Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono. 

Czy będziecie tak dobrzy i rozwiejecie moje dylematy?

1) IA200H vs IA200HB? Na ile są to różne wzmacniacze?

2) Jak to się może "skleić" z Dynaudio X34?

3) Czy jest szansa posłuchać/obejrzeć gdzieś taki wzmacniacz w Warszawie? Bo na rodzinne miasto, stolicę Podlasia, nie mam co liczyć.

Pozdrawiam, Tomek

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek11 napisał:

Witam Szanowne Grono. 

Czy będziecie tak dobrzy i rozwiejecie moje dylematy?

1) IA200H vs IA200HB? Na ile są to różne wzmacniacze?

2) Jak to się może "skleić" z Dynaudio X34?

3) Czy jest szansa posłuchać/obejrzeć gdzieś taki wzmacniacz w Warszawie? Bo na rodzinne miasto, stolicę Podlasia, nie mam co liczyć.

Pozdrawiam, Tomek

@zycie_to_gra to tu uzyskasz wszysko na temat 🙂 i wypożyczysz do domu . Te kolumny spokojnie wysterują wzmacniacze LAR 200 .Ale czy zagrają tak jak sobie wymarzyłeś ? Jest wiele zmiennych ,akusyka ,reszta sustemu i najważniejszej,!! Co lubisz ? 

Proponuję posłuchać  u siebie i wszysko jasne .

Pozd5awiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Co lubię? Jazz, soul, r&b, lżejsze klimaty z rozrywką włącznie, muzykalność okraszona fajnym drivem bez kluchy i "pluszowego kocyka" w dźwięku plus jak najlepsze wokale, to jest to, co lubię najbardziej.

 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tomek11 napisał:

Witam Szanowne Grono. 

Czy będziecie tak dobrzy i rozwiejecie moje dylematy?

1) IA200H vs IA200HB? Na ile są to różne wzmacniacze?

2) Jak to się może "skleić" z Dynaudio X34?

3) Czy jest szansa posłuchać/obejrzeć gdzieś taki wzmacniacz w Warszawie? Bo na rodzinne miasto, stolicę Podlasia, nie mam co liczyć.

Pozdrawiam, Tomek

Witam Szanownego Kolegę,

200H od 200HB różnią się tranzystorami, w tym drugim są bipolarne zamiast MOSFET. Mają większą wydajność prądową.

Generalnie Hybrydy LAR dość dobrze zgrywają się z Dynaudio, właściciel Eugeniusz Czyżewski sam słucha na modelu Contour 3.4 z tego co pamiętam. Nie słyszałem, żeby narzekał, ale kolega Bogus18 ma tutaj racje, jest tyle zmiennych, że nie sposób wskazać czy będzie to idealne połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Powoli dorastam do decyzji sprzedaży/zamiany swojej lampy IA30-mkII (drabinka Khozmo, pre na dwie lampy). Posiadam monitory Callisto III które mi pasują, jeśli chodzi o sposób grania a rozmiary samych skrzynek są idealne do mojego pokoju. Planuję przesiadkę na hybrydę LAR.

Jeśli ktoś ma w planach sprzedaż lub zamianę na lampę to proszę o kontakt na PM.

Inną ewentualnością jest zmiana  RLS na Spendor Classic 4/5, ewentualnie Spendor S1. Jeśli macie jakieś doświadczenie z graniem tych skrzynek z lampą LAR to piszcie. Spendory mają już prawie 90db skuteczności i w tym upatruję nadzieję na udaną współpracę.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz zmienić?

Czy coś przestało Ci odpowiadać?

Pytanie jakiej muzyki słuchasz?

Potrzebujesz aż tyle mocy?

Pytania właśnie takie abyś nie zrobił zmiany dla samej zmiany.

Jeśli i tak planujesz zmianę kolumn może warto ot tego zacząć?  Te wzmacniacze grają troszkę inaczej. Potem okaże się, że jednak czegoś Ci brakuje.

 

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLS Callisto mają skuteczność 81db i to jest problem dla lampy, dlatego myślałem o hybrydzie. Z kolei monitory ze skutecznością powyżej 90db mają duży woofer i w związku z tym spore rozmiary (zazwyczaj).

Mam takie warunki, że monitory nie mogą być duże i Callisto są idealne. Taki max to 30x18cm. Stoją na komodzie - standy odpadają.

Uwielbiam Callisto i uwielbiam LARa, dlatego każda moja decyzja to jakiś kompromis. Zmiana lampy na hybrydę lub zmiana monitorów.

Repertuar raczej spokojny: jazz, akustyka, spokojna gitara.

Jestem raczej za spróbowaniem innych monitorów i tu raczej Spendor z nowej serii, ewentualnie czekam na propozycje co do firmy i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej mi do zmiany monitorów niż sprzedaży lampy, to jednak zdecydowane.

Poszukam czegoś w pobliżu, ewentualnie coś wypożyczę na odsłuch. Tak byłoby najlepiej, lecz wiecznie brakuje czasu na takie zabawy 🙂

Liczyłem, że ktoś z forumowiczów ma doświadczenie ze współpracy Spendora i LARa. Ewentualnie jeszcze mogę spróbować Dynaudio X14 lub X18, skoro to synergia z LARem.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2022 o 21:46, belami napisał:

Powoli dorastam do decyzji sprzedaży/zamiany swojej lampy IA30-mkII (drabinka Khozmo, pre na dwie lampy). Posiadam monitory Callisto III które mi pasują, jeśli chodzi o sposób grania a rozmiary samych skrzynek są idealne do mojego pokoju. Planuję przesiadkę na hybrydę LAR.

Jeśli ktoś ma w planach sprzedaż lub zamianę na lampę to proszę o kontakt na PM.

Inną ewentualnością jest zmiana  RLS na Spendor Classic 4/5, ewentualnie Spendor S1. Jeśli macie jakieś doświadczenie z graniem tych skrzynek z lampą LAR to piszcie. Spendory mają już prawie 90db skuteczności i w tym upatruję nadzieję na udaną współpracę.

No proszę... u mnie gra IA120H (Khozmo, 2 lampy w pre) najczęściej z Callisto IV. Uważam że to fantastyczny zestaw polskich producentów (choć akurat teraz mam podpięte AudioAcademy Phoebe III+, ale podstawowym zestawem jest LAR + Callisto IV). Jeszcze raz niech wybrzmi - hybryda LAR + RLS Callisto IV to fantastyczne połączenie! Polecam!

Godzinę temu, belami napisał:

Bliżej mi do zmiany monitorów niż sprzedaży lampy, to jednak zdecydowane.

Poszukam czegoś w pobliżu, ewentualnie coś wypożyczę na odsłuch. Tak byłoby najlepiej, lecz wiecznie brakuje czasu na takie zabawy 🙂

Liczyłem, że ktoś z forumowiczów ma doświadczenie ze współpracy Spendora i LARa. Ewentualnie jeszcze mogę spróbować Dynaudio X14 lub X18, skoro to synergia z LARem.

Gdybym chciał jakieś zmiany, to posłuchałbym LARa z monitorami Harbeth P3ESR w najnowszej wersji XD (ale bez XD też mogłyby być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Callisto 4 mają już 85db, więc powinno być nieco lepiej.

Słuchałem Harbeth P3 (pierwsza wersja) i to było granie bezbasowe zupełnie. Średnica była super i wokale. Callisto jednak są monitorami o niespotykanym basie, jeśli chodzi o rozmiar skrzynki i ogólne pierwsze wrażenie.

Też lubię Polskich konstruktorów. Ostatnio kupiłem nawet DAC-04 SteelAudio. Świetna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 06:47, belami napisał:

Callisto 4 mają już 85db, więc powinno być nieco lepiej.

Słuchałem Harbeth P3 (pierwsza wersja) i to było granie bezbasowe zupełnie. Średnica była super i wokale. Callisto jednak są monitorami o niespotykanym basie, jeśli chodzi o rozmiar skrzynki i ogólne pierwsze wrażenie.

Też lubię Polskich konstruktorów. Ostatnio kupiłem nawet DAC-04 SteelAudio. Świetna konstrukcja.

Dlatego właśnie w moim systemie nie mam P3ESR. Mam natomiast RLS Callisto IV, które w połączeniu z LARem są naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wiosna przyszła (???) to i chęć na zmiany się pojawiła. Otóż powinienem do swojego napędu plików dołożyć jakiś DAC. Przyszedł mi do głowy SMSL SU-9. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tym DAC'iem grającym z LAR 50/50? A może coś innego? Oczywiście w rozsądnych granicach cenowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

SMSL nie znam i zostawię bez komentarza. Kolega  ma LAR 200 i po wielu poszukiwaniach (node i2, auralic, lumin D2-kupiony zresztą ode mnie znalazł cyt. "swój złoty grall"  Lampizator  Lev.4 gen5 - mówi, że teraz słyszy i czuje muzykę a nie sprzęt cyfrowy. Może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2022 o 11:49, kreciowaty napisał:

Wiosna przyszła (???) to i chęć na zmiany się pojawiła. Otóż powinienem do swojego napędu plików dołożyć jakiś DAC. Przyszedł mi do głowy SMSL SU-9. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tym DAC'iem grającym z LAR 50/50? A może coś innego? Oczywiście w rozsądnych granicach cenowych....

Niestety nie znam proponowanego DACa, ale w podobnych pieniążkach jest DAC Denafrips, który pamiętam gra całkiem nieźle z LARem. Ale to co proponuje kolega Jacmos wydaje się fajnym wyborem, z pewnością będzie bardzo muzykalnie, sam kiedyś miałem Lampizatory i całkiem nieźle wspominam tę przygodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - najważniejszy jest nas własny odbiór i to czego "szukamy" w określonym budżecie. Lampi wiadomo - nawet 10letni kosztuje ale gra muzykę- nie odtwarza. Inne DAC też mogą mieć to co ktoś potrzebuje -  o ile wie czego szuka i na ile ma doświadczenia ze sprzętem. Poznałem "magię" lamowego DAC i też teraz taki mam. Polecam, choć to niestety spory wydatek..Ayon, Lampi, Audio Note, Lectro swoje kosztuje- niestety nie przypadkiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacmos napisał:

Dokładnie - najważniejszy jest nas własny odbiór i to czego "szukamy" w określonym budżecie. Lampi wiadomo - nawet 10letni kosztuje ale gra muzykę- nie odtwarza. Inne DAC też mogą mieć to co ktoś potrzebuje -  o ile wie czego szuka i na ile ma doświadczenia ze sprzętem. Poznałem "magię" lamowego DAC i też teraz taki mam. Polecam, choć to niestety spory wydatek..Ayon, Lampi, Audio Note, Lectro swoje kosztuje- niestety nie przypadkiem 😉

Z LARem miałem okazję słuchać źródeł Ayona jak i Lector Audio bardzo fajnie to brzmi razem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kreciowaty napisał:

Chwalipięta czy dziecko szczęścia😁🤪😁???

Dziecko szczęścia, zdecydowanie 😉 

A zapomniał bym, sprawdziłem cenę proponowanego Lampiego, w tej kwocie (jeżeli wchodzi w grę) można znaleźć używanego DACa z Polskiego podwórka - RT Project, to już jest bardzo poważne granie, warto również wziąć pod uwagę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny kolega ma LAR30 i CD Lectora- jest mega zadowolony i  pięknie to razem gra z Audio Physicami Tempo 6.

"Lampowe" źródła myślę można spokojnie polecać do LAR ,,i nie tylko 😉 ps. widziałem w ciekawej cenie na giełdzie też MHDT - dość egzotyczna u nas marka Tajwanu, ale za to bardzo polecana w USA - warto poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ żona uchyliła okienko zakupowe, a wybór jest dziś niezbyt okazały, zakupiłem jednak streamera - CA CXN Series 2 (v2). I okazało się to być bardzo dla moich obu uszów wyborem trafionym. A przyznam, że trochę się obawiałem zbyt wyeksponowanego górnego pasma. Absolutnie tego nie stwierdzam  choć według niektórych opinii można się było tego spodziewać. Myślę, że mój LAR ma jednak coś wspólnego z bynajmniej nie chłodną barwą dźwięku. Gra to razem bardzo przyjemnie. Po raz kolejny potwierdziło się, że jedyną możliwością weryfikacyjną jest samodzielny odsłuch u siebie w domu.

Edytowane przez kreciowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jacmos napisał:

Witaj

łaaaał szybko poszło - minie wybór kabla USB jakieś dwa miesiące zajął  ;), no może miesiąc. jak wrażenia?

A nad czym tu deliberować? Inflacja, wojna za płotem....  No i trzeba wykorzystywać okazje gdy żona mówi "kup coś dobrego". No to kupiłem🙂 Wrażenia ? Bardzo pozytywne. Po raz kolejny w znanych od dziesięcioleci kawałkach usłyszałem całe multum detali o których nie miałem pojęcia. A że jakieś Tidale czy inne Deezer'y mnie nie interesują to nie mogę póki co narzekać też na aplikację. BTW. często na tym forum czytać można peany na temat Yamahy NP S-303. To nie jest zły sprzęt. Całkiem fajnie mi grał z LAR'em. Ale twierdzenia, że Yamaha za kilka groszy (kiedyś) gra tak jak sprzęt za kilka tysięcy to bzdury. Moje oba uszy dowodzą czegoś zupełnie innego. Co nie oznacza, że ta Yamaha to bubel. Nie, to całkiem fajne pudełko. Ale ten CA zdecydowanie gra z LAR lepiej. Po prostu chce się tego słuchać. Dźwięk nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kreciowaty napisał:

Ponieważ żona uchyliła okienko zakupowe...

Jak masz jakieś patenty na uchylenie takiego okna, to ja poproszę, przyda się na przyszłość 😉 

1 godzinę temu, kreciowaty napisał:

. Po prostu chce się tego słuchać. Dźwięk nie męczy.

I o to chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zycie_to_gra napisał:

Jak masz jakieś patenty na uchylenie takiego okna, to ja poproszę, przyda się na przyszłość 😉 

To bardzo proste🙂 Zapraszasz Pana Eugeniusza z jakimś LAR'em. Odpalasz sprzęt niby tylko dla pokazu tego jak gra. Wówczas żona słucha ale Ty siedzisz cicho. Jak posłucha to masz już LAR,a. Tak było u mnie. Wadą tego rozwiązania jest nagła chęć kobiety do współuczestniczenia w tym hobby. Następnie gdy kobieta już się przyzwyczai do tego, że ma fajnie grającą muzykę obmyślasz co chcesz zmienić. Wówczas musisz doprowadzić do sytuacji, w której okaże się, że akurat właśnie to co podlegać ma podmianie nagle przestanie być użyteczne tak jak było do tej pory. Pokazujesz jakąś alternatywę, która w oczywisty sposób będzie gorsza. No i sprawa załatwiona. Pamiętaj tylko, że nadal pozostaje kwestia wspólnego użytkowania. Dzisiaj w nocy moja wife włączyła sprzęt. Na tyle głośno, że mnie zbudziła. Stwierdziła, że przecież to było cicho, a tak ładnie grało. No, ale masz sprzęt😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkała mnie niesamowita przyjemność! Byłem gościem u Jakuba  @zycie_to_gra został mi zaprezentowany najnowszy produkt LARa . Lampowe pre + wzmacniacz tranzystorowy to  Hi End . Reszta toru również z wysokiej półki i tak grało.  Jeszcze nie słyszałem takiej muzyki z plików. Coś niesamowitego . Świetnie dobrany system . Polecam posłuchać  bo warto . Dziękuję Gospdarzowi za zaproszenie i przyjęcie oraz świetne granie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bogus18 napisał:

Spotkała mnie niesamowita przyjemność! Byłem gościem u Jakuba  @zycie_to_gra został mi zaprezentowany najnowszy produkt LARa . Lampowe pre + wzmacniacz tranzystorowy to  Hi End . Reszta toru również z wysokiej półki i tak grało.  Jeszcze nie słyszałem takiej muzyki z plików. Coś niesamowitego . Świetnie dobrany system . Polecam posłuchać  bo warto . Dziękuję Gospdarzowi za zaproszenie i przyjęcie oraz świetne granie.  

To ja dziękuję za niezwykle sympatyczną wizytę i pozytywną opinię. Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.