Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam cm4 do Ian Canady. Jcat jest dobry pod warunkiem, że ma się daca z dobrym wejściem usb ale ja mam głównego daca, gdzie usb jest takie sobie i mi przez to Jcat nie do końca pasował. Odnośnie Ian Canady, to możesz spróbować samą nakładkę tylko zworkę zasilania nakładki trzeba ustawić na 5V i podłączysz do tego co masz, żeby przetestować Jak ma się w odniesieniu do allo digione sig, bo jeżeli masz dobre zasilacze to może wyjść, że zagrają lepiej od zasilania bateryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

02.11.2023 w Lublinie w Centrum Kultury odbędzie się koncert Jerzy Małek Quartet. Polecam! 

Ogólnie widać, że w naszym mieście coś się w końcu ruszyło po pandemii w kwestii koncertów, mam już zaplanowane trzy tej jesieni ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich kolegów z Lubelskiego. Posiadam konto na audiostereo już od jakiegoś czasu, więc najwyższa pora się przywitać. Zakładam, że nie będę zbyt aktywny na forum, ale ta sytuacja może się zmienić 🙂 Obecnie w swojej kolekcji posiadam kolumny Gale 3040, Totem Reinmaker oraz wzmacniacze z końca lat 80 firm NAD i Harman Kardon. W niedalekiej przyszłości planuję rozpocząć nową przygodę ze wzmacniaczami lampowymi, więc mam nadzieję poznać kogoś kto chętnie podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami w tej kwestii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hypson napisał:

W niedalekiej przyszłości planuję rozpocząć nową przygodę ze wzmacniaczami lampowymi, więc mam nadzieję poznać kogoś kto chętnie podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami w tej kwestii 😉

Jeżeli chcesz zbudować zestaw z wzmacniaczem lampowym to proponuję zacząć od razu od jakiegoś lepszego wzmacniacza. Moim zdaniem tanie chińskie lampowce można sobie z góry odpuścić. Na początek również proponuję coś z autobiasem. No i oczywiście jakieś lepsze kolumny do kompletu. Łącznie to już spory wydatek, jeżeli nie jesteś na to przygotowany lepiej zostać przy tranzystorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę! Jeśli chcesz konkretnej porady o lampach, to napisz nam może, jakie masz oczekiwania, jakich konstrukcji już słuchałeś, jakie masz pomieszczenie? Jakiej muzyki słuchasz, no i jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na wzmacniacz i komplet lamp do niego? 

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Zapewne będziemy coś pomóc a przede wszystkim zaprezentować kilka rozwiązań. Ja mam wzmacniacz lampowy i końcówkę mocy z pre lampowym. Kolega @Łukasz_62438 też posiada wzmacniacz lampowy innej konstrukcji. Kolega [mention=58103]Seyv[/mention] kilka rozwiązań wypracował, myślę, że też będzie mógł zaprezentować z własnymi konstrukcjami kolumn i daca. Można było jego rozwiązania usłyszeć na Audio Show w pokoju 410.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, szpakowski napisał:

Jeżeli chcesz zbudować zestaw z wzmacniaczem lampowym to proponuję zacząć od razu od jakiegoś lepszego wzmacniacza. Moim zdaniem tanie chińskie lampowce można sobie z góry odpuścić. Na początek również proponuję coś z autobiasem. No i oczywiście jakieś lepsze kolumny do kompletu. Łącznie to już spory wydatek, jeżeli nie jesteś na to przygotowany lepiej zostać przy tranzystorze. 

Dziękuję za sugestie 🙂 Do budowy kolejnego zestawu ze wzmacniaczem lampowym podchodzę raczej z dystansem i jest szansa, że na początku przygody może jakiś przyzwoity chińczyk spełni moje oczekiwania. Nie mam jeszcze zbyt dużych wymagań, więc jestem dobrej myśli, oczywiście zdając sobie sprawę z ograniczeń chińskich lampowców. Bardzo chętnie poznam Twoje propozycje wzmacniaczy, którymi powinienem się zainteresować? 🙂
 

Edytowane przez Hypson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Witamy nowego kolegę! Jeśli chcesz konkretnej porady o lampach, to napisz nam może, jakie masz oczekiwania, jakich konstrukcji już słuchałeś, jakie masz pomieszczenie? Jakiej muzyki słuchasz, no i jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na wzmacniacz i komplet lamp do niego?

Witam! Dziękuję za zainteresowanie 🙂 Moje oczekiwania to znalezienie wzmacniacza, który dobrze odnajdzie się w spokojnej muzyce jazz, gdzie dominuje pianino, saksofon i kontrabas.
Podstawowe cechy brzmienia wzmacniacza jakich poszukuję to muzykalność i ocieplona barwa dźwięku. Pomieszczenie odsłuchowe ma w okolicach 15 m2, a wzmacniacz będzie przeznaczony do spokojnego i cichego słuchania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak do jakości line magnetic jest chiński i nie jest aż tak bardzo tani i całkiem dobrze gra. Odpowiednik z tej samej fabryki Muzishare jest tańszy i też bardzo dobrze wypada zwłaszcza w konstrukcjach z zasilaniem lampowym. Chińczyki nie są takie najgorsze też przerabiałem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hypson napisał:

Bardzo chętnie poznam Twoje propozycje wzmacniaczy, którymi powinienem się zainteresować? 🙂

Ze swojej strony mogę polecić wzmacniacze typu Leben (300xs) lub coś z innej uznanej firmy np jakiegoś Unisona, ale to już wydatek około 8-9 za używany i zadbany egzemplarz. Dobrym a wręcz najlepszym rozwiązaniem było by zbudowanie wzmacniacza na zamówienie. Zapytaj kolegi @Seyv czy da radę coś zrobić sensownego w Twoim budżecie. 

 

15 minut temu, ttoip napisał:

witam Panowie 🙂

Witamy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nowy kolega - witamy serdecznie ✌️

Jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe, popieram jak najbardziej Lebena, w przypadku spokojnej muzyki i łatwych do wysterowania głośników. Tak się składa, że ktoś akurat sprzedaje go na giełdzie AS. 

Jeżeli zaś masz mniej efektywne głośniki, które potrzebują więcej prądu - to wspomniany Muzishare byłby świetnym wyborem. Na pewno tańszy lecz bardzo dobrze wykonany Chińczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hypson.

Ja jako lampy stosuję Sansui AU-70 lub Luxmana  MQ 68C, kolumny monitory podłogówki ale niezbyt skuteczne ze stajni SF Lignea. Gra każdy z nich świetnie. Taki Luxman można czasem upolować. Jak nie, daj znać, znajdę.  A tak na marginesie, wzmacniacze tranzystorowe, jakie masz , nie są zbyt dobre, HK w szczególności. Kiedyś ku[iłem w Niemczech Martin Logan SL3 za grosze, bo właściciel próbował je napędzać właśnie HK.  Grosze to 300Euro i jazda do Ingolstadt. Miasto ładne , to i spacer był fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Może kogoś zainteresuje...

Wzmacniacz hybrydowy LAR IA200H z drabinką rezystorową oddam w dobre ręce. Maszyna silna, zwinna dynamiczna. Nie straszna jej w zasadzie żadna muzyka. Choć kocha rock.

Produkcja listopad 2017.

Jestem pierwszym i jedynym właścicielem.

Kto mnie zna ten wie, że raczej dbam o sprzęt.

Nie klęka przed żadnymi kolumnami. Dołożę dodatkowy komplet lamp.

Jak coś to na priv poproszę.

Odbiór osobisty w Lublinie preferowany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz.

Owszem pojawił się nowy temat i nadszedł czas na zmianę.

Sześć lat grał u mnie ten wzmacniacz. Dłużej to tylko Ad Fontes stoi 😉

Kilka zmian w systemie szykuję w tym roku.

Teraz wzmacniacz, potem kolumny (tutaj zmiana lub upgrade) a potem jeszcze coś może ale psssst bo może żona forum przegląda??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć koledzy. Czy ktoś z was ma/miał do czynienia z Leema Tucana 2 lub Brystonem b135 cubed? Chodzi mi po głowie zakup wzmacniacza i są to główni pretendenci. Chętnie zapoznam się z doświadczeniami ludzi, którzy znają któryś z ww. piecykow. W kręgu zainteresowań używane klamoty w budżecie max 12 tys. zatem inne sugestie też mile widziane. Ostatnio dostałem np. poradę by kupić Levinsona 383. Lampy z różnych względów odpadają. Docelowo ma to grać prawdopodobnie z JBL 4429. Muzyka to w głównej mierze szeroko pojęty rock/hard rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem, dobra dynamika, do rocka może być fajny typ, choć ja wolałbym po tym co już słuchałem zdecydowanie bardziej Gato amp 150. Pytanie tylko jakie będą głośniki, bo to jest ważniejsze, żeby wzmacniacz się dobrze z kolumnami dogadywał.

A teraz mam ML no 532H, końcówkę i ona to ma dynamikę zawalistą, tylko z pre dobrym to już inny poziom cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. Robert, gdybyś miał poruszać się w moim budżecie, to czy Tucana 2 byłaby nadal brana pod uwagę, czy postawiłbyś jednak na inne urządzenia? Doprecyzowując - czy w tych pieniądzach dostanę coś, co będzie lepsze zarówno pod względem budowy, dźwięku jak i funkcjonalności? Co myślicie o wspomnianym Brystonie b135 cubed albo ML 383 (czy to nie jest już nieco zbyt leciwa konstrukcja, co wiąże się z ryzykiem kosztownego serwisu?)? Na olx w Lublinie jest też ogłoszenie z końcówką h20 hegla + firmowy preamp p20.

Edytowane przez rejbis
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.