Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Troszke mnie uspokoiłeś ale... ja nie jestem zadowolony z tego efektu:)

Najbardziej wali po oczach prawy dolny róg , pózniej lewy górny...

Jak włącze napisy w filmie to jeszcze bardziej staje sie to widoczne.

 

Jestem ciekaw czy można trafić sztuke która ma mniejszy/lepszy efekt?

Bobcat pisał że nie ma tego praktycznie wogóle...

 

Sam nie wiem co o tym myśleć...

 

Czy taki efekt wystepuje również w lcd? mam swojego starego oriona i jest duzo lepiej- praktycznie nie wystepuje.

 

pozdr

 

Bobcat czekam na Twoje foto:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka fotek. Powinno byc to widoczne choc na żywo lepiej widać problem:)

Prośba do Bobcat: czy mógłbys zrobic foto na wlaczonym tv ale bez sygnału dla porównania?

O kur...., faktycznie rzeźnia. Ja mam podświetlenie krawędziowe ale takiego efektu nie mam. Może masz ustawioną jaskrawość za wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur...., faktycznie rzeźnia. Ja mam podświetlenie krawędziowe ale takiego efektu nie mam. Może masz ustawioną jaskrawość za wysoko.

 

 

Ja mam:

Podświetlenie - 50

kontrast - 100

jasnosć - 45

 

w skali do 100. Obraz nie jest za jasny. Przydała by się jakies gotowe ustawienia po kalibracji...

 

fatalnie podświetla ale czy faktycznie widzisz to na normalnym obrazie filmowym?

 

Tak. Przeszkadza mi prawy dolny róg. |Wiadomo teraz się gapie nie na film tylko po rogach ekranu:) Włączone napisy również ''podświetlaja'' dolny pasek ekranu choc w lcd równiez to mialem ale w mniejszym stopniu.

 

Oczywiście mówimy o ''ciemnych '' scenach w filmach/programach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat: spodziewam się - nie uważam, że tak na 100% będzie. potencjał w oledach jest wielki. pytanie, jak teoria i lab dadzą się przenieść do komercji.

idealnie czarne złącze P-N chyba nie istnieje - z drugiej strony powierzchnia złącza/powierzchni punktu. szukać dziury w całym można.

zobaczę oleda tak ze 32" albo większego - będzie o czym pisać. teraz to gdybanie

stecko: kontrast 100 - dużo trochę, jak dla mnie. może to stąd?

też mam krawędziowe i na moich subiektywnych, nie mających nic wspólnego z kalibracją, ustawieniach - takiego czegoś nie ma. aczkolwiek strefowe podświetlanie jednak czasami widzę. że jest niestety tylko strefowe. tyle, że zjawisko jest dla mnie na poziomie zwykle akceptowalnym.

jak nie planujesz zmian ustawień, efekt będzie zostawał, i dalej irytował (mnie pewnie tak) rozważ wymianę/zwrot. wiesz, że defekt w obrazie jest i nawet jak inni tego nie zobaczą, to ciebie będzie wkurzał. nie po to się kupuje tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale poza tym podświetleniem obraz ok?

 

 

Fajny, nawet bardzo do tego stopnia ze jak widzialem w sklepie to obraz byl na tym samym poziomie co g30/st30. Ale wiadomo jak sie oglada w sklepie a jak w domu niestety:)

 

Jakikolwiek material hd wyglada bardzo fajnie, nawet pliki mkv 720p fajnie wygladaja...

 

Ktoś mi polecił żeby sprawdzić czy tv jest dobrze dokrecony , czasami ponoć lekkie dokręcenie śruby pomaga hmm... jutro z ciekawości zerkne jak to wygląda:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi polecił żeby sprawdzić czy tv jest dobrze dokrecony , czasami ponoć lekkie dokręcenie śruby pomaga hmm... jutro z ciekawości zerkne jak to wygląda:)

 

Jest to ewidentny brak kontroli jakości towaru spod znaku LG. Dlatego kosztują mniej i dość często można naciąć się na takie kwiatki. W UK nie powinno być problemu z wymianą. Najlepiej przeproś grzecznie i zamień na dowolną plazmę Panasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lg był składany w Pl...:) Gdyby to było w Uk to bym się wcale nie zdziwil ale u Nas?:)

Jeżeli chce to moge zabrać tv spowrotem do sklepu- mówili ze maja jeszcze jedna sztuke i sprawdzimy. Jeżeli znajde czas to wybiorę sie w czwartek. Jutro zerknę czy faktycznie wszystkie śrubki powkręcali:)

 

Ten tv naprawde mi sie podoba i wizualnie i jakość obrazu tylko te podświetlenie zawalili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
stecko: kontrast 100 - dużo trochę, jak dla mnie. może to stąd?
Ja mam na 100 ... w LCD jak dasz kontrast poniżej natywnego to spada gradacja (na modelach 8 bit), no i wiadomo ... jak sama nazwa wskazuje kontrast, czyli czerń jaśniej świeci przy wymaganej jasności (na LCD IPS z kontrastem zwykle 1000:1 szczególnie to boli, bo kontrast jeszcze spadnie do np. 700:1)

 

Ja mam:

Podświetlenie - 50

kontrast - 100

jasnosć - 45

Z jakiego powodu jasność ustawiłeś na 45? Miałeś jakieś przepalenia? Jeśli nie to ustaw na 50, a jak będzie za jasno to obniż podświetlenie na np. 45 - czerń będzie głębsza, przy tej samej jasności ogólnej ... czyli nierównomierności na czarnym będą mniej widoczne (tyle że różnica o 5% to niewiele)

 

Czy taki efekt wystepuje również w lcd?

Przecież Twój TV to LCD ... z podświetleniem LED i matrycą IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat czekam na Twoje foto:)

Proszę uprzejmie. Robione w całkowiecie ciemnym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę widać tylko na górze, gdyż tam jest jasny element: informacja o braku sygnału. Mogę zrobić tak, że nawet tego nie będzie. Wtedy ekran będzie całkowicie ciemny. Zaś o fakcie że telewizor jest włączony będzie dowodzić wyłącznie podświetlony przycisk na dole pod ekranem po prawej stronie.

 

To zdjęcie akurat było robione na fabrycznym ustawieniu Tryb obrazu - Standardowy. Nie pamiętam dokładnie jego składowych. Jeśli się nie mylę - jest to:

* Podświetlenie 60

* Kontrast 100

* Jasność 50

 

Sprawdzę i dziś wieczorem lub jutro rano wrzucę tę informację.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u Ciebie jest troche lepiej;-)

U mnie w sumie z kazdego rogu jest widoczne.

Tak sie zastanawiam czy jest sens pakowania tego wszystkiego i jechania do sklepu na testy. Cos mi sie wydaje ze znajac moje szzescie to nastepna sztuka bedzie jeszcze gorsza niz moja;-)

 

Dzieki za rady odnosnie ustawienia. Pobawie sie ustawieniami obrazu i zobacze jaki bedzie efekt. Jezeli bedzie poprawa to zostawie jak jest a jezeli nie to przejade sie do sklepu.

 

Bobcat

 

Jeszcze jedno jak podlaczyles wzmaka do tv ? tzn podlaczales? Pytam poniewaz w tym tv nie ma rca audio out. Czy mozna z gniazda scart "wyciagnac" glos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do sklepu i wymien na inna sztuke moze bedzie troche mniej swiecic po rogach,jesli nie to przynajmniej podjedz i zaobserwuj czy w sklepie ten model rowniez tak swieci po rogach.Nie wiem w jakiej sieci kupowales Currys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u Ciebie jest troche lepiej;-)

Pstryknę jeszcze bez tego napisu "Brak sygnału".

 

jak podlaczyles wzmaka do tv ? tzn podlaczales?

Oczywiście że podłączyłem. Jest w TV "Digital Audio Out", optycznym Toslinkiem. Można też wyjść z HDMI1, tam jest funkcja ARC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam zwyklego wzmaka stereo bez wejsc optycznych itp;-)

 

tv kupilem w sklepie Richer Sounds.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak podlaczyles wzmaka do tv ? tzn podlaczales? Pytam poniewaz w tym tv nie ma rca audio out. Czy mozna z gniazda scart "wyciagnac" glos?

 

w Samsungu C6000 mam głos na gniazdku ale tylko wtedy kiedy właczam sygnał z TV natomiast podczas oglądania filmów HD ( w zasadzie tylko po to kupiłem TV ) z twardego dysku nie ma glosu, pozostaje albo wyjście optyczne albo podłączać przewodem słuchawkowym :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie tego obwiam ze nie bedzie glosu. Gdniazdo sluchawkowe odpada - nie bede za kazdym razem je wypinal z tv zeby glos byl tylko z telewizora;-)

Ale cos mi sie przypomina ze wlasnie kiedys kiedys w starym crt tv " wlutowalem sie" w scarta i glos byl caly czas...

 

Ja kupowalem w Richer Sounds Eton, tam mam najblizej. Ceny maja dosc konkurencyjne w porownaniu do innych sklepow .

 

Co do oddzialu Rs Eton to niezbyl mily byl manager poniewaz pokazalem mu oferte tego tv za £629 z amazon.co.uk podczas gdy oni mieli swoja £699 cene. Poniewaz sami sie oglaszaja ze jak znajdziesz tansza oferte gdziekolwiek nawet na necie to oni ja jeszcze przebija;-) Warunek : cena sprzetu+ gwarancja 5 lat + free dostawa. Pan manager zaczal sie wykrecac ale nie mial wyjscia i musial zejsc z ceny;-) Ale mine nie mial za wesola;-)

 

I pewnie ze dwa razy skopal moj nowy tv na zapleczu i mam nierowne podswietlenie teraz...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkrecanie obudowy niestety nic nie pomoglo.

Telewizor juz spakowany i jutro jade go oddac. Pokaze im te fotki ktore robilem i zobaczymy;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

niestety do sporej liczby płaszczek potrzeba konwertera c/a bo wyjście audio tylko po optyku

sam przymierzam się do matrixa (wspomogę również odtwarzacz)

jeśli twoje żródło dżwięku jest dobre to do filmów możesz kupić najtańszy dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkrecanie obudowy niestety nic nie pomoglo.

Telewizor juz spakowany i jutro jade go oddac. Pokaze im te fotki ktore robilem i zobaczymy;-)

 

Stecko, dostałeś drugą szansę :)

moja rada: pomyśl nad ST30 w rozmiarze jaki tam u Ciebie występuje, a najlepiej 50 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko, dostałeś drugą szansę :)

moja rada: pomyśl nad ST30 w rozmiarze jaki tam u Ciebie występuje, a najlepiej 50 cali.

 

Patrzylem na ich oferte i nie maja na swojej stronie 46st30. Ale chyba zapytam czy sa w stanie sciagnac jezeli okazaloby sie ze druga 47lv550t tez bedzie miala zrypane podswietlenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wrócilem ze sklepu. Chlopaki od dziwo bez żadnego oporu przyjeli spowrotem moj tv i dali kolejna ostatnia juz sztuke. Ze wzgledu na warunki sklepowe powidzieli mi zebym zabral go sobie do domu i potestowal spokojnie. Jezeli beda jakies klopoty mam im dac znac. Tv pod pache i domu:) Szybkie podłacznie i... ulga:) Tv chodzi jak powinien - bez znaczacych problemow z podswietleniem. W sumie mozna powiedziec ze jest idealnie. Całe szczescie bo gdybym mial go znowu oddawac to nastepny tv nie byl by ze stajni LG niestety:)

 

Fotki ponizej. Mam nadzieje ze to był ostatni problem z tym tv i pora troszke oko nacieszyc w koncu:)

Takze dobra rada przy led. Kazac w sklepie odpalac tv zeby sie niepotrzebnie nie denerwowac ...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11813-0-48221600-1323282941_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.