Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, rd79 napisał:

No nie taki budżetowy, mam biedniej😁

@seba3002 node2i masz do dac podpięty czy z wbudowanego przetwornika puszczasz?

Z wbudowanego. Wielokrotnie podpowiadano mi, że powinienem dokupić zewnętrzny DAC, ale jaki - tutaj padało tyle podpowiedzi, że w końcu dałem sobie spokój. Jestem na tyle zadowolony z mojego skromnego, złożonego z używanych elementów "systemu", że nie odczuwam potrzeby zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z node 2i nic nie kombinuje. Jedynie jeszcze w niedalekiej przyszłości mam w planach wymianę wzmacniacza, który wyniesie Elac Cariny na wyższy poziom 😉 Budżet do 5 tyś. Z opini podobno fajnie się zgrywa z Rotelem a12-a14, Cyrusem One.

Może koledzy macie jakieś pomysły z czym je połączyć, żeby rock zagrał z werwą i pazurem.

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, seba3002 napisał:

To i ja wrzucę fotkę mojego bardzo budżetowego zestawu. 

20220406-124804.jpg

No no Seba ładne klocki ,miłe dla oka i pewnie fajnie grają .

16 minut temu, rd79 napisał:

Ja też z node 2i nic nie kombinuje. Jedynie jeszcze w niedalekiej przyszłości mam w planach wymianę wzmacniacza, który wyniesie Elac Cariny na wyższy poziom 😉 Budżet do 5 tyś. Z opini podobno fajnie się zgrywa z Rotelem a12-a14, Cyrusem One.

Może koledzy macie jakieś pomysły z czym je połączyć, żeby rock zagrał z werwą i pazurem.

Miałem na weekend od chłopaków z top hi fi  peachtree nova 150 na pokładzie ma dac-a całkiem dobry z 7 tys mają na autlecie za 5 tys  Kanadyjczyk składa nie chińczyk i naprawdę za tą kase wydaje mi się ,że warto posłuchać. Można wypożyczyć do domu i nawet z ciekawości posłuchać,fajne chłopaki pracują tam nie jak w Melomanie już są zmęczeni życiem i klijentami;)

Nawet coś tam uwieczniłem hehe dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie node 2 to już w kilka osób porównywaliśmy i jako transport jest tylko przeciętna a dac oczywiście w tej cenie jakoś się broni w śród urządzeń do 2 tys. Zł ale brakuje mu wglądu w szczegóły w fakturę instrumentów. Malina z nakładką allo digione signature zdecydowanie jako transport lepiej wypada, nie mówiąc o nakładce Ian Canada z zegarami chrystecka. Cenowo wychodzi tyle samo co node ale można się już pobawić w analizę nagrań i uzyskać na zewnętrznym dacu już niezły poziom grania. Node ma tylko zaletę w oprogramowaniu, ale jak się używa roona to już oprogramowanie noode nic nie wnosi, i na transporcie opartym na malinie można postawić i moode audio lub volumio w układzie roon bridge.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu idę na łatwiznę i używam  z daca który jest we wzmacniaczu MA8900 był firmowy da1 teraz  8950 jest da2  .Zawsze to jeden kabel mniej ,jedno zasilanie mniej a i  miejsce skurczyło na klocki 😉 .Jak robiłem odsłuch daca do 6 ty. to nawet da 1 maca nie był gorszy ,więc sobie już odpuściłem temat .Lampowy dac napewno fajnie potrafi namieszać pozytywnie w dżwięku ale jak narazie to bym się skusił tylko na lampę Aladyna 😉 i tylko 2 skromne życzenia by mi wystarczyły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RobG1974 napisał:

A odnośnie node 2 to już w kilka osób porównywaliśmy i jako transport jest tylko przeciętna a dac oczywiście w tej cenie jakoś się broni w śród urządzeń do 2 tys. Zł ale brakuje mu wglądu w szczegóły w fakturę instrumentów. Malina z nakładką allo digione signature zdecydowanie jako transport lepiej wypada, nie mówiąc o nakładce Ian Canada z zegarami chrystecka. Cenowo wychodzi tyle samo co node ale można się już pobawić w analizę nagrań i uzyskać na zewnętrznym dacu już niezły poziom grania. Node ma tylko zaletę w oprogramowaniu, ale jak się używa roona to już oprogramowanie noode nic nie wnosi, i na transporcie opartym na malinie można postawić i moode audio lub volumio w układzie roon bridge.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


 

Jakiś czas temu miałem malinkę z nakładką allo digione i zainstalowane na niej volumio. Zniechęciło Mnie w niej notoryczne grzebanie, jak ktoś to lubi i ma czas to ok. Rodzinka co chwilę krzyczała "malinka nie działa 😠" Pewnie do tej pory jest bardziej dopracowane oprogramowanie, wielu maniaków siedzi i myśli jak udoskonalić malinkę. Odkąd kupiłem Node2i jest wszystko cacy i mam święty spokój 😉 Zastanawiałem się wcześniej nad zewnętrznym dackiem do node ale z tego co piszą w sieci to dac wnoszący poprawę to koszt większy od samego node. 

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w cenie do 2000 zł node się broni jako dac. Ja używam usbridge sig. Z allo digione signature i cały czas mi działa, jest mniej problematyczny od sotm-a, którego też mam. Malina z roonem
działa bezproblemowo.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś obawiałem się, że z Maliną to trzeba będzie ciągle coś instalować, grzebać, resetować... Powiem tak: żyłem w błędzie 😁 nic się nie dzieje, wszystko śmiga elegancko. I tak chyba już ze 2 lata, jak nie dłużej. Polecam, ale też rozumiem, jeśli ktoś poświęci dobre brzmienie dla łatwości obsługi, jaką daje Node. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2022 o 17:20, Aro1991 napisał:

@Ricardozamora czy jest jakiś przeskok na model ta f555es czy ta f870es 😉

Mam w Lublinie taf5es. Już wywiozłem na działkę w lasach kozłowieckich ale mogę zawsze przytargać, mogę wypożyczyćza kaucją.

 

W dniu 6.04.2022 o 12:36, Mariendo napisał:

Miejsce na sofie się znajdzie i kawka z ekspresu też ,a felin też nie jest na końcu świata tylko miasta ,;) .Jakiś dzieńnsię dogada i zapraszam .Narazie są monitory ale może się zadarzyć ,że od soboty lub niedzieli już będą podłogówki .

Gdybym nie był takim introwertykiem to już bym się zapisywał w kolejce. Dwa moje marzenia Macintosh i 805 dx 🙂 nigdy nie słyszałem tego połączenia ale tak sobie uroiłem. Te monitory strasznie bym chciał podlaczyc pod mojego kinki.

Zapisałem się do klubu w 2019 roku po czym napisałem jeden post na forum... ale o dziwo konto istnieje nadal. Przez te 3 lata sporo się zmieniło. Mój zestaw: 143289073_20220321_0007103-min.thumb.jpg.dc586d94c23071a0975fe05be7edf6fd.jpg

Bluesound node 2i - aq carbon coax - mytek liberty + zasilacz tomanek hifi - aq evergreen - kinki ex-m1 - wireworld oasis 8 - tannoy xt8f plus 6 basstrap, 4 panele acustand, 1 panel fiberexcellence z mega acoustic

Chciałbym doszlifować akustykę. Wiem że muszę obniżyć absorbery za kolumnami. Znacie kogoś w Lublinie kto mógłby zrobić pomiary pomieszczenia? Mam jeszcze absorber za głową ale myślałem o dyfuzorach w tym miejscu. Coś na suficie jeszcze zrobić w miejscu pierwszych odbić ale Bartek Chojnacki mówi że tylko pomiary pokażą czy dalej w absorbery czy dyfuzory.

No i chciałbym kolumny zmienić z tannoy XT8f ale nie wiem na co. Interkonekt jakiś zmienić bo wstawienie kilka dni temu kabli wireworld oasis 8 wprowadziło kolosalne zmiany.

W końcu mam warunki, ustalone zasady z żoną że salon (bardziej pokój odsłuchowy /bawialnia) jest mój więc hulaj dusza 🙂 Gdyby ktoś kiedyś chciał coś posłuchać zapraszam, najlepiej z własnymi jakimiś kolumnami żeby było ciekawiej xD

Edytowane przez Oloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie pomieszczenie chyba masz, ile m2 ma pokój? Kinki słuchałem już 2 modele mk1 i mk2 oraz końcówki mocy najnowsze. Po odsłuchach mogę tylko powiedzieć że trzeba testować, bo tak różnie grały z różnymi kolumnami, że nie umiem wyciągnąć żadnej prawidłowości, poza faktem, że nie pasowały do pmc serii twenty 23 i 5.26. Słuchałem z trianglami signature delta, trzeba popracować nad okablowaniem i źródłem, żeby dźwięk nie był męczący i za ostry. Myślę że można byłoby spróbować coś z kolegów tannoy czyli firmy fyna audio, 502sp lub 702, one są inaczej strojone od tamnoy i może z kinki mk1 by się polubiły. Może focal electra 1028, odziwo połączenie kinki z wysokotonowymi metalicznymi nie było złe. Gorzej wyglądało z jasną grającymi kopułkami jedwabnymi. Konieczne odsłuchy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, RobG1974 napisał:

Słuchałem z trianglami signature delta

21m2, wysokość to 2.6 lub 2.7.

🙂 Na podstawie trianglów zakładam że słuchałeś mojego kinki mk2 z wymienionymi opampami a te nowe kinki mono bloki staly już obok. Oczywiście u poprzedniego właściciela, chyba że to Ty nim byłeś.

Od 1 maja zaczynam dużo zmian w życiu, pojawi się trochę więcej wolnego czasu, planuję dużo odsłuchów, wypożyczeń, polowania na zachwalanego przez s4home giant killera magnat 1009s, heco new statement, na bank jakieś bw7x albo 8x, audio physici jakieś - oj dużo planuję - i to w moim pomieszczeniu, akustyka to ogromnie ważna sprawa. 

Chciałbym żeby dźwięk był jak najbardziej holograficzny. Trójwymiarowy. Scena głęboka. To jest dla mnie podstawa. Efekt stereo.  Muszą być uniwersalne, szybkie i dynamiczne.  Nie mogą rozkładać się na black metalu.  Na totalnym zagęszczeniu dźwięków. Tannoye mi to dają, z moją akustyką w moim pomieszczeniu. Głębia sceny, umiejscowienie instrumentów, hologtaficzność na o wiele wiele wyższym niż powyższe triangle. Tylko ile ja ich słuchałem? 30minut nie na swojej muzyce. Dlatego też wiem że nie jest to kwestia lepsza cena = lepsze granie. Niestety tutaj wchodzi w grę kwestia akustyki i tego się nie przeskoczy.

Chciałbym usłyszeć te triangle u siebie 🙂 Z tego co wiem może to być aktualnie trudne w realizacji

 

I tak - kinki kupilem w slepo 🙂 Like a pro hahaha

Edytowane przez Oloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem kinki u kolegi od którego kupiłeś. Triangle sam mam. Tannoy-i przerobiłem 4 różne wersje i revolutions w tym nie były najwyzsze i do triangli im daleko. U mnie triangle grają na 30m2 i na pewno rozdzielczości i wielowymiarowości im nie można zarzucić a mają fenomenalny dół pasma, gdzie tannoy w niższych wersjach nie istnieje. Żeby osiągnąć to o czym mówisz to cały tor musi pewien standard spełniać, kolumny i wzmak, zwłaszcza przejrzyste bez dobrego źródła nie zagrają. W zeszłym roku przesłuchałem ponad 20 kolumn w budżecie 15-30tys. Zł jakieś odsłuchy nagrywałem i udostępniałem. Nie ma jednoznacznie dobrych lub złych elementów systemu, są zazwyczaj żle sparowane, zestawione. Kupując nawet super oceniane elementy za 50-100tys. w połączeniu nie dadzą gwarancji dobrego brzmienia. Sama definicja dobrego brzmienia nie istnieje, jest tylko masa subiektywnych podejść. Ideałem jest naturalizm, żeby zestaw zagrał tak jak gra zespół na żywo, a to już trudne jest do osiągnięcia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Jest dużo lepszych kolumn od triangli tylko pytanie gdzie się kończy budżet przeznaczony na hobby a gdzie egoizm i pycha.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz triangle? W ogóle jestem zachwycony że tak się złożyło że słuchałeś mojego kinki i dajesz mi jakieś kierunki poszukiwań 🙂 O focalach wogóle nie myślałem. Tannoye precision 6.4 podobno bardziej ukierunkowane na jazz a słabiej z metalem to co dopiero z black metalem a wyższe modele wyglądają dziwnie. Zbyt retro. Stąd trzymam się xt8f. Mam też xt6. Jakby upolować XTC byłoby piękne KD.

Bardzo chciałbym przesłuchać triangli, miałem nawet kupić sobie w ślepo monitory Genese do atolla ale wygrał kinki. Triangle są ogólnie polecane do moich gatunków muzycznych ale muszę przesłuchać w swoich warunkach akustycznych, które myślę że po zrobieniu sufitu i dyfuzorów będą spełniały standardy dobrego pomieszczenia odsłuchowego 🙂 Pełna symetria, okna schowane pod grubymi zasłonami blackout z drapowaniem x2, tak samo na odsłuchy przejście do kuchni. A kiedyś może cały sufit podwieszany z płytami akustycznymi np rockfon. Chyba będę musiał sam pomiary UMIKIEM porobić bo bartek chojnacki liczy sobie 2.5-5k2114133171_Screenshot_20220408-0214592.thumb.png.976f44dd1ceb891b762120f2432c9254.png

"W pomieszczeniu o kiepskiej akustyce nawet najdroższy i najbardziej dopracowany sprzęt nie będzie mógł pokazać nawet części swoich możliwości, natomiast we wnętrzach przystosowanych do słuchania muzyki nawet niedrogi sprzęt powinien spisać się nieźle i dać nam wiele przyjemności."

Dopiero wtedy kolejne poszukiwania. Systematycznie i po kolei. Jak przywiozłem kinki to pierwsze co to wygrzewał się grając jakieś 120h pod rząd żeby dobić do 300h z instrukcji 🙂 Od podstaw

Edytowane przez Oloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje 21m2 mogą triangle być za duże. Ja mam identyczne jak miał Łukasz. U niego triangle się dusiły dlatego zmienił na podstawki. Ja je obecnie słucham ze wzmacniaczem lampowym lub leemą tucana II. Ja wolę z lampą, choć do ciężkich gatunków leema lepiej sobie radzi. Tannoy precision 6.2dc miałem kilka lat też najlepiej grały mi z lampą. Tylko ja słucham jazzu, rocka, instrumentalnej i klasycznej. Cięższych gatunków żadko. Więc mogę mieć inne upodobania. Chciałem kupić definition ale ostatecznie postanowiłem zmienić firmę i posłuchać triangli signature. Zapraszam kiedyś. Bo kolumn jakoś nie chce mi się taskać bo każdą 34kg.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Oloo napisał:

Chciałbym doszlifować akustykę. Wiem że muszę obniżyć absorbery za kolumnami. Znacie kogoś w Lublinie kto mógłby zrobić pomiary pomieszczenia?

Pogadaj z p. Grzegorzem ze studia GMIK w Lublinie. Trochę się zna, może będzie w stanie pomóc. 

Dobrze, że nasz wątek nieco się ożywił... Chyba naprawdę wiosna idzie 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak juz ogarnę trochę temat akustyki w moim pokoju (niestety bez pomiarów bo nie udało mi się umówić z sugerowanym tutaj Grzeskiem ze studia na Pięknej. ..), to chętnie zaprosze kogoś ze swoim wzmacniaczem żeby posłuchać na moich eposach elan 35. Ewentualnie później wezmę pod pache mojego Denona pma 2020AE (tylko musze wcześniej poćwiczyć, bo skubany chyba 25 kg waży) żeby zrobić to samo u kogoś. 

A może ktoś z was mógłby na podstawie szkicu i wymiarów mojego pokoju zasugerować najlepsze ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego i pokazać palcem z czym jest największy problem? Sam próbowałem, ale chyba nie do końca rozumiem te różne kalkulatory, rozkład modow i co z nich wynika...

Edytowane przez rejbis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejbis Ciężko jednoznacznie określić jakie u ciebie mogły by problemy być z akustyką, uogólniając to lepiej aby kolumny miały oddech, nie stały za blisko ścian czy mebli, różne ustroje akustyczne mogą dużo pomóc, przykładowo dużo ludzi używa kalkulatora 1 odbić i tam stawia absorbery albo rozpraszacze, był gdzieś na necie link do takiego kalkulatora, akurat ściana za plecami lepiej jak by na dużej powierzchni była różnorodna, jak najmniej płaskich powierzchni, nie ma też zasady że za kolumnami musisz dawać absorbery a za plecy dyfuzory, są pomieszczenia że odwrotnie też da dobry efekt, ja przez parę lat bawiłem się i ustawiałem w różnych miejscach absorbery i dyfuzory, udało mi się uzyskać niemal równe odległości między kolumnami a słuchaczem, takie dodatki jak gruby dywan, grube pofałdowane zasłony, dodatkowe półki na ścianie są dobrym pomysłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 06:42, RobG1974 napisał:

 U niego triangle się dusiły dlatego zmienił na podstawki.

Tak. Dokładnie to chciałem napisać że się dusiły w tej przestrzeni ale ja nie chcę nikogo obrażać. Według mnie każda przestrzeń niezaadaptowana akustycznie powinna pozostać na poziomie monitorów.  Kwestia energii, basu. Jeśli nie jesteśmy w stanie kontrolować energii to nie możemy jej dostarczać w nadmiarze.  Zresztą Jakby ktoś chciał oglądać moje walki z stereo to zapraszam https://forum.audio.com.pl/topic/86256-świątynia-defragmentaryzacji-duszy/?tab=comments#comment-498569

Ta przestrzeñ była na monitory nawet półkę wyżej coby zostać w tym samym budżecie 🙂

8 godzin temu, rejbis napisał:

Dzięki. To wszystko wiem, a jednak przydałoby się policzyć te mody i wiedzieć gdzie na pewno nie stawiać kolumn i kanapy. Przynajmniej ja lubię takie teoretyczne podparcie.

Skorzystaj z powyzszego kalkulatora z mega acoustic. Kolumn nie stawiaj w samym kacie. Jak mozesz nie stawiaj nic pomiedzy kolumnami. Mody sa w rogach i na samym srodku pomjeszczenia. Wlacz sobie Kizo - Cichociemni. Ten kawalek ma taki bas ze jak usiadziesz w modzie to tak jakbys siedzial doslownie w scianie bassu xD mozesz wejsc w mojego linka tam akurat dalem grafiki z kalkulatora z dzisiaj po zmianach. Costam doradze jak dasz grafike z pokojem ale musza byc pomierzone metry, okna, punkt odsluchowy itp

Edytowane przez Oloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.