Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Sprawę akustyki z grubsza wyłożył Twonk. Dodam tylko, że dzięki koledze Milimetrowi robione były czysto informacyjnie pomiary. Ale nie jakieś rodem z NASA, tylko zapuszczony i zebrany ma prosty mikrofon sygnał. I gdy okazało się, że przy w miarę przyzwoitym przebiegu - oczywiście małe górki i dołki są - jedynym problemem jest podbicie basu na poziomie 69 Hz, sprawa była jasna. Z racji, że sam słucham dość cicho, ów pik w ogóle mi nie przeszkadza. Owszem, gdy przyjdzie większa grupa ludzi i szum tła zmusza mnie podkręcić gałkę głośności, czasem go słychać, ale pokój jest dla mnie, czy gości? ;-) Co więcej, w moim pomieszczeniu były korektory Linn-a i Accupchase i obie marki potwierdzały przyzwoitość akustyki, dlatego temat uważam za zamknięty. Jako ciekawostkę dodam że każde DSP i klasa D jakie miały na pokładzie, zawsze objawiały się ewidentnym pogorszeniem dźwięku. Jednak chyba najważniejszym jest fakt, że nie oddam widoku ogrodu za oknem za 10 procent poprawy dźwięku, dlatego powiesiłem tek wystarczająco dobrze łamiące szkodliwe pogłosy proporce. Ja wiem, że wszelcy wyznawcy akustyki ponad wszystko się uśmiechną, ale zestaw Reimyo kupiłem właśnie za przyzwoitą fonię nawet w ciężkich warunkach hotelowych - tam pierwszy raz go usłyszałem - i gdy wstawiłem całość do zdecydowanie lepszego pomieszczenia, sprawą zamknęła się na kilka lat. Dopiero wymuszona zejściem z górnego pokoju do salonu o kubaturze 100 metrów sześciennych zmiana kolumn z Brav'o Consequence na ISIS-y zachwiała moim stanem emocjonalnym w dziedzinie spektaklu, jaki miałem we wcześniejszej lokalizacji. I tutaj dochodzimy do tweetera.

 

To nie jest doświetlenie góry, gdyż znany wszystkim duet kolumnowy robiąc mi przysługę wpuściło tweeter w idealnym odbiciu opadania charakterystyki tubki, - nie cięcie grubą pionową, powtarzającą pewne częstotliwości kreską, tylko zbocze do zbocza, a to daje idealną ciągłość pasma do 20 kHz. I dopiero ten myk pozwolił mi uspokoić skołatane nerwy audiofila, gdyż przekaz ma swoją, niezbędną w słuchanej przeze mnie muzyce eteryczność. To nie ma być ilość, to ma być pewna wyczynowość w oddaniu najcichszego muśnięcia blachy, ale również dawać uczucie obecności w kościele z jego fantastycznie współgrającym z muzyką echem, jednak bez wprowadzania dodatkowego szkodliwego w konsekwencji odbioru dopalania analityczności. Wpadnij, to pokażę Tobie w czym rzecz, gdyż opowiadanie oprócz mądrzenia się nic nie wnosi.

Ps. Na koniec akapitu o wysokotonówce mam prośbę, nie nękajcie wspomnianego tandemu anonsami o pomoc, gdyż mają milion swoich problemów życiowych, a ten projekt był pewnego rodzaju próbą pokazania dobremu znajomemu swoich umiejętności. ;-)

 

Jeśli chodzi zaś o identyczne warunki dla każdego testowanego urządzenia, to wszystkie mają identyczną, dla wielu nie do zaakceptowania, jednak dla mnie w pełni sprawdzającą się akustykę, a w celach resetu zawsze po wypięciu jednego wracam na kilka pyt do swojej układanki.

 

Tak z grubsza wygląda wyjaśnienie zadanego tematu. Jakby co, pytaj, oczywiście proszę weź pod uwagę, że mój Japończyk nie jest ósmym cudem świata, a i ja mam niewielkie osłuchanie w temacie. Ot, piszę, co mi ślina na język przyniesie w odniesieniu do zbieraniny jaką posiadam, a że są ludzie, którzy chcą to czytać, to bardzo się cieszę.

J.

Tiaaaa....niewielkie osłuchanie w temacie;))) dobre...

Dzięki za informację , jak będę w Warszawie chętnie skorzystam z zaproszenia:)))

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten off-top na temat mojego systemu mam do wszystkich prośbę.

Mimo mającego w niedalekiej przeszłości mojego małego zwarcia z Szymonem, w przypadku osobistych doświadczeń z omawianą tutaj elektroniką poprosiłem go zabieranie głosu. Ma sporo doświadczenia i szkoda je marnować. Miałem tylko jedną, no może dwie prośby. Jedna proponowała omijanie szerokim łukiem firmy. której nazwy idąc cytatem z Harrego Pottera: "nie można nawet wymawiać", a druga o wstrzemięźliwość w przypadku bardzo złych wspomnień. ;-)

Możecie powstrzymać się od komentarzy i poczekać na rozwój wypadków? Bo przestanę przynosić sprzęt do KAIM-u. ;-) Taki żarcik.

Pozdr. J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie.....nie możemy się powstrzymać....masz klasę gościu !!!!!!!!! :-) ;-)

 

 

 

....tak czytam ten wpis i coś to kulawo wygląda....w każdym bądz razie

Umka, nic złego nie miałem na myśli a że wyszło jakoś nie bardzo....byłem zmęczony ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....tak czytam ten wpis i coś to kulawo wygląda....w każdym bądz razie

Umka, nic złego nie miałem na myśli a że wyszło jakoś nie bardzo....byłem zmęczony ;-)

Pozdrawiam

 

Spoko. Każdemu może zdarzyć się w końcowym efekcie niezręcznie wypadający impuls. ;-)

Ale dzięki za ogólną ciszę w temacie.

 

 

Jednak dla przełamania nadmiernej powagi w wątku mam drobne pytanko: Jak ku...wa mam posłuchać tych trzech zasilających mieczy świetlnych. ;-)

post-12283-0-59395600-1475064097_thumb.jpg

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Spoko. Każdemu może zdarzyć się w końcowym efekcie niezręcznie wypadający impuls. ;-)

Ale dzięki za ogólną ciszę w temacie.

 

 

Jednak dla przełamania nadmiernej powagi w wątku mam drobne pytanko: Jak ku...wa mam posłuchać tych trzech zasilających mieczy świetlnych. ;-)

Umka...w nogi...!!!! Jeszcze Ciebie to pożre i co będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niektórzy nie uwierzą, ale ich rodowód pochodzi z rynku pro. Tyle tylko mogę powiedzieć. A tak w ogóle całe przedsięwzięcie jest przysługą konfrontacji w innym niż konstruktora systemie.

A co do słuchania, na razie Diogenes ma rację, myślę, jak je podłączyć. To naprawdę jest wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niektórzy nie uwierzą, ale ich rodowód pochodzi z rynku pro. Tyle tylko mogę powiedzieć. A tak w ogóle całe przedsięwzięcie jest przysługą konfrontacji w innym niż konstruktora systemie.

A co do słuchania, na razie Diogenes ma rację, myślę, jak je podłączyć. To naprawdę jest wyzwanie.

W razie czego mam betoniarkę na 220V :) Przynajmniej gniazda nie wyrwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Prawdopodobnie niektórzy nie uwierzą, ale ich rodowód pochodzi z rynku pro. Tyle tylko mogę powiedzieć. A tak w ogóle całe przedsięwzięcie jest przysługą konfrontacji w innym niż konstruktora systemie.

A co do słuchania, na razie Diogenes ma rację, myślę, jak je podłączyć. To naprawdę jest wyzwanie.

Patrząc na ich rozmiar pewnie grają w tym systemie;))

post-59766-0-46714800-1475072006_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dla przełamania nadmiernej powagi w wątku mam drobne pytanko: Jak ku...wa mam posłuchać tych trzech zasilających mieczy świetlnych. ;-)

 

Czego grymasisz, posyłasz do mnie z rysunkiem i wymiarami rozmieszczenia sprzętu, ja Ci wyginam na giętarce do profili odpowiednio kable i możesz podłączać. Dla Ciebie usługa gratis ;)

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.