuchać , bo u mnie Naim xs2 z scm11 nie sprawdził się. Dopiero z Octave było super , ale .... no właśnie , zawsze jest jakieś ale.

Jak ma być Naim , to tylko dzielony. Tu się zaczyna jazda. 

Miałem xs2 i 202/250dr , dzielony robił z głośnikami co chciał a przy tym z ładną barwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EmilioE napisał:

Trzymać się z daleka od klasy D

Ja bym nie skreślał D. Można tu znaleźć kilka przykładów bardzo dobrych wzmacniaczy, które spokojnie mogą konkurować z dowolnymi "konwencjonalnymi" markami. A choćby taki SPEC (tego czarnego sam chciałbym mieć). Soul Note też opanowało tą technologię. T+A w części swoich sprzętów wykorzystuje zasilanie impulsowe. Primare też niczego nie brakuje. Jeszcze kilka by się znalazło na różnych poziomach cenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 21:21, EmilioE napisał:

Musical, Naim to dobre tropy.

Nie znam piecyka ATC sia 150mk2 ale samo ATC zaleca ten wzmacniacz do swoich scm 7, 11. A tu w klubie mało kto poleca ten wzmacniacz. Nie gra to razem dobrze czy jak? Naim i MF są lepsze do serii ATCscm? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, misiek x napisał:

Wydaje mi się, że wzmacniacze tej firmy są mnie popularne od kolumn i dlatego tak mało o nich na forum 

Dokładnie nawet zagorzali miłośnicy marki posiadający już głośniki jakoś nie pchają się u nas w elektronikę ATC, a przynajmniej jest to na tyle marginalne że nikt o tym nie pisze.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PanAntoni napisał:

Dokładnie nawet zagorzali miłośnicy marki posiadający już głośniki jakoś nie pchają się u nas w elektronikę ATC, a przynajmniej jest to na tyle marginalne że nikt o tym nie pisze.

Mam ATC P1. Gdyby nie to, że szlag mi trafił telewizor, w tym półroczu zamawiałbym odtwarzacz CD. Oczywiście ATC. Dla mnie elektronika tej marki jest oczywistym i optymalnym wyborem i dopełnieniem głośników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie udało mi się elektroniki ATC sprawdzić bo teraz sam jestem ciekaw jak się sprawuje z dedykowanymi kolumnami 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię tak zwaną zwyczajność bez efekciarstwa. Właśnie dlatego poprawiam profesjonalnie akustykę żeby jeszcze głośniej słuchać ATC...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2, końcówkę, która gości u mnie od nowego, grającą do spółki z scm 40 odbieram jako bardzo przyjemną, zarazem dynamiczną i - ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu - b. wciągającą lub jak kto woli, muzykalną. Na chwilę obecną, amp ma jakieś uczciwe 100 - 120 h nalotu, więc warto dać jej jeszcze trochę czasu. 

Stoi tuż obok Pre MBL 6010D, wygląda przy nim jak stary Opel do remontu, ale z tym do czego zostało powołane czyli wzmocnienie, radzi sobie b. dobrze. Szkoda, ze nie ma wersji czarnych. 

Cóż, jest jak jest, ATC stawia bardziej na cukierek nie papierek. 

>> piotrek7 

Dzięki, podskoczyłem do Akkus i.., już Furutech u2t gra do spółki z Kimber 8vs. Nie mieli 4 vs, ale na wtorek będę miał i wtedy poleci pełną gębą w tri-wiringu. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piano napisał:

P2, końcówkę, która gości u mnie od nowego, grającą do spółki z scm 40 odbieram jako bardzo przyjemną, zarazem dynamiczną i - ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu - b. wciągającą lub jak kto woli, muzykalną. Na chwilę obecną, amp ma jakieś uczciwe 100 - 120 h nalotu, więc warto dać jej jeszcze trochę czasu. 

Stoi tuż obok Pre MBL 6010D, wygląda przy nim jak stary Opel do remontu, ale z tym do czego zostało powołane czyli wzmocnienie, radzi sobie b. dobrze. Szkoda, ze nie ma wersji czarnych. 

Cóż, jest jak jest, ATC stawia bardziej na cukierek nie papierek. 

>> piotrek7 

Dzięki, podskoczyłem do Akkus i.., już gra do spółki z Kimber 8vs. Nie mieli 4 vs, ale na wtorek będę miał i wtedy poleci pełną gębą w tri-wiringu. 

Maciek, co Ty znowu zmieniłeś paczki? Sveda na ATC? 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłościwie nam kuźwa panujące, odebrały mi całą radochę życia i zagwarantowały ciągły wkurw. Powrót do ATC, to rodzaj małego lizaka na osłodę żywota 😉

40, to nie 150, które miałem, nie ten level, ale cieszę się i z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz 😉. Fajnie że chociaż ATC dodają otuchy w tych ciężkich czasach...

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piano napisał:

>> piotrek7 

Dzięki, podskoczyłem do Akkus i.., już Furutech u2t gra do spółki z Kimber 8vs. Nie mieli 4 vs, ale na wtorek będę miał i wtedy poleci pełną gębą w tri-wiringu. 

👌

To zaproponuję Ci coś, wobec czego do niedawna sam byłem bardzo sceptyczny. Sprawdź u siebie efekt wymiany bezpiecznika. Tak bardzo jakbym nie chciał się sam przed sobą do tego przyznać, ATC lubi te "durne czopki". Kupiłem miedzianego  Hi-fi Tuning. Efekt słychać. I co ciekawe, P1 przestało buczeć. A buczało. Cicho ale jednak. Teraz brzmienie się wyczyściło. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, muzofan napisał:

Fajnie że chociaż ATC dodają otuchy w tych ciężkich czasach...

tak wyszło.., trochę przypadek z tym powrotem do ATC, scm 40.

Miały być na chwilę, a tymczasem fajnie gadają, więc może zostaną na dłużej. Szału nie ma, tym bardziej jak się latami grało na '15 tkach, wiecie, rozumiecie, ale z drugiej, jest w nich coś, taki mini max - minimum grzebalstwa, a maksimum muzyki. Nie będę się silił na poezję, próbował kiwać czytelnika - świata nie podbiję, narodu nie rzucim na kolana, ale te 40 - tki fajnie gadają, wciągają. Co tu więcej napisać, gdy nic nie robię tylko odkurzam płyty. 

Albo jest jakieś chemium ATC z moim uchem, albo to zwyczajnie fajnie gada, a ze nie robi tego najlepiej na świecie, specjalnie mi nie przeszkadza.

.., no i zawsze miałem ogromną słabość do tego średniaka. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

P1 przestało buczeć. A buczało.

wytężam słuch.., u mnie P2 cisza jak makiem. 

-------------------------------------------------

przyznam, ze sonicznie, trochę zaskoczyła mnie końcówka P2. 

Stawiałem na nieco więcej hmm.., techniczności, tymczasem do spółki z scm 40 mieści się to w obszarze jaki lubię/ cenię - naturalnie, dynamicznie, ale bez fajerwerków, efektu WOW, bez najmniejszego jazzgotu z rodzajem lekkiej krzyżówki - ciepłego i słodkiej "miękkości", która - jak mi się zdaje - szczególnie cenna wydaje się na partiach smyczków. W ogóle, Klasyka w jej różnościach, wypada b. ciekawie. Nie ma tej potęgi i swobody zarazem jak z dobrze skrojonej '15, bo być nie może, bo z czego(?) ale jak na małą podłogówkę, całkiem, całkiem. 

Moje 30 m2 to trochę za dużo, jak odbieram. Wydaje się, że 20-25 m2 przy swobodnym pozycjonowaniu scm 40 byłoby optymalnie.

Nie będę pisał o lepszościach, bo każdy ma własne, natomiast od lat mam zasadę, że albo piszę prawdę, albo nie piszę wcale.  

Z grubsza, jest tak, 

jak wchodzę do pokoju, to się śmieje sam z siebie. Wcześniej same duże 15, a tu maluchy 😉

Tymczasem łapię się na tym, ze nim zdążę się posikać ze śmiechu, to mija cała płyta i.., sięgam po następną. 

Można marudzić i puszczać brzydkie bąki, ale w tych ATC cosik jest z kapitalnym średniakiem na czele.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich nie zamierzam zmieniać, chyba że na 150. Uważam że nawet mając chęć ciągłych zmian i próbowania różnych smaków to z ATC można zostać na długo lub nawet na zawsze 😉 Jak dla mnie i muzyki, której słucham przeważnie to i tak głownie gram średnicą. Ta jest fenomenalna i można tak słuchać godzinami... 

Oczywiście można mieć lepsze zejście na basie, może wyraźniejszą górę ale jako całość zg odtwarzają pięknie muzykę i to jest najważniejsze 🙂 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, piano napisał:

wytężam słuch.., u mnie P2 cisza jak makiem. 

Tylko, że ja mam instalację elektryczną w budynku, w którym mieszkam do d..... 

Dlatego buczało. A ATC jak chyba większość angielskiej elektroniki jest dość wrażliwa na ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

Można marudzić 

A ja pomarudzę... na wysokie tony, tu moim zdaniem ATC może jeszcze sporo poprawić. Nawet teraz przy okazji testów nowego wzmacniacza przełączam między sobą Dynaudio X14 i ATC scm 7 i za każdym razem, w każdym gatunku muzyki wysokie tony z Dynaudio są dla mnie fajniejsze. Jakby nie kombinował i chciał się oszukać to góra Dynaudio zawsze bardziej czysta, bardziej rozdzielcza, bardziej napowietrzona i ta trudna do opisania szlachetność, której u ATC nie ma. Te same spostrzeżenia miałem porównując wysokie tony  ATC 7 z tymi z Dali Menuet czy Xavian Corallo. Ciekawe jak jest w wyższej serii paczek od ATC. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam przetestować i się przekonać w bezpośrednim porównaniu 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Adam 38 napisał:

A ja pomarudzę... na wysokie tony, tu moim zdaniem ATC może jeszcze sporo poprawić.

coś w tym jest, uczciwie nie mogę zaprzeczyć. Wydaje się, ze jest to wypadkowa i zarazem słabsza strona serii Entry, choć wszystkich modeli nie słuchałem. W Classic jest lepiej, cokolwiek to znaczy. 

----------------------------------------------------------------------------------

Jednak, ja to widzę tak;

gra nie sama góra, a całe pasmo i tego staram się trzymać. Słuchamy całości. A po całości, to w modelu scm 40 jest jakby "gorsza" góra" na tle np. serii Classic. Sęk w tym, że słuchamy całosci, a tu już mamy przewagę nad wieloma innymi konstrukcjami, bo wystarczy spojrzeć na pasmo pracy średniaka sm 75, kapitalny basowy i RAZEM = spójność z kapitalnym wglądem w nagranie, nawet z tym "gorszym tweeterem" 

Oczywiście, proszę mnie dobrze rozumieć. Nie jestem szalony, a by komukolwiek wmówić, ze scm 40, to mistrzostwo świata i klękajcie narody, natomiast podkreślam tylko ewidentne zalety/ mocne strony tej konstrukcji w porównaniu do inszych z podobnego obszaru $/ zbliżonej konstrukcji 3 way. 

Nawiasem, insze też nie są wolne od baboli i jak dotąd nie znam takiej co by wszystkim dogodziła. Bywa, ze w innych jest "lepsza" góra, a kwiczy reszta. 

Dlatego ja zawsze patrzę na całość prezentacji/ możliwości zg. Jeśli np. scm 40 po całosci spełnia moje oczekiwania w tym przedziale $, to nieco "gorsza" góra nie storpeduje zakupu. Natomiast jeśli będzie cudowna góra, a reszta kwiczy np. bas, to za stado młodych Chinek nie kupię. 

Wolę spójną konstrukcję z nieco "gorsza" górą.  Bo spójność - jak to odbieram - w 40 jest b. dobra, jeśli nie wybitna. 

Oczywiście, gadamy na luzie, bo spinanie się i tak nic nie da. Każdy i tak wybierze co mu "lepsze", a nie to co Maciek napisze. 😉 

 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przez kilka miesięcy Pmc 21 ale ich dźwięk wydał mi się nie do końca naturalny. Od ponad roku jestem z Atc 11 i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie Atc to takie połączenie tego co dobre w dynaudio (gęsta średnica) i w Pmc (dokładność i przejrzystość). Oczywiście należy mieć wydajny wzmacniacz aby to uzyskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.