Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, rejbis napisał:

Chętnie, tylko gdzie? Na razie robie rozeznanie i wolałbym nie jeździć na drugi koniec Polski.

Niektóre firmy robią odsłuchy u klienta. Wiadomo, że nie za darmo ale możesz posłuchać paczek w swojej akustyce. I nie musisz jechać przez pół polski.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rejbis napisał:

Słuchałem w salonie Meloman z moim denonem podlogowych focal aria 926, sonus faber lumina V, dali opticon 6, audiovector qr3 i monitor audio silver 200 lub 300, nie pamiętam. Wszystko zagrało źle, a szczególnie basem, który albo dudnil i rozlewal sie zakrywajac przekaz, albo nie nadążał. Bas był tak zły, że odbierał przyjemność słuchania muzyki.

A ja się temu wogóle nie dziwię, i żadnej z kolumn, które słuchałeś bym nie wybrał, a też w Melomanie niektóre z nich słuchałem. Ja poleciłbym Ci posłuchać 2 rzeczy Sonus ale Sonetto III i w takim pokoju dobrze powinny zagrać, i Gato FM30 mk2. Do tego mógłbyś pomyśleć o Dynaudio używanych np Contour, to jest ciepłe granie i z denonem powinno się dobrze uzupełniać. W Elac F407 Vela też powinna zagrać, znośnie, tylko nie wiem czy to usłyszysz w TopHifi, pomimo jakiejś adaptacji akustycznej u nich to niestety tam są regipsy i oni mają przetłumiony pokój i jak weźmiesz kolumnę do domu to zagra zupełnie inaczej. 

Focal Aria jest bardzo źle zestrojoną kolumną, ma nie kontrolowany bas, buczący, dobrze może wypaść tylko w mocno akustycznie stłumionym pokoju. Audiovector dla mnie typowa V, i bas też się wzbudza, Monitor Silver podobnie. Niestety zły dobór kolumn do Denona. Kolega kiedyś miał tego denona z PraAc monitorami R1 bodajże.

Większość ludzi, którym wciskają sklepy np takie Arie nie wiedzą jak powinna grać dobra kolumna i osobom bez usłuchania taki sprzedawca to wciska, bo budżet ktoś ma do 12tys. a teraz z nowych w takim budżecie naprawdę ciężko coś fajnego wybrać. Już u kilku osób byłem w domach, które Miały Arie wstawione w nowoczesne wnętrze, i ja z nimi 10 min. bym nie wytrzymał, a osoby szukały do nich wzmacniacza. Moje zdanie było odwrotne zmienić trzeba kolumny, ale "przecież one takie ładne" 2 razy padła odpowiedź. 🙂

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonetto III nie dawno nasz kolega kupił i zapewne chętnie by zaprosił na odsłuch i możnaby podłączyć Denona i posłuchać w warunkach domowych. Z Gato niestety jest problem, ponieważ w Lublinie nikt ich nie ma, a Gato ostatnio preferuję sprzedaż pod zamówienie.

A ja zapraszam na posłuchanie z Diapasonami Adamentes, tylko to monitory i podstawy basowej nie będzie jak w dobrej 3 drożnej, ale góra i średnica całkiem dobrej klasy.

A nie słuchałeś Lintonów w melomanie to tańsze duże monitory, ale całkiem fajnie grajace, mają braki w wysokich tonach ale akceptowalne w całokształcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za podpowiedzi. Właśnie zależy mi na wskazowkach osób , które miały do czynienia z różnymi zestawieniami i są dużo bardziej osluchane niż ja.  Faktycznie w Melomanie jest nienajlepsza akustyka, kwadratowy pokój z niemal gołymi ścianami. Zwróciłem na to uwagę już po pierwszych dźwiękach. Kolumny może nie z wysokiej półki , ale spodziewałem się po nich naprawdę więcej. 

Może macie jakieś sugestie czego mogę posłuchać w top hifi? 

Robert bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia, każde takie spotkanie to zbieranie doświadczeń. Szczegóły uzgodnimy ma PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tophifi proponuję posłuchać Elac Vela 407 i Solano 287 (w Niemczech bardzo są chwalone), Bowers 704S3, ProAc DT8. Ale jak pisałem, jakoś w TopHifi nigdy na odsłucha mi się nic niepodobało, a Vela 407 jak i stare FS407 jak słuchałem w domu, mi się podobały nawet. Bas trochę  podpompowany, ale nie dudniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niedawno miałem u siebie mniejsze Vele, 403. Tak jak pisze Robert o 407, monitorki też miały dość obfity bas, który jednak mimo bliskości tylnej ściany, nie dudnił. Wg mnie miały jednak delikatnie wycofaną średnicę, co akurat mi przeszkadzało. 

Kolego @rejbis, nie mam co prawda podłogówek, ale mam za to monitorki PMC. Jesli masz ochotę poznać markę, zapraszam też i do siebie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Serwus.

Na początku dziękuję Sebastianowi i Grzegorzowi za zaproszenie i milo spędzony przy muzyce czas. Były to dla mnie nieocenione doświadczenia. 

W top hifi słuchałem kilku kolumn z moim denonem. Linn Majik brzmiały bardzo źle. Jedna wielka i ciężka klucha brzmieniowa z rozlewajacym się basem. Proac dt 8 juz lepiej. Ładna średnica słabszy dół. Akceptowalne granie ale do szczęścia sporo brakowało. Elac vela fs407 jeszcze lepiej. Dużo lepszy dół i góra ale średnie lepsze w proac. Gdyby połączyć zalety jednych i drugich byłoby całkiem dobrze. 

Na koniec poprosiłem o podlaczenie Bowersow 703.s3 

I to był strzał w dziesiątkę! Genialne zgranie z moim Denonem. Nic nie przeszkadzalo. Odpowiednia dynamika i czystość. Z pewnością były to najlepsze kumny jakich słuchałem z moim wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rejbis napisał:

Bowersow 703.s3 

Bowersy są trójdrożne i całkiem dobrze jest zgrane pasmo i później to słychać. Jak byś posłuchał Vela 409 też by Ci się bardziej podobały od 407. Tak samo jest w PMC, jak się posłucha 5.26 to się nie chce słuchać 5.24, bo czegoś brakuje, średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RobG1974 napisał:

A ja odradzam Jaspery, one będą miały problem spójności pasma i słabo kontrolowany bass.

Spojnoscc pasm czyli "zszycie" we wszystkich jasperach ktore slyszalem jest wybitna, nie slychac zadnych przejsc/ciec miedzy gora, srodkiem, basem. 

Pylon jasper 25 mk1 mial duzo basu to fakt, problem ten niewystepuje jest wyeliminowany w jasper 25mk2. Mialem w domu jasper 18 na wielu wzmakach i nigdy bym nie powiedzial ze maja slabo kontrolowany bas. Maja bas za to lekko miekki ale bardzo szybki  i kontrola w punkt, chyba ze podlaczymy lampke 2 x 25 wat ktora sama w sobie bas srednio kontroluje(cecha tej konretnej lampy). Jaspery nie nadają sie do slabych lamp, do mocniejszych tak(revelator). W j18 bas jest lekko podkrecony przez co mamy wrazenia grania  kolumny podlogowej a nie podstawki. Natomiast bas w jasper23 jest wybitny, szybki punktowy nie za miekki nie za twardy, pokazujacy duzo faktur, roznic w instrumentach, drewnie etc, jest zroznicowany. Ogolnie brzmienie serii jasper mozna porownac do wyzszych kolumn dynaudio czyli lekko po cieplejszej stronie ale za to cale detale, precyzja, dynamika, otwartosc to wszystko jest. Kolumny elac vela 407 to techniczne granie zero emocji. Sa jak niemiecka zona niby wszystko dobrze robi ale serca to ona nie ma 🤷‍♂️

 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, RobG1974 napisał:

A. A jakie wyjścia Cię interesują? Dużo jest rozwiązań, żeby było dobrze trochę trzeba powalczyć.

Interesuje mnie tylko coax. 

Robert, kiedyś pożyczyłeś mi już skonfigurowaną malinę która zagrała świetnie, dużo lepiej niż mój cdp jako transport. Za drugim razem, pożyczona od Ciebie malina (urządzenie to samo, inny soft) zagrała tak samo jak cdp. Dlatego wiem, że trzeba się trochę pomęczyć i pokombinować. Czy da się jeszcze gdzieś kupić taką nakładkę jak ta Twoja? To było chyba digi+pro o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej da sìe kupić digi + pro, ale jest teraz sporo fajniejszych rzeczy typu allo digione / signature, Ian Canada z wymiennymi zegarami, daje możliwość rozwoju na przyszłość z zasilaniem bateryjnym. Karty chińskie z dodatkowym recklokerem, lub dedykowane transporty typu lumin u2mini, którego na razie nie mogę pokonać rozwiązaniami diy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RobG1974 napisał:

Andrzej da sìe kupić digi + pro, ale jest teraz sporo fajniejszych rzeczy typu allo digione / signature, Ian Canada z wymiennymi zegarami, daje możliwość rozwoju na przyszłość z zasilaniem bateryjnym.

Interesuje mnie najprostsze rozwiązanie czyli malina z jakąś nakładką. Kwestią zasadniczą jest wybór i zakup nakładki. Digi+pro nigdzie nie widziałem, można kupić Allo tylko które? Nie znam tego rozwiązania. Zasilanie sam sobie ogarnę. 

Lumin może jest fajnym urządzeniem ale cena zniechęca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RobG1974 napisał:

Zwłaszcza jak oddzielimy izolatorem nakładkę od maliny.

Izolatora na razie raczej też nie planuję ... na razie ... 

W tej chwili chciałbym zakupić tylko jakąś nakładkę, malinę mam. Którą polecisz? Szukać gdzieś digi czy lepiej Allo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej allo digione. A jeszcze lepiej Ian canada transportpi i masz rozwojowo na przyszłość.
https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interface-modules/ian-canada-transportpi-digi-ultra-low-jitter-digital-audio-interface-module-p-16714.html

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

I od razu do tego dokupić ich systemie bateryjny, który będziesz zasilał swoim zasilaczem.
https://www.audiophonics.fr/en/power-supply-modules/ian-canada-purepi-ultracapacitor-batteries-dual-power-supply-module-for-raspberry-pi-5v-33v-p-16684.html
Polecam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Jak kiedyś kupisz daca z wejściem i2s będzie w sam raz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Będziesz chciał poprawić to dokupisz porządne zegary. Mam lumina i ten koncert Ian canada, więc świadomie polecam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Taniej wyjdzie od node a jakościowo inna bajka.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

Taniej wyjdzie od node a jakościowo inna bajka.

Na poczatek chciałem jeszcze raz powalczyć z maliną. Jeżeli nie przypadnie mi do gustu takie rozwiązanie to pomyślę o czymś innym. Może o typowym transporcie cyfrowym ... zobaczymy ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RobG1974 napisał:

Naprawdę warto Andrzej na malinę założyć tą nakładkę Ian Canady.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

czy wg Ciebie jest to lepsze od digione signature? Czy ten Ian Canady wymaga osobnego zasilania tak jak digione signature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne tak, oprogramowanie bardziej o tym będzie decydować. Tylko ona potrzebuję osobnego zasilania 3.3V a malina 5V.

26 minut temu, ciszyn11 napisał:

czy wg Ciebie jest to lepsze od digione signature? Czy ten Ian Canady wymaga osobnego zasilania tak jak digione signature?

Wg mnie lepiej gra od signature, zwłaszcza jak się da system bateryjny do zasilania. Dodatkowo, łatwo można wymieniać zegary, które dużo zmieniają w dźwięku. Te oryginalne nie są najgorsze, można crysteki ale je trzeba rozsądnie aplikować w systemach dobrze dociążonych z gęstymi dacami, do r26 na pewno nie jest to dobra droga, ale z np Pontusem już tak.

A co śmieszniejsze, ona chodzi najlepiej na sterownikach w moode lub volumio właśnie allo digione /signature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RobG1974 napisał:

zapewne tak, oprogramowanie bardziej o tym będzie decydować. Tylko ona potrzebuję osobnego zasilania 3.3V a malina 5V.

Wg mnie lepiej gra od signature, zwłaszcza jak się da system bateryjny do zasilania. Dodatkowo, łatwo można wymieniać zegary, które dużo zmieniają w dźwięku. Te oryginalne nie są najgorsze, można crysteki ale je trzeba rozsądnie aplikować w systemach dobrze dociążonych z gęstymi dacami, do r26 na pewno nie jest to dobra droga, ale z np Pontusem już tak.

A co śmieszniejsze, ona chodzi najlepiej na sterownikach w moode lub volumio właśnie allo digione /signature.

dzięki. To będzie problem u mnie, żeby zmienić. Musiałbym zrobić osobny player od początku, bo moje zasilanie jest w jednej obudowie z malinką. Mam zrobione potrójne: do maliny, digione sign oraz switcha. Malina ma 5V 5A, digione: 5V 3A, switch: 9V 2A

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, ciszyn11 napisał:

Malina ma 5V 5A, digione: 5V 3A, switch: 9V 2A

A na jakich zasilaczach masz zrobione, jeżeli np Muzg Premium to jest regulowany i można ustawić na 3,3V, lub dokupić PurePi i jeden zasilacz wymontować. Do PurePi jest potrzebny jeden zasilacz a on daje zasilanie na malinę 5v i na nakładkę 3,3V z układu bateryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RobG1974 napisał:

 

A na jakich zasilaczach masz zrobione, jeżeli np Muzg Premium to jest regulowany i można ustawić na 3,3V, lub dokupić PurePi i jeden zasilacz wymontować. Do PurePi jest potrzebny jeden zasilacz a on daje zasilanie na malinę 5v i na nakładkę 3,3V z układu bateryjnego.

Zasilanie od Lucarto Audio. Musiałbym to przerobić

Resized_IMG_20190419_165532_95752189736858.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.