Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy płaski TV


ryto

Rekomendowane odpowiedzi

don111 tyle sie chłopie napisaleś od serca a zaraz przyjdzie koleś i powie że jak był w MM to lcd świeciło lepiej :)

 

:)))

i że statystyki sprzedaży są nieubłagalne

 

Właśnie, odnośnie tych statystyk, tych topowych elcedeków co jednego ma don111, to sprzedaje się pewnie 10 albo 50 razy mniej niż tanich modeli LG.

Niechybnie musi być od nich gorszy:)

 

No ale przynajmniej wesoło jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to moi znajomi pozamieniali plazmy na LCD lub wyzsze LCD, nigdy natomiast nikt z nich nie zamienil plazmy na LCD.

Mysle, ze o czyms to swiadczy.

LOL :D :D :D

Moich paru znajomych pozamieniało plazmy na wysokie LCD, inni pozostali przy plazmach, ale nie są ortodoksami, obrazem u mnie są zachwyceni, daleko im do fanatyzmu plazmowców znanego chociażby z tego forum :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio wszyscy wiemy że Twoj LCD nie ma sobie równych jest THE BEST OF THE BEST OF THE BEST!@

Nigdy tak nie twierdziłem, jestem świadomy wad obu technologii - to podkreślałem nie raz :-) A ortodoks plazmowy wad plazm po prostu nie widzi lub oszukuje siebie twierdząc że nie widzi - ot, taka drobna różnica :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tak nie twierdziłem, jestem świadomy wad obu technologii - to podkreślałem nie raz :-) A ortodoks plazmowy wad plazm po prostu nie widzi lub oszukuje siebie twierdząc że nie widzi - ot, taka drobna różnica :-)

najważniejsze że Ty widzisz wady plazmy i jej nie masz!!! uffff całe szczęście!

ja mam lcd i więcej lcd nie kupię! szukam plazmy bo ma obraz dla mnie z mniejszą ilością wad do zaakceptowania!

życie to sztuka kompromisu pamiętaj o tym!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że Ty widzisz wady plazmy i jej nie masz!!! uffff całe szczęście!

ja mam lcd i więcej lcd nie kupię! szukam plazmy bo ma obraz dla mnie z mniejszą ilością wad do zaakceptowania!

życie to sztuka kompromisu pamiętaj o tym!

Ja widzę wady obu technologii i wybieram jak dla mnie mniejsze zło - LCD :-) Plazmy nie kupię nigdy, bo nie akceptuję jej wad, są dla mnie totalnie wręcz nie do zaakceptowania, co nie znaczy, że widzę tylko wady plazm i nie zauważam wad LCD - pamiętaj o tym ! :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie to sztuka kompromisu pamiętaj o tym!

No więc kompromis polega również na przyjęciu do wiadomości, że:

 

1. Są zwolennicy PDP, ich wybór należy szanować, podobnie jak ich samych.

2. Są zwolennicy LCD, ich wybór należy również szanować, podobnie jak ich samych.

 

Wszelkie próby:

 

* dyskutowania z pozycji własnej wszechwiedzy i posiadania jedynie słusznej racji;

 

* ośmieszania drugiej strony;

 

* traktowania adwersarzy jako ślepców co to nic nie widzą (albo dzieci błądzące we mgle);

 

* misjonarskiego nawracania na swój punkt widzenia (tu zalicza się także pobłażliwe: "dorośniecie do tego");

 

- są nie na miejscu. Potrafmy się pięknie różnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeżeli mamy zakończyć przepychanki na poziomie przedszkola trzeba ustalić jedno

jeżeli wybór technologii jest wynikiem wyboru obrazu to powinno się o tym nie rozmawiać więcej bo o gustach się nie dyskutuje ;)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeżeli mamy zakończyć przepychanki na poziomie przedszkola trzeba ustalić jedno

jeżeli wybór technologii jest wynikiem wyboru obrazu to powinno się o tym nie rozmawiać więcej bo o gustach się nie dyskutuje ;)

pozdr

Całkowicie się z Tobą zgadzam. De gustibus non discutandum est. Ja lubię obraz jaki daje LCD, kto inny lubi PDP. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. I nie ma się co nawazjem przekonywać.

Pozdrwaiam również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój pierwszy płaski TV" - 128 postów.

"Plazma vs LCD" - 890 postów

"Jaki LCD 40" - 42" - 1156 postów

Razem 2174, i co i ..... nic ;-). A przepraszam całe tony "jadu" i często niegrzecznych słów. A świat idzie do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Lechu. Niech każdy cieszy się tym co sam wybrał i co ma. Nie wiem czemu służą wpisy które (parafrazując) można streścić: "o jakiś ty głupi (ślepy), że zdecydowałeś się na ... (tu niech każdy wpisze co uważa za stosowne), ja mam ... (znowu niech każdy wpisze co chce) i TO JEST DOPIERO OBRAZ".

 

jak to i nic, pdp górą :D

Znowu uprawiasz zaczepki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 4 Września 2011 - flame war chamowa
Ukryte przez Yamnick, 4 Września 2011 - flame war chamowa

to fakty

Chyba raczej zwidy rodzące się fanatycznej główce :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Prawdopodobnie mój wybór padnie na plazmę G30, ewentualnie ten LG LV5500 (samsunga odrzucam na wspomniane w temacie 50hz, a marketingowe CMR 100hz jest... tylko marketingowe).

 

Teraz pytanie bardziej natury prawnej.

Plazmę Panasonica, ze względu na możliwość trafienia wadliwego egzemplarza (słynne buczenie ;-)) kupię przez net, żeby mieć te 10 dni na zwrot. Problem w tym, że jak wyjmę tv z pudła i włączę, aby sprawdzić jak działa, to czy nie uznają tego jako sprzęt "używany" i nie będzie można go zwrócić...

Oczywiście zakładamy, że pudełko, folie i tv będą bez żadnych rys, ale tv wiadomo, że będzie uruchomiony...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej zwidy rodzące się fanatycznej główce :-)

No widzisz ja nie napisałem że jesteś taki czy taki, a ty od razu wyjerzdzasz na mnie personalnie z jadem, zresztą niedawno dałeś popis jaki masz szacunek dla kobiet.

Odbiję więc piłeczkę: czy ty chłopie sie dobrze czujesz? (ogólnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja nie napisałem że jesteś taki czy taki, a ty od razu wyjerzdzasz na mnie personalnie z jadem, zresztą niedawno dałeś popis jaki masz szacunek dla kobiet.

Odbiję więc piłeczkę: czy ty chłopie sie dobrze czujesz? (ogólnie)

W przeciwieństwie do ciebie bardzo dobrze, nie "wyjerzdzam" personalnie tylko komentuję te niby fakty :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz pytanie bardziej natury prawnej.

Plazmę Panasonica, ze względu na możliwość trafienia wadliwego egzemplarza (słynne buczenie ;-)) kupię przez net, żeby mieć te 10 dni na zwrot. Problem w tym, że jak wyjmę tv z pudła i włączę, aby sprawdzić jak działa, to czy nie uznają tego jako sprzęt "używany" i nie będzie można go zwrócić...

Oczywiście zakładamy, że pudełko, folie i tv będą bez żadnych rys, ale tv wiadomo, że będzie uruchomiony...

 

Pozdrawiam.

Mocno odradzałbym kupno plazmy poprzez internet.

 

W przeciwieństwie do ciebie bardzo dobrze, nie "wyjerzdzam" personalnie tylko komentuję te niby fakty :-)

spadaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 4 Września 2011 - flame war chamowa
Ukryte przez Yamnick, 4 Września 2011 - flame war chamowa

spadaj

Cóż za popis elokwentnej inwencji :D Do aniołka też tak czule szepczesz ? :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

spadaj

Cóż za popis elokwentnej inwencji :D Do aniołka też tak czule szepczesz ? :-))))

Panowie (Koledzy) w aptece można bez recepty kupić ziołowe "Tabletki uspokajające" - polecam (też czasem używam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 4 Września 2011 - flame war chamowa
Ukryte przez Yamnick, 4 Września 2011 - flame war chamowa

no i jak tu cie człowieku lubieć

Chyba raczej lubić ;) Najpierw do szkoły powrót zalecam, a potem ziółka na nerwy jak kolega powyżej radzi :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

zyzio, w takim razie wymien jakie wady ma dobra plazma a jakie ma dobry LCD, wedlug Ciebie. To samo mozesz napisac o zaletach obydwu.

Jak narazie jest jeden uzytkownik obu. Oraz jeden ktory ma LCD a chce plazme. A kto ma dobra plazme i chce LCD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie bardziej natury prawnej.

Plazmę Panasonica, ze względu na możliwość trafienia wadliwego egzemplarza (słynne buczenie ;-)) kupię przez net, żeby mieć te 10 dni na zwrot.

Spokojnie można rozpakować, podłączyć i sprawdzić jak działa. Jest to tzw. użycie zakupionego przedmiotu w ramach zwykłego zarządu. Zakupiony produkt nie może jednak nosić śladu użycia, uszkodzeń. Nie chodzi tu o opakowania. Zakup przez Internet dopuszcza sprawdzenie zakupionego towaru, gdyż nie można zrobić to osobiście, gdzie zrobią to w obecności kupującego.

 

10 dni masz na PISEMNE powiadomienie sprzedawcy o odstąpienia od umowy kupna sprzedaży. Nie wolno odsyłać bez tego !!!

Na zwrot towaru masz 14 dni od pisemnego powiadomienia. Tyle samo dni ma sprzedający na zwrot pieniędzy.

 

 

Mocno odradzałbym kupno plazmy poprzez internet.

 

Niepotrzebny strach.

TV jest solidnie zapakowany a sprzedający ma sprzęt ubezpieczony.

Podstawą spokoju jest jednak sprawdzenie towaru OD RAZU przy kurierze, czyli jego wypakowanie i obdukcja czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych.

Jesli nie sporządzi się żadnego protokołu szkody dochodzenie od kuriera odszkodowania ( nawet jeśli się sprzęt ubezpieczy) mija sie z celem.

 

Jeśli plazma czy LCD są fabrycznie zapakowane uszkodzenie ich jest sporadyczne.

pamiętajmy, że zanim trafi ona do uzytkownika paru kurierów z fabryki zalicza !! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, w takim razie wymien jakie wady ma dobra plazma a jakie ma dobry LCD, wedlug Ciebie. To samo mozesz napisac o zaletach obydwu.

Przepraszam, że się wtrancam (błąd w pisowni zamierzony) ale zalety/wady PDP/LCD były wielokrotnie wypisywane enumeratywnie w różnych wątkach na Forum. Czemu więc ma służyć zadawanie tego pytania po raz n-ty?

 

Jak narazie jest jeden uzytkownik obu. Oraz jeden ktory ma LCD a chce plazme. A kto ma dobra plazme i chce LCD?

Oraz są posiadacze PDP, którzy za nic w świecie nie zamienili by ich na LCD i posiadacze LCD którzy za żadne skarby nie zamieniliby ich na PDP (w tej liczbie ja).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu byłem w Euro żeby przyjrzeć się temu panasowi. Znowu na szybko, moze w weekend będzie więcej czasu, ale już było trochę lepiej. Kolory to kwestia przyzwyczajenia, ale na pewno głębia jest znacznie lepsza w plazmie.

Natomiast specjalnie przyłożylem ucho za tv, żeby usłyszeć to słynne buczenie. Nic nie slyszałem, ale fakt, w sklepie było dosyc głośno.

 

Jednak inna rzecz rzuciła mi się w oczy. Rozmieszczenie gniazd. Chyba ten geniusz inżynier z Panasonica projektował ten tv tylko jako sprzęt stojący. Bo chyba powiesić się go na ścianie nie da. Dawać 2 porty USB (gdzie jeden będzie pewnie wykorzystany z tyłu TV na wifi) to chyba jakaś pomyłka? Fakt, nie wiem jak wygląda ten wieszak na ścianę, a w związku z tym nie wiem, jak dużo tv odstaje od ściany, ale jezeli niewiele, to usb się tam nie zmieści! A to boczne usb będzie pewnie wykorzystywane do pendrive.

 

I druga kwestia. Czy ten polecany NETGEAR WNDA3100 US adapter wifi do Panasa będzie miał dobry sygnał? Używa ktoś tego? Adapter będzie podłączony (jak się da!) z tyłu tv, natomiast router będzie za ścianą (w drugim pokoju, odległość ok. 12m)...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu byłem w Euro żeby przyjrzeć się temu panasowi. Znowu na szybko, moze w weekend będzie więcej czasu, ale już było trochę lepiej. Kolory to kwestia przyzwyczajenia, ale na pewno głębia jest znacznie lepsza w plazmie.

Natomiast specjalnie przyłożylem ucho za tv, żeby usłyszeć to słynne buczenie. Nic nie slyszałem, ale fakt, w sklepie było dosyc głośno.

 

Jednak inna rzecz rzuciła mi się w oczy. Rozmieszczenie gniazd. Chyba ten geniusz inżynier z Panasonica projektował ten tv tylko jako sprzęt stojący. Bo chyba powiesić się go na ścianie nie da. Dawać 2 porty USB (gdzie jeden będzie pewnie wykorzystany z tyłu TV na wifi) to chyba jakaś pomyłka? Fakt, nie wiem jak wygląda ten wieszak na ścianę, a w związku z tym nie wiem, jak dużo tv odstaje od ściany, ale jezeli niewiele, to usb się tam nie zmieści! A to boczne usb będzie pewnie wykorzystywane do pendrive.

 

I druga kwestia. Czy ten polecany NETGEAR WNDA3100 US adapter wifi do Panasa będzie miał dobry sygnał? Używa ktoś tego? Adapter będzie podłączony (jak się da!) z tyłu tv, natomiast router będzie za ścianą (w drugim pokoju, odległość ok. 12m)...

 

Pozdrawiam.

Kupisz sobie przedłużacz USB z kątową wtyczką i po problemie. Wieszaki mają średnio od 70-120mm od ściany do tyłu TV (składane). Stałe dużo mniej do 30mm. Widziałem jeden składany, który w złożeniu miał 30mm. Ja mam regulowany 70mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.