Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie będę zmieniał mojego 2x mono NC400 i Oppo Sonica. Wczoraj trochę słuchałem SCM11 i czuć, że mają prąd, głównie na basie jest swoboda, podobnie miałem z Leema Tucana, tylko tam było więcej zniekształceń i szumów. Z SCM7 powinno być jeszcze lepiej, tylko cały czas się bojam czy nie będą za małe w moim "metrażu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, essewissa napisał:

SCM11 i czuć, że mają prąd, głównie na basie jest swoboda,

SCM7 powinno być jeszcze lepiej, tylko cały czas się bojam czy nie będą za małe w moim "metrażu".

Naprawdę warto się z nimi zmierzyć bo jak na tak małe monitorki to bardzo fajnie dokazują 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, essewissa napisał:

Możecie polecić jakieś dobre standy pod SCM7?

Ja pod SCM19 mam Rogoz. Choć gdybym miał ponownie wybierać, kupiłbym coś w tym stylu. Podobają mi się 

image.thumb.png.e72c550d0f737c942e52149769d9bf1a.png

https://buchardtaudio.com/collections/accessories/products/buchardt-stands

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, essewissa napisał:

no i taki trochę retro wygląd.

To jak dla mnie zdecydowanie zaleta. Lubię przedmioty o "ponadczasowym" wyglądzie. 

Podstawki Dynaudio bardzo dobre. O ile wizualnie nie zdominują głośników. Bardzo dużo ciekawych modeli ma  Custom Design. Ich dystrybutorem na Polskę jest krakowski HiFi Station. Niestety nie miałem okazji zobaczyć na żywo jak są wykonane . Opinie z netu bardzo pozytywne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2022 o 21:32, PanAntoni napisał:

Byłem, słuchałem i... jest dobrze ale nie bardzo dobrze, największy zarzut to brak dociążenia a nie jestem basolubem, wiec ten zakres bardzo oszczędny w przekazie, natomiast do moich Atc podłączyliśmy później Ars-Sonum Filarmonia i to był strzał w 10 ale musiałem się przeprogramować na taki dźwięk bo bardzo  nie byłem przekonany na początku, po ok. godzince obcowania z ww. wzmacniaczem doszedłem do wniosku że to cudo - bajecznie muzykalny i emocjonalny przekaz z dobrym dociążeniem gładka górą i bajeczna średnica, scenie tez nie można niczego zarzucić, miałem wrażenie ze da się go słuchać godzinami  bez zmęczenia a po prostu z duzą przyjemnością.

Ja właśnie lubię taki czysty dźwięk ATC. Coś jest na rzeczy bo kiedyś moje ATC SCM11 odsłuchiwał kolega, który ma Kolumny Audio Academy i Nad-a i uważał, że mój  sprzęt gra właśnie twardo, klinicznie, dobitnie, jemu się to nie podobało. Dla mnie z kolei jego system mulił. 
Wg mnie ATC są bardzo rozdzielcze, bardzo na nich słuchać zmiany sprzętu. Jak słuchałem z cd Leema Antilla to słuchac było, ze rozdzielczość siadła.
Ja się chyba stałem fanbojem ATC, wg mnie najlepsza elektronika do kolumn ATC to ATC. Zobaczcie jak w pomiarach wypada sia-150, czy cda mk2, żadnego mulenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, essewissa napisał:


Ja się chyba stałem fanbojem ATC, wg mnie najlepsza elektronika do kolumn ATC to ATC. Zobaczcie jak w pomiarach wypada sia-150, czy cda mk2, żadnego mulenia.

Jest bardzo ''czysto'' ale musisz odsłuchać koniecznie osobiście, bo mi sie wydawało ze to będzie właśnie to ale.....

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, essewissa napisał:

Ciekaw jestem grania p1, czy sia150, czy byłaby duża różnica do klasy D.

Scm11 słuchałem z p1 - granie sterylne, muzykalne z bardzo dobra średnicą, generalnie wszystko na swoim miejscu tylko odczuwalny jest brak dociążenia.

22 minuty temu, piano napisał:

gościłem kiedyś u siebie Ars-Sonum Filarmonia.

Chyba jedna z ciekawszych integr lampowych w tym przedziale zarówno od strony sonicznej jak i wzorniczej. Mile wspominam. 

Przetestowałem 11 i 7  z Ars S. F. bardzo duże pozytywne zaskoczenie, teoretycznie nie powinno się to zgrać ale zagrało fantastycznie, ATC zostały wyniesione na inny poziom 🙂 nie jest to jednak już granie, które rozbieramy na czynniki pierwsze, ale w tym połączeniu nie jest to priorytetem. Zestaw gra tak angażująco że przy odsłuchu koncertów i akustyki miałem wrażenie obcowania z muzyką na żywo.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PanAntoni napisał:

Przetestowałem 11 i 7  z Ars S. F. bardzo duże pozytywne zaskoczenie, teoretycznie nie powinno się to zgrać ale zagrało fantastycznie, ATC zostały wyniesione na inny poziom 🙂 nie jest to jednak już granie, które rozbieramy na czynniki pierwsze, ale w tym połączeniu nie jest to priorytetem. Zestaw gra tak angażująco że przy odsłuchu koncertów i akustyki miałem wrażenie obcowania z muzyką na żywo.

kapitalna rekomendacja zestawienia, szczególnie dla tych, którzy bez lampy żyć nie mogą 😉 

ps.

Najmniejsze, które miałem u siebie, to scm 40, więc trudno mi się odnieść do w/w modeli ATC. Słyszałem, ale to nie to samo co mieć u siebie. 

Ars-Sonum grał u mnie na zmianę z ART Audio Adagio z Ardento Alter. Wysokoskuteczne, ale zaskoczył mnie ich spory spadek, jeśli dobrze pamiętam 1.9 ohm przy 80 Hz. Mimo tego, Hiszpańska integra radziła sobie dobrze, więc moze być jak piszesz z modelami 7 i 11. Przy takich spadkach, to dobrze dla ucha, gorzej dla lampy i jej żywota. Ale to już inna sprawa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 18:02, piotrek7 napisał:

Ja pod SCM19 mam Rogoz. Choć gdybym miał ponownie wybierać, kupiłbym coś w tym stylu. Podobają mi się 

image.thumb.png.e72c550d0f737c942e52149769d9bf1a.png

https://buchardtaudio.com/collections/accessories/products/buchardt-stands

 

O żesz w mordę, mimo teoretycznie super bo w trzech punktach stabilności oparcia bardzo wywrotne mebliszcze....

 

Takie taborety miałem w domu; nigdy więcej!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogoz Audio są najlepszymi standami bez względu na cenę.. Nie że takowe posiadam, ale że na drodze selekcji, wypadły zdecydowanie najlepiej.. Dynaudio i Vap to standy nieporozumienie..  Są to lekkie, kilku kilowe stamdy, dające lekki dzwięk bez dociążenia.

W porównaniu z 30 kilowymi w moim przypadku Rogoz Audio, wypadają groteskowo. Chyba że priorytetem jest wygląd a nie dzwięk. Zarówno Dynaudio jak i Vap są bardzo ładne..

P1050446.JPG

3 godziny temu, PanAntoni napisał:

Scm11 słuchałem z p1 - granie sterylne, muzykalne z bardzo dobra średnicą, generalnie wszystko na swoim miejscu tylko odczuwalny jest brak dociążenia.

Też miałem podobne odczucia.. Tylko to nie wina SCM11 a zestawienia z P1..  Z tego też powodu, sprzedałem P1 oraz dedykowane tej końcówce pre.. Może P1 z lampowym przedwzmacniaczem poprawiły by ten stan rzeczy.

Po zamianie na lampę Audio Research, przekonałem się co znaczy rozmach, jak i duże żródla pozorne z kolumn ATC.. No i w końcu bas, który mnie satysfakcjonuje..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2022 o 19:06, Krzychu72 napisał:

10 m.kw. nie powinno być problemem. Miałem je w 15 metrach i było ok. 

Ok. będzie.. Jednak z biegiem czasu, da o sobie znać brak dociążenia, oraz rozmachu kontrabasu a zwłaszcza fortepianu.. Dla tego nawet w mniejszym metrażu, przygodę z ATC rozpoczął bym od SCM11..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mariush74 napisał:

Może P1 z lampowym przedwzmacniaczem poprawiły by ten stan rzeczy.

Po zamianie na lampę Audio Research, przekonałem się co znaczy rozmach, jak i duże żródla pozorne z kolumn ATC.. No i w końcu bas, który mnie satysfakcjonuje..

Generalnie po wielu latach dopiero teraz przekonuję się do lampy w torze (bez względu na konfigurację) zwłaszcza z głośnikami ATC, priorytetem jest dobranie odpowiedniego wzmacniacza lub pre do firmowej końcówki bo dopiero wtedy słychać jak dobre są te monitory, jeżeli oczywiście ktoś lubi taką prezentacje.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mariush74 napisał:

rozmachu kontrabasu

to na pewno nie będzie z scm11, do tego już musi być subwoofer, podobnie z fortepianem. Ja mam właśnie taki plan żeby do scm7 dokupić subwoofer c1.

te standy Dynaudio można zasypać piaskiem, czy innym obciążeniem.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, essewissa napisał:

te standy Dynaudio można zasypać piaskiem, czy innym obciążeniem.

Można, tak też robiłem, ale nic to nie da..  Ale oczywiście jeżeli jednak chcesz te Dynaudio bo są ładne, rozumiem to., to je kup..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy też musza być ładne 🙂 mnie się podoba w tych Dynaudio, ze mają szerokie rozstawienie, zwłaszcza do tylu, dla mnie to ważne. Jeszcze się zastanowię.

Eksperymentowałem z podstawami do SCM11 i jest odwrotnie, im lżejsza podstawa tym bardziej dociążony dźwięk, na gumowych isoacoustic bas był piękny, tam faktycznie już kontrabas łapał głębię, ale wg mnie jednak ten bas zaburzał pasmo i ostatecznie miałem postawione Atc na „twardo”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PanAntoni napisał:

Generalnie po wielu latach dopiero teraz przekonuję się do lampy w torze (bez względu na konfigurację) zwłaszcza z głośnikami ATC,

Jakiś czas temu sugerowałem Ci abyś sprawdził  kierunek z mocnymi lampami KT150. To rozwiązanie naprawdę ma sens

1 godzinę temu, essewissa napisał:

na gumowych isoacoustic bas był piękny, tam faktycznie już kontrabas łapał głębię, ale wg mnie jednak ten bas zaburzał pasmo

Sprawdzałeś te najmniejsze?

https://www.thomann.de/pl/isoacoustics_iso_puck_mini_set.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Testowałem te https://www.thomann.de/pl/isoacoustics_iso_155.htm , ale zasada działania jest podobna, jakiegoś rodzaju miękkie, amortyzujące gumowe zawieszenie. 
Fakt jest taki, że mają bardzo duży wpływ na dźwięk, napewno większy niż kable. Powiedziałabym, że nawet większy niż źródło, na pewnym poziomie, źródła grają tak samo.

Ja mam bardzo przezroczysty system, słychać wszelkie zmiany na ATC. To są zalety tych „sterylnych” systemów, jak ktoś ma namieszane w torze to może nie słyszeć zmian. 
 

Jak się ogarnę z konfiguracją SCM7 to na pewno wypróbuje jeszcze te podkładki isoacoustic, tylko te droższe, i koniecznie z opcją zwrotu 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2022 o 19:32, essewissa napisał:

Fajne te Buchards, napewno stabilne bo szeroki rozstaw, dla mnie za szeroki, no i taki trochę retro wygląd.

Ja chyba pójdę w Dynaudio Stand 10

D8079AAB-3B69-402E-AAE1-4913D332E583.jpeg

Ja mam stand 20 zasypane 12kg śrutu na stand i jest super. Bardzo stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PanAntoni napisał:

Generalnie po wielu latach dopiero teraz przekonuję się do lampy w torze (bez względu na konfigurację)

Jako lamp zwolennik i przeciwnik jednocześnie podpowiem, że to nie tak hop. Gdyby tak było, wszystkie słuchaliby na lampach, a tak nie jest, co więcej, wielu wraca do tranzystora, uprzednio go przepraszając. Początki z lampą mogą być obiecujące z pierwiastkiem WOW, lecz z czasem sam przekonasz się to wszystko nie jest takie piękne jak początkowo się wydaje, bo lampa, to jedno, trafo, to drugie, topologia, trzecie, poziom szumów, dostępność, to czwarte i piąte, a sterujące, to siódme... a to nie wszystko, bo w efekcie mamy zwiększoną ilość zmiennych, a sama sterująca może okazać się istotniejsza sonicznie od lampy mocy. A gdy przyjdzie, a kiedyś przyjdzie, kombinować z rodzajem traf, to dopiero się zacznie!

Nie, abym chciał Ci psuć zabawę, przeciwnie, bawimy się 😉 Z czasem sam przekonasz się, że amp lampwych/ Pre jak mrówków, ale tych naprawdę dobrych, to na palcach jednej dłoni. 

Tymczasem życzę dobrej zabawy!

13 godzin temu, piotrek7 napisał:

KT150

tak po prawdzie, to w świecie prawdziwych lamparzy KT, to produkt wyklęty, lampopodobny 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.