Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub zniesmaczonych forumowiczów AS


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mariusz.

Znamy się nie od dzisiaj. W pewnym sensie się z tobą zgodzę - coraz mniej bezinteresownej pomocy i coraz mniej merytoryki w tematach, to fakt. Z drugiej strony cieszę się, że ludzie pytają o wzmak za 500 zł, czy słuchawki za 200. Każdy kiedyś zaczynał, każdy był młody itd. W każdym razie mnie osobiście denerwuje fakt wzajemnego zwalczania opinii i wręcz wyśmiewanie, to smutne. Trochę więcej pokory Panowie, i więcej szacunku. Nic gorszego nie może nas spotkać niż brak szacunku. Zresztą ciężko się żyje w społeczeństwie pozbawionym wzajemnego szacunku, gdzie wyznacznikiem prestiżu jest kasa. To tyle.

Pozdrawiam

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoller.

 

"...W każdym razie mnie osobiście denerwuje fakt wzajemnego zwalczania opinii i wręcz wyśmiewanie, to smutne. Trochę więcej pokory Panowie, i więcej szacunku. Nic gorszego nie może nas spotkać niż brak szacunku."

Zgadzam się!Takie zachowanie,to jest też wystawianie opinii o samym sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły memu sercu Przyjacielu: jak się znów spotkamy F2F to przypomnij mi łaskawie, bym Ci dał posłuchać mojego playera.

Niestety jak wiesz jestem wyznawcą starej szkoły. Wolę porządny wzmacniacz, dobre źródło i dwie sprytne kolumny. Bez tego nie będzie dla mnie stereo. Na pewno są źródła dobrej jakości, nie wątpię w ich osiągi. Jednakże z uwagi na ich nachalną promocję i często szmatławą jakość dźwięku unikam jak ognia. Przy plikach mp3 bardzo się męczę i niepokoję a przenośnych odtwarzaczy FLAC to chyba jeszcze za dużo nie ma :) Poza tym w słuchawkach szybko się męczę choć u Ciebie chętnie posłucham :)))))

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś troszkę ironicznie postulowałem o nową zakładkę "na pohybel" hi-endowi... Moje stanowisko jest takie, że forum zdecydowanie potrzebuje piaskownicy dla nowych użytkowników. Stereo trzeba podzielić na kategorie, np. przedsionek hifi do 1000, hifi vintage, słuchawki. W zależności od potrzeb. Jako przykład można spojrzeć na diyadio.com. Oczywiście nie można przesadzić, bo będzie problem z kategoryzowaniem tematu i rozmydlimy się.

 

Wydaje mi się, że wtedy pytanie o zestaw stereo za 100zł nie będzie już nikogo frustrować, a zainteresowany znajdzie pomoc. Obecna forma - te kilka przyklejonych wątków - to jakaś prowizorka totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko jeśli będzie to dział ze sprzętem do 1000zł to ciekawe kto udzieli pomocy, skoro zaglądać tam będą laicy?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde tematyczne forum zaczyna po kilku latach wyczerpywać swoje mozliwości samodzielnego rozwoju a nawet bytu .

Są to z założenia grupy otwarte więc oprócz zblazowanych bywalców i osób faktycznie posiadających merytoryczną wiedze i doświadczenie cały czas pojawiają sie amatorzy , trole i masa ludzi z przypadku.

Jedyne co możemy zrobić to zachować odrobine kultury tak żadkiej w przestrzeni publicznej. Albo zrezygnować w firmowaniu tego całego "bałaganu"

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o tą płytkę na środku, powinno być punkt-punkt :) W cale tak źle to nie wygląda, choć mogło być lepiej :)

 

>>Marek

Zgadzam się z tym co napisałeś, ale czasami już sami kulturalni ludzie nie wytrzymują i zaczynają zachowywać się tak samo. Przynajmniej ja to zauważyłem....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaki tam ruch - żaden.

Sądzę, że 30-50 naszych potrafiłoby rozbujać tam forum i o żadnych mp3 nikt już nie miałby śmiałości zapytać.

Zobacz co się stało z audiohobby-zadęcie było duże,a teraz marazm i stagnacja.Gdyby nie skoczkowie-między jednym a drugim forum ,nie mieliby o czym pisać.Jeżeli nie będzie tych którzy pytają,błądzą,szukają-nie będzie również tych,którzy mają(wiedzę,sprzęt,doświadczenia).Dopływ świeżej krwi jest konieczny.Trzeba tylko wypracować kompromis i reguły,aby każdy mógł się czuć jak wśród swoich.Nie sekta AS z GURU(niech kazdy sobie dośpiewa) ale klub fanów-czasem skoczymy sobie do oczu,ale na codzień szanujmy się i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ZAWSZE !!! bywa, kij ma dwa końce.I tak ,pomijając różne interesiki i komercjalizację ,chociaż tutaj wiele dobrego z rozwoju technik AV mogło by się przydać (np. DSP w poprawie akustyki pomieszczenia ,ciekawy felieton w którymś z przed wakacyjnych AUDIO "lampa z naleśnika") To i tak żadnego Audiofila to nie zainteresuje bo tak jak było wcześniej porównane do motoryzacji to : tak jak cabrio z silnikiem TD ,Lambo z napędem na przód ,co z tego że może bezpieczniej ,taniej i bardziej EKO.Super auta mają chlać benzynę jak lokomotywa węgiel a sprzęt audiofila ma być ciężki i korki wywalać ;) (nie brać dosłownie) Wiecie o co mi chodzi.Tutaj trzeba sobie zadać pytanie czy jest się audiofilem.Na forum większość to audiofile ,sam nim nie jestem ,przeszedł mi konserwatyzm i z Amplitunera też mogę słuchać muzyki...dla mnie najważniejsze to mieć fun :) i hobby które jest dla mnie przyjemne ,nie frustrujące (nie znaczy że dla każdego audiofila takie jest) i jak już przy hobby jestem to większość sprzeczek idzie o pln-y .Nie da się niestety pewnych rzeczy przeskoczyć ,moim zdaniem zwłaszcza koniec toru audio (słuchawki ,kolumny) musi być dobry (nie tani ,chociaż to subiektywne) wiec byle VoiceKraft (miałem :) nie zagra lepiej od drogich, dobrych kolumn ,z drugiej strony ataki Audiofilów którym grają PLN-Y (zajrzyjcie do jakiego kolwiek wątku o tonsilu czy stx ,większość to chłam (miałem) ale nie które są bardzo dobre (Te które mam, są leprze od przecież bardzo dobrych Phonar Compact2 ,porównywałem oba jednocześnie)No ale jak ktoś ma tyle tupetu i odwagi by ze zdjęcia ocenić jak gra to co...Drogie audio nie zawsze jest dobre ,tak jak tanie nie zawsze jest złe!!!! Nie zawsze fani mp3 się mylą ,tak jak posiadacze dobrego stereo mają racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza sie stare powiedzenie:

"Nigdy syty nie zrozumie glodnego".

 

Chcecie wracac do korzeni ?

 

To proponuje kazdemu ktory drwi z ludzi kupujacych zestawy za "psi grosz" zakupic takze zestaw vintage, lub jakis tani sprzed lat i sprobowac go doprowadzic do stanu uzywalnosci i wyluskac z niego muzyke.

Albo kupic jakis tanszy element z przeciwnego obozu, np. milosnicy lamp jakis dobry leciwy tranzystor, milosnicy tranzystora, jakas lampke, chocby bufor lampowy.

Albo niech kazdy zakupi jakies DIY i tym samym wesprze rodzime "zlote elektroniczne raczki" (osobiscie mam dwa takie urzadzenia: Forum608 i preamp ABOX. Oba sobie chwale).

Po co udowadniac sobie "mojszosc" ?

 

Korzenie byly takie, ze dawniej sluchalo sie na tym co mozna bylo dostac w PRL-owskim sklepie lub PEWEX-ie, ale fascynowalo sie muzyka.

Teraz slucha sie przypadkowej muzyki bo jakos trzeba zagospodarowac ten glod nalogu audio, ale fascynuje sie sprzetem z niewiadomych przyczyn, bo kryteria doboru najogolniej mowiac sa niejasne i czesto naciagane.

 

Chcecie reanimowac spolecznosc na nowym-starym forum ?

Jak beda tam hi-endowe achy i ochy to wroze taka sama posuche jaka jest wszedzie.

Nurt audio jest w srodku, ani na poczatku, ani na koncu.

Tylko ze nastaly takie czasy, ze my przestajemy ze soba wspolpracowac, a lubujemy sie w rywalizacji.

W audio nie tedy droga.

 

I przypominam.

Wiele osob otwarcie deklarowalo, ze od pisania na tym forum odwracaja sie przez regulamin, w ktorym jest zapis, ze wszystko co tu zamieszczamy bedzie wlasnoscia "Site.pl" i my jako autorzy nie bedziemy mieli z tego tytulu zadnych praw. Oraz ze tresci tu zamieszczone moga byc dowolnie wykorzystane przez "Site.pl" jako ich wlasnosc.

Tyle w temacie merytoryki tego forum.

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"panowie, przestańcie pier*****lic, bo się temat rozmywa :)"

 

Dlaczego się rozmywa? Skoro byle głupia mp-trójka jest solidniej zbudowana niż wzmacniacz za 12000 zł?

Choć w sumie rozumiem zniesmaczenie forumowiczów którzy kupili sprzęt za kupę kasy, a w środku jakość jak w wyrobie uczniów 1 klasy technikum elektronicznego, które notabene zostały polikwidowane naszym cudnym kraju.

Edytowane przez Raziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Boras1

Skoro nie wiesz o co chodzi z Nirvaną, to się także nie wypowiadaj....

W Audio nie może być kompromisów albo szuka się wiernie odtwarzającego systemu albo nie. Grajki przenośne niestety do tego typu urządzeń nie należą, dlatego nie powinno być tego typu tematów w zakładce Stereo. Co do szukaniu systemu do 500zł - generalnie to nie mam z takimi wątkami problemu, omijam je. Inna sprawa, że ten klocek za 500 to w oczach właściciela gra jak klocek za 50000 - a w to akurat nie uwierzę i powiem jeszcze raz: w audio nie ma miejsca na kompromis.

Nie przesadzaj.

Jak ktoś ma ubytek słuchu na audiogramie w okolicach 3kHz to niektóre słuchawki do 30zł mające w tej okolicy podbicie, subiektywnie okażą się lepsze od za równych HD600...

 

Przecież to proste ;)

 

A na Forum wszyscy to po pierwsze ludzie o wzorcowych parametrach słuchu, po drugie znawcy sprzętu, po trzecie wszystkiego na świecie już posłuchali, po czwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zniesmaczony faktem że własny mózg nas oszukuje, są dnie kiedy nasze ulubione zestawy grają tak że zapominamy o wszystkim innym, niestety następnego dnia siedzimy na fotelu ze skrzywioną miną bo już nas coś w dźwięku irytuje, a to bas rozlazły, a to góra za ostra i tym podobne.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zniesmaczony faktem że własny mózg nas oszukuje, są dnie kiedy nasze ulubione zestawy grają tak że zapominamy o wszystkim innym, niestety następnego dnia siedzimy na fotelu ze skrzywioną miną bo już nas coś w dźwięku irytuje, a to bas rozlazły, a to góra za ostra i tym podobne.

A może to po prostu muzyka nie ta na dany moment? Zresztą jak ktoś słucha audiofilskiego plumkania czy innego jazzu to nie ma innej możliwości by nie szukał nowego sprzętu co da mu jakieś emocje. Bo te plumkania ich nie dadzą. No, ale taka dola.

Edytowane przez Raziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.