Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, marekw 76 napisał:

Choć nie ukrywam, że są takie których nie mam  z powodu ich ceny a na które mam ochotę. 

Czasami wystarczy trochę poczekać aż trafi się jakaś promocja. Chociaż promocje na niektóre wytwórnie czy konkretne tytuły zdarzają się czasami niezmiernie rzadko. 

Jestem miłośnikiem wytwórni ECM, w tym przypadku promocje zdarzają są niezwykle rzadko ... więc nie czekam tylko kupuję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja z kolei wolę kupić używane pierwsze wydanie niż nowe. Dużo dobrych realizacji jest w bardzo dobrym stanie fizycznym - jak płyta od audiofila to często jak nowa bywa.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ... do oddania płyta Dhafer Youssef "Birds Requiem". Stan krążka idealny, pudełko z jedną rysą z tyłu. Książeczka się trochę posklejała i po rozklejeniu kartek pozostało "parę" śladów. Niestety, taką kupiłem jako "nową" ...

Oddam za darmo. Zainteresowanych proszę o kontakt, odbiór osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy 😊

Ja też często kupuję używane płyty, nawet na naszym allegro czasem coś fajnego udaje się znaleźć w dobrej cenie. Mówię głównie o LP. Płyty CD często na Discogs wyszukuję, można ustawić powiadomienia i czekać. Chociaż tutaj, tanio to już było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oczywiście nie mam nic przeciwko kupowaniu używanych płyt i nie widzę w tym nic złego ...

Sam nie kupuję używanych płyt tylko dlatego, że mam pod tym względem nierówno pod sufitem 😉 ... mam takie swoje fanaberie które często są mocno problematyczne ... nawet nowe płyty mają "wady" które spędzają mi sen z powiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę również swoje dwa słowa odnośnie płyt CD i streamingu. Sam jestem żywym przykładem osoby, która kiedyś bez płyt CD i dobrego źródła nie była w stanie spojrzeć na inne rozwiązania. Oczywiście parę lat temu wszystko raczkowało, zaczynało się od zgrywania płyt na mp3, później na FLAC czy WAV. Nagle zauważyłem, jakie to fajne, muzyka pod ręką, dostępna praktycznie wszędzie. Później pojawiły się serwisy streamingowe typu Spotify, Tidal itd. 

Zacząłem troszkę na poważnie traktować ten aspekt odtwarzania muzyki. Nagle pojawił się jakiś Mac Mini na którym stawiało się Audirvanę i słuchało się z wyjścia słuchawkowego podpiętego do ampa bo nie miałem przetwornika USB. Kilka dobrych lat minęło i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie teraz braku słuchania muzyki z plików czy serwisów streamingowych. Zainwestowałem, w moim mniemaniu, "parę" groszy w odtwarzacz plików, serwer pod ROON, kabelki tak działam do dziś. Oczywiście nie pozbyłem się fizycznych nośników, które prawdę mówiąc leżą i zbierają kurz lub są wypełnieniem regału. Zostawiłem najbardziej wartościowe płyty (audiofislkie wydania, japońskie czy wczesne nagrania W. Germany), które brzmią kapitalnie do dnia dzisiejszego. 

Z platform streamingowych korzystam w pierwszej kolejności z Qobuz, Tidal. Wg mnie Qobuz nie oszukuje klientów jakimiś MQA i innymi bzdetami tylko daje faktycznie to, za co płacimy. 

Jedną niepodważalną rzeczą, za którą cenię serwisy streamingowe to dostęp do bardzo szerokiej oferty muzyki, o której mógłbym kiedyś tylko marzyć. Trafiłem na mnóstwo niszowych wykonawców, o których istnieniu nigdy bym nie usłyszał czy to w radio czy TV a wpasujących się w moje gusta muzyczne. Odkryłem wiele gatunków muzyki, o których nie miałem pojęcia. 

A czy CD lepsze od streamingu to nawet nie podejmuję się dyskusji bo każdy ma swój gust i słuch. Ja nie mam zamiaru zmieniać nic na obecną chwilę. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie czy możecie polecić kogoś w Lublinie lub okolicach kto zna sie na elektronice audio i mógłby zajrzeć do mojego wzmacniacza? Dziś niespodziewanie coś się zadziało i przy probie uruchomienia przez chwilę mruga dioda od zasilania po czym gaśnie i urządzenie nie włącza się. Nie ma tez tego charakterystycznego pstrykniecia występującego przy prawidlowym dzialaniu. Denon pma2020 ae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RobG1974 napisał:

On strasznie zapracowany i nie ma czasu na bzdury typu forum:)

 

1 godzinę temu, Seyv napisał:

No to ładnie nas tu wszystkich podsumowałeś...

Panowie, bądźmy realistami, sam lubię popisać i poczytać forum ale muszę również przyznać, że w konkretnych przypadkach kolega Roberta ma całkowitą słuszność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Witam szanowne grono miłośników muzyki i audio.

Chciałbym przywitać się jako nowy członek tej społeczności. 

Dobrze, że w końcu tu trafiłem.  Fajnie mieć znajomych z miasta, w którym żyje się i dzielić z nimi swoje zainteresowaniami.

Wcześniej szukałem czegoś na forum audiostereo, trafiałem na ciekawe posty osób, które poruszały tematy akurat, którymi interesowałem się. Potem zamieniłem kilka słów na priv z niektórymi z Was.  Zaskoczyły mnie miłe, profesjonalne i z zaangażowaniem udzielane odpowiedzi.   I co się okazało? Że jesteśmy z tego samego miasta. Dlatego tutaj jestem. 

Pozdrowienia dla członków grupy w szczególności dla @RobG1974.  

Do usłyszenia i  do zobaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skromny tor audio:
Tidal Hihi, 
Żródło: raspberry Pi 4 model B WiFi DualBand Bluetooth 4GB
nakładka: HiFiBerry Digi+ Pro
DAC: Topping d70, 
wzmacniacz Naim 5si
głośniki focal aria 906

Jaki przetwornik cyfrowo-anologowy DAC będzie lepiej pasował do pozostałych komponentów audio:
iFi Audio ZEN One Signature czy obecny Topping d70?
Ktoś słuchał tych przetworników? Co lepiej by u mnie pasowało?

Muzyka jaką słucham to głównie rock, muzyka rozrywkowa. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej. 

Moj wzmak pma 2020AE gra aktualnie z Eposami Elan 35. Nie jest źle, ale wiadomo...

Czy możecie podpowiedzieć z jakimi kolumnami moze stworzyc zgrany duet w pokoju 23 m częściowo otwartym na hol? Przekrój muzyki, której słucham bardzo szeroki, ale najwięcej rocka typu Rage Against the Machine i innych mocnych gitarowych brzmień. 

Budżet sam nie wiem - żeby nie przestrzelic w żadną strone, powiedzmy max 10-15 k, otwarty jestem na uzywane, bo może da się więcej za mniej?

Słuchałem w salonie Meloman z moim denonem podlogowych focal aria 926, sonus faber lumina V, dali opticon 6, audiovector qr3 i monitor audio silver 200 lub 300, nie pamiętam. Wszystko zagrało źle, a szczególnie basem, który albo dudnil i rozlewal sie zakrywajac przekaz, albo nie nadążał. Bas był tak zły, że odbierał przyjemność słuchania muzyki. Sprzedawca zasugerował, że to mój wzmacniacz nie radzi sobie z basem i że to cecha japońskich wzmacniaczy z niższego pułapu cenowego i dopiero jakiś Accu zagra lepiej niż produkty europejskie... Jak podlaczyl Naima XS do tych focali i audiovectorow to faktycznie było lepiej, choć też bez szału, a jeszcze zmienił mu interkonekt. I teraz pytanie czy to denon pma 2020ae jest taki kiepski, czy kolumny (ale wszystkie testowane?) do niego nie pasowały? Żadnymi z nich nie zastapilbym moich Eposow, które grają zdecydowanie lepiej w moim odczuciu. 

Czego szukać by zagrało z denonem na właściwym poziomie zarówno dla kolumn jak i dla wzmacniacza? 

W piatek jadę do top hifi z denonem i sprzedawca sugerował podlaczenie Linn Majik i Proaców jakiś wejściowy model podłogowy. Będę też chciał posłuchać Elac vela fs407. 

Może macie jakieś typy? Nie chce się poddać i sprzedać Denona bo nie wierzę, że żadne kolumny w tym budżecie z nim nie zagrają tak,jak bym chciał...

Może któryś z Kolegow chciałby sprawdzić swoje kolumny z denonem pma 2020AE? Chętnie zatargam tego grubasa na spotkanie z kolumnami, które pokażą jaki naprawdę jest to wzmacniacz. Pozdrawiam. 

Maciej 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.