Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Są nowe urządzenia a nie ma fot?

Gdzie foty?

Gdzie opisy??

Panowie tak nie wolno!

Marku, na chwilę obecną jest tylko jeden prototyp - mój, ale za chwilę rozpoczynamy produkcję. 

A co do zdjęcia - już się poprawiam 😉 

Fota dzielonka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba będzie przyjechać do Ciebie, posłuchać. Może się skuszę?

Korci mnie na jakieś zmiany a jak wiadomo tylko LAR wchodzi w grę!

 

 

Może jeszcze kilka informacji dodatkowych napiszesz Kuba?

Moc, wyjścia (xlr czy liniowe), brzmienie... Już bym chciał to zobaczyć, posłuchać.

Bardzo bym chciał!

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marekw 76 napisał:

To trzeba będzie przyjechać do Ciebie, posłuchać. Może się skuszę?

Korci mnie na jakieś zmiany a jak wiadomo tylko LAR wchodzi w grę!

 

 

Może jeszcze kilka informacji dodatkowych napiszesz Kuba?

Moc, wyjścia (xlr czy liniowe), brzmienie... Już bym chciał to zobaczyć, posłuchać.

Bardzo bym chciał!

Pozdrowionka

Marku zapraszam serdecznie, z pewnych względów im szybciej tym lepiej, ale to się zdzwonimy i wszystko wyjaśnię. 

Całość najlepiej działa po XLR, zarówno PRE jak i końcówka mocy to urządzenia zbalansowane. 

Dane techniczne opisze niebawem, brzmienie - tutaj wolę zostawić to Forumowiczom 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

 

Całość najlepiej działa po XLR, zarówno PRE jak i końcówka mocy to urządzenia zbalansowane. 

Dane techniczne opisze niebawem, brzmienie - tutaj wolę zostawić to Forumowiczom 🙂 

Ok. opiszę 🙂

Ale  ja już napisałem Hi-end. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem słuchałem opowiem .

Jeśli Hi End  to znaczy  gra tak jak każdy chce żeby u niego tak było.  

Ten  system tak brzmi .  Każdy gatunek muzyki .

Ģra niesamowicie. 

Zacznę od dołu 😉 .bas jest wszech obecny ( tam gdzie jest w nagraniu ) jak by tego nie opisać ? Kontrola , dyscyplina ale i zejście w czeluści PIEKIEŁ  (to ma być w utworze )  bas ma barwę podział tzn. na  TEN niski, średni i ten przechodzący w średnicę. To SłYCHAć!

Wokale czy damskie czy męskie , referencja tu nie ma ale !!! To bajka takie głosy można usłyszeć tylko na żywo albo w tym systemie LARa . Na górze jest wszysko! Bardzo duża rozdzielczość. 

"0" ostrości, sybilantow są szczegóły, detale ,i przyjemność słuchania  bez zmęczenia  .

Moc dynamika ,muzykalność piękna barwa  aksamitne dzwieki takie analogowe . świetna scena taka prawdziwa ! 

Na lini kolumn i w głąb. Prawda i rzeczywistość. 

Nie lubię  pisać, wolę słuchać   muzyki .

Ten system ma mały minus 😭 

To $ 

Ale WARTO

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

szukam wzmacniacza do Klipsch Haresy III. "Przerobiłem" już kilka wzmacniaczy lampowych, ale tanich "chińczyków" na lampach 300b oraz EL34 i  nie byłem w pełni zadowolony. Po tych doświadczeniach bliżej mi do EL34. W tej chwili gram z Naim Supernait2, który jest pozostałością po innym systemie muzycznym(szukam do niego kolumn) i też nie jest to co by mnie w pełni zadowoliło.

Jak myślicie czy coś z LAR sprawdzi się z Klipsch Heresy? Są to kolumny wysokoskuteczne: 99db. Muzyka różna: metal, rock, POP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KotD napisał:

cześć,

szukam wzmacniacza do Klipsch Haresy III. "Przerobiłem" już kilka wzmacniaczy lampowych, ale tanich "chińczyków" na lampach 300b oraz EL34 i  nie byłem w pełni zadowolony. Po tych doświadczeniach bliżej mi do EL34. W tej chwili gram z Naim Supernait2, który jest pozostałością po innym systemie muzycznym(szukam do niego kolumn) i też nie jest to co by mnie w pełni zadowoliło.

Jak myślicie czy coś z LAR sprawdzi się z Klipsch Heresy? Są to kolumny wysokoskuteczne: 99db. Muzyka różna: metal, rock, POP.

Kolumny wydają się być wręcz predysponowane do 50-50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam 

LAR 50/50  świetna lampa ! Nie wielu słyszało o tym wzmacniacz A  samego urządzenia to... Ja mam tą przyjemność  słuchać 50/50 u siebie we własnym systemie.  Narazie drugi dzień ale już coś  mogę powiedzieć. Rewelacja! BAJKA ? Muzyka jak na żywo,  wokale tak naturalne  prawdziwe, wierne coś pięknego. Wysokie tony rozdzielcze ,szczegółowe ( zero ostrości ) takie złote . Tyle smaczków detali podane jak na dłoni.  Bas z lampy wielu mówi buła , przewalony NIC z tych rzeczy ! Jest kontrola szybkość, tam gdzie jest w nagraniu jest niski tłusty A tam gdzie ma być  szybki krótki rzadko spotykane zjawisko . Scena szeroka i głęboka wieloplanowa .Doskonała lokalizacja instrumentów . Barwa nasycenie, plastyka .

To tylko tak po krótce pierwsze wrażenia. 

I jeszcze jedno! Dla  wielu będzie to zaskoczenie.  Ten wzmacniacz jest tak świetnie zaprojektowany i wykonany że  nic nie słychać poza muzyką.  Samo urządzenie nie wydaje dźwięków tak dyskryminujacych  wzmacniacze lampowe jak burmy ,przydzwiek ,brzeczenie  z głośników przy braku muzyki . Tu nic ZERO jest cisza . Sam wzmacniacz pracuje cichutko.   W mojej ocenie wzmacniacz wybitny  polski i w świetnej cenie. 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogus18 napisał:

Witam 

LAR 50/50  świetna lampa ! Nie wielu słyszało o tym wzmacniacz A  samego urządzenia to... Ja mam tą przyjemność  słuchać 50/50 u siebie we własnym systemie.  Narazie drugi dzień ale już coś  mogę powiedzieć. Rewelacja! BAJKA ? Muzyka jak na żywo,  wokale tak naturalne  prawdziwe, wierne coś pięknego. Wysokie tony rozdzielcze ,szczegółowe ( zero ostrości ) takie złote . Tyle smaczków detali podane jak na dłoni.  Bas z lampy wielu mówi buła , przewalony NIC z tych rzeczy ! Jest kontrola szybkość, tam gdzie jest w nagraniu jest niski tłusty A tam gdzie ma być  szybki krótki rzadko spotykane zjawisko . Scena szeroka i głęboka wieloplanowa .Doskonała lokalizacja instrumentów . Barwa nasycenie, plastyka .

To tylko tak po krótce pierwsze wrażenia. 

I jeszcze jedno! Dla  wielu będzie to zaskoczenie.  Ten wzmacniacz jest tak świetnie zaprojektowany i wykonany że  nic nie słychać poza muzyką.  Samo urządzenie nie wydaje dźwięków tak dyskryminujacych  wzmacniacze lampowe jak burmy ,przydzwiek ,brzeczenie  z głośników przy braku muzyki . Tu nic ZERO jest cisza . Sam wzmacniacz pracuje cichutko.   W mojej ocenie wzmacniacz wybitny  polski i w świetnej cenie. 

Gratuluję wysokiej klasy pozostałej części toru, takie rzeczy w audio, jak wyżej opisane nie zdarzają się zbyt często, tutaj potrzeba nie tylko dużego doświadczenia, ale i trochę szczęścia, aby wszystko się ładnie zazębiło. Wbrew pozorom, to nie jest łatwe zadanie. Cieszę się niezmiernie, że 50-tka zrobiła dobre pierwsze wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Gratuluję wysokiej klasy pozostałej części toru, takie rzeczy w audio, jak wyżej opisane nie zdarzają się zbyt często, tutaj potrzeba nie tylko dużego doświadczenia, ale i trochę szczęścia, aby wszystko się ładnie zazębiło. Wbrew pozorom, to nie jest łatwe zadanie. Cieszę się niezmiernie, że 50-tka zrobiła dobre pierwsze wrażenie. 

Miło się czyta takie słowa . Tylko " trochę szczęścia"  nie do końca ma tu znaczenie .  Szukam testuje już od ponad dwóch lat wzmacniacze . I niestety  do " woow" zawsze było  daleko . 

Covid i  jakieś  dziwnie tłumaczenia  sprzedawców i producentów co do odsłuchów????  Albo krótko : chcesz kupić w ciemno da się 👍 chcesz posłuchać  jest problem 😭 .

Ja powiem t a k  konsekwencja i cierpliwość to połowa sukcesu. 

Nad  LARem też się zastanawiałem. I wreszcie się udało. 

😉 pewnie to " trochę szczęścia "  w życiu jest potrzebne .

Słuchałem różnych wzmacniaczy LARa i wiele innych firm ale 50/50  zrobil na mnie największe  wrażenie. 

On gra Tak prawdziwie naturalnie różne  gatunki muzyki można słuchać z wielką przyjemnością. to coś niesamowitego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bogus18 napisał:

Miło się czyta takie słowa . Tylko " trochę szczęścia"  nie do końca ma tu znaczenie .  Szukam testuje już od ponad dwóch lat wzmacniacze . I niestety  do " woow" zawsze było  daleko . 

Pozwolę sobie uściślić znaczenie użytego zwrotu "trochę szczęścia" , nie miałem absolutnie nic pejoratywnego na myśli. Wiele fantastycznych lat spędziłem w tym jakże niezwykłym hobby, i ciągle mnie coś nowego zaskakuje. Mógłbym sporo napisać o systemach własnych jak i  klientów(tych jest najwięcej), czasami bardzo zaawansowanych, niestety gorzka prawda jest taka, że mimo wielu wysiłków, tylko nielicznym udało się uzyskać dźwiękową nirwanę. Większość ciągle jest w fazie poszukiwań, w sumie w tym i ja. Czasami, w najlepszych systemach z ciekawości dopytuję jak udało się uzyskać tak satysfakcjonujące brzmienie, słyszę zazwyczaj, że: "nie wiem", część osób pisze, że "miała nosa", część, "że zjadła na tym zęby", nie mi oceniać. Jednak najwięcej odpowiedzi jest na zasadzie, szczęśliwy zbieg okoliczności, albo wprost - "miałem szczęście". W końcu wszyscy testujemy, wszyscy chcemy podnosić poprzeczkę, ale nie każdemu się to udaje, bez względu na zasoby portfela (choć z nimi nieco łatwiej). Być może niesprawiedliwe, ale jakże ciekawe. Tobie się udało, dlatego gratuluję, i już bez żadnych ale życzę udanego koncertu Polsko - Ukraińskiego duetu !

 

 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, bogus18 napisał:

 

😉 pewnie to " trochę szczęścia "  w życiu jest potrzebne .

Słuchałem różnych wzmacniaczy LARa i wiele innych firm ale 50/50  zrobil na mnie największe  wrażenie. 

On gra Tak prawdziwie naturalnie różne  gatunki 

Mam nadzieję że ludzie na forum mają  poczucie humoru 😃 i tak odebrali mój wpis . Za życzenia w udanego koncertu zespołu "Dagadana " dziękuję.  

A szczęścia w życiu  i "wpogoni za króliczkiem" wszystkim członkom Klubu LAR  życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

LAR 50/ 50 Ma taką dziurkę która działa  znakomicie 😉        

Gniazdo słuchawkowe , LAR 50/50 to również wzmacniacz słuchawkowy i to świetnie grający . Posłuchalem sprawdziłem i  powiem tak LAR oprocz tego że z kolumnami to i ze sluchawkami brzmi wyśmienicie.  

 

 

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2022 o 20:49, bogus18 napisał:

 

LAR 50/ 50 Ma taką dziurkę która działa  znakomicie 😉        

Gniazdo słuchawkowe , LAR 50/50 to również wzmacniacz słuchawkowy i to świetnie grający . Posłuchalem sprawdziłem i  powiem tak LAR oprocz tego że z kolumnami to i ze sluchawkami brzmi wyśmienicie.  

 

 

 

Muszę u siebie zamontować gniazdo słuchawkowe 😉 

Z jakimi nausznikami odbyły się testy ? Jeżeli to nie tajemnica oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zycie_to_gra napisał:

Muszę u siebie zamontować gniazdo słuchawkowe 😉 

Z jakimi nausznikami odbyły się testy ? Jeżeli to nie tajemnica oczywiście. 

Sennheiser 650 i 660 Beyrdynamic 770Pro  dla odniesienia  dedykowany  wzmacniacz słuchawkowy klon Lehmanna . LAR 50/50  bardzo róznicował poszczególne modele słuchawek ,brzmienie będzie zależeć  od dopasowania słuchawek pod własne życzenia . Albo jaśniej albo ciemniej, więcej dołu lub góry wokale takie albo inne LAR 50/50 zagra tak jak mu pozwolimy ,jakie słuchawki nam się będą podobały  . 

Bardzo uniwersalny wzmacniacz,  dwa w jednym doskonale gra z kolumnami ale i ze słuchawkami . Kupujemy jedno A mamy dwa i to wysokiej klasy. 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Sennheiser 650 i 660 Beyrdynamic 770Pro  dla odniesienia  dedykowany  wzmacniacz słuchawkowy klon Lehmanna . LAR 50/50  bardzo róznicował poszczególne modele słuchawek ,brzmienie będzie zależeć  od dopasowania słuchawek pod własne życzenia . Albo jaśniej albo ciemniej, więcej dołu lub góry wokale takie albo inne LAR 50/50 zagra tak jak mu pozwolimy ,jakie słuchawki nam się będą podobały  . 

Bardzo uniwersalny wzmacniacz,  dwa w jednym doskonale gra z kolumnami ale i ze słuchawkami . Kupujemy jedno A mamy dwa i to wysokiej klasy. 

Pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze. Używam LAR IA 30 MK II i wzmacniacza słuchawkowego Burson HA-160 ze słuchawkami Audeze LCD2-Classic. Wiem że 50/50 to trochę inny wzmacniacz ale w moim przypadku Burson gra zdecydowanie lepiej. Być może to kwestia dopasowania imepdancji (co ponoć jest do zmiany u Pana Eugeniusza). Przy najbliższej okazji spróbuję to zweryfikować.

I żeby nie było wątpliwości LAR nie gra wcale źle. Po prostu inaczej i to inaczej mniej mi się podoba niż w Bursonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TomekT napisał:

Pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze. Używam LAR IA 30 MK II i wzmacniacza słuchawkowego Burson HA-160 ze słuchawkami Audeze LCD2-Classic. Wiem że 50/50 to trochę inny wzmacniacz ale w moim przypadku Burson gra zdecydowanie lepiej. Być może to kwestia dopasowania imepdancji (co ponoć jest do zmiany u Pana Eugeniusza). Przy najbliższej okazji spróbuję to zweryfikować.

I żeby nie było wątpliwości LAR nie gra wcale źle. Po prostu inaczej i to inaczej mniej mi się podoba niż w Bursonie.

Używasz  masz porownaleś i tak Ci się  podoba i ja z faktami nie dyskutuje 👍

Ja słuchałem jak napisałeś innego LARa innych słuchawek ( niestety z innego przedziału cenowego ) i zauważyłem , że LAR 50/50 jest również  bardzo dobrym  wzmacniaczem sluchawkowym. I można na tej  podstawie złożyć system słuchawkowy. Czy tak dobry jak droższe typowo do tego  dedykowane . Nie wiem ? To co  usłyszałem na moim  teście podobało mi się  . Pewnie da się  lepiej ale niestety  drożej. Ja polecam sprawdzić LARa na słuchawkach bo dla wielu będzie to zaskoczenie. Oprócz  wysokiej jakości wzmacniacza Audio mamy w gratisie  wzmacniacz słuchawkowy. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bogus18 napisał:

Używasz  masz porownaleś i tak Ci się  podoba i ja z faktami nie dyskutuje 👍

Ja słuchałem jak napisałeś innego LARa innych słuchawek ( niestety z innego przedziału cenowego ) i zauważyłem , że LAR 50/50 jest również  bardzo dobrym  wzmacniaczem sluchawkowym. I można na tej  podstawie złożyć system słuchawkowy. Czy tak dobry jak droższe typowo do tego  dedykowane . Nie wiem ? To co  usłyszałem na moim  teście podobało mi się  . Pewnie da się  lepiej ale niestety  drożej. Ja polecam sprawdzić LARa na słuchawkach bo dla wielu będzie to zaskoczenie. Oprócz  wysokiej jakości wzmacniacza Audio mamy w gratisie  wzmacniacz słuchawkowy. 

Pozdrawiam 

 

Zgadzam się z Tobą we wszystkim. Chodziło mi bardziej o to żeby nie wprowadzać mylnego wrażenia że LAR ze słuchawkami to koniec poszukiwań. Same słuchawki już są ograniczeniem. Po prostu zawsze można lepiej / inaczej / drożej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAR 50/50  jeszcze u mnie gości i w związku z tym miałem  gości 😉

Koledzy chcieli posłuchać podobało się i  zrobiliśmy eksperyment . Czy i jak wzmacniacz zareaguje na *kable *!  Ok. wrazliwy temat 🤔 Jadnak dla tych co słyszą roznice 👍 slowo powiem . Kable zailajace ( sieciowe) są  słyszalne w torze i to bardzo wyraźnie.  To nie tylko ja i ale koledzy powiedzieli.   Tu odpowiem z góry na ewentualne pytania .Co to za kable ? Audio Phase Hapur i 😊 zwykły załączony przez Pana Eugeniusza oraz typu Helixa z różnymi rodzajami wtyków tj. Oyaide i Viborg  .Miedź  rod ,złoto kilka różnych.

Dodatkowe wieści  ! nie tylko lampami można coś  zmienić 🙂 kable w przypadku LARa 50/50 mają znaczenie .

Miłego weekendu z audio💤🎼 🎶  ponoć pogoda sprzyjać będzie  Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników wzmacniaczy LAR 🙂 . Chce publicznie podziękować Jakubowi @życie- to-gra  za udostępnienie LARa 50-50 . Świetny kontakt ,warunki wypożyczenia i co dla mnie najważniejsze możliwości posłuchania  u siebie tak świetnego wzmacniacza. 

Dziękuję 

Ps. Wszystkim polecam firmę przedstawiciela i słuchać  zanim podejmiemy decyzję 👍 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.