Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, tomek4 napisał:

 

 

 


Podają że mają, to może zapytaj.

I jeszcze bardzo ważne, w DC10A masz ten sam głośnik co w Kensington GR.

Podpowiadam, bo nie chcesz retro 🙂

20k to troszke za duzo 🙂 Mialem dc8 na oku w swietnej cenie ale obiecialem sobie juz nie kupowac uzywanych kolumn w slepo po tym jak 2 razy mnie oszukano - na monitorach paradigm pierdzial glosnik na mocnych basach i na arcusach as4 cos z tweeterem poszlo. Oba zestawy uratowal, za jakies grosze, znany specjalista z kunickiego ale niesmak pozostal. Do tego nie kupie kolumn powyzej 5k bez odsluchow w wlasnym pokoiku. A takie cos wisi w Lublinie - no dobra - nie oszukujmy sie - o wiele ladniejsze od moich https://allegrolokalnie.pl/oferta/tannoy-glenair-15

7 godzin temu, rejbis napisał:

Oloo to ten kalkulator daje możliwość oznaczenia drzwi, okien, otwartej przestrzeni? Fajna opcja.

Ciekawy temat zalozyles. Jakiś czas temu zrozumiałem, że akustyka to powinien być w ogóle punkt wyjścia do składania jakichkolwiek systemów audio. 

Sam dodawalem okna drzwi kominek na screenshocie w paincie. Zachowujac proporcje aby dokładnie znać miejsca pierwszych odbić. Kalkulator i jeszcze lusterko przed samym montazem

Edytowane przez Oloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomek4 napisał:


 

 


Raz, że dc8 Ti to kolumna na zupełnie innych głośnikach.
Dwa, 2x 8" daje około 11".

I jeszcze jedno, dc10 Ti to nie DC10A.

Wiem że dc10a to nie dc10Ti. jak pisałem miałem kilka kolumn z tannoy i pierwszy raz już je słuchałem w 2003r. Tannoy Eyri Dc3. Sam rozważałem ich zakup. Ale postanowiłem spróbować coś innego. Ale i tak uważam, że dc10A są za duże do 21m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oloo Mam w pokoju za dużo ustrojów i nie wiedziałem gdzie upchać ten dyfuzor, wyszło że na środku ściany za kolumnami tez są jakieś słyszalne odbicia to tam dałem i jest lepiej, jeszcze lepiej by ten dyfuzor rozpraszał dźwięk jak by był postawiony na biurku hehe

@RobG1974 Są bardzo rozbieżne opinie na temat czy dane kolumny są za duże do pokoju i odwrotnie, ponoć akustyka można wiele zdziałać oraz DSP/pomiarami tak żeby wielkie kobyły nie robiły problemu z basem w małym pokoju, ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat forumowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dc8 jest monitorem i do takiego metrażu mogłyby być właściwe.

3 minuty temu, Aro1991 napisał:

@RobG1974 Są bardzo rozbieżne opinie na temat czy dane kolumny są za duże do pokoju i odwrotnie, ponoć akustyka można wiele zdziałać oraz DSP/pomiarami tak żeby wielkie kobyły nie robiły problemu z basem w małym pokoju, ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat forumowicze

Nie miałem nigdy dobrego wzmacniacza stereo z dsp, nie bawiłem się ustawieniami programowymi, bo zawsze to działa jako korektor. Słyszałem kilka dobrze grających systemów, które odtwarzały muzykę zgodnie z założeniami nagrywającego ale kosztowały dużo, nie stać mnie na nie, ale żaden nie bazował na dsp, a jedynie na odpowiedniej akustyce pokoju, naturalnych materiałach do wykończenia. Chciałbym posłuchać taki zestaw w oparciu o dsp, żeby zobaczyć jak wypadnie kawałek Rogera Watersa Too Much Rope.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tannoy można rozważyć też coś ze starszych serii. Sam grałem na xt8f, później DC10T, zatrzymałem się na Devon z lat 70' do których zamówiłem duże obudowy. Fenomenalne jak dla mnie - wyciągają z nagrań wszystko, do tego bardzo uniwersalne i można słuchać bez zmęczenia godzinami. DC10T mają potężny bas i trzeba dać im sporo miejsca, żeby rozwinęły skrzydła. Mogą być męczące z jasno grającą elektroniką. Obecnie gram na ATC 50sl, ale coś czuję, że wrócę jeszcze do Tannoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Z Tannoy można rozważyć też coś ze starszych serii. Sam grałem na xt8f, później DC10T, zatrzymałem się na Devon z lat 70' do których zamówiłem duże obudowy. Fenomenalne jak dla mnie - wyciągają z nagrań wszystko, do tego bardzo uniwersalne i można słuchać bez zmęczenia godzinami. DC10T mają potężny bas i trzeba dać im sporo miejsca, żeby rozwinęły skrzydła. Mogą być męczące z jasno grającą elektroniką. Obecnie gram na ATC 50sl, ale coś czuję, że wrócę jeszcze do Tannoy.

A można wprosić się na odsłuch tych ATC? Też gram na kolumienkach tej firmy, z tym że na najmniejszym monitorku - ATC SCM7. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Przy okazji podziękowania dla kolegi @Melepeta za niedzielny odsłuch 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, seba3002 napisał:

A można wprosić się na odsłuch tych ATC? Też gram na kolumienkach tej firmy, z tym że na najmniejszym monitorku - ATC SCM7. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Przy okazji podziękowania dla kolegi @Melepeta za niedzielny odsłuch 🙂.

tak można, tyle że ja tu gościnnie, bo mieszkam w Krakowie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 20:05, RobG1974 napisał:

Chciałbym posłuchać taki zestaw w oparciu o dsp, żeby zobaczyć jak wypadnie kawałek Rogera Watersa Too Much Rope.

Mógłbyś napisać kilka zdań jak to u Ciebie gra albo powinno zagrać. Możesz narysować widok z góry pokoju , którędy mają dokładnie przejechać.

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mik_ napisał:

Mógłbyś napisać kilka zdań jak to u Ciebie gra albo powinno zagrać. Możesz narysować widok z góry pokoju , którędy mają dokładnie przejechać.

Powinny wyjeżdżać sanie od lewej z godziny 6-7 i zrobić okrąg zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przejechać na godzinę 17-18. U jednej osoby tylko słyszałem gdzie wyjeżdżały mniej więcej za pleców z godziny 8 i kończyły za plecami ok 16-17. u mnie wszystko odbywa się przede mną zaczynają gdzieś z godziny 10 i kończą na 14.

Jacek, @ciszyn11, a zadowolony jesteś z Cary Audio? Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiejś końcówki mocy z przedwzmacniaczem, a zależy mi na lampowym przedwzmacniaczu, a tu doświadczenia nie mam.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RobG1974 napisał:

Jacek, @ciszyn11, a zadowolony jesteś z Cary Audio? Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiejś końcówki mocy z przedwzmacniaczem, a zależy mi na lampowym przedwzmacniaczu, a tu doświadczenia nie mam.

U mnie niestety akustyka pomieszczenia nie pozwala na jakieś spektakularne efekty. Scena budowana za kolumnami, na boki, mniej w stronę słuchacza. Dużo zależy też od kolumn. Tannoye były pod tym względem słabsze od ATC, które budują plany bardzo dokładnie.

Co do pre lampowego to jak najbardziej polecam. Przed zakupem porównywałem:

-dac z regulacją głośności (Exogal Comet Plus)

-pre pasywne (Hattor)

-Cary Audio SLP98

Dla mnie ten ostatni wariant zagrał najlepiej. Dźwięk nasycony, z blaskiem, separacją i dociążeniem. Ostatnio udało mi się kupić w dobrych pieniądzach Cary SLP-05, który podniósł poziom jeszcze wyżej. Generalnie tranzystor zapewnia uporządkowanie oraz kontrolę na basie, a pre lampowe dodaje powietrza i barwy. Gram na lampach 6sn7, które nie są neutralne, dla niektórych lekkie pudrowanie noska, ale mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany zakupem daca diy w teologii r2r mam do sprzedania mojego składaka. Cena ok 1400zl. Oczywiście pożyczam na odsłuch bo to diy i należy posłuchać, taki poziom muziciana pegasusa jak mogę porównać bo miałem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tak dodam osobne zasilanie sekcji analogowej osobne cyfrowej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tak wygląda w środku.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonu fotki mi się nie dodają.

d2.jpg

d1.jpg

Jak ktoś porównywał sposób grania dac-a r2r do delta-sigma, to rzuca się przede wszystko gładkość grania, nie słychać takiego skraju pasma. Dac r2r gra bardzo muzykalnie. Mam jeszcze 2 zrobionego z lampizacją tylko tamten to dużo większy jest i pełne dual mono z rozdzieleniem jeszcze zasilania na część analogową i cyfrową. Tak wygląda w srodku. Bufor lampowy na ecc88

d3.jpg

Kolejną cechą pozytywną jaką da się zauważyć to mniejsza ilość sybilantów w porównaniu np do delta -sigma. Zero agresji w przekazie, góra szczegółowa ale nie męcząca. Miałem już kilkanaście daców ale te chińskie płytki do r2r naprawdę się bronią. Nie gra tak dobrze jak Pontus, ale miałem Muziciana Pegasusa i sprzedałem bo zostałem z tym moim zlampizowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra też jak dac Kolegi Seyv-a ale to też trochę inny poziom cenowy. Miałem np Chorda Qutesta i co chodzi o wgląd w nagranie, szczegółowość, scenę w szerz i głab wcale mu nie ustępuje. Oczywiście to jest diy i należałoby popracować nad obudową ale w rozsądnych pieniądzach fajny sprzęt.

Ważne, żeby docenić granie r2r trzeba mieć w miarę przejrzysty system. Pamiętam jak miałem Yaqina ms30l, który grał bardzo fajnie, ale narzucał swój sposób grania przez przedwamanciacz i tak zmiana daców była bardzo mało słyszalna, zwłaszcza jak miałem włożone lampy sterujące rca.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten DAC, którego miałem u siebie? Jeśli tak, to bardzo fajny, dynamiczny sprzęt że świetną sceną. Popularne chińskie przetworniki w tej cenie nie mają startu. 

Spokojnych świąt dla wszystkich, odpoczywajcie i słuchajcie muzyki 😇

9b8b7761fdbbd9a2693b58eed1be25ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Łukasz, tylko dodałem jeszcze bufor lampowy na rca. XLR grają dalej normalnie bez lampizacji. Gra to trochę zbliżając się do pierwszej wersji daca którego kiedyś miąłem w konwersji pasywnej.

 

Też wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych Świąt Wielkanocy i obyśmy wszyscy na Ziemi zrozumieli sens życia a nie zatracali się w walce i zniewalaniem innych.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.