Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Coś w tym jest. Wzmacniacz tranzystorowy A gra inaczej niż wzmacniacz tranzystorowy B... jak to wyjaśnić? Lampa jednej marki gra inaczej niż lampa innej firmy... dlaczego? Przetworniki też różnią się od siebie niewątpliwie, ale czemu?

Chyba chodzi o to, że wszystkie różnią się od siebie użytymi materiałami oraz budową, techniką wytworzenia, w tym może tkwić sekret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek jest tak duży i dostępny że nie raczyłeś tego na poważnie zweryfikować.

 

Taka mała prośba!

 

Wypożycz i opisz nam konkretne modele; podepnij do systemu (który nam opiszesz) i zdaj relację co ci nie pasuje a co pasuje.

 

Bądź kolegą!

 

No nie mam nic lepszego do zrobienia jak "testowanie" sieciówek!

Na szczęście nigdy podobnej głupoty w życiu nie zrobiłem, chyba ze wstydu, przed samym sobą miałbym wtedy problem spojrzenia w lustro!

 

 

P.S. ale jest jeden wyjątek - twojej "produkcji" , odzyskującą 5% energii to bym chętnie przetestował! :)))

 

Chyba chodzi o to, że wszystkie różnią się od siebie użytymi materiałami oraz budową, techniką wytworzenia, w tym może tkwić sekret.

 

No no no - szczególnie w sieciówkach jest wielka różnorodność w "budowie" i 'technice" - marketingu na pewno!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ci się za tym przyśni sprzęt audio bez kabli a nie horror kablowy który cię non stop prześladuje po przebudzeniu z czego zdajesz nam non stop relacje.

 

Doszedłeś już do 10%? A może masz już kabel odzyskujący 20% energii? Nobel czeka ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Michał Szczechura

 

No nie porównuj wzmacniaczy do kawałka kabla- to zupełnie różna komplikacja i ilość czynników mogących wpłynąć na brzmienie. Dochodzi do tego fundamentalne pytanie, które często padało (i zawsze bez rzeczowej odpowiedzi). DLACZEGO na brzmienie może nieć wpływ metrowy odcinek kabla, jeśli przed nim w ścianach są instalacyjne zwyklaki, gówniane złączki, bezpieczniki, liczniki i sąsiedzi robiący z prądem najróżniejsze rzeczy???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, mamy kable "komputerowe", na których gra całkiem ok, mamy "audiofilskie buble", na których gra o wiele lepiej, ale NIKT JESZCZE NIE WYJAŚNIŁ, na jakiej zasadzie tak się może dziać. Czyżby znowu technika nie nadążała za magią???

Wystarczy, że koledzy opiszą jakie konkretnie atrybuty muzyki są zmieniane przez takowy kabel.

Jakoś w różnych wątkach zapytuję o to i jeszcze nikt nie podjął dyskusji...

Przypomnijmy atrybutu dzieła muzycznego: melodyka, rytmika, dynamika, agogika, artykulacja, harmonika, kolorystyka.

 

>Michał Szczechura

 

No nie porównuj wzmacniaczy do kawałka kabla- to zupełnie różna komplikacja i ilość czynników mogących wpłynąć na brzmienie. ...

Okazuje się, że i wzmacniaczy tutejsi złotousi nie rozpoznają (patrz inne wątki).

O możliwości różnego zachowania wzmacniaczy i towarzyszących temu uwarunkowaniach już wspominałem na Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłeś już do 10%? A może masz już kabel odzyskujący 20% energii? Nobel czeka ;D

 

Mam propozycję nie do odparcia, wyłóż 40 tysięcy złotych a zrobimy go wspólnie żebyś się mógł przekonać (pisałem wyraźnie że materiały użyte nie trzymają parametrów-po prostu trzeba zamówić na indywidualne zamówienie materiały wysokiej jakości żeby to po inżyniersku było zrobione).

 

Jeszcze jedno co z manią godna leczenia od roku zawyżasz! Pisałem wyraźnie; kabel odzyskuje niecałe 4% strat! przesyłu energii a ty ciągle kłamiesz i oczerniasz.

 

OT Jak przystało na kraj chrześcijański masz mało wspólnego z tym wyznaniem.

 

No nie mam nic lepszego do zrobienia jak "testowanie" sieciówek!

 

Ale na pisanie kocopałów na forum to masz czas!

 

Kasa, misiu kasa a raczej jej brak; to jest twoja codzienna bolączka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję nie do odparcia, wyłóż 40 tysięcy złotych a zrobimy go wspólnie żebyś się mógł przekonać (pisałem wyraźnie że materiały użyte nie trzymają parametrów-po prostu trzeba zamówić na indywidualne zamówienie materiały wysokiej jakości żeby to po inżyniersku było zrobione).

 

Jeszcze jedno co z manią godna leczenia od roku zawyżasz! Pisałem wyraźnie; kabel odzyskuje niecałe 4% strat! przesyłu energii a ty ciągle kłamiesz i oczerniasz.

 

OT Jak przystało na kraj chrześcijański masz mało wspólnego z tym wyznaniem.

 

Jeszcze nie starciłem rozumu, by czynić takie chybione inwestycje. Już z 5% zrobiło się 4%?

 

Wiesz ilu maniaków od zimnej fuzji, napędów grawitacyjnych, teleportacji, nowej fizyki pisze listy z prośbą o finansowanie? Widać przecież, że jesteś jednym z nich i twojego bajdurzenia nikt nie bierze serio. A z inżynierią nie ma to nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ważne jest to, że doszliśmy do tego, że kable sieciowe mają wpływ na brzmienie ;) Tylko trzeba szukać bubli ;)

 

No popatrz chłopaki sceptyki jednak mają rację, bez bubla ani rusz w dobrym audio :)

 

Jeszcze nie starciłem rozumu,

Jeszcze nie miałeś tyle gotówki w ręce.

 

Po Krakowsku;" idże, idże bajoku"

 

Znikam szkoda klawiatury PA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie pisał, że kłamię:

 

 

 

Przed wakacjami zrobiłem bardzo ciekawy kabel sieciowy ale jako prototyp wymaga jeszcze pewnych zmian, był w testach i zapowiada się ciekawie. W zastosowaniach poza audio rewelka 5% więcej energii z gniazdka i nie jest to perpetum mobile! Elektrownie przy rozpowszechnieniu były by w plecy :)

 

 

 

Jeszcze nie miałeś tyle gotówki w ręce.

 

Po Krakowsku;" idże, idże bajoku"

 

 

Wstyd mi za ciebie. Swoimi bajeczkami i zachowaniem takim jak powyżej kompromitujesz Kraków.

 

Znikam

 

Nareszczcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co z manią godna leczenia od roku zawyżasz! Pisałem wyraźnie; kabel odzyskuje niecałe 4% strat! przesyłu energii a ty ciągle kłamiesz i oczerniasz.

Przy stratach energii w przewodnikach, które są nieuniknione dodanie ~2m cudownego kabeka tego nie zmieni, takie baje to możesz cisnąć laikom choć podejrzewam, że logicznie myślący człowiek też nie łyknie takiej bredni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zj**...ście kolejny temat na forum..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zj**...ście kolejny temat na forum..

Jeden z kolegów pomylił forum muzyczne i techniki audio z forum "wolnych energii".

Temat trwa.

 

Zapytałem; co ulega zmianie...

Wystarczy, że koledzy opiszą jakie konkretnie atrybuty muzyki są zmieniane przez takowy kabel.

...

Przypomnijmy atrybutu dzieła muzycznego: melodyka, rytmika, dynamika, agogika, artykulacja, harmonika, kolorystyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie na forum było pisane, że idealny jakikolwiek kabel to taki co nic nie wnosi czyli przezroczysty jakby go nie było. Nasuwa się zatem logiczne pytanie: dlaczego wszyscy słyszący wpływ okablowania z uporem maniaka doszukują się zmian w brzmieniu, wręcz ich zdaniem je modelują, dopieszczają etc. Czyli co, uzyskują brzmienie nienaturalne, nieneutralne? To jakby zaprzeczenie całego audiofilizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzycie na to od dupy strony. Idealny kabel nie istnieje. Co lepsze zbliżają się tylko do "ideału". Gorsze/standardowe etc degradują sygnał. Im lepszy tym mniej go degraduje.

Nie ma w tym magii, wierzeń czy żadnych voodoo zaklęć.

 

EDIT

Nawet Ci co słyszą wpływ zmiany kabla zdają się kompletnie gubić logikę w wypowiedziach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że koledzy opiszą jakie konkretnie atrybuty muzyki są zmieniane przez takowy kabel.

Jakoś w różnych wątkach zapytuję o to i jeszcze nikt nie podjął dyskusji...

Przypomnijmy atrybutu dzieła muzycznego: melodyka, rytmika, dynamika, agogika, artykulacja, harmonika, kolorystyka.

 

To są parametry nie przekładające się na emocje...pozytywne bądź negatywne, żeby można było oceniać brzmienie po użyciu kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzycie na to od dupy strony. Idealny kabel nie istnieje. Co lepsze zbliżają się tylko do "ideału". Gorsze/standardowe etc degradują sygnał. Im lepszy tym mniej go degraduje.

Nie ma w tym magii, wierzeń czy żadnych voodoo zaklęć.

 

Kabel sieciowy degraduje sygnał - bardzo logiczne :D

 

To są parametry nie przekładające się na emocje...pozytywne bądź negatywne, żeby można było oceniać brzmienie po użyciu kabla.

 

Pomieszanie pojęć.

 

Te parametry właśnie emocje tworzą, ponieważ należą do arsenału środków używanych przez wykonawcę dla przedstawienia swojej interpretacji utworu. Żaden sprzęt nie interpretuje muzyki, ma ją tylko odtwarzać jak najwierniej. Nie ma więc tu mowy o emocjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby gatunek ludzki miał dalej tak ograniczone spojrzenie dalej siedzielibyśmy w jaskiniach...

 

Kabel sieciowy zasila w prąd zasilacz w urządzeniu. Od jakości tego układu zasilania jako całości, a więc zasilacza ze wszystkimi przewodami dostarczającymi prąd zależy jaki efekt końcowy otrzymamy.

Od układu zasilania zależy co najmniej tyle samo co od układów przetwarzających sygnał. Im lepsza jakość tym efekt końcowy lepszy.

Kable wszystkie są częścią układu zasilania w prąd. To są nie rozłączne elementy. Oczywiście ich wpływ jest różny w różnym stopniu ale dalej układ zasilania należy traktować jako całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby gatunek ludzki miał dalej tak ograniczone spojrzenie dalej siedzielibyśmy w jaskiniach...

 

Owszem, a ludzie, ktorzy wierzą we wpływ sieciówek maja właśnie takie ograniczenia ....

 

Taka wiara jest efektem braku zrozumienia zasad działania układów zasilania w urządzeniach, ich przeznaczenia i sposobów konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Zastanawia mnie wpływ dostawcy energii na jakość dźwięku.

 

Czy lepiej słuchać na Energii czy na Enea ? :) A może lepiej mieć swoją elektrownię wiatrowo-solarną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Zastanawia mnie wpływ dostawcy energii na jakość dźwięku.

 

Czy lepiej słuchać na Energii czy na Enea ? :) A może lepiej mieć swoją elektrownię wiatrowo-solarną ?

 

Myślę, że to ostatnie rozwiązanie jest najlepsze. Można by wtedy użyć cudownych kabli Rafaella - od elektrowni do systemu. Nirwana murowana!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- jak zasilanie należy rozpatrywać jako całość, to jakim sposobem metr kabla może cokolwiek zmienić wobec kilkuset metrów za transformatorem lokalnym i co najmniej kilkunastu złączek, licznika, bezpieczników itp elementów przed nim???

To tak, jakby ktoś jeżdził przeciętnym samochodem, założył nówki pokrowce na fotele i cieszył się, że teraz ma super luksus i wygodę, a fura lepiej jeździ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- jak zasilanie należy rozpatrywać jako całość, to jakim sposobem metr kabla może cokolwiek zmienić wobec kilkuset metrów za transformatorem lokalnym i co najmniej kilkunastu złączek, licznika, bezpieczników itp elementów przed nim???

To tak, jakby ktoś jeżdził przeciętnym samochodem, założył nówki pokrowce na fotele i cieszył się, że teraz ma super luksus i wygodę, a fura lepiej jeździ.

Bezsensowne porównanie. Nie mówimy o malowaniu obudowy cudowną farbą..bardziej o wlaniu lepszego paliwa o większej czystości i wyższej wartości opałowej.

 

W swoim systemie zmieniasz to co możesz i jest relatywnie tanie. Stać cię na własną elektrownie i całe dedykowane okablowanie droga wolna.

 

Owszem, a ludzie, ktorzy wierzą we wpływ sieciówek maja właśnie takie ograniczenia ....

 

Taka wiara jest efektem braku zrozumienia zasad działania układów zasilania w urządzeniach, ich przeznaczenia i sposobów konstrukcji.

Ja w ogóle w nic nie wierze. A w audio opieram się wyłącznie na tym co widzę i słyszę. To ty opierasz się na swoich wyobrażeniach i wierze że te wyobrażenia sa prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle w nic nie wierze. A w audio opieram się wyłącznie na tym co widzę i słyszę. To ty opierasz się na swoich wyobrażeniach i wierze że te wyobrażenia sa prawdziwe.

 

To nie są wyobrażenia. To rzeczywistość, która bywa czasem, przynajmniej dla niektórych brutalna. Wszystko poparte praktyką ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i co najmniej kilkunastu złączek, licznika, bezpieczników itp elementów przed nim???

 

Przeciez bezpieczniki mozesz wymienic na zlote... : -)

 

Ja w ogóle w nic nie wierze. A w audio opieram się wyłącznie na tym co widzę i słyszę.

 

A szczegolnie slysze w oparciu o to co widze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne porównanie. Nie mówimy o malowaniu obudowy cudowną farbą..bardziej o wlaniu lepszego paliwa o większej czystości i wyższej wartości opałowej.

 

W swoim systemie zmieniasz to co możesz i jest relatywnie tanie. Stać cię na własną elektrownie i całe dedykowane okablowanie droga wolna.

 

 

Ja w ogóle w nic nie wierze. A w audio opieram się wyłącznie na tym co widzę i słyszę. To ty opierasz się na swoich wyobrażeniach i wierze że te wyobrażenia sa prawdziwe.

Raczej wlaniu tego samego paliwa przez drogi wąż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy zasila w prąd zasilacz w urządzeniu. Od jakości tego układu zasilania jako całości, a więc zasilacza ze wszystkimi przewodami dostarczającymi prąd zależy jaki efekt końcowy otrzymamy.

Od jakości zasilacza zależy bardzo dużo.

Zasilacz bywa złożonym układem, po to, aby energia jaką dostarcza na wyjściu jak najmniej zależała od tego co jest na wejściu; łącznie z jakimiś kablami, bezpiecznikami, drutami w ścianach, niedokręconymi zaciskami śrubowymi w skrzynce, ...

Ta nauka o której tak się negatywnie wyrażacie, definiuje nawet odpowiednie wielkości przedstawiające jak napięcie na wyjściu jest zależne od tego na wejściu. Wiesz jakie wartości mają te współczynniki?

Wzmacniacze również budowane są w topologiach minimalizujących wpływ napięcia zasilania na sygnał wyjściowy. Wiesz jakie tu wartości osiągają odpowiednie współczynniki?

 

Od układu zasilania zależy co najmniej tyle samo co od układów przetwarzających sygnał.

Wyżej wymieniłem kilka zasad ogólnych.

Bezczelnie stwierdzę, że zasilanie nie psuje się od strony wejścia (kable zasilające...) lecz od strony i z powodu działania samych układów zasilanych.

Zdziwko?

Wszelkie fluktuacje to efekt zmienności poboru prądu przez zasilane układy.

W ramach złożonych struktur wielu urządzeń, występują "zasilacze lokalne". Taki np. DAC ma kilka "zasilaczy" albo inaczej miejsc gdzie choćby kość przetwornika spodziewa się dobrego zasilania. Szczególnie istotne jest zasilanie drabinek ustalających kwanty napięcia/prądu sterowane próbkami cyfrowymi...

W tamtym miejscu, uważam najistotniejszym w naszych klockach, jest problem fluktuacji (szumów) samych elementów biernych i czynnych, jest tam problem stabilizacji napięcia wobec natury skokowego przełączania w kości dac... Nie ma tam problemu wynikającego z niedoskonałości tego co zasila nasz klocek z sieci...

Po drodze jest kilka układów wygładzająco stabilizujących... o wystarczającej jakości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wymieniłem kilka zasad ogólnych.

Bezczelnie stwierdzę, że zasilanie nie psuje się od strony wejścia (kable zasilające...) lecz od strony i z powodu działania samych układów zasilanych.

Zdziwko?

Wszelkie fluktuacje to efekt zmienności poboru prądu przez zasilane układy.

W ramach złożonych struktur wielu urządzeń, występują "zasilacze lokalne". Taki np. DAC ma kilka "zasilaczy" albo inaczej miejsc gdzie choćby kość przetwornika spodziewa się dobrego zasilania. Szczególnie istotne jest zasilanie drabinek ustalających kwanty napięcia/prądu sterowane próbkami cyfrowymi...

W tamtym miejscu, uważam najistotniejszym w naszych klockach, jest problem fluktuacji (szumów) samych elementów biernych i czynnych, jest tam problem stabilizacji napięcia wobec natury skokowego przełączania w kości dac... Nie ma tam problemu wynikającego z niedoskonałości tego co zasila nasz klocek z sieci...

Po drodze jest kilka układów wygładzająco stabilizujących... o wystarczającej jakości...

 

Po tych wszystkich zabiegach co mówisz sprzęt jest dalej wrażliwy na sieciówki tylko bardziej finezyjnie tak że ten sprzęt to jakaś droga przez mękę!

 

Wzmacniacze również budowane są w topologiach minimalizujących wpływ napięcia zasilania na sygnał wyjściowy. Wiesz jakie tu wartości osiągają odpowiednie współczynniki?

 

W topowych wzmacniaczach jest to jasno zdeklarowane bez podawania współczynników które użytkownika guzik obchodzą i wynosi to:

Szybkość narastania:> 200 V / us

Czas narastania: <200 ns

 

Umiesz tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.