Skocz do zawartości
IGNORED

Acrolink-Niedoceniane w Polsce kable?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

>arek67

w takim razie pozostaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kupowałem od gościa bez problemów i jest "taniocha" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargantuy nie miałem ale krąży opinia że to dobry kabel do wzmacniaczy ale nie do źródeł.

Co do Anacondy to świetny kabel i uniwersalny. Dobrze zgrywa się w zasadzie z wszystkimi klockami.

Nie jest suchy i to zależy od systemu i akustyki.

Oczywiście Acrolink 9300 i Argento Flow Master Ref. Są jeszcze lepsze ale teź znacznie droższe.

Nie wiem jak grał zestaw RCM-u na AS ale chwile później miałem te wzmacniacze u siebie na tygodniowym odsłuchu razem z topowym okablowaniem Argento i na pewno nie można powiedzieć że mają słabą dynamikę.

Jeśli na dziś Acrolink 9300 jest referencją to wpiecie Argento Flow Master Ref.dalo jeszcze mocniejszy bas i uderzenie a reszta podobna do 9300 tyle że podana bardziej pastelowo jakby analogowo.

Na dziś nie potrafię powiedzieć który z nich jest lepszy. Mam w systemie kilka i tych i tych.

Oba to najlepsze kable AC jakie słyszałem ale jednak Argento jest znacząco tańszy.

 

Nie bałbym się spróbować PS Audio AC 12. Moźe nie ta liga co 9300 czy FMR ale kto wie, moźe fajnie zagra za dużo mniejszą kasę.

Próba nic ciebie nie kosztuje bo Audiosystem ma i pewnie jakiś sklep audio użyczy na test.

 

Tylko musi się wygrzać. Dobrze zagra po ok tygodniu pracy.

W ślepo z ebay nic nie kupuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem. Ale to tylko do koncowek mocy. Nie wiem tez czy sztucznie nie pogrubia dźwięku. Raczej mi chodzi o "czysta energię" na źródło.

Wyłącznie do końcówek ! jak podłączyłem do pre była masakra !

 

Poza tym, żeby w pełni docenić kable potrzebna jest dobra listwa z filtrowaniem pasywnym....http://canadahifi.com/index.php/furutech-e-tp609-power-distributor-and-power-reference-iii-series-power-cable/ - 3 lata temu wybrałem tą po licznych testach i nie interesują mnie jakiekolwiek kondycjonery, listwy z aktywną filtracją....obecnie jej cena na poziomie prawie 6 kzł przyprawia o ból głowy....dymanie producentów zasilających gadżetów nie zna granic, ale pewnie wielu nadal powie, że jest tania, bo uzasadnia cenę wpływ na dźwięk.....nie jest to absolutnie prawdą, a oszukiwaniem się, bo taka cena z kosmosu tego nie usprawiedliwia i tyle - tam w środku nic nie ma poza kruszywem i oczywiście ładnym wykonaniem - japońcy zarabiają na tym krocie, cała cena to know-how stosowane od lat - bo proszek GC 303 czy jak mu tam dobrali już dawno temu, oczywiście maksymalny marketing na dokładkę i tyle i nic więcej :-))) Z sieciówkami jest dokładnie tak samo, robią audiosyfilików na szaro z uśmiechem na twarzy, bo niektórych rajcuje wydawanie kasiory w takich ilościach jakby nie było na zwyczajne gadżety audiosyfilijskie, nobilituje to ich :-))) zresztą nie jestem lepszy - W końcu sam kupiłem drogie zasilanie, na szczęście w znacznie niższych cenach od katalogowych, co nie znaczy że tanio, bo i tak mnie wydymali aż miło :D I żeby nie było jest wpływ na dźwięk, ale litości, jakim kosztem.....poza wszelkimi granicami rozsądku.....wywindowane ceny sufitowo na skrzydłach reklam i recenzyjek magazynów....a ludziska to kupują i podłączają kabelki droższe od elektroniki.....można i tak.....ale można zupełnie inaczej....zresztą wielu do tego dojdzie po latach....czasem durna makatka na ścianie za 20 zł wniesie poprawę, ale audiosyfilik - zresztą ja też tak miałem jest nieraz głuchy i ślepy na takie upgrade'y za darmo....w końcu niby nie ma nic za darmo :D,woli wydać xxxkzł na okablowanie.....wtedy musi być OGROMNA poprawa ! :-)))))) Poprawa jest, ale czy taka OGROMNA uzasadniająca wory kasiory ? Audiosyfilik będzie szedł w zaparte i powie, że tak, ja na obecnym etapie mówię już zwyczajnie i pewnie: nie !:-))))) Ale róbta se co chceta :D

 

To tak tytułem kubła zimnej wody, zanim kupicie kolejną siecióweczkę za którą można kupić niezły, używany samochód :-)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to wy chyba chcecie mnie zadziobac a nie ten znajomy.Sluchalem accu i pasuje mi ten dzwiek.Stefek moze i kubel wody by sie przydal ale nie lepiej ,,kup lepszy odtwarzacz''nie lapcie mni za slowka bo to jest niepotrzebne.Wiem ze wielu z was ma ogromne doswiadczenie i dlatego zwrocilem z tym pytaniem.Mam mase plyt i jezeli moge cos poprawic w dzwieku to chce to zrobic.Jezeli bardziej logiczne i praktyczne jest wydac pieniadze na lepsza elektronike zamiast kable,to chce to uslyszec od was

Wszak dostałeś właśnie taką poradę,zamiast wydawać 40-50 tys.zł na kable,zainwestuj,gdzie indziej:wzmak,źródło,a pewnie jeszcze lepiej w kolumny :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższe kable nie zawsze z automatu dają lepsze brzmienie - wiem to a autopcji kiedy chciałem wymienić kable z Audioquesta Volcano na MIT Magnum MA oraz interkonekty MITa Shotgun S1 na Magnum MA - dopłata byłaby jakieś 20k PLN ale jak posłuchałem to nie usłyszałem nic lepszego. Te same poeniądze wydane na lepsze klocki dały za to super efekt:) ale to też trzeba sprawdzić bo tu też trafiają sie "kwiatki" nie warte swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronike Accu napewno uratują sieciówki Nordosta, im wyższa tym lepiej, czyli poziom umowny tej dyskusji to pewnie Valhalla :-)

Gargantua rzeczywiscie do koncówki jest fenomen (u mnie Jadis DA-7) - ja kiedys ją sprzedałem, potem rózności słuchałem i musiałem ponownie do niej powrócić.

>arek67

słuchałeś u siebie na zródle Valhalli? nie wiem czy to jest kabel na zawsze ale napewno robi "czystą energie", inny trop to imho Mit Oracle bez puszek, do Nordosta będzie oczywiście mulił, ale całościowo jest constant i okazyjnie tani ;-)

 

ps

Acrolinki te które znam i miałem czyli interkonekty 2070 i 5000 były wporzo ;-) napewno te topowe są genialne - ale to już inna historia, nie mój adres, takze tylko poczytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega wspomniał zasilający kabel MIT Oracle bez puszek i on ponoć bardzo ładnie gra a cenę ma poniżej 5000zł i AudioForte w W-wie ma taki kabel demo więc trzeba z nimi pogadać.

Co do kabli Nordosta to sam je lubię ale zasilające to tylko do źródła bo do wzmacniaczy wypadają co najwyżej średnio.

Cena za zasilającą Valhallę to grubo ponad 10 tys więc to już lepiej dołożyć do znacznie lepszego Argento Flow Master Reference.

 

Valhalla AC to bardzo dobry kabel ale drogi i tylko do źródeł.

To Acrolink choć też bardzo szczegółowy to wnosi te cechy na znacznie wyższy poziom.

Natomiast interkonekty Valhalla to ...20 lat temu to był szczyt a dziś co najwyżej dobra klasa dająca dźwięk szybki, szczegółowy, z powietrzem ale suchy, słaby bas i chuda średnica.

Acrolink nie ma tych wad ale jest też 2x droższy. Coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak dostałeś właśnie taką poradę,zamiast wydawać 40-50 tys.zł na kable,zainwestuj,gdzie indziej:wzmak,źródło,a pewnie jeszcze lepiej w kolumny :).

Ja ten zestaw dopiero co kupilem,w listopadzie.Rozumiem ze mozna wyrzej dp-700 lub dp-800.Przymiarke do jednego z nich zrobie w przyszlym roku.Ale jezeli chodzi o integre to mam dylemat,co moze byc lepsze.Natomiast sprawe kolumn myslalem ze zalatwilem na amen, Dynaudio special 25 w pokoju 20m.Dlatego walcze o te cholerne kable,by w tej chwili zapiac moj system najlepiej jak mozna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten zestaw dopiero co kupilem,w listopadzie.Rozumiem ze mozna wyrzej dp-700 lub dp-800.Przymiarke do jednego z nich zrobie w przyszlym roku.Ale jezeli chodzi o integre to mam dylemat,co moze byc lepsze.Natomiast sprawe kolumn myslalem ze zalatwilem na amen, Dynaudio special 25 w pokoju 20m.Dlatego walcze o te cholerne kable,by w tej chwili zapiac moj system najlepiej jak mozna

Najpierw pożycz kilka,posłuchaj,potem podziel się wrażeniami :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem fadel coherence ic xlr i dwa sieciowe electraglide ultra khan i electraglide synapses.Slyszalem ze kable fadela powinny byc w calosci,ic,sieciowy i glosnikowy aby pokazac swoj caly urok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem fadel coherence ic xlr i dwa sieciowe electraglide ultra khan i electraglide synapses.Slyszalem ze kable fadela powinny byc w calosci,ic,sieciowy i glosnikowy aby pokazac swoj caly urok

 

Taka teoria dotyczy wszystkich firm kablarskich i ma związek z marketingiem i chęcią przywiązania klienta do swoich produktów.

Jak już to niech kupuje wszystko od nas!! Tak to jest. Z doświadczenia wiem że nie ma firmy która ma wszystkie kable super np topowy Acrolink zasilający i IC powala jakością i brzmieniem ale już głośnikowy aż tak super nie gra.

MIT powala IC i głośnikówkami a AC ma dobre ale nie najlepsze i wycofuje się nawet z tych najdroższych AC z puszkami.

Tara Labs ma świetne głośnikowce Omega, dobre IC RS1 czy 0.8 ale zasilające już słabiej.

Cardas ma głośnikowe słabe, IC jeszcze gorsze a AC wręcz dno.

Shunyata dobre AC, dobre głośnikowe ale IC słabo.

 

Tak więc chyba nie ma żadnej firmy która ma całe okablowanie warte zakupu.

Ale faktycznie często pasują do siebie głośnikowe i IC albo IC i AC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka teoria dotyczy wszystkich firm kablarskich i ma związek z marketingiem i chęcią przywiązania klienta do swoich produktów.

Jak już to niech kupuje wszystko od nas!! Tak to jest. Z doświadczenia wiem że nie ma firmy która ma wszystkie kable super np topowy Acrolink zasilający i IC powala jakością i brzmieniem ale już głośnikowy aż tak super nie gra.

MIT powala IC i głośnikówkami a AC ma dobre ale nie najlepsze i wycofuje się nawet z tych najdroższych AC z puszkami.

Tara Labs ma świetne głośnikowce Omega, dobre IC RS1 czy 0.8 ale zasilające już słabiej.

Cardas ma głośnikowe słabe, IC jeszcze gorsze a AC wręcz dno.

Shunyata dobre AC, dobre głośnikowe ale IC słabo.

 

Tak więc chyba nie ma żadnej firmy która ma całe okablowanie warte zakupu.

Ale faktycznie często pasują do siebie głośnikowe i IC albo IC i AC.

Ja na razie w tej materii poruszam sie jak slon w skladzie porcelany,ale lubie czytac takie wpisy jak Twoj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem fadel coherence ic xlr i dwa sieciowe electraglide ultra khan i electraglide synapses.Slyszalem ze kable fadela powinny byc w calosci,ic,sieciowy i glosnikowy aby pokazac swoj caly urok

No to super.

Kupiłeś to osłuchaj się z tym co masz,i przez najbliższe parę miesięcy nie myśl o zmianach,tylko delektuj się słuchaniem muzyki :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracam pytanie. Czy ktoś zna lepszą sieciówkę niż topowe Acrolinki? Mam na myśli prezentację basu oraz czynnik "energetyczny". Sieciówka ma być do źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Lessloss.

LessLossy mają świetny stosunek jakości do ceny co nie znaczy, że są najlepszymi sieciówkami na świecie. Choć jak poczytać na amerykańskich forach to wiele osób zamieniało duuużo droższe kable własnie na LL. U mnie, acz nie posiadam high-endowego systemu (!!), LL zrobiły więcej dobrego niż topowe Acrolinki. Ale po pierwsze miałem w systemie narza najwyżej 2 Acrolinki, a tu cały system był na LL, a po drugie jeszcze raz podkreślę - mojemu systemowi daleko do prawdziwego high-endu, więc pewnie wszystkiego nie słychać. Co nie zmienia faktu, że LL warto posłuchać, choćby po to, żeby wyrobić sobie własna opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa najlepsze kable sieciowe jakie słyszałem i podłączałem u siebie to topowy Acrolink 7N-PC9300 i topowy Argento Flow Master Reference.

Oba są rewelacyjne i the best choć dają nieco inne brzmienie i tu na dziś nie potrafię rozstrzygnąć który jest lepszy.

To już trzeba posłuchać w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acrolink-niedoceniane w Polsce kable???..........dość podchwytliwe i niejednoznaczna teza.

 

Można to też rozumieć,że są za tanie....jeśli są niedoceniane.

Dla mnie po prostu są przeceniane-nawet powiem wiecej są po prostu przewartościowane.......czy mogę tak twierdzić,czy mam rację??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acrolink-niedoceniane w Polsce kable???..........dość podchwytliwe i niejednoznaczna teza.

 

Można to też rozumieć,że są za tanie....jeśli są niedoceniane.

Dla mnie po prostu są przeceniane-nawet powiem wiecej są po prostu przewartościowane.......czy mogę tak twierdzić,czy mam rację??

 

Każdy może zrozumieć co chce. Założyłem ten wątek po teście u siebie najwyższego zasilającego i IC 6300.

Nie wiem jak działają niższe modele ale te najwyższe są rewelacyjne, o wiele lepsze niż najwyższe modele Cardasa czy popularnej u nas Tary Labs albo Nordosta.

Stąd pytanie czy czasem nie są niedoceniane w Polsce. Nie miałem na myśli nic podchwytliwego.

 

Do tej pory poza najwyższymi MIT-ami było tak że trzeba było iść na pewne kompromisy bo kabel albo pokazywał piękne barwy, vocal, średnicę itd ale miał słabszą

kontrolę basu i mniej detali, wybrzemiewań, powietrza itd albo było dużo detali, szybkość, przestrzeń ale chudy bas i średnica i często było za sucho.

A interkonrkt Acrolink 7N-DA6300 ma zalety obu koncepcji bez ich wad i jak się okazuje nie tylko moim zdaniem jest to najlepszy IC obok MIT MA-X2 i Tary Labs The Zero Gold,

przy czym jest z nich najtańszy choć nadal kosmicznie drogi.

Słynne u nas Cardas Clear czy Golden Ref to nawet szkoda gadać bo porównania nie ma żadnego ale nawet znacznie lepsze Tara Labs The 0.8 a nawet wyższa RS-1 też nie wytrzymują

porównania. Mam też najnowszą Tarę RS1 nie wiele tańszą niż ten Acrolink a różnica ogromna. Tak samo słynna Valhalla Nordosta wypada dużo słabiej.

 

Jedyną wadą może być to że on tak brutalnie wszystko pokazuje że jeśli sprzęt lub system ma jakieś wady to z tym kablem będzie to słychać.

Jeśli np jakiś sprzęt lampowy szumi a wiele lamp szumi to z tym kablem ten szum słychać a np Tara czy Cardas mając wycofane skraje pasma to ten szum trochę maskuje.

Ale to nie jest wina kabla że sprzęt szumi!!

 

Czy to są tanie kable? Pewnie że nie.Są bardzo drogie więc trudno mówić że to jakieś okazje.

Kabel zasilający 7N-PC9300 działa podobnie i jest poza zasięgiem jakichkolwiek zasilających Cardasa,Tary Labs,Nordosta,Van Den Hula i wielu innych.

Jedyną alternatywą o jakiej wiem jest Argento Flow Master Reference który tobie Stary Malkontencie może się spodobać bardziej bo jest jakby bardziej gładki ale z potężnym basem.

 

A czy niższe modele Acrolinka są warte swojej ceny to trudno mi powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj sobie raz na zawsze,że jeden kabelek nie czyni wiosny..czy jest lepiej czy inaczej to rzecz gustu i kwestia upodobań

indywidualnych.Wymieniać nazwy i pierdzielić przy tym trzy po trzy para piętnaście to dla mnie jest sztuka-tego nie potrafię.

Czy zdołałeś tak wszystko przetestować o czym piszesz?.....otóż mocno w to watpię-także nie jestem malkontentem-natomiast u

Ciebie zarysowuje się dość mocno,a nawet jest już prognoza na opowiadacza bajek.A nikt Ci nie mówił tego,że zawsze,a zawsze gra

calutki systemik.....a n ie tylko jeden tam jakiś kabelek zasilający......chyba,że masz inne zdanie-to juz Twój problem.

Dobór kabli uzalezniamy li tylko od brzmienia jakie chcemy uzyskać-tzn.powinno się zawsze zbliżać te nasze granie z prądu do

przekazu na zywo.A tak poza tym-to myslę,że Ci szumi coś jeszcze w głowie po świętach-bo za mało sensu i zdrowego rozsądku

w Twoich wpisach,a za dużo nerwowości i porywczości,więc sfolguj Waść,bo Nirvanę już mamy))Pozdrawiam noworocznie.

ps.Zakup cały set kabli transparenta reference i wyżej i przekonasz się że piszę prawdę-przy założeniu żeś jeszcze nie głuchy))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1- oczywiście że gra cały system. Ameryki nie odkryłeś.

Po 2- oczywiście że kablami dostrajamy brzmienie systemu pod własne oczekiwania. Znów Ameryki nie odkryłeś.

Po 3- nie dość że testowałem te kable u siebie to mam je do dziś w systeme. A jeśli wątpisz to cóż, twój problem.

Po 4- moźe i jestem głuchy ale ja słyszę że lampy trochę szumią. Ty nie słyszysz? To jak to jest z tym słuchem ?

Po 5- znam kable Transparenta. Faktycznie dobre ale wole MIT-a.

Po 6- nie widzę ani nerwowosci ani porywczosci w moich wpisach ale poczytaj swoje.

 

Tym razem nie drinkowałem w święta więc nic mi w głowie nie szumi...hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Kolego Twój problem to 55m2 pokój i niestety moim zdaniem większość wniosków z wpisów jest bez wartości....ile osób na tym forum słucha w takim metrażu...myśle że niezbyt wielu...bez urazy....pomyśl o tym zanim zaczniesz formułować następne zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twój problem to 55m2 pokój i niestety moim zdaniem większość wniosków z wpisów jest bez wartości....ile osób na tym forum słucha w takim metrażu...myśle że niezbyt wielu...bez urazy....pomyśl o tym zanim zaczniesz formułować następne zdania...

 

Ok ale co ma brzmienie kabli do metrażu pomieszczenia?

Kable otwarte są nadal otwarte bez względu na metraż.Tak samo kable z wycofanymi skrajami pasma.

Ten wątek jest o Acrolinkach i innych kablach.

W innym wątku o akustyce i modach, pułapkach basowych itd być może miałbyś rację ale tu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z tego co czytam to Sly30 powinien miec poczucie winy ze ma taki metraz a przede wszystkim tak dobry sprzet.Ilu jest ludzi ktorzy maja tak drogie i dobre kable i dziela sie wrazeniami.Natomiast stary audiofil napewno nie jest malkontentem tylko zblazowanym prostaczkiem,nic nie wnosi ciekawego do tematu tylko czyni niegrzeczne uwagi.Nikt nikogo tu na sile nie zaprasza.Mozna robic uwagi,nawet trzeba ale nie w taki sposob jak stary audiofil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale co ma brzmienie kabli do metrażu pomieszczenia?

Kable otwarte są nadal otwarte bez względu na metraż.Tak samo kable z wycofanymi skrajami pasma.

Ten wątek jest o Acrolinkach i innych kablach.

W innym wątku o akustyce i modach, pułapkach basowych itd być może miałbyś rację ale tu?

Posłuchaj bardzo cicho i bardzo głośno-zobaczysz jak wiele informacji zostanie zatartych lub wyeksponowanych,zwłaszcza na skrajach pasma.Poziom wysterowania w b,dużym pomieszczeniu i średnim jest nieporównywalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj bardzo cicho i bardzo głośno-zobaczysz jak wiele informacji zostanie zatartych lub wyeksponowanych,zwłaszcza na skrajach pasma.Poziom wysterowania w b,dużym pomieszczeniu i średnim jest nieporównywalny.

 

No moźe masz racje bo w małym pomieszczeniu szczególnie dolne skraje pasma będą się zachowywać inaczej niź w pomieszczeniu dużym.

Nie zmienia to jednak sygnatury brzmieniowej kabla. To akustyka pomieszczenie powoduje pewne komplikacje.

Co ciekawe u mnie na nieco większym metrażu teź są podobne problemy i teź musiałem robić adaptację i jeszcze nie jest koniec.

Nigdy nie miałem dudnienia ale dysproporcje w rozkładzie basu były jednak znaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

panowie z tego co czytam to Sly30 powinien miec poczucie winy ze ma taki metraz a przede wszystkim tak dobry sprzet.Ilu jest ludzi ktorzy maja tak drogie i dobre kable i dziela sie wrazeniami.Natomiast stary audiofil napewno nie jest malkontentem tylko zblazowanym prostaczkiem,nic nie wnosi ciekawego do tematu tylko czyni niegrzeczne uwagi.Nikt nikogo tu na sile nie zaprasza.Mozna robic uwagi,nawet trzeba ale nie w taki sposob jak stary audiofil

 

 

 

Błedny wniosek...systemy budujemy w konkretnych pomieszczeniach i trzeba dążyć do uzykania maksymalnych efektów .Po prostu duży i mały pokój to skrajne wyzwania.

A sprzęt...sprzęt to tylko środek do celu i jako taki nie wzbudza u mnie entuzjazmu a tymbardziej zazdrości....ja fascynuje się muzyką ...to muzyka mnie porusza nie wystawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.