Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego, ale nie budzi wizualnie zaufania. Akurat tam gdzie sprawdzałem (handel) pisali że są głośnikowe, ale oczywiście przy wielkich mocach możliwych do uzyskania z końcówek w klasie D to i napięcie musi być duże i prąd też więc może to tylko wrażenie?

Kiedyś pytałem Przemaka właśnie o wytrzymałość, bo potrzebowałem takiego solidnego gniazda i powiem o dziwo to maleństwo spina urządzenie, które ma moc ok 4760W ładnie się spisuje i nic się na stykach nie grzeje, dla porównania kabel 2.5mm2 robi się lekko ciepły :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdecydowanie lepsze od IEC. Z głośnikowymi się nie pomyli, bo w tych są występy pod kątem 90st, a w głośnikowych 180st, i inny bolec, wsadzić się inaczej nie da, chyba, że młotkiem ;)

 

d5187de0ba8542208c5fcabfba18b26f.jpg

No to muszę powiedzieć że nie znałem tego połączenia, tylko te do głośników. Muszę zbadać temat, ale chyba nie będę przerabiał swoich urządzeń na speakony niebieskie. Te złącza typ IEC są u mnie całkowicie wystarczające, choć w jednym z systemów, tym uznawanych przeze mnie za najlepszy, mam kable sieciowe montowane na stałe (żeby voodoo nie kusiło ;-) ).

 

Kiedyś pytałem Przemaka właśnie o wytrzymałość, bo potrzebowałem takiego solidnego gniazda i powiem o dziwo to maleństwo spina urządzenie, które ma moc ok 4760W ładnie się spisuje i nic się na stykach nie grzeje, dla porównania kabel 2.5mm2 robi się lekko ciepły :D

No to teraz przekonaliście mnie. Będę je miał na uwadze. Jak odwiedzę moich kolegów z serwisu sprzętu PRO to poproszę o prezentację. Niemniej dalej uważam że kabel zamontowany na stałe w warunkach domowych jest najlepszy (najpewniejszy) ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do domu oczywiście jest przesada, co oznacza, że wkrótce się pojawi ;) choćby dlatego, że bez problemu można używać naprawdę grubych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza, że wkrótce się pojawi

:-))))

 

choćby dlatego, że bez problemu można używać naprawdę grubych kabli.

Taki od odkurzacza 2,2 kW nie wystarczy ;-) ?

Choć fakt, że w odkurzaczu jest zamontowany na stałe ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:-))))

 

 

Taki od odkurzacza 2,2 kW nie wystarczy ;-) ?

Choć fakt, że w odkurzaczu jest zamontowany na stałe ;-).

 

2,2kW to niecałe 10A, a te wtyki są na 20A. Głośnikowe standardowo mają kable 2x4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2kW to niecałe 10A, a te wtyki są na 20A. Głośnikowe standardowo mają kable 2x4.

Chodziło mi w tym przykładzie z odkurzaczem o grubość dosyć długiego kabla zasilającego dla mocy 2,2 kW, który ma grubość .......;-). Oczywiście wiem, odkurzacz to nie sprzęt audiofilski, który potrzebuje kabli zasilających grubości nadgarstka razem z izolacją żeby utrzymać bas i scenę ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi w tym przykładzie z odkurzaczem o grubość dosyć długiego kabla zasilającego dla mocy 2,2 kW, który ma grubość .......;-). Oczywiście wiem, odkurzacz to nie sprzęt audiofilski, który potrzebuje kabli zasilających grubości nadgarstka razem z izolacją żeby utrzymać bas i scenę ;-).

 

No właśnie - do głośnikowych 2x4 na estradzie to normalka, znaczy do tych wtyków 4mm kw wchodzą "natywnie", więc jak się pomyśli, to i 3/4 cala wejdzie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do domu oczywiście jest przesada, co oznacza, że wkrótce się pojawi ;

Już jest. Widziałem tego Neutrika kilka miesięcy temu w jakimś hi-endzie. Spinał zewnętrzny zasilacz z jakimś urządzeniem. Nie mogę niestety teraz tego znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - do głośnikowych 2x4 na estradzie to normalka, znaczy do tych wtyków 4mm kw wchodzą "natywnie", więc jak się pomyśli, to i 3/4 cala wejdzie ;)

To działa na moją wyobraźnię, będę musiał się zastanowić co mogę usprawnić w moich systemach ;-). 20A to jest to co audiofil lubi najbardziej ;-).

Już jest. Widziałem tego Neutrika kilka miesięcy temu w jakimś hi-endzie. Spinał zewnętrzny zasilacz z jakimś urządzeniem. Nie mogę niestety teraz tego znaleźć.

Nie ważne, są moim zdaniem rewelacyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już jest. Widziałem tego Neutrika kilka miesięcy temu w jakimś hi-endzie. Spinał zewnętrzny zasilacz z jakimś urządzeniem. Nie mogę niestety teraz tego znaleźć.

 

A to IMO jest groźny idiotyzm. Takie wtyczki są sieciowe i głośnikowe. Jeżeli została użyta wtyczka sieciowa do niewielkiego napięcia z zasilacza, to ktoś może wsadzić kabel sieciowy i puścić z dymem urządzenie. Jeżeli wtyczka głośnikowa, to ktoś może podłączyć kolumnę do zasilacza i sfajczyć kolumnę. Chyba, że dać napis że tylko w krawatach, to ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem się, tam są normalnie czarne speak-ony i niebieskie power-cony. To połączenie z zewnętrznym zasilaczem, to inne urządzenie i nie neutrik. Jakiś standard wielo-pinowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem się, tam są normalnie czarne speak-ony i niebieskie power-cony. To połączenie z zewnętrznym zasilaczem, to inne urządzenie i nie neutrik. Jakiś standard wielo-pinowy.

 

A, no to OK. I ten speakon sieciowy faktycznie się powercon nazywa, ze łba mię wyszło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam takie kable DIY. Ale nie płaskie, tylko okrągłe i 2,5 mm.

"Grają" lepiej niż niejedne audiofilskie. ;-)

 

No teraz Sound prosze ja Ciebie, napisz mi czym sie ròżni w brzmieniu taki drut od audiofilskiej linki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Gdyby powercon był standardem mocowania kabli do sprzętu audio, byłbym całkiem zadowolony. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szanujący się producenci np. wzmacniaczy zaopatrywali swoje urządzenia we własne przewody sieciowe (mogą je zamawiać na przykład u Nordosta, Shunyaty, albo - jeśli koszty Nordosta są zbyt wysokie - u Zigiego), które zapinane byłyby właśnie na powercon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powercon był standardem mocowania kabli do sprzętu audio, byłbym całkiem zadowolony. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szanujący się producenci np. wzmacniaczy zaopatrywali swoje urządzenia we własne przewody sieciowe (mogą je zamawiać na przykład u Nordosta, Shunyaty, albo - jeśli koszty Nordosta są zbyt wysokie - u Zigiego), które zapinane byłyby właśnie na powercon.

Chodzi Ci o takie coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na pewno mocno się trzyma.

 

Możliwe, głośnikowe trochę chybocą się po wpięciu, ale podobno są bardzo pewne mimo tego luzu. Sieciowych nie próbowałem. Konstruktorzy na pewno wiedzą co robią. Na estradach nie ma żartów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze w tych wtykach / gniazdach POWERCON jest to, że cała konstrukcja jest przystosowana do pociągnięcia do czterech żył, oraz piąta - ekran.

Czyli de facto możnaby wykorzystując ten standard zrobić przyłącze trójfazowe, powiedzmy Y, wraz z piątą żyłą PE po ekranie.

Sęk ino w tym, że jeszcze nigdy nie widziałem takiego POWERCON, aby był dostępny w wykonaniu, które wykorzystuje wszystkie cztery kwartały tej plastikowej wytłoczki.

Czy to we wtyczce, czy to w gnieździe.

Zazwyczaj obsadzone są dwa pola, a pozostałe dwa służą jako "puste miejsce" / "dystans".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powercon był standardem mocowania kabli do sprzętu audio, byłbym całkiem zadowolony. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szanujący się producenci np. wzmacniaczy zaopatrywali swoje urządzenia we własne przewody sieciowe (mogą je zamawiać na przykład u Nordosta, Shunyaty, albo - jeśli koszty Nordosta są zbyt wysokie - u Zigiego), które zapinane byłyby właśnie na powercon.

 

Widzę, że nadal nie możesz się jednak opanować z tym wytwórcą Zigim z innego forum i spamujesz, oraz wywołujesz jego oraz swoje recenzje; jego produkty oraz towarzyszącą im ciemnotę na każdym możliwym kroku.

Moderacja to widzi?

Czy traktuje Cię jedynie jako klakiera i swojego (rodzaju) animatora rosnących ciągle w siłę audiodebilistycznych tendencji w naszym hobby ?! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globtroter moze sa tu zwolennicy Zigiego i jego produktow. Co ci to przeszkadza? Nie kazdy chce miec w domu sprzet pro i kolumny aktywne. To ze ty jestes oswiecony juz wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globtroter moze sa tu zwolennicy Zigiego i jego produktow. Co ci to przeszkadza? Nie kazdy chce miec w domu sprzet pro i kolumny aktywne. To ze ty jestes oswiecony juz wiemy.

 

Przeszkadzają mi nie produkty i ich zwolennicy, a chamskie kupczenie nimi na każdym kroku.

I nie chodzi o chęci, czy jakieś tam oświecenie, a zwykłe wciskanie bezrefleksyjnej ciemnoty właśnie!

Podobno macie na to wątki klubowe. Tam jestem zbanowany w większości, więc luzik! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o takie coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest mocniejszy powercon 32 amperowy. Ponieważ nikt w domu nie ma urządzenia audio pobierającego 7kW z jednej fazy, to właśnie ten model złącza się przyjmie w sprzęcie audiofilskim, a nie normalny 20A ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Widzę, że nadal nie możesz się jednak opanować z tym wytwórcą Zigim z innego forum i spamujesz, oraz wywołujesz jego oraz swoje recenzje; jego produkty oraz towarzyszącą im ciemnotę na każdym możliwym kroku. Moderacja to widzi? Czy traktuje Cię jedynie jako klakiera i swojego (rodzaju) animatora rosnących ciągle w siłę audiodebilistycznych tendencji w naszym hobby ?! :)

 

Powoli nudzi mi się traktowanie ciebie jak upośledzonego dziecka, a więc uprzejmie i z litością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.