Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
45 minut temu, lammpagra napisał:

Da się to jakoś zmierzyć jak wygląda charakterystyka impedancji kolumn

Tak. Mając odpowiednie narzędzia to 3 kliknięcia myszką.

25 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Aby nie było tak różowo, to muszę dodać, że mój piecyk słabo sobie radził z kolumnami YB

4 watami ciężko napędzać kolumny, których głośniki trzeba dobrze rozbujać by grały dynamicznie.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Seyv napisał:

Tak. Mając odpowiednie narzędzia to 3 kliknięcia myszką.

Plis podpowiedz coś co to za narzędzia i jak to robić.

Jestem teraz na etapie szukania nowych kolumn i może to będzie pomocne przy wyborze. Rozumiem, że najlepsza charakterystyka to stała impedancja w dziedzinie częstotliwości więc takich kolumn trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lammpagra napisał:

Jestem teraz na etapie szukania nowych kolumn i może to będzie pomocne przy wyborze.

Jeżeli chodzi o firmowe kolumny zazwyczaj można sprawdzić takie informacje jak przebieg impedancji w internecie. Na temet produktów manufaktur typu YB ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lammpagra napisał:

Jestem teraz na etapie szukania nowych kolumn i może to będzie pomocne przy wyborze

Janek, jeśli kierujesz się tylko tym, że Twój wzmacniacz z obcymi głośnikami nie zagrał, zaś z Twoim YB - jak słyszałem - gra super, to może nie czyń pochopnych kroków 🤔 trudno jest dopasować kilkuwatowy piecyk SET do głośników, i możesz wpaść z deszczu pod rynnę... To Tobie ma się podobać, a nie nam, którzy słuchamy przez kilka minut i mamy swoje skrzywienia. 

Chyba, że zmieniasz z innych powodów. Na pewno wiesz, co robisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Janek, jeśli kierujesz się tylko tym, że Twój wzmacniacz z obcymi głośnikami nie zagrał, zaś z Twoim YB - jak słyszałem - gra super, to może nie czyń pochopnych kroków 🤔 trudno jest dopasować kilkuwatowy piecyk SET do głośników, i możesz wpaść z deszczu pod rynnę... To Tobie ma się podobać, a nie nam, którzy słuchamy przez kilka minut i mamy swoje skrzywienia. 

Chyba, że zmieniasz z innych powodów. Na pewno wiesz, co robisz. 

Żadnych gwałtownych ruchów nie będę wykonywał. Najpierw posłucham u siebie potencjalnych kandydatów. YB to nie jest szczyt szczytów. Generalnie zdecydowana większość wszystkiego gra bardzo dobrze, jednak na niektórych utworach ma się wrażenie jakby dźwięk się "gubił" szczególnie na basie ale nie tym najniższym. Na przykład gubi się na utworze Radiohead Reckoner - powstaje jakiś taki chaos, młyn, nieprzyjemnie się tego słucha. Może to kwestia nagrania? Możesz to sprawdzić u siebie? Jest na tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnie Tidal 😔 lecz być może przyczyną jest jakość sygnału źródłowego, serwisy streamingowe nie powalają dźwiękiem... Zwłaszcza utwory rozrywkowe z głównego nurtu potrafią być podle nagrane, z dużą kompresją. 

Mój dobry kolega ma głośniki YB, napędza to potężną hybrydą LAR o mocy bodajże 200W, do tego cudne źródło cd Lector z oddzielnym zasilaczem. Ależ to gra, wyrywa z butów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, lammpagra napisał:

Plis podpowiedz coś co to za narzędzia i jak to robić

Ja używam Dayton Audio Dats - wystarczy podłączyć pod zaciski kolumn, klik i już masz wykres impedancji.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Ja też czekam na to wydarzenie. Jest wojna, inflacja, kryzys i smog, no ale na Audio Show trzeba jechać ✌️

Jest już mała ekipa z Lublina, która jedzie na avs. Mamy nawet zaplanowane afterparty 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seba3002 napisał:

Jeśli wyrażasz chęci, zapraszamy. Nie chwaląc się, mamy nawet zaklepaną miejscówę na nocleg.

Pięknie dziękuję za zaproszenie, jadę jednak z Małżonką i to wyjazd łączony. Przynajmniej takie są plany. 

Pozdrawiam serdecznie 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pozwolę sobie wkleić informację

https://www.audiostereo.pl/topic/159792-pokój-audiostereo-na-audio-show-2022/

Zapraszam do odwiedzenia oraz jeśli ktoś by chciał zaprezentować wykonane przez siebie "zabawki" do udziału.

W poprzednich latach miałem możliwość poznać kilka osób z naszego województwa mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie, jak wrażenia z Warszawy?Niestety przez zupełnie nieoczekiwany natłok bardzo ważnych wydarzeń nie mogłem się pojawić osobiście. Za rok pojadę na dwa dni w ramach rekompensaty. Przeglądam na otarcie łez posty na szoszialmidiach, zdjecia i opisy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wystawa za nami, moja to już nie wiem która... pamiętam, że bodajże pierwszy raz byłem wówczas, gdy w kinach wyświetlali film "Troja" i na AS puszczali to na jakimś lajfstalowym, wielkim zestawie Denona. Wszyscy się jarali walką Achillesa z Hektorem na DVD, na kilku głośnikach kina domowego; nie można było wepchnąć się do środka 😄

Było fajnie, ciekawie, z pewnością warto pojechać i obejrzeć kilka prezentacji. Ze swej strony jednak muszę powiedzieć, że tak naprawdę nie znalazłem żadnego zestawu, który w 100% by mnie porwał i zachwycił na tyle, abym chciał go mieć. Nawet te ultradrogie systemy (z których w mojej ocenie najciekawszy był Wilson / Gryphon na SN, ten duży) brzmiały bardzo, bardzo dobrze - lecz w mojej ocenie nie nadają się do słuchania w domu dla przyjemności. A mnie o to chodzi, przynajmniej dopóki nie wybiorą mnie na prezesa Orlenu.

Jeśli to kogoś zainteresuje, to poniżej garść moich spostrzeżeń:
1. nie godzi się, w bardzo miernych warunkach akustycznych i lokalowych Wystawy, surowo oceniać i wydawać wyroki jedynie na podstawie krótkich odsłuchów spod ściany, w ścisku i pośpiechu; każdy z tych systemów z pewnością potrafi zagrać o wiele lepiej w bardziej dopieszczonych warunkach, lecz na AS bynajmniej nie chodzi o to, aby coś zagrało najlepiej, jak się da (a w każdym razie nie wszyscy wystawcy o to zabiegają).

2. repertuar muzyczny się nie zmienia od lat, i to jest niestety bardzo smutne; z racji tego, że ok. 3/4 źródeł (wg moich obserwacji) to pliki, dziś już nie ma większych szans - bo wystawcy nie chcą / nie mogą / mają zalecenia - na załączenie przyniesionej przez siebie muzy... smętne plumkanie szeroko niosło się po korytarzach, bowiem w tych warunkach granie 1-2 instrumentów nie spowoduje (albo choć zminimalizuje) obnażenia słabości danego systemu, co niewątpliwie zostałoby bezlitośnie wykorzystane przez zwiedzających.
3. mnie cieszyło, że zauważalnie wiele było źródeł analogowych (głównie gramofonów), z których płynny, gładki i naturalny dźwięk koił mój narząd słuchu, zwykle masakrowany przez rozmaite plikograje; czułem też jakąś wdzięczność do ludzi, którym się chciało poświęcić więcej uwagi na pieczołowite ustawienie gramofonu, niż ta sekunda na przejechanie palcem po tablecie, aby włączyć kolejny utwór.
4. tradycyjnie, dobre i bardzo normalne granie z pokojów DIY - ale tak to jest, chłopaki wkładają w to naprawdę wiele serducha i poświęcają noce, aby dopieścić te swoje cudeńka, i prawie zawsze efekty są co najmniej znakomite, a wiele markowych zestawów powinno iść ze wstydem do kąta; w tym roku chciałbym podkreślić niezwyczajne walory estetyczne kilku sprzętów (nie podaję konkretów, bo to dość subiektywne wrażenia) - a z tym różnie bywało, wszak w końcu to są wyroby garażowe... naprawdę, pozytywnie byłem zaskoczony jakością wykonania!
5. po całodniowej gonitwie i katowaniu zmysłów w tłumie ludzi, wspaniałym i kojącym wydarzeniem wieńczącym dzień była krótka (mam nadzieję, że nie nazbyt długa) wizyta u jednego Kolegi, który był na tyle uprzejmy, iż znalazł jeszcze wieczorem czas, by na stryszku włączyć nam kilka fajnych kawałków ze swojego domowego systemu - i znów, miód na uszy i bardzo przyjemne, dobre granie, którego naprawdę nie było w wielu pokojach na AS; często zapominamy o tym, że w domach mamy niezłe zestawy, a najlepiej jest posłuchać muzy i pogadać w gronie przyjaciół, miast toczyć głupie wojny na forach z całkiem obcymi ludźmi.

Tak więc dziękuję kolegom: Robertowi, Krzyśkowi, Jankowi i Michałowi, że wytrzymali ze mną cały dzień. Do zobaczenia za rok, a może i wcześniej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
22 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

repertuar muzyczny się nie zmienia od lat, i to jest niestety bardzo smutne; z racji tego, że ok. 3/4 źródeł (wg moich obserwacji) to pliki, dziś już nie ma większych szans - bo wystawcy nie chcą / nie mogą / mają zalecenia - na załączenie przyniesionej przez siebie muzy... smętne plumkanie szeroko niosło się po korytarzach, bowiem w tych warunkach granie 1-2 instrumentów nie spowoduje (albo choć zminimalizuje) obnażenia słabości danego systemu, co niewątpliwie zostałoby bezlitośnie wykorzystane przez zwiedzających.

Najlepiej było by aby we wszystkich pokojach grały w kółko dwa trzy te same kawałki wtedy można by było mieć dobre porównanie - takie opinie w tym roku mnie doszły. Ludzie chętnie wchodzą do pokoju gdy grany jest znany kawałek, najlepiej taki który mają w domu lub taki który słyszeli w innym pokoju - wtedy mają najłatwiejsze porównanie.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Seyv napisał:

Najlepiej było by aby we wszystkich pokojach grały w kółko dwa trzy te same kawałki wtedy można by było mieć dobre porównanie - takie opinie w tym roku mnie doszły. Ludzie chętnie wchodzą do pokoju gdy grany jest znany kawałek, najlepiej taki który mają w domu lub taki który słyszeli w innym pokoju - wtedy mają najłatwiejsze porównanie.

dla mnie istotne są zmiany rodzaju muzyki od poważnej przez wokal męski i kobiecy do cięższej muzy aż do metalu włącznie

brzmienie pod kątem barwy definicji czy budowania planów może być różne i to zależy od konstruktora ale jeśli przy dużych składach i mnogości instrumentów brakuje rozdzielczości i robi się jazgot to kolumny są nie do zaakceptowania

tylko rzadko kto na wystawie potrafi zapodać tak stresujące kawałki na swojej prezentacji 🙂 i to też jest zrozumiałe

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Seyv napisał:

Najlepiej było by aby we wszystkich pokojach grały w kółko dwa trzy te same kawałki wtedy można by było mieć dobre porównanie

Oj nie, to byłoby straszne 😮

Tak na serio, dla mnie wyznacznikiem poprawnego brzmienia jest muzyka fortepianowa (najlepiej instrument solo zarejestrowany z dalszego planu, aby prócz strun i młoteczków słychać było także pudło oraz interakcję z pomieszczeniem). Każdy jednak ma w głowie swój wzorzec, z którym bardziej lub mniej świadomie porównuje dane brzmienie. Pamięć dźwiękowa jest potężna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Problem z graniem jest też taki, że przy większej głośności pobudza się pokój do grania i jest kicha. Ciszej też grać nie można bo słychać muzykę z pokoi obok więc trzeba grać to co można grać głośno i nie pobudzać pokoju.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.