Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś dzięki uprzejmości przesympatycznego kolegi @RobG1974, miałem możliwości posłuchania kilku wybornych systemów, które ma u siebie. Jeszcze raz wyrazy głębokiego uznania za zbudowanie tak różnie ale zarazem jakże ciekawie brzmiących zestawów i za możliwość uczestniczenia w odsłuchach 🙂

1 godzinę temu, Aro1991 napisał:

Witam wszystkich dopisuje się do klubu, jestem z okolic Kraśnika i mógł bym umożliwić odsłuch kolumn na bazie Hurricane, popularnej lampucery jako DAC, wzmacniaczy T+A PA 1500r oraz Sony str V5.

Cześć Arek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, seba3002 napisał:

A ja dziś dzięki uprzejmości przesympatycznego kolegi @RobG1974, miałem możliwości posłuchania kilku wybornych systemów, które ma u siebie. Jeszcze raz wyrazy głębokiego uznania za zbudowanie tak różnie ale zarazem jakże ciekawie brzmiących zestawów i za możliwość uczestniczenia w odsłuchach 🙂

Dzięki Seba za odwiedziny, tak człowiek kilkanaście lat już w audio siedzi i coś tam czasami się uda złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Aro1991 napisał:

@seba3002 I takie słuchanie u ludzi ciekawsze niż na naszych zlotach?

Muszę jeszcze u Ciebie posłuchać, wtedy Ci odpowiem 😉.

A tak szczerze, to słuchając czyjegoś systemu, masz możliwość poznania podejścia do hobby danej osoby. Wiesz jakie granie ktoś preferuje, co lubi w dźwięku, a czego nie. No i wiadomym jest, że "domowy" system to są jednak lata/miesiące pracy. Na zlotach słuchamy raczej poszczególnych elementów a nie systemów jako całości, a w domu oczywistym jest, że ktoś włożył w to serce i masę czasu, żeby uzyskać efekt jaki słyszymy. Ja to widzę w ten sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro1991 

51 minut temu, seba3002 napisał:

Muszę jeszcze u Ciebie posłuchać, wtedy Ci odpowiem 😉.

 

Chętnie i ja bym kiedyś u Ciebie posłuchał. Wziąłbym swojego Onkyo pod pachę i sprawdzilibyśmy czy jest coś warty czy to jakaś "popierdułka" 😜

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rd79  Twój Onkyo to kawał dużego pieca, ciekawe jak by u mnie zagrał przy moich wzmacniaczach, myślałem że twój wzmak to coś z lat 90 w budżetowce xD wybacz

Jak byś miał wolny czas to dawaj znać, ja kilka lat siedzę w tych tematach to z grubsza siary nie odwalę haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aro1991 napisał:

@rd79  myślałem że twój wzmak to coś z lat 90 w budżetowce

😱No wiesz jak mogłeś, to jest budżetówka plus😂 Drań waży 18kg. Może w przyszłym tygodniu znajdę więcej czasu to chętnie wpadnę. Zobaczymy co jest wart😉

 

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2022 o 10:55, RobG1974 napisał:

 @captainprice zapraszam, ja zawsze kilka daców mam i kilkanaście przesłuchałem. Wszystko zależy co chcemy osiągnąć i co nam się podoba, bo szkół grania jest kilka.

Dziękuje serdecznie, będę mieć to na uwadze. Zapewne jednak wrócę do tematu dopiero na jesieni bo teraz z pierwszymi promieniami słońca moje myśli skupiają sie na rowerze i szerokopojętej rekreacji, a audiofilskie analizy schodzą na drugi plan, hehe 🤣 Z resztą, zerknąłem w prywatne wiadomości i okazało się, że już w grudniu 2019 wymieniliśmy kilka zdań na temat daca. Zawsze coś, a czas leci - zwariowane mamy czasy (nawiązując do dzisiejszych wydarzeń). Tak czy siak cieszę się, że wątek 'klubowy' nieco się rozhuśtał 🙂 👍mam nadzieję, że wirtualne pogaduchy zacieśnią relacje na realnym gruncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 dac-e a Pontus nie jest z nich najlepszy. Ale z firmowych daców gra przyzwoicie. Wczoraj byłem u kolegi, który ma LKS 004 i sam stwierdził, że różnicę są i to znaczące w sposobie grania. Niestety LKS wypadł najsłabiej. Ale to wszystko kwestia systemu i sparowania pozostałych elementów.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2022 o 07:36, seba3002 napisał:

 

 

W dniu 24.02.2022 o 07:36, seba3002 napisał:

A tak szczerze, to słuchając czyjegoś systemu, masz możliwość poznania podejścia do hobby danej osoby. Wiesz jakie granie ktoś preferuje, co lubi w dźwięku, a czego nie. No i wiadomym jest, że "domowy" system to są jednak lata/miesiące pracy. Na zlotach słuchamy raczej poszczególnych elementów a nie systemów jako całości, a w domu oczywistym jest, że ktoś włożył w to serce i masę czasu, żeby uzyskać efekt jaki słyszymy. Ja to widzę w ten sposób

Elegancko to Kolega ujął, tak to właśnie jest. Dodałbym jeszcze, że np. ja dość często nie do końca zgadzam się z koncepcją, jaką miał jego właściciel podczas budowy systemu, lecz przecież jestem tylko przelotnym słuchaczem - wyjdę za godzinę i wrócę do swojego zestawu, który wcale nie jest lepszy. Jest po prostu inny. Zaś uprzejmy człowiek, który mnie zaprosił i gościł w domu, dzieląc się swoim małym światem i znosząc moje kaprysy, cierpliwie zmieniając płyty, on zostaje w domu z tym sprzętem - niechże więc będzie mógł nadal cieszyć się z jego brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Fajnie, że coś się kręci w klubie. Teraz właśnie robię remont z myślą o pomieszczeniu odsłuchowym, gdy skończę chętnie zaproszę na odsłuchy. 

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

U mnie wszystko jest DIY od kabla zasilającego aż po kolumny. Wzmacniacze, dac, transport. Głównie sprzęt oparty na lampach. Dużo by opowiadać najlepiej posłuchać. Jak skończę remont to oczywiście zapraszam.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

U mnie wszystko jest DIY od kabla zasilającego aż po kolumny. Wzmacniacze, dac, transport. Głównie sprzęt oparty na lampach. Dużo by opowiadać najlepiej posłuchać. Jak skończę remont to oczywiście zapraszam.

To ja się zapisuje w kolejkę na odsłuchy 🙂. Jeśli można, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję duży potencjał w takich projektach DIY, przekonałem się ostatnich miesiącach jak nie drogi DAC własnej roboty na CS4397 zagrał u mnie na poziomie podobnym co kilkanaście razy droższy Chord Qutest z lepszym zasilaczem.

@Seyv również bym się chciał dopisać w przyszłości posłuchać 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.