Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, marcel8484 napisał:

Tak, już wiem, podjąłem decyzję. Warto było posłuchać obydwu par bo moim zdaniem dosyć sporo je różni. Fakt, średnica, wokale, mowa ludzka, nie co bardziej realistycznie brzmią na ATC SCM7. Góra pasma, jej dokładność, rozdzielczość, selektywność, szybkość, sterofonia, a co za idzie rozmiar sceny. Punkt dla  Pmc db1 gold. Bas również bardziej spodobał mi się na Pmc db1 odrobine niżej schodzący, większy, ale tutaj nie ma co się dziwić bo mamy do czynienia z inną konstrukcją kolumny. W związku z wyższą skutecznością  ciche, intymne słuchanie lepiej prezentuje się na goldach. Prawdopodobnie się narażę, ale do sklepu spowrotem wracają SCM7, zauroczyłem się w czystości i większej dynamice Goldów, a po drugie ich prezentacja jak dla mnie jest bardziej uniwersalna i odnajduje się w większym zakresie gatunków słuchanej muzyki i nie tylko (w oglądaniu filmu też je bardziej widzę). Zrobiłem później ślepy test mojej kobiecie i powiedziała że te (PCM) jakieś takie wyraźniejsze 😉

 

No i super. Ja jako drugą parę mam też PMC, z tym że 25.21. 

Jeśli nie masz parcia na nowe goldy, rzuć okiem na olx. Tam są 2 albo 3 pary używek. Jedne nawet z autografem ich konstruktora. Moim zdaniem ich cena sklepowa jest, delikatnie mówiąc, przesadzona. A jeśli jesteś z okolic Lublina to serdecznie zapraszam do mnie na odsłuch PMC 25.21. 

Pozdrawiam i życzę dużo frajdy ze słuchania muzyki na nowych paczkach. 

Edytowane przez seba3002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, seba3002 napisał:

No i super. Ja jako drugą parę mam też PMC, z tym że 25.21. 

Jeśli nie masz parcia na nowe goldy, rzuć okiem na olx. Tam są 2 albo 3 pary używek. Jedne nawet z autografem ich konstruktora. Moim zdaniem ich cena sklepowa jest, delikatnie mówiąc, przesadzona. A jeśli jesteś z okolic Lublina to serdecznie zapraszam do mnie na odsłuch PMC 25.21. 

Pozdrawiam i życzę dużo frajdy ze słuchania muzyki na nowych paczkach. 

Już zerknąłem, jedne z nich są właśnie u mnie 🤫

Pochodzę z lubelskiego i czasami jeżdżę w rodzinne strony, więc jak  się nadarzy okazja to chętnie. 

Dziękuję i odwzajemniam pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piano napisał:

toż to cechy zwane przez niektórych wisienką na torcie, ale skoro już wybrałeś, to wypada mi uszanować 😉 

Dokładnie. DB1Goldy chyba mają podniesione skraje pasma, przy cichym słuchaniu może to się bardziej podobać. No nic, smutno mi, że moje "7" poległy ale tak jak Koledzy gratuluję i niech cieszą jak najdłużej. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam 38 napisał:

DB1Goldy chyba mają podniesione skraje pasma, przy cichym słuchaniu może to się bardziej podobać.

w podobanie nie wnikam i tu hołduję zasadzie - wolnoć Tomku w swoim domku, stronię też od wypowiedzi dot. zg, których nie słuchałem, natomiast Wasze opisy wskazują na akcentowanie skrajów pasm. 

hmm.., nie tak dawno spotkałem się z takim systemem. Po 1 h dyskretnie szukałem drzwi. Z drugiej strony, zbytnie akcentowanie średniego zakresu też dyskusyjne. 😉 

pomijam wpływ charakterystyki pomieszczenia, złożoności systemu czy czułości słuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmc robią bardzo dobre wrażenie na początku bo wydają się takie audiofilskie. Z czasem, przynajmniej w moim przypadku, ten dźwięk wydaje się jakiś taki mniej naturalny niż powinien. Z Atc jest inaczej, jeżeli jest odpowiednie wzmocnienie to dźwięk jest proporcjonalny. Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej i będzie zadowolenie z Pmc na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, piano napisał:

toż to cechy zwane przez niektórych wisienką na torcie, ale skoro już wybrałeś, to wypada mi uszanować 😉 

 Dobry tort to nie tylko wisienka, to pyszny krem nie za słodki i dobrze wypieczony biszkopt nasączony najlepiej rumem 😉

Edytowane przez marcel8484
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam 38 napisał:

Dokładnie. DB1Goldy chyba mają podniesione skraje pasma, przy cichym słuchaniu może to się bardziej podobać. No nic, smutno mi, że moje "7" poległy ale tak jak Koledzy gratuluję i niech cieszą jak najdłużej. 

Adam, nie ma co rozpaczać, pojedynek był wyrównany, obydwie to wysokiej klasy kolumny i kawał solidnego brzmienia. Temperamenty różne, z jednej strony spokój, relaks, spójność, z drugiej żywiołowość, klarowność, nieprzejaskrawiony  blask . Ciężko jednoznacznie stwierdzić które są równiej strojone: podkolorowanie średnicy (przygaszenie góry) kontra podbicie skrajów pasma. Lekkie uproszczenie przekazu czy podanie go prosto w twarz, czytelnie i bardzo dokładnie, ze wszystkimi konsekwencjami tego zabiegu - mogą być bardziej wybredne na jakość realizacji słuchanego materiału. Obydwie pary są bardzo przyjemne w odbiorze i można godzinami słuchać ich z przyjemnością bez jakichkolwiek oznak zmęczenia. Zachowałbym jedne i drugie gdyby było mnie stać na taki luksus 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piano napisał:

lepiej byłoby jedne, tj. takie, które mają średniaka sm 75. Tu się zaczyna prawdziwe ATC 😉 

Podobnie mogą powiedzieć miłośnicy PMC, u nich też jest ciekawy przetwornik na średni i podobno tam też dopiero zaczyna się prawdziwe PMC 😉

23 minuty temu, marcel8484 napisał:

Adam, nie ma co

Luzik, sam za pierwszym razem wybrałem PMC 20.21. Trochę za bardzo podkreślały mi głoski syczące w połączeniu z Cyrusem 8.2 ale słuchając ostatnio nowszego Cyrusa z serii XR stawiam, że już tego nieprzyjemnego efektu by nie było. Przestrzeń lepsza w małych PMC 20.21, fajnie "ukształtowane" były na nich wokale. Tak jak mówisz, jedne i drugie są bardzo dobre. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Podobnie mogą powiedzieć miłośnicy PMC, u nich też jest ciekawy przetwornik na średni i podobno tam też dopiero zaczyna się prawdziwe PMC 😉

może tak być, choć jakoś tak się dotychczas składało, że nie miałem u siebie żadnego z modeli PMC, więc trudno mi się odnieść.

Z drugiej, to nie tak, że bronię ATC jak Częstochowę. Jeśli już, to staram się zasugerować, ale na siłę, młotkiem nie ma co. W przeszłości bywało, ze walczyłem jak tygrys, ale od lat skłaniam się, ze niech każdy wybiera zg pod swój obszar stylistyki dźwięku. Nie mnie oceniać, nie ja będę ich słuchał. 

na marginesie, to nuda, gdyby w co drugiej chałupie grały ATC 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marcel8484 napisał:

Tak, już wiem, podjąłem decyzję. Warto było posłuchać obydwu par bo moim zdaniem dosyć sporo je różni. Fakt, średnica, wokale, mowa ludzka, nie co bardziej realistycznie brzmią na ATC SCM7. Góra pasma, jej dokładność, rozdzielczość, selektywność, szybkość, sterofonia, a co za idzie rozmiar sceny. Punkt dla  Pmc db1 gold. Bas również bardziej spodobał mi się na Pmc db1 odrobine niżej schodzący, większy, ale tutaj nie ma co się dziwić bo mamy do czynienia z inną konstrukcją kolumny. W związku z wyższą skutecznością  ciche, intymne słuchanie lepiej prezentuje się na goldach. Prawdopodobnie się narażę, ale do sklepu spowrotem wracają SCM7, zauroczyłem się w czystości i większej dynamice Goldów, a po drugie ich prezentacja jak dla mnie jest bardziej uniwersalna i odnajduje się w większym zakresie gatunków słuchanej muzyki i nie tylko (w oglądaniu filmu też je bardziej widzę). Zrobiłem później ślepy test mojej kobiecie i powiedziała że te (PCM) jakieś takie wyraźniejsze 😉

 

Również gratuluje wyboru 🙂

W tym wszystkim właśnie chodzi o to żeby to kupujący był finalnie zadowolony.

2 godziny temu, piano napisał:

na marginesie, to nuda, gdyby w co drugiej chałupie grały ATC 😉

e tam... 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piano napisał:

nasze dyskusje mogą mieć na celu, aby nabywca przypadkiem nie wpadł w efekt WOW 😉

To jest pułapka w którą chyba każdy z nas wpadł przynajmniej raz, pewnie nie da się tego uniknąć.

Taki dźwięk bardzo podoba się na początku, ale już po godzinie słuchania nieraz mamy po prostu go dosyć, natomiast bezcenne jest doświadczenie własne i jak ktoś tego sprzętu troszkę przerzuci to pozna z czasem własne preferencje i po pierwszym efekcie WOW szuka się już zdecydowanie bardziej przemyślanie.

Bardzo fajnie jest wspomóc się na forum bo nikt przecież wszystkiego nie przesłuchał (a jest tu ocean wiedzy), ale finalnie dobrze jest przetestować audio przed zakupem na własne ucho ...🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są już ATC scm 11 V3  czy mkIII ? Jak zwał tak zwał, chodzi o trzecią wersję .

Widzę czasami w ogłoszeniach napisane  najnowsza wersja V2 a zdążyło się i mkIII .

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, misiek x napisał:

Czy są już ATC scm 11 V3  czy mkIII ? Jak zwał tak zwał, chodzi o trzecią wersję .

Widzę czasami w ogłoszeniach napisane  najnowsza wersja V2 a zdążyło się i mkIII .

Nie wiem czy z tymi oznaczeniami nie zrobił się bałagan bo to chyba jest ta sama wersja, choć pewności nie mam.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, PanAntoni napisał:

Nie wiem czy z tymi oznaczeniami nie zrobił się bałagan bo to chyba jest ta sama wersja, choć pewności nie mam.

Też mi się tak wydaje. Na olx pojawiają się ATC SCM7 mkII (z zaoblonymi bokami) chociaż moim zdaniem jest to ich trzecie wcielenie. Z tego co wiem to ta nowa buda występuje dopiero w trzeciej wersji tych kolumn. Zresztą sama obudowa to nie jedyna zmiana w stosunku do poprzednich wersji. Zmienił się tam, z tego co wiem, tweeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, seba3002 napisał:

Też mi się tak wydaje. Na olx pojawiają się ATC SCM7 mkII (z zaoblonymi bokami) chociaż moim zdaniem jest to ich trzecie wcielenie. Z tego co wiem to ta nowa buda występuje dopiero w trzeciej wersji tych kolumn. Zresztą sama obudowa to nie jedyna zmiana w stosunku do poprzednich wersji. Zmienił się tam, z tego co wiem, tweeter.

Na 100% wysokie poprawione ale ta nowa wersja to jest tylko jedna (prawdopodobnie???).

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując , wersja z zaokrąglonymi bokami ma już nowy tweeter ....a nazwa ( chyba V2 lub mkII ?).  Chociaż czasami w ogłoszeniach sprzedający piszą o V3 lub mkIII 

Kolumny z roku 2021 będą na 100% ostatnia wersją ?

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://soundsource.pl/

To jest link do strony polskiego dystrybutora. Myślę, że oni będą wiedzieli od kiedy dokładnie produkowana jest nowa linia.

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3151-scm7

A w tej recenzji pada informacja, że kolumny są już dostępne od ponad 5 lat. A skoro gazetka była z roku 2019, to łatwo wywnioskować, że nowa seria entry, pojawiła się albo w 2013 albo 2014 roku. Moje scm7 mają ponad 5 lat i jest to już wersja mkIII. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.