Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawski Klub Audiofila i Melomana


twonk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Dziekuje wszystkim za spotkanie, poczęstunek no i oczywiscie bardzo milą atmosferę.

 

Recenzentem nie jestem, ale napiszę jak odebrałem dźwięk który dane bylo mi usłyszeć.

 

Podobała mi się skala dźwięku i wypełnienie pokoju, w większości konfiguracji podobała mi sie punktowosc i ogólna prezencja basu (chociaz w sweet spocie bylo go za duzo, wystarczyło przesunąć sie 1m i bylo OK), fajna tez byla góra (ale nie w każdej konfiguracji kablowej).

 

Pozdrawiam R.

 

P.S.

Ten model kolumny Twonka, to IMO jeden z ładniejszych kolumn DIY jakie dane mi bylo widzieć.

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Za dużo dźwięku w sweetspocie? To raczej nie jest możliwe.

Po prostu akurat w tym miejscu i na tej wysokości bylo podbicie na bassie.

Fotel byl bardzo niski, wystarczyło sie podnieść lub przesunąć kawałek i bylo OK.

Kazdy inny aspekt dzwieku w sweet spocie byl najlepszy, tyle ze pechowo akurat to bylo miejsce gdzie bas sie wzbudzał. Gdyby nie ilość osób i krzesełek dla innych słuchaczy, przesuwając fotel śmiało można byloby znaleźć optymalne miejsce IMO. Tyle ze niektórzy wyzej cenią osobiste spotkania i ważniejsze jest ugościć słuchaczy i wygodnie ich posadzić, nawet kosztem sweet spota.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze najlepszym co wczoraj spotkalo kolumny Piotrka, to kable glosnikowe tak kochanej przez Jarka firmy tellurium(model podstawowy), oraz kabelki, tez glosnikowe, kolegi neomamuta, dodawaly koloru i wypelnienia, plus powietrze. Co do devila, to troche mnie zawiodl. Kabel klubowy byl jakby gladszy, barwniejszy, i lepiej wypelniajacy. Moze taki dzien. Tydzien temu to devil mial wyzej wymienione cechy.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawitało dużo gości, więc znowu spotkanie było bardziej towarzyskie niż "odsłuchowe". Z nowości jedynie kable głośnikowe Tellurium (jakiś podstawowy model). Sieciówka Audio Phase "Devil", której "tonizującym" działaniem zachwyciliśmy się tydzień temu, tym razem zebrała kilka bardziej krytycznych opinii. Pojawiły się mianowicie głosy, że po jej podłączeniu z dźwięku znika nieco tzw. mikrodetali. Na jej obronę mogę powiedzieć, że trudno się wsłuchiwać w mikrodetale, kiedy obok przekrzykuje się 11 chłopa. ;-) Mnie przez ostatnich parę dni całkiem się podobała (może dlatego że berylowe kopułki pokazują rozmaitego "drobiazgu" jak dla mnie aż za dużo). Jeśli już miałbym coś koniecznie krytykować, to powiedziałbym, że może odbierała muzyce trochę "pulsu". Ale wczoraj generalnie dźwiękowej nirwany w ogóle nie było. ;-)

post-827-0-79544900-1506157183_thumb.jpg

post-827-0-48914700-1506157184_thumb.jpg

post-827-0-93987900-1506157184_thumb.jpg

post-827-0-48674600-1506157185_thumb.jpg

post-827-0-96531400-1506157185_thumb.jpg

post-827-0-47737900-1506157186_thumb.jpg

post-827-0-99096900-1506157186_thumb.jpg

post-827-0-42634500-1506157187_thumb.jpg

post-827-0-96352600-1506157187_thumb.jpg

post-827-0-50171800-1506157188_thumb.jpg

Edytowane przez twonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wczoraj nie było bum1234 wyłeczył by się z jednakowo grających kabli.:)

 

Po pierwsze - nie usłyszałby różnic,

a po drugie - sceptycy zaocznie wydają werdykt, że jeśli słychać różnice między kablami to znaczy, że sprzęt ma wady konstrukcyjne. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to było, jak z umką zasłoniliśmy dońmi wysokotonówki w kolumnach :)

Chyba zaczynam się przekonywać, do tego, ze te głosniczki zawsze będą tak grały, jakby były niewygrzane...

Mogę tylko odpowiedzieć cytatem z Andrzeja Kisiela (zwolennika jedwabiu na wysokich tonach): "...referencyjne sztywne kopułki, chociaż grają efektownie i precyzyjnie, w końcu zmęczą cię swoją zakodowaną ostrością."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko odpowiedzieć cytatem z Andrzeja Kisiela (zwolennika jedwabiu na wysokich tonach): "...referencyjne sztywne kopułki, chociaż grają efektownie i precyzyjnie, w końcu zmęczą cię swoją zakodowaną ostrością."

Ja bym może nie nazwał tego ostrością a raczej nachalną ilością pospolitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spotkanie. To prawda, że bez Jarka ostatnio było kiepsko - ten klub bez niego po prostu jakoś nie funkcjonuje :)

 

Co do sonicznej strony spotkania - na koniec było dla mnie osobiście najlepiej. To był mój dźwięk, choć bas rozlazły, niekiedy taki pudełkowaty. Niestety obecne kolumny najlepiej czują klasykę, jazz, dawną - Twonk w końcu zrobił któreś dla siebie :)

 

Bo z konfiguracjami to tak już jest - przypadkiem to można kefir kupić :)

 

3e7f24ce582c3d3e6490f77983a43e7b.jpg

ae3016c46ceb8a53825f30867c1c80c6.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>neomammut

Jeżeli wciąż słuchasz na tych samych kolumnach co kiedyś, to mam wrażenie, że w porównaniu z nimi bas z każdych innych będzie "rozlazły" i "pudełkowaty". ;-) Lubię szybki i krótki bas. Nawet krótszy i szybszy niż "w naturze". Ale lubię też, żeby w ogóle był, no i na dodatek, żeby schodził nisko. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, miałem kolumny na topowych jedwabnych kopułkach Seasa (Crescendo), Morela (Supreme ST-728) i ScanSpeaka (Illuminator D3004, R3004) - i wiele razy zdarzyło mi się westchnąć: "Jak pięknie...". :-) Słuchając berylowego revelatora mogę co najwyżej westchnąć: "Jaka precyzja" albo "O, k..., ile informacji!". ;-)

Ale nie można się tak od razu poddawać. Jeszcze pokombinujemy. A jak zdecyduję, że się z berylem nie polubię, to zawsze zostaje w odwodzie Ellipticor. Tyle że koszt spory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Chyba pomyliłeś wątki. Jest aktywny, tylko na swój specyficzny sposób.

Nie rozumiem, próba wejścia w Jego profil kończy się u mnie wyskoczeniem informacji ze taki użytkownik nie istnieje, dokladnie tak samo jak w przypadku osób usuniętych z forum. Pisal tu jeszcze rano, wiec chyba nie pomyliłem wątków..?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe kopułki to najdłuższa droga do ....... kopułek jedwabnych

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>neomammut

Jeżeli wciąż słuchasz na tych samych kolumnach co kiedyś, to mam wrażenie, że w porównaniu z nimi bas z każdych innych będzie "rozlazły" i "pudełkowaty". ;-) Lubię szybki i krótki bas. Nawet krótszy i szybszy niż "w naturze". Ale lubię też, żeby w ogóle był, no i na dodatek, żeby schodził nisko. ;-)

Tak, tak, niestety, ciężko się nie zgodzić, choć przy Tellurium był właśnie jak z kolumny zamkniętej :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym może nie nazwał tego ostrością a raczej nachalną ilością pospolitości.

 

Moim zdaniem, sporo szkody może robić posrebrzana miedź wewnątrz kolumny. Pamiętam, jak tymczasowo Piotrek dał mi do super-tweetera jakiś pierwszy z rzędu kabel. Niestety wydawane przez niego dźwięki naładowane były piachem i ziarnistością. Dopiero po zmianie na miedzianego sygnałowego Furutecha głośnik zaczął śpiewać. A przecież przez wielu z tu obecnych posrebrzana miedź to samo zło, gdyż często powoduje nadpobudliwość brzmienia systemu. ;-) Zatem najpierw spróbowałbym zmienić okablowanie wewnętrzne.

 

A co do kabla sieciowego kolegi z forum, temat trochę rozbił się o nasze chwilowe problemy z ustaleniem wzorca. ;-)

 

Dziekuje wszystkim za spotkanie, poczęstunek no i oczywiscie bardzo milą atmosferę.

 

Recenzentem nie jestem, ale napiszę jak odebrałem dźwięk który dane bylo mi usłyszeć.

 

Podobała mi się skala dźwięku i wypełnienie pokoju, w większości konfiguracji podobała mi sie punktowosc i ogólna prezencja basu (chociaz w sweet spocie bylo go za duzo, wystarczyło przesunąć sie 1m i bylo OK), fajna tez byla góra (ale nie w każdej konfiguracji kablowej).

 

Pozdrawiam R.

 

P.S.

Ten model kolumny Twonka, to IMO jeden z ładniejszych kolumn DIY jakie dane mi bylo widzieć.

 

Mam cichą nadzieję, że nie przeraziłeś się tego rozgardziasza w klubie, ale zapewniam, tak jest w większości przypadków. Może nieco ciszej, ze względu na mniejszą frekwencję, ale walka jest zawsze. I jak tu cokolwiek w miarę obiektywnie oceniać. ;-)

Pozdr.

Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem, próba wejścia w Jego profil kończy się u mnie wyskoczeniem informacji ze taki użytkownik nie istnieje, dokladnie tak samo jak w przypadku osób usuniętych z forum. Pisal tu jeszcze rano, wiec chyba nie pomyliłem wątków..?

 

To efekt błędu silnika forum. Nieusuwalnego, jak misię zdaje. I to od bardzo dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam cichą nadzieję, że nie przeraziłeś się tego rozgardziasza w klubie, ale zapewniam, tak jest w większości przypadków. Może nieco ciszej, ze względu na mniejszą frekwencję, ale walka jest zawsze. I jak tu cokolwiek w miarę obiektywnie oceniać. ;-)

Pozdr.

 

Wręcz przeciwnie, bardzo mi sie podobało - dla mnie ważniejsze jest fakt sam spotkania w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach niż możliwość ocenienia poszczególnych elementów systemu - co nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze jeszcze kiedyś uda mi sie zawitać do Was.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za spóźniony wpis. Dziękuję wszystkim a w szczególności Piotrowi za możliwość uczestniczenia w odsłuchu nowych kolumn w różnych konfiguracjach.

Kolumny niestety sprawiają wrażenie wymagających prądowo więc wskazany jest raczej mocniejszy wzmacniacz ( z testowanych konfiguracji Ugoda wypadła najkorzystniej ) a dodatkowo reprezentujący cieplejszą stronę mocy.

Oczywiście kabelkami można trochę można trochę pokorygować jednak pewnych ogólnych cech dźwięku niestety zmienić się nie da.

Mi na chwilę obecną brakuje nieco mięsistości i plastyczności na średnicy. Mam nadzieję, że pewne mankamenty związane z pracą wysokotonówki uda się wyeliminować dobierając odpowiednie komponenty zwrotnicy. Generalnie gratuluję Piotrowi ambitnego projektu.

Edytowane przez wakutoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tam, gdzie robią to dobrze!

No normalnie zwracam honor :), popełniłem gafę, przyznaję, mój błąd, sorki.

Trochę się zdziwiłem ale co fakt to fakt, tam musi być jakiś błąd :)

Naprawdę była to niespodzianka i nauczka jednocześnie :)

Się tak wyrwałem :), nie wiem jak Wam ale mi strasznie źle się czyta błędy ortograficzne a niektórzy potrafią przysolić, aż się oczy wykrzywiają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.