Skocz do zawartości
IGNORED

Acrolink-Niedoceniane w Polsce kable?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się,że masz źródło Accuphase.

Na Twoim miejscu poszukałbym Valhalli,potrafi świetnie zagrać z CD Accu,na rynku wtónym ceny ok.6-7 tys.zł.

Anacondę można odpuścić,mimo,że to świetne kable za badzo dobre pieniądze,ale nie do Accu.

9300 porównywałem na DP-700 z 9100 i ten drugi grał dużo lepiej,tyle,że trudno go kupić :).

Stefek mam pytanie do Ciebie,ale nie o acrolinka.Gdzies czytalem ze masz Audio Research cd8-kiedys chcialem kupic.mozesz npisac kilka zdan porownania Accu dp-700 vs AR cd8

 

Zadaje same pytania,no ale...Jutro kupuje ic Tare Labs 0.8 rca 1,5m Czy dlugosc ic ma jakies znaczenie,mam do wyboru 1m i1.5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 1m czy 1.5 nie ma różnicy. Musi być nie mniej niż 1m ale 1.5 jest równie dobrze.

Spróbuj Synergistic Research Tesla Apex. Mają w Audio Fast w promocji za ok 8000 zł.

To połowa ceny więc warto a kabel dużo lepszy, z aktywnym ekranowaniem.

Lepsza góra, lepszy bas, scena 3D, ciemniejsze tło. Musiałbyś spróbować i porównać u siebie.

Ja mam do sprzedania Tare RS-1 czyli wyższy i lepszy model od 0.8 ale mam 1m XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek mam pytanie do Ciebie,ale nie o acrolinka.Gdzies czytalem ze masz Audio Research cd8-kiedys chcialem kupic.mozesz npisac kilka zdan porownania Accu dp-700 vs AR cd8

 

Zadaje same pytania,no ale...Jutro kupuje ic Tare Labs 0.8 rca 1,5m Czy dlugosc ic ma jakies znaczenie,mam do wyboru 1m i1.5m

Kupuj 1,5 metra.

Może się okazać,że będziesz chciał coś poprzestawać i metrowy będzie za krótki.

Właśnie u siebie "pracuję" na tym problemem ;).

P.S.

Co do CD8,to może zadaj to pytanie w zakładce klubowej Audio Research,tam Ci odpiszę,by tu nie zaśmiecać wątku "Acrolinkowego" :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 1,5 metra.

Może się okazać,że będziesz chciał coś poprzestawać i metrowy będzie za krótki.

Właśnie u siebie "pracuję" na tym problemem ;).

P.S.

Co do CD8,to może zadaj to pytanie w zakładce klubowej Audio Research,tam Ci odpiszę,by tu nie zaśmiecać wątku "Acrolinkowego" :).

OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • Redaktorzy

Mam pytanie o budżetową nowość w ofercie Acrolinka - sieciówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ktoś miał już okazję rzucić uchem? W porównaniu z poprzednikiem zwiększono czystość przewodnika z 6 do 7n i zainwestowane w lepsze wtyki (Oyaide C-004/P-004e)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miałem właśnie tą poprzednią wersję Acrolinka ,kabel ten trochę "utemperował" mojego Ayona CD1s a ja nie bardzo lubię jak mi coś na siłę ukulturalnia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Parę lat temu miałem właśnie tą poprzednią wersję Acrolinka ,kabel ten trochę "utemperował" mojego Ayona CD1s a ja nie bardzo lubię jak mi coś na siłę ukulturalnia :-)

 

Jak donosi na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Eric ze "słonecznego Singapuru"

 

Sonically, it combines the best of the two preceding (7N-P4020III & 6N-P4030) cables. It has the mid-bass bloom lacking in the 7N-4020III while retaining its dynamics, separation, detail and speed. Subjectively the 7N cables have more background “blackness”, perhaps due to the copper tape shield. Overall, this cable sounds focused, while maintaining composure and refinement.

 

In terms of music, notes on the 6N-P4030 are always soft, gentle and very natural. The 7N-P4030II could be said to be more hi-fi like with a more defined and projected leading edge. The difference in presentation is unlikely to polarize fans of Acrolink cables and the basic DNA and house sound is still there.

 

To use a food analogy, the 7N-P4030II is like Cantonese soup from a top restaurant, flavoursome, yet crisp, clear and clean. The 6N-P4030 is more like good consommé. Always refined, flavoursome and clear, but with slightly less contrast.

 

Czyli powinno, przynajmniej teoretycznie, być lepiej. A jak będzie w rzeczywistości trzeba będzie przekonać się na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 6N-P4030 z wtykami Oyaide C-004/P-004e jako zasilający źródło (DAC Benchmark) i częściowo mogę zgodzić się z opinią Erica, no może poza tym, iż kabel brzmi jasno. Według mojej opinii brzmi on trochę delikatnie i "bulionowo". Opis z blogu zaostrzył mi apetyt na 7N-P4030II.

 

P.S. Kabel wymaga bardzo długiego wygrzewania ok 300h. Początkowo brzmi ohydnie.

P.P.S. Absoltnie nie sprawdził się z końcówką mocy i wzmacniaczami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

P.S. Kabel wymaga bardzo długiego wygrzewania ok 300h. Początkowo brzmi ohydnie.

 

No to rewelka - trzeba pomęczyć się przez dwa tygodnie, żeby wreszcie usłyszeć co potrafi. Ciekawe co mają zrobić ci, którzy wypożyczą ww przewód np. na weekend ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelka - trzeba pomęczyć się przez dwa tygodnie, żeby wreszcie usłyszeć co potrafi. Ciekawe co mają zrobić ci, którzy wypożyczą ww przewód np. na weekend ;-)

 

Jeśli ktoś ma na weekend nie wygrzany kabel to słuchanie nie ma sensu.

Natomiast na dłużej to nie problem. Podłączasz do sprzetu, puszczasz i wyczodzisz do pracy.

Grając 12h dziennie masz wygrzany po ok 3 tyg.

Ja mam oddzielny DVD Denona, w którym i tak nie używam opcji audio więc marnuje się.

Na nim wygrzewam kable zasilania a można teź interkonekty RCA.

Puszczam jakaś płytę CD z funkcją Repeat całej płyty i chodzi 24h a pobór prądu prawie zerowy.

Po 2 tyg kabel AC jest wygrzany i można go porównywać z innymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyny problem Acrolinków to skomplikowane nazewnictwo i bardzo podobne do siebie. Trudno odróżnić jeden model od drugiego itp. Nawet jakby gdzieś w teście oceniony taki kabel był wysoko to ... kto to zapamięta. Wydaje mi się że to może być ich problem :) Już Harmonix ma dużo prostsze nazwy... mam wrażenie, że tylko Ci co kupują Accuphase lub Ayon to będą te kable kupować, bo posłuchają u dystrybutora i sobie wybiorą jakiś model do sprzętu. Ale moim zdaniem ciężko je promować z tak skomplikowanymi nazwami. Kable są warte uwagi, przejrzyste, naturalne, dają dużo przestrzeni. Ale nie powiem który konkretnie model mi się podobał bo ni chu chu nie pamietam tych cyferek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Od jakiegoś czasu są na rynku nowe kable Acrolinka. Pokazały się nowe interkonekty i nowe kable zasilające.

PC 5500 i PC 7500 zbierają świetne recenzje a najpóźniej ukazał się topowy PC 9500.

Jeszcze nie miałem okazji testować i czekam z ciekawością.

Pokazał się też nowy topowy interkonekt DA6300 mkII.

 

Plusem pojawienia się nowych wydań tych kabli jest to, że poprzednie edycje powinny spaść z cen.

To normalny mechanizm rynkowy. Wszedł PC 9500 więc PC 9300 musi być tańszy na wtórnym rynku

a PC 9100 jeszcze tańszy a to nadal super kable. Przecież nie grają nagle gorzej tylko dlatego że pokazał

się następca. PC 9100 1.5m powinien być teraz osiągalny za ok 6000zł. To oczywiście duża kasa ale nie 10-12 tys

jak jeszcze 2 lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się,żeby 9100 był blisko 6000zł.

Kto nie wymienił 9100 na 9300,to i nie wymieni na 9500.

Szczerze mówiąc moim zdaniem,9100 wyszedł im za dobrze :,9300 wcale nie był lepszy,tylko trochę inny.

Nie wiem jak 9500.

 

Ciekawe w którym kierunku poszli z nowym 6300 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś kto testuje 9500 od 3 tygodni i jest zachwycony. Ponoć odeszli od analitycznego acz soczystego stylu 9300 i poszli w jeszcze większą soczystość, równowagę i delikatne ocieplenie z zachowaniem fenomenalnej rozdzielczości, ilości powietrza, wielkości sceny itd.

Skoro 9500 jest mniej więcej w tej samej cenie choć jest droższy od 9300 o ok 15% to jednak spadł kurs jena, więc finalna cena detaliczna jest zbliżona do PC-9300 to używki 9300 muszą spaść z ceny. A w tej sytuacji 9100 musi jeszcze bardziej spaść z cen. Takie są prawa rynku bez względu na brzmienie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś kto testuje 9500 od 3 tygodni i jest zachwycony. Ponoć odeszli od analitycznego acz soczystego stylu 9300 i poszli w jeszcze większą soczystość, równowagę i delikatne ocieplenie z zachowaniem fenomenalnej rozdzielczości, ilości powietrza, wielkości sceny itd.

 

To się pewnie wpasuje pod Accu DP900/DC900 bo sie zrobił taki techniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu są na rynku nowe kable Acrolinka. Pokazały się nowe interkonekty i nowe kable zasilające.

PC 5500 i PC 7500 zbierają świetne recenzje a najpóźniej ukazał się topowy PC 9500.

Jeszcze nie miałem okazji testować i czekam z ciekawością.

Pokazał się też nowy topowy interkonekt DA6300 mkII.

 

Plusem pojawienia się nowych wydań tych kabli jest to, że poprzednie edycje powinny spaść z cen.

To normalny mechanizm rynkowy. Wszedł PC 9500 więc PC 9300 musi być tańszy na wtórnym rynku

a PC 9100 jeszcze tańszy a to nadal super kable. Przecież nie grają nagle gorzej tylko dlatego że pokazał

się następca. PC 9100 1.5m powinien być teraz osiągalny za ok 6000zł. To oczywiście duża kasa ale nie 10-12 tys

jak jeszcze 2 lata temu.

 

Potwierdzam - 7500 jest swietny choc roznica w stosunku do 7300 nie jest dramatyczna. To raczej koejny stopien rozwoju, taki 7300 mkII. Ja wolalem w bezposrednim porownaniu 7500 bardziej niz Rouby Mountain od Siltecha.

Jak zwykle wzorcowa rozdzielczosc, duzo powietrza, swietlista ale niemeczaca gora. Jednak wpiecie samych Acro w moim systemie dalo za duzo dobrego i trzeba bylo doprawiac Transaprentem do wzmaka .

Jesli chodzi o ceny to podzielam sceptycyzm Stefka co do ceny 9100, choc z pewnoscia powinno byc latwiej targowac. Tyle , ze chetnych do pozbycia sie 9100 z wtykami IEC prawie nie ma .Na Audiogonie czesciej sa oferty z Azji lub USA, ale znowu problem z wtykami czyni transakcje watpliwa.

Jak tylko Eter Audio bedzi mial ic 6300 mkII poprosze o mozliwosc odsluchu , porownam z wersja pierwsza , dzieki za info o nowosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po testach zasilających Acrolinków PC9500 i PC7500 przyszedł czas na PC6500, który jest zbliżony do 7500. Poza tym mam też nowy IC DA6300mkII.

Ale gra dopiero 70h i nie potrafię go jeszcze ocenić. Na pewno jest inny niż poprzednik,ma potężniejszy bas i przesunięty ciężar całego brzmienia nieco w dół. Spokojniejsza jest też góra. To może być świetny kabel, zresztą poprzednik też był świetny ale do niektórych systemów nico za jasny. Teraz za jasno być już nie powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych sieciówką PC9500; w zakładce opinie zamieściłem kilka dni temu jego dość obszerną recenzję.

 

Czytałem,generalnie się zgadzam :).

Różnice i niuanse prawdopodobnie wynikają z własnych preferencji,innego systemu,i z pewnością innej akustyki pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Ciekawi mnie jednak jeszcze zasilanie Purist Audio Design ale 2 topowe modele, tzn 25th Anniversary i Limited, bo jeśli są tak dobre jak nowe wydanie IC to może być czad!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inny niż poprzednik, spokojniejszy na górze, balans nieco w dół, potężny bas. Miałem go za krótko, grał tylko 70h a dostałem nówkę. Musiałby pograć min 200-300h żeby powiedzieć coś więcej.

 

Co do recenzji kolegi Tomkly to fajny i obszerny opis, przy czym ja nie zauważam braków różnorodności na wysokich tonach, ale to jest chyba to o czym pisałem wcześniej, gdy Mirek się na mnie obruszył. Napisałem, że on by nie zdzierżył systemu Tomkly, a Tomkly wywaliłby system Mirka przez okno.

Mirek oczywiście się obraził, zupełnie bez sensu, bo przecież nie o to chodziło, że któryś system jest zły, ale o to że są tak diametralnie inne i wręcz po przeciwnych stronach skali, że ocena kabla bez uwzględnienia tej zasadniczej różnicy w systemach i gustach nie jest miarodajna.

Tomkly lubi granie lekkie, szybkie, dynamiczne, twarde,z ogromną ilością powietrza, przestrzeni itd, a znów Mirosłav mając Jadis i Harbethy siłą rzeczy woli granie ciepłe, soczyste, miękkie, mega barwne itd. W obu systemach każdy kabel wypadnie inaczej. U Tomkly może być mniej barwy na wokalach czy na wysokich tonach, a np u mnie już tego nie ma ale mój system jest ciemniejszy i bardziej dociążony. U Mirka to już w ogóle nie powinno być tego problemu ze względu właśnie na cechy jego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grał tylko 70h a dostałem nówkę

 

Mam dostać na RCA już mocniej wygrzany,ciekaw jestem czy zmiany w stosunku do poprzedniego,poszły w takim kierunku jak 9300>9500.

 

nie zauważam braków różnorodności na wysokich tonach

 

U mnie to samo,pisałem już o tym.

Plastyka i jakość wysokich tonów znakomita.

 

Mirek się nie obraził na poważnie:-)

 

Mógłby się obrazić,gdyby w ogóle nie słyszał różnic w kablach ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się obraził ale jeśli to dlatego, że mnie nie zrozumiał. Ale nic to. Może mu przejdzie. Sam wolę nieco cieplejsze granie więc bliżej mi do systemu Mirka niż systemu Tomkly, co przecież nie może mieć wpływu na relacje z samymi ludźmi. Whisky w ogóle nie piję i czy to ma oznaczać, że nie mam szanować i lubić osób, które wolą Whisky niż czystą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek co Ci przychodzi do głowy....że ja się obraziłem...proszę nie pisz takich rzeczy:)

kilkakrotnie sam pisałem że delikatność charakteru prowadzi do konfliktów

i teraz ja miałbym okazywać dąsy....uuu panie kolego nie tędy droga:)

ja do ciebie z sercem a ty we mnie kamieniami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, skoro tak to ok. Już myślałem, że na serio się obraziłeś bo wiadomo, że każdy z nas kocha swoje sprzęty, a tu ktoś nagle gada coś na nie to.....wojna Panie wojna!!

Nawet miałem do ciebie dzwonić ale odpuściłem. Pomyślałem, że zaczniesz mną rzucać przez telefon.... :-) A ja lubię soczyste, ciepłe granie ale wiem, że Tomkly nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.